ПОМОЩ! Не иска да яде твърда храна и да пие АМ.

  • 2 274
  • 6
  •   1
Отговори
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Имам огромен проблем. Бебето ми не иска да започне да яде пюрета и каши и да започне да пие АМ, а аз вече нямам достатъчно кърма и вече втори месец не е наддало нищо а на 9м. и е 7.5кг. и 66см.
Първите 3м. беше мн.добре, кърмихме се и наддаваше по 850-900гр., но 4,5,6м. наддаде със зор по 450гр. като опитвах какво ли не(цедене по 8 пъти на ден, пиене по 3 пъти на ден лактогонен чай, пиене на 1,5-2л. вода, ядене на бадеми,кис.мляко и все неща подпомагащи лактацията). Започнах захранването от 5м. но вече 4м. почти без успех. Има дни в които изяжда по 50мл. пюре и такива в които и лъжица не мога да дам, а те са повече от първите. Каша не иска да яде, също и плодови пюрета. Всеки ден опитвам по 2 пъти да дам зеленчуково/местно пюре и по 2 пъти каша. Опитах различни марки пюрета, домашни, по различно време и нищо. Разбрахме че е алергично към нормалните АМ и затова трябва да предлагам ХА мляко, но не иска да го куса дори. Само в заспало състояние успявам да дам 50мл. и то след голямо тръшкане и рев, но вече спи само по 2 пъти на ден. Не се притеснявам толкова че не яде пюрета, колкото че не иска да пие АМ. Кърмата която имам сигурно е 200-300мл макс за денонощие, което е много малко за 9м. бебе. Започнах с лактана ХА още от 4ти месец но след като месец твърдо отказваше преминах на аптамил ХА като уж било най-приемано от кърмачетата, но резултата е един и същ. Купих и на Хип и на Нан но резултата беше същият. Питах педиатъра какво да правим, че по цял ден само се лъжим да се захранваме, да дам АМ и накрая си я накърмя с колкото мляко имам, но понеже е гладна много често се буди и вече не помня от кога не съм спала повече от 3-4ч. Той ми препоръча да съм и давала оризово мляко. И него купих, но него повече отказва и от АМ. Просто не знам какво да правя. Питах в кои ли не теми и не намирам отговор как да действам. Вече съм се отчаяла. По цял ден само с това се занимавам и нищо друго не мога да подхвана, а имам и по-голямо дете. Нека ако има мами с подобен или същият проблем като моят да споделят как са действали и дали сега децата им се хранят нормално и добре. Притеснявам се че и в бъдеще ще е супер злоядо, а вече имам едно такова (въпреки че като бебе не беше злоядо) и знам колко е трудно.

# 1
  • Мнения: 3 114
Роникат, как разбираш колко кърма имаш? Явно по това, че не наддава добре разбираш, че не е достатъчна. Кърмиш ли при всяко хранене? Може да му липса това на бебето, може да са тръгнали зъбки. Знам колко е неприятно, защото ние минахме през два такива дълги периода. Ако искаш пиши в кърмаческия как да увеличиш кърмата си. Не ми идва друго на ум. Имам приятелки, чиито деца и след годинка бяха основно на кърма и са с отлични изследвания!

# 2
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Просто виждам че гърдите са ми като след кърмене, меки и отпуснати. Чувам и виждам колко време бебето суче. Изцеждах се за 24ч. и видях колко събирам. Дневното ни хранене е следното: Опитвам в 9ч. да дам каша, но след като я откаже я кърмя. В 12 давам местно пюре, и след като свърши също предлагам да я накърмя, в 15 предлагам пак каша и в 18 зеленчуково пюре и отново след това я кърмя. Като и се спи се приспиваме също на гърда и отново суква някакво количество. Кърмя я в 21 и до към 1 спи след което се буди на всеки 1,5-2ч. до 8. Ако не я кърмя 4-5ч. и така оставя гърдите ми да се напълнят, след кърмене е спокойна и си личи че е сита. Много нощи спим заедно докато тя суче по няколко часа. След всяко кърмене се изцеждам, пия фенугриик, пия и ям неща които да образуват повече кърма. Не виждам къде мога повече. Мисля че опитах всичко. Питах в кърмаческия форум, но не получих нова информация. Пуснахме изследвания, но всичко е ок. Затова търся някой който е минал вече по моя път и да разбера как да подобря нещата или да разбера какво ме очаква за в бъдеще.

# 3
  • Мнения: 15 379
Ако не я кърмя 4-5ч. и така оставя гърдите ми да се напълнят, след кърмене е спокойна и си личи че е сита.

И къде е проблема?
Храни на поискване - мантрата на кърмещите.
Би трябвало щом бебето суче на поискване, гърдите ти да произвеждат достатъчно количество кърма.

# 4
  • Luxemburg
  • Мнения: 1 707
Винаги съм я хранила на поискване но вече не произвеждам нужното колочество за 9м бебе. За новородено да, но бебе на 9м трябва са пие по 200мл на хранене което прави поне 1200мл а аз и половината не произвеждам. На нейната възраст трябва да има вече 2-3 заместени хранения, а ние нямаме нито едно. Самия факт че бебето не наддава е показатвлен че не му достига храна. Затова искам да го науча да пие АМ което да му достави нужните вещества. Но не иска да пие от шише, още по малко АМ. По цял ден е борба за хранене и производство на кърма. Ощв в 4ти месец като видях че наддава малко и ме не иска АМ правя всичко възможно за да произвеждам повече мляко. А и самото дете е много неспокойно когато спи. Сутринта в 6 го кърмя но му чувам коремчето как къркори. Вече е голямо и в будно състояние издържа повече на глад, но нощем виждам как стоят нещата.

# 5
  • Мнения: 3 114
Роникат, гърдите произвеждат мляко по време на самото сукане и според мен, това че са отпуснати не е показател, че нямаш мляко. По-скоро това, че бебето не наддава добре. Ако това продължава 4-5 месеца, мисля, че е време да го заведеш на гастроентеролог и психолог също би помогнал.

# 6
  • Мнения: 4 615
Трябва да изяжда по олкото му се яде, не по-колкото пише на някой етикет. Потърси консултант по кърмене или отнеси въпроса си в Кърмаческия. Бебебто е далеч по-продукивно от която и да е помпа, така че действително не можеш да прецениш имаш ли нямаш ли кърма. Не наддава изобщо или наддава минимално? Някои деца около годинката имат перидо, в който не наддават. Обикновено се съчетава с периода на по-голяма активност. Изправяне, пропълзяване... Има също така значение и дали детето има повишение в ръстта. Важно е поне по единия оказател да има ръст. Относно твърдата храна, не се тревожи толкова. Моето беше почти изцяло на АМ 3 години, с незначителни "проблясъци". Трябва да ти кажа, че се развиваше отлично. Изследванията си бяха ОК и детето расте здраво.

Общи условия

Активация на акаунт