Бургаски майчета - 13 тема

  • 44 825
  • 741
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 375
Честита Нова Година момичета! Здраве, късмет и всички да гушкаме здрави бебчета!

Мон, защо ще е секцио? Медицински показания ли има (ако е удобно пиши)?
AtenaotnA, сестра ти с каква упойка е била? После болкоуспокояващи даваха ли й, възстановяването как беше? Разпитвам, че не знам при мен как ще е  Wink Още веднъж да кажа леко, бързо и безпроблемно раждане  Grinning
 

# 271
  • Мнения: 74
Смърфиела ,сестра ми беше с пълна упойка. Секциото й  беше уговорено ,но Трепечов не й даде дата.Изчака да й изтекат водите и точно като започваха контракциите направи операцията. Според мен това е най-перфектния вариант , но до колкото знам само много сигурен в себе си доктор би се наел на този вариант. Бавничко излезе от упойката и каза,че е било неприятно ,защото сме й говорили на главата а тя не е можела да ни каже да се разкараме  hahaha .Тя беше в тогавашното ВИП отеделение в окръжна и свижданията бяха неограничени. Децата й ги дадоха на 3-тия ден , а тя лежа 5 или 6 дена (не помня вече). Помня ,че докато беше в болницата й биеха окситоцин за прибиране на матката и имаше болезнени контакции от него от време на време.За обезболяващи не зная ,но ще я питам. След това възстановяването сякаш беше бързо (и за това ще питам, защото тя най-добре си знае какво й е било), но още от самото начало вкъщи сама си обслужваше децата.

# 272
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Мон, защо ще е секцио? Медицински показания ли има (ако е удобно пиши)?


Aми защото пъпната връв е прикрепена по-странично към плацентата /т.нар. маргинално прикрепване на п.връв към плацентата/ и е възможно по време на едно нормално раждане да възникнат усложнения /най-общо казано/. По принцип това не е абсолютна индикация за секцио, но аз като разбрах какво може да стане, изобщо нямам намерение да се пъна да раждам нормално този път, въпреки че преди да стане ясно това, смятах и втория път да раждам нормално.

Упойката каква да бъде не съм решила, но никак не ми се иска да е пълна.

# 273
  • Бургас
  • Мнения: 7 297
Защо не искаш пълна? Аз за себе си си признавам,че не бих издържала психически, ако не бях с  пълна(сега ми избяга как се казваше)

# 274
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ми и аз не знам ... иска ми се да съм в съзнание, да знам какво става, да си видя бебчето, да знам, че е добре....
Някои хора по-бавно и по-трудно излизат от пълната...
Други пък се оплакват от зверско главоболие от спиналната ...

При теб как беше с пълната? Доволна ли си?

# 275
  • Мнения: 12
Ще знам вече къде има, благодаря за инфото   bouquet
Бубита, честита дъщеричка, предколеден подарък! Да е здрава и да ви дарява с много щастие и красиви моменти!  baby_neutral В коя болница роди, при кои лекар, упойка слагаха ли ти, шевове има ли?
Със закъснение отговарям Simple Smile За много години   bouquet .Раждах в Окръжна болница без избор на екип, имам и вътрешни и външни шевове, без упойка. Доволна съм от професионализма и вниманието, което получих в болницата. Сега се кърмим, имах проблеми с отпушването на каналите в първите дни от кърменето, но хума с оцет много ми помогна и всичко е 6. Не знам името на лекаря нито на акушерката  Rolling Eyes така и не ги попитах , но не ми беше до това мислех за раждането и всичко да е наред Simple Smile

# 276
  • Бургас
  • Мнения: 7 297
Доволна съм. От упойка ме събудиха още в операционната. Знам че е Цвети е изплакала трудно. Представяш ли си да си там на масата , да не можеш да мръднеш и детето ти да не може да си поеме дъх. Мерси. Не е за мен тая работа.

# 277
  • Мнения: 60
Здравейте момичета Simple Smile За много години! Много здраве, щастие и късмет за вас и близките ви! Дано новата година донесе повече усмивки и хубави емоции от изминалата! На мамите, които вече гушкат слънчицата си - честито, да са ви живи и здрави, да ви носят много радост и усмивки, а на тези които са в очакване - лека и безпроблемна бременност и здрави бебоци на финала!

Бях обящала да пиша, когато се справя с косопада. След едно сериозно подстригване, 3 шампоана против косопад и ампули или балсами, които се използват в комбинация с тях и една алергична реакция от продукт на Keranove, видях доста добър ефект от един шампоан за 3,50 на световно безизвестна за мен фирма, който ми препоръча мама. Втора седмица си мия косата през ден с него и вече мога да се похваля с оскъдно количество косми по четката Simple Smile

А какво е мнението ви за екскурзия в Анталия с бебе на.. тогава ще е на 1г. Така като гледам офертите за ранно записване, ще се наложи от Бургас да летим до София, да чакаме на летището и след това да летим до Анталия.. да пътуваме около 40км с автобус до хотела и на връщане същото упражнение..

# 278
  • Бургас
  • Мнения: 7 297
Онази,аз бих се навила на такава почивка,ако има баба за подкрепление.

# 279
  • Мнения: 6 701
Онази, би ли споделила кой е евтиния шампоан против косопад Grinning

# 280
  • Мнения: 150
Доволна съм. От упойка ме събудиха още в операционната. Знам че е Цвети е изплакала трудно. Представяш ли си да си там на масата , да не можеш да мръднеш и детето ти да не може да си поеме дъх. Мерси. Не е за мен тая работа.
Аз го изживях това, на никого не го пожелавам

# 281
  • Мнения: 60
Онази, би ли споделила кой е евтиния шампоан против косопад Grinning
Майка ми го е купила от парфюмерията под "Народен юмрук" - шампоан против косопад с плацента Biopharma Denise CLASSICO.
Ето това - http://www.pureastbeauty.com/WebRoot/Store3/Shops/es147966/50AE/ … 9741/DSC_2933.png

# 282
  • Мнения: 2 462
оНаЗи,аз лично не бих отишла на такова място с детето,няма да е почивка с толкова малко дете. Laughing

# 283
  • Мнения: 60
оНаЗи,аз лично не бих отишла на такова място с детето,няма да е почивка с толкова малко дете. Laughing
Абе аз ще имам една баба съпорт, но с пътуването нещата стоят по следния начин - летим от Бургас около 06:00, после от София около 08:00, ако не се лъжа кацаме около 10:00 и после трансфер с автобус до хотела - 30 - 40км. На връщане е големия купон - кацаме в София към обяд, а полета за Бургас е към 23:00.. Мисля, че ще и се вземе акъла на малката..

# 284
  • Бургас
  • Мнения: 8
ЧНГ на всички и от мен !Нека тази година да е пълна само с положителни емоции много бебчета да ни радват и да пълнят сърцата ни.

Общи условия

Активация на акаунт