Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 854
  • 741
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 378
miriana86 - честито второ бебче ако правилно съм разбрала   bouquet  След 8 месеца може да бутаме заедно. Таткото сигурно е много щастлив, виждам го отвреме на време и все е един отнесен  Whistling
И за да не се чудиш кой е: Ема, едно време тренирахме заедно  Flutter
Мерси Еми! И на теб честито!   bouquet Ще бутаме живот и здраве! На мен сега ми се гади всеки ден и се ровя в нета да разбера новостите около болниците. При кой ходиш на лекар?

# 151
  • Мнения: 104
Здравейте момичета,

Тъй като и за мен това е първа бременност не мога да се включа със съвет относно количка и столче за кола, но пък ви чета с интерес.

Може ли да ми кажете някоя от вас раждала ли е в Окръжна и позволяват ли бебето през цялото време да е при майката или го дават за малко?
Има много противоречиви мнения и още не съм решила като дойде момента къде ще раждам Sad



Аз раждах в окръжна и щеш нещееш бебето си е при теб постоянно Simple Smile взимат го само да го преобличат и къпят и за инжекции ама то е пак до твоята стая и ти можеш да си гледаш Simple Smile Аз бях що горе доволна.

Много се замислям къде е по-добрия вариант за раждане Окръжна или Девата?
В сайта на Девата изглежда много луксозно, но за мен по-важно е отношението на медицинския персонал.

# 152
  • Мнения: 74
За твой късмет имаш още доста време да мислиш. А аз съм на финала и още не знам какво решение да взема. В Девата лукса е на лице , но не вярвам на докторите. В Окръжна може да не е много чистичко ,ама поне имам някакво вътрешно спокойствие ,че там има кой да реагира ако нещо се случи. Дилемата ми е ,че не знам как се случват нещата. Плащаш ли си , под маса ли , над маса ли ....  Не искам да поддържам корупцията ,ама когато са заложени моя задник и този на бебето - хич не ми пука за морала!

# 153
  • Бургас
  • Мнения: 30
Аз съм решила да заложа на окръжна болница... мизерия не мизерия... има все пак всички отделения на лице и ако не дай боже се случи нещо с мен или детето, мисля реакцията би била по адекватна... А лукс като искам... отивам на почивка Simple Smile

# 154
  • Мнения: 2 463
Момичета,ходете тогава на "отворени" врати по болниците.Аз за себе си реших да не ходя по другите болници след посещението си на МБАЛ-а.И да ви кажа си е чисто но корупция си има.Друг е въпроса дали ще се поддадеш или дали някой ще си иска.Първият път родих с уговорка и си платих "под масата".Вторият път родих без уговорка и никой нищо не ми е искал или намеквал,вече друг е въпроса дали някой е очаквал нещо.Нищо не съм плащала нито на каса,нито под маса.Откровено лошо отношение едва ли ще срещнете в която и да е болница,не е важно някой през час да ви пита как сте а адекватно и професионално да си свърши работата.Истината е,че едно раждане си е и въпрос на късмет,и при най-добрия професионалист може да стане усложнение,важното е да се реагира професионално и с грижа за пациента.Смятам,че на това може да се разчита във всяка бургаска болница.Никой няма да си остави пациента на произвола на съдбата.Лека бременност ви желая,още по-леко раждане и живи и здрави бебчета. Peace

# 155
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета!
С удоволствие следя темата, моят термин е през март. Има ли мами от жк.Славейков, които очакват бебе около това време?

# 156
  • Мнения: 60
Здравейте лейдис Simple Smile ..малко позачезнах, но се наложи с бебка да влезем в болница за 4-5 дена. След като споделих тук какъв екшън ми спретна и как не можеше да си поеме въздух, на другия ден драмата се повтори - звъннах на педиатърката и отидохме на преглед..
Май трябва да започна от това, че предния ден ни биха втори прием Пентаксим и Синфлорикс..
Та от педиатърката отидохме на консултация при д-р Ралева (кардиолог), от там за направление за хоспитализация и после в спешното в МБАЛ - там консултация с педиатър, ПКК, снимка на бял дроб, консултация с инфекционист и невролог и ни приеха в първо детско отделение. Искрено благодаря на д-р Шивачева, шефката на отделението, за отделеното време и внимание. Направиха и доста изследвания, направиха ни и доста консултации със специалисти, д-р Шивачева ни срещна и с проф. Бошева, закачиха беболина на монитор и следиха показателите и 24ч.
Развръзката - прекрасни резултати от изследванията, вероятно постваксинална реакция, която всички се надяваме да не се повтори. Бебка има и леко възпаление на ушичките, което лкуваме с АБ.
Искам да обележа, че нищо не съм платила за целият си престой.
Относно обастановката в отделението, условията не са хотелски, но хигиената е на много високо ниво - няколко пъти на ден минава една санитарка и пръска с дезинфектант тоалетната, отделно постоянно минава санитарка, която изхвъля коша и минава със стирка в стаята и тоалетната. Избягват да слагат ромки и българки в една стая. Целия персонал е много мил, а всички лекари, които минаха на визитация бяха наясно със състоянието на бебка.
Хареса ми и това, че и дисциплината в отделението е на много високо ниво, а достъпът е ограничен - на свиждане излиза само майката. Няма такива "филми" - срещу 120лв. 24 часов достъп, което особено за зимата е супер, т.к. всеки външен човек е потенциален носител на вируси.
Споделям това, защото вече имам база за сравнение с една друга частна болница и наложи ли ми се някой ден бих се върнала в МБАЛ, въпреки че една ромка ми сподели за родилното отделение "..тука бият ма! Мен не ма биха, ама аз една я ритнах, като искаше да ма реже..".  #Crazy

# 157
  • Мнения: 150

Относно обастановката в отделението, условията не са хотелски, но хигиената е на много високо ниво - няколко пъти на ден минава една санитарка и пръска с дезинфектант тоалетната, отделно постоянно минава санитарка, която изхвъля коша и минава със стирка в стаята и тоалетната. Избягват да слагат ромки и българки в една стая.:
Явно ти си се случила през делични дни в отделението. Ние лежахме с Гого от 29.11 до 4.12, в събота никой не мина НИТО ВЕДНЪЖ една стирка да удари, иначе браво за новите кошари и столчетата за хранене.
За заплащането - наистина, за деца до 1 годинка престоя на майката е безплатен, обаче  много тъпо измислено това  плащането на престоя на придружителя на по-големите деца - дете на година и 2-3 месеца няма как да се обслужва само, майката е необходима, а за да и гледа болното дете трябва да плаща минимум 9 лв, за да седи на стол,да не говорим, че леглото ти е 20 лв на вечер. Че ако ги нямам тези пари само ли да го оставя? Персонала ли ще ми го гледа?
За д-р Шивачева и аз съм с много добри впечатления, най-пълна информация тя дава .,

# 158
  • Мнения: 7
Скоро имах спор с една приятелка, която чака второ дете. Първото го роди в Сливен, когато в Бургас имаше само 1 болница. Тя иска и второто да роди там, понеже нямала доверие на бургаските лекари. Казах ѝ, че е патка и тя ми се разсърди Rolling Eyes Не знам как се казва болницата за което говореше тя, но там няма неонатологично отделение, няма кувьози, няма апаратура - нищо. Ама, видиш ли, лекарите били много добри и не и взели никакви пари. Не мога да повярвам, че при наличието на 3 родилни болници в Бургас, които разполагат с добри специалисти (и моля не ме нападайте за това ми изказване, вярвам, че има такива навсякъде) и добра апаратура, някой ще хукне на 100 и косур км. с контракции и вероятност да роди на петолъчката, само защото лекарите се усмихвали много. Не вярвам, че са някакви светила там, които са супер велики и превъзхождат в пъти нашите си лекари.
Така че, момичета, където и всяка една от вас реши да роди, радвам се, че опцията Сливен не се коментира никъде. Ако се разровя в тези теми от преди 5-6 години, сигурна съм, резултата нямаше да е такъв.

# 159
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Онази и на нас онзи ден ни биха ваксините и не мигнах цяла нощ да я дебна. Само, че на Цвети и биха, тези дето са за втори месец, не че има особено значение. Аз съм с добри впечателния от д-р Ралева, защото съм водила Цвети при нея.
В отчетната ни тема има една майка от София, която в момента е в Инфекциозна болница заедно с бебето си.И тя каза, че в коридора имало едно канче с приготвено АМ и всеки си наливал от него. Това канче стояло отворено и като свършило АМ-то, слагали ново. Нямало условия за стерилизация на шишетата и други такива.

# 160
  • Мнения: 60
В отчетната ни тема има една майка от София, която в момента е в Инфекциозна болница заедно с бебето си.И тя каза, че в коридора имало едно канче с приготвено АМ и всеки си наливал от него. Това канче стояло отворено и като свършило АМ-то, слагали ново. Нямало условия за стерилизация на шишетата и други такива.
Oтносно храната за майките и бебоците в МБАЛ не съм наясно - даже не се поинтересувах. Санитарките минаваха по няколко пъти отваряха вратата и казваха "храна за майките"..."храна за бебетата". Аз си носех всичко за мен и бебка - АМ, Бебелан вода (тя от 20 ден е на нея - вода не преварявам), уреда за претопляне на храната, таблетки за стерилизация, четка и препарат за миене на ишетата и т.н. и т.н. Докато обикаляхме по лекари и консултации се обадих на майка ми да ми приготви багажа за болницата. Когато ми го донесоха санитарката каза, че в чантата съм набутала цяла гарсониера Simple Smile
А за инфекциозното зад 3та поликлиника оставам почти безмълвна. Драма! Мизерия! Условията са нечовешки. Когато трябваше да сложа бебка на кушетката за преглед с милото се спогледахме, свалих си якето и я поставих върху него..

# 161
  • Мнения: 2 463
Инфекциозното наистина е потресаващо откъм условия но санитарките много се стараят поне да поддържат хигиена.
Слава Богу не съм лежала с децата си в детско отделение и не го пожелавам нито на себе си нито на друга майка. Praynig
Относно това,че все още има жени,които предпочитат да родят в Сливен не мога да ги виня.Все пак доверието и спокойствието,психически да се чувстваш спокойна в този момент е много,много важно нещо и ако  опция в това отношение не е бургаска болница не ги виня.Лично за мен ако се предвижда нормално а не планово раждане и то през зимата си е риск. Peace

# 162
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
Онази, а сега ще спрат ли да ви слагат ваксини или си продължават по календара?

# 163
  • Мнения: 13
Здравейте, аз родих първото си дете в Сливен, страшно съм доволна. Решението всеки сам си го взима, в Сливен е чудесно, но си е далеч, аз раждах в една снежна зима и да не ви разправям как стигнах......За целия си престой там и раждането, платих 40лв. В болниццата все едно си на хотел, сутрин минават да те питам с какво да те почерпят - кафе или чай от болницата. Сега, обаче, когато чакам второ дете, не бих тръгвала отново за там! С рискова бременност съм и най-сигурно ми се струва в Окръжна тук, където имат нужната техника и опит!

# 164
  • Бургас
  • Мнения: 7 309
И аз до последно се чудих за Сливен, но ми се видя много далече. А МБАЛа го виждам от терасата си. Затова от чисто логистична гледна точка избрах Бургас. Но иначе съм на мнение, че ако жената е спокойна,там където ще ражда, да отиде да ражда там. Но Дейзи е права, че ако раждането е нормално и тръгне , особено зимата е опасно с тия пътища.

Общи условия

Активация на акаунт