И тригодишните с тест, този път за градина

  • 13 903
  • 255
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
http://education.actualno.com/I-3-godishnite-na-izpit-news_408612.html

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1002758

Според мен това е абсурдно.Поради простата причина, че не всички деца на тази възраст се развиват с еднакви темпове.Някои знаят едни неща, други други.Не можем да слагаме всички под един знаменател.Единственият плюс от това го виждам, в детската градина да се наблегне върху пропуските на детето, но едва ли.

Пардон, поправям се.В едната статия пише, че децата са на 2 години, та моето на тази възраст едва говореше, предполагам, че и други е така.Доколкото прочетох искат да приемат децата в градина на 2 годишна възраст, вместо на 3.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 324
Цитат
Скрининг тест, през който ще преминават всички 3-годишни, посещаващи детска градина, ще посочва какви обучителни затруднения изпитват децата. Дамянова подчерта, че независимо от това какви резултати покажат на теста, те няма да бъдат местени в други учебни заведения, а с тях ще се работи индивидуално.
„Целта на този скриниг тест е да обхване всяка една гледна точка от развитието на детето - и психомоторното, и езиковото, и когнитивното, и социалното, и емоционалното. Никъде няма да местим децата, те ще си останат в детската градина, в която са”, уточни още Дамянова.

Аз не виждам нищо абсурдно и безумно.

# 2
  • Мнения: 3 675
Да бе, децата сигурно професори ще ги правим.

# 3
  • Мнения: 14 654
По-интересното е, че всъщност нищо специално не се прави с децата, които имат проблеми с ученето, класните ръководители са натоварени с всичко и помощ няма, защото няма ресурсни учители.
Не знам колко още могат да издържат тези хора като всяка следваща година ги правят на все по-големи маймуни с изискванията си, може би целта е да не остане и един учител. Ключовата дума в статията е, че ще се усвоят едни пари по една програма, а че резултат отново няма да има, защото се слага каруцата пред коня, никой не го интересува. Пак ще излизат със самопохвали "образованието ни е много добро, за децата правим много". Абе, пълни и д и о т и.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 324
И все пак не е ли по-добре да се работи индивидуално с деца със специфични нужди и обучителни затруднения? Или поне навреме да се открият, а не чак във втори клас да стане ясно, че детето не е мързеливо, а е с дислекция. За да преподаваш английски език на Гошко, трябва да познаваш добре и Гошко и английския.

# 5
  • Мнения: 3 675
Според мен никой не може да работи индивидуално в градината с всяко дете по отделно.Просто не може един учител да обърне внимание на 20 деца.Какво има общо английския и Гошко в този случай?Хайде да не говоря, че учителите до 3 клас по английски език са абсолютни некадърници и изобщо не знаят езика.Може като педагози да са ок, но не са филолози.И може би поради тази причина децата нищо не разбират от езика.И прибягват до частни учители и школи, именно поради това, че преподавателите в училище не могат да обясняват като хората.

# 6
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
http://www.blitz.bg/news/article/167907
Явно искат да наместят едни пари..
Съмнявам се, че децата които имат нужда ще получат необходимото им.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 324
Не с всяко, а само с тези, които имат някакви затруднения - обучителни, емоционални, говорни...
Или поне така би трябвало да е.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да бе, децата сигурно професори ще ги правим.
Така може да се изкаже само човек, който нищо не разбира и съответно се излага.

Какво ти пречи да тестват децата и да ти съобщят, ако то има някакви проблеми или напротив има някакви заложби и таланти?
Те и сега се тестват, но резултатите остават само за учителите им и по тях вървят напред.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 324
Какво има общо английския и Гошко в този случай?
Какво ли?

# 10
  • Мнения: 10 547
Държа да зная къде е детето ми сред масата. Дори и да не се работи с него при евентуални затруднения, то аз поне ще съм наясно със слабите му места.

# 11
  • Мнения: 5 647
http://www.blitz.bg/news/article/167907
Явно искат да наместят едни пари..
Съмнявам се, че децата които имат нужда ще получат необходимото им.

Абсолютно. Далеч съм от мисълта, че някой го е еня за българските деца.

# 12
  • Мнения: 47 963
И аз подкрепям и мисля че е от малкото смислени неща , поне на теория де...много зависи как ще го осъществят точно

# 13
  • Мнения: 2 457
Не с всяко, а само с тези, които имат някакви затруднения - обучителни, емоционални, говорни...
Или поне така би трябвало да е.
Но няма да е. За съжаление. Персонала в повечето детските градини е толкова стар, изхабен и демотивиран, че не си представям  индивидуална работа с всяко дете поотделно....
Може би в някои специализирани градини или нещо...
Имам приятелки с деца в  нормални градини и много неприятни неща съм чувала за това какво се случва там и как ги "гледат"...

# 14
  • Мнения: 2 457
Държа да зная къде е детето ми сред масата. Дори и да не се работи с него при евентуални затруднения, то аз поне ще съм наясно със слабите му места.
Ох сега като го написа това и се сещам.
Миналата година търсех къде да запиша дъщеря ми на градина и посещавам няколко които ми харесаха. В една от тях влизам  да говоря с госпожата, а едно дете видимо по-различно  се държеше, не говореше , не играеше и просто ми направи впечатление. Групата беше не повече от 10 деца . Попитах госпожата дали всичко е наред с това дете, а тя ми каза - ами откъде да я знам, идва тук, почти не може да говори, не разбира какво и се казва, не участва в заниманията.
Съответно  аз казвам  "Предполагам трябва да говорите с родителите и и да ги насочите към съответен специалист, психолог или нещо"...
А тя ми казва  "Оооо, какво ме интересува, да се оправят.."
 Shocked
Не стъпих повече там. Частна градина ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт