Учителка спи с ученик със съгласието на директора

  • 14 679
  • 126
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Чета си новини и ето на какво попаднах. Всъщност ме взривиха коментарите под самата статия. Наистина ли никой не вижда нишо лошо в това педагог да се възползва от ученик? Аз ли съм закостеняла или морала няма място в училищата вече? Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 2 448
До колкото разбрах, той е пълнолетен и не знам възползване дали е точната дума,но предполагам е доста неловка ситуация. Не съм наясно от законова гледна точка, при пълнолетие дали това е престъпно или само неприятно като е публично достояние. Обаче си признавам,че това е една моя несбъдната сексуална фантазия да бъда в ролята на учителката.     Crazy

# 2
  • Мнения: 2 286
Момчето е пълнолетно, нямат часове с даскалката, така че не виждам проблем. А и 6г. разлика във възрастта не са много. Никой не е подал жалба за сексуален или друг тормоз, явно им е добре.

Не съм имала "контакти" с преподаватели и не мога да коментирам от опит, но щом всички са щастливи... Thinking

Но може и да греша Peace

# 3
  • Мнения: 81
Ако е пълнолетен, не виждам проблем. Моралните норми на принципната връзка учител - ученик всъщност предизвикват смут тук.
Паси, изкьорих се с тоа дребен шрифт...  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 945
Щом младите се обичат... нека да се вземат Mr. Green

Нищо ново под слънцето, статията ми се струва леко преувеличена- не ми се вярва да се натискат и целуват в уч. двор Crazy
Симпатяги са и двамата Peace

Относно заглавието, към авторката - откъде разбра, че директорът е съгласен с връзката, прочетох статията, но това не го видях newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 10 312
На мен пък ми се струва все пак нередно. От различни страни на бариерата са, в едно училище, макар и да не се срещат точно пред дъската. Иначе възрастовата разлика е ок и момчето е пълнолетно. Да бяха изчакали една година...

# 6
  • Мнения: 631
Нищо против нямам, дори чест прави, че не се крият като мишки.  Социалния статус е тежест, която те двамата носят и са приели да посрещнат като предизвикателство. Все едно да кажем, че е кофти лекар да спи с медицинската сестра при положение, че се случва постоянно Mr. Green

# 7
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
даммм имахме по това време една учителка по немски ... не мисля, че имаше момче което да не искаше да взема частни уроци ....

# 8
  • Мнения: 55
В този случай не виждам нищо нередно. Даже печелят симпатии.

# 9
  • Мнения: 4 841
Не приемам.
Според мен е редно при зараждане на толкова пък чак непреодолими чувства, или учителката да напусне, или ученикът да се премести. Независимо, че не му преподава директно, хипотетично  може да влияе на колегите си за по-специално третиране. От друга страна, олеква авторитетът на учителката пред нейните ученици - че щом се е случило веднъж, значи всеки може да се "пробва"...
Неуместно е, и грозно, откъдето и да го погледне човек.
Познавам учител, който преспа с две-три единадесетокласнички, навършили 18, на които също не преподаваше... Отвратително усещане за нечистоплътност... Чак не мога да повярвам, че има хора, които го одобряват...

Или пак както обикновено, идеята е да възпеем любовта по принцип, ама дано не се случи на нашите деца  Thinking

# 10
  • Мнения: 5 283
Повече съм изненадана, че се цитират имена и се публикуват снимки. Кому е нужно?

# 11
  • Мнения: 12 662
Повече съм изненадана, че се цитират имена и се публикуват снимки. Кому е нужно?

Тя цялата статия май се базира на махленски вой. защото само те се оплакват как наблюдавали. Нищо друго не е ясно - мляскат ли се в двора, или са просто влюбени. Директорът им е казал да са дискретни - нормално.

# 12
  • Мнения: 1 334
Тя е на 25 г., а той на 19 г.Не говорим за педофилия изобщо.Това първо.И второ- връзка между учител/ка и ученик/ученичка от време оно.Не е някаква новост със сигурност.Явно преди са се крили доста по-добре Wink Не казвам, че го одобрявам, просто не е нещо, което да ме разтърси едва ли не.Говорим за конкретната ситуация.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Този скандал ще бъде такъв докъм 24 май догодина. После момчето ще завърши и нещата ще си дойдат по местата. Не мога да приема определения като "възползване" в този конкретен случай. Все пак младежът е пълнолетен. А любовта между асистентка и студент как ви се вижда?

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Току-що гледах репортажа по БТВ по темата и останах изумена! Завършила съм педагогика в Благоевград преди 6 години и имам приятелка, работеща в същото училище. След-като прочетох статията и звъннах, и тя потвърди, че е реалност,а педагожката от скандала е близка на директора. За ме няма дилема на кого да вярвам - дали на репортажа на БТВ или на приятелката ми, затова спирам писането по темата.
Страх ме е дали от толкова демокрация вече не сме в криворазбраната цивилизация, само, щом толкова много хора смятат, че нищо лошо няма учителка да люби ученик.

Пожелавам УСПЕХ на всички и бързо приключчване на скандала, на замесените!

Общи условия

Активация на акаунт