Коледно настроение . Имате ли го ?

  • 7 389
  • 135
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
    Tired С всяка изминала година забелязвам ,че ме обхваща някакво безразличие около коледните празници . Липсва ми ентусиазъм , за разлика от преди когато от началото на декември  ме обхващаше празнична еуфория . Сега ми е някак рутинно ,заради децата. Не е заради липса на финанси ,просто нямам коледно настроение . При вас как е ?

# 1
  • Мнения: 55
И да, и не. Имам по принцип, докато не се замисля що за атмосфера ще бъде тази година у дома. ooooh!

# 2
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Тази сутрин се събудих с най-хубавото коледно настроение. И то в 8.08! Чудо невиждано!

# 3
  • Мнения: 1 726
Тази година подраних с Коледното настроение, завладяло ме е поне от две-три седмици:) Дано да се изпълни всичко замислено по този повод.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Още го нямам...
Може би към 24-25.12... го чакам  newsm53

# 5
  • При децата ми
  • Мнения: 6 063
И аз като Шани. Чакам го да дойде! Party

# 6
  • Мнения: 4 841
Имам. Ама си е мое си, в резултат на вътрешни усещания и изживявания в семейството и най-близките ми хора.

След около 20-ти обаче става мазало - като започнат големите гъчканици по улиците и по магазините, и като заизскачат отвсякъде клатещи се пластмасови дядо Коледовци, пеещи "Джингъл белс", като не можеш да се обърнеш от китайски пършиви елхици с грозни пластмасови играчки, и прочие "украси", като се заблъскат и задърпат хората за всякакви боклуци, и... всичко се скапва и ми опротивява направо  Confused  Добре че може човек да се дистанцира донякъде от целия този кич, че ми идва много, ама много в повече.

# 7
  • Мнения: 1 129
Като с всяко друго настроение и това не ми е постоянно.
Има моменти, особено вечер след работа, в които се наслаждавам на лампичките и украсата и други в които псувам хамалски този студ и мечтая за лято и море.

# 8
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
При мен коледното настроение си е налице още от Хелоуин  Grinning . Иах една-две години, в които не го усетих празника, но като цяло почти винаги ме обхващат поне един месец положителни емоции около Коледа.   madnoel

# 9
  • Мнения: 8 877
Не. От доста години започвам да работя по коледни проекти още от края на септември и честно казано ми се повръща от гирлянди, топки, клонки и коледни песнички.
Също така вкъщи няма коледна украса или ако има такава тя се изразява в няколко премигващи лампички и това е.
За мен Коледа е чисто маркетингов празник и няма много общо с изначалния му замисъл.

# 10
  • Мнения: 81
Да, имам.

# 11
  • Мнения: 1 129
За мен Коледа е чисто маркетингов празник и няма много общо с изначалния му замисъл.

А не е ли както си го направиш?
Аз например всяка година се събирам със семейството си и за мен този празник все още е сантиментален. Т.е в работата ти може да е маркетингов, но не е задължително и у дома да е такъв.

# 12
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
За мен Коледа е чисто маркетингов празник и няма много общо с изначалния му замисъл.

А не е ли както си го направиш?
Аз например всяка година се събирам със семейството си и за мен този празник все още е сантиментален. Т.е в работата ти може да е маркетингов, но не е задължително и у дома да е такъв.

Споделям мнението на Поли, празникът е такъв, какъвто си го направиш, и не само Коледа, а и който и да било празник. Ако на някой настроението му удва чрез пазаруването за празника, също не виждам нищо лошо в това.  Peace

# 13
  • Мнения: 8 877
За мен Коледа е чисто маркетингов празник и няма много общо с изначалния му замисъл.

А не е ли както си го направиш?
Аз например всяка година се събирам със семейството си и за мен този празник все още е сантиментален. Т.е в работата ти може да е маркетингов, но не е задължително и у дома да е такъв.

Да, разбира се, че е така  Peace
Всеки, който е вярващ и религиозен може да си организира празника, както желае.

# 14
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Има го настроението,всяка година.Коледа за мен е най-семейния празник.
Декора е само част от него.Вътрешната хармония е по-важна.

Общи условия

Активация на акаунт