ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 16

  • 46 039
  • 739
  •   1
Отговори
# 735
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
...

Да. На по-дълги думи не може да определя отделните срички. Ако сричката включва повече от 3 букви е до там.
Това ще се изчисти с повече упражнения.
На моя син така му беше трудно със струпаните съгласни. Четохме по 10 изречения 5 дни през ваканцията и сега мога да кажа, че се справя доста по-добре. Е, не е идеално гладко, но ги сричкува без проблем.  Peace

# 736
  • София
  • Мнения: 35 062
Калина чете мога да кажа много добре. Има си собствен начин - преглежда за секунда думата и я казва. Групирането и обаче е много трудно. Правим упражнения ежедневно, дори по улиците, като чете обяви и информационни табла.
Тези дни с това се занимаваме - диктовка, разделяне на срички, звуков анализ.
Друго, като я карам да сричкува, губи смисъла на излечението. Чете условието на задача по математика по нейния начин - разбира го, карам я на срички - чете го 3 пъти и не разбира.
Не знам кое е по-добре. При всички положения няма да се научи да пренася и правописа ще куца.

# 737
  • Мнения: 1 881
Друго, като я карам да сричкува, губи смисъла на излечението. Чете условието на задача по математика по нейния начин - разбира го, карам я на срички - чете го 3 пъти и не разбира.
Не знам кое е по-добре. При всички положения няма да се научи да пренася и правописа ще куца.

Не разбирам кое налага необходимостта да сричкува, след като може да чете много добре. Нека си чете детето, на срички наистина се губи смисъла, според мен...

# 738
  • Мнения: 5 160
Друго, като я карам да сричкува, губи смисъла на излечението. Чете условието на задача по математика по нейния начин - разбира го, карам я на срички - чете го 3 пъти и не разбира.
Не знам кое е по-добре. При всички положения няма да се научи да пренася и правописа ще куца.

Не разбирам кое налага необходимостта да сричкува, след като може да чете много добре. Нека си чете детето, на срички наистина се губи смисъла, според мен...

Като не сричкува думата, как ще я изписва, когато не я вижда? За сричката е важно, че има Гласна в нея, така няма да се изпускат и гласните.
Ms.Gorgeous е написала, че се притеснява за писането.
А и оглеждането на цялата дума, за да я прочете - отнема време, особено ако е дълга.
Ако не сричкува - според мен заучаване на писане наизуст на думите (нещо като в английския език;)))
 

# 739
  • Мнения: 11 818
Заповядайте в новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=697986.0  Hug

Общи условия

Активация на акаунт