Въпроси към младите шофьор(к)и? – 10

  • 74 194
  • 798
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 191
Няма проблем, nelsi  Peace!

Днес минах през около 15 светофара, от които на 2 ми загасна колата. Така или иначе темата я разбирам като взаимопомощ за начинаещи шофьори, което предполага, че е възможно някоя от нас да изпадне в такава ситуация.
Но предполагам това на теб не ти се е случвало  Peace!

# 46
  • Мнения: 3 659
Темата беше за младите шофьорки, но явно все ги сърби можещите и знаещите...
Ква верижна катастрофа като момичето е изгасило колата, тоест не е потеглило. Драйфа ми се, честно.

Толкова й е манталитета на тая, която те е настигнала. Тя нали отраз е свикнала и колата не й е гаснала. Затова пък сигурно засича наред и се прави на спортистка....

Здрави нерви трябват deni_S и тапи в ушите Peace

# 47
  • sofia
  • Мнения: 688
Дори и да е перфектен човек, да си спазва правилата, да не му гасне колата тогава, когато тези след него си мислят, че тръгва. Та значи,това нищо не му гарантира,че няма да бъде нацепен отзад от някой дето много бърза, или блее. За тая работа трябват очи и на гърба и много мисъл и внимание и късмет. Не съм искала да се обиждате, на мен например много ми помогна четенето на първите теми- има безценни неща. Но си е факт, че един миг и ....

# 48
  • Мнения: 3 659
Аз за тези няколко седмици интензивно каране, само веднъж бях създала предпоставка за птп, когато колата ми угасна на светофара. И да са ме псували не съм чула, но никой не ме удари, имат очи хората и видяха.
Но тия можещите на няколко пъти ми изправиха косата и само се моля да ми се разминава, защото в такава ситуация няма начин да реагираш. На закрит завой, извънградско, отсреща един опитен изпреварва без да има грам видимост, аз го видях в последния момент, просто защото е завой. Човекът си изпреварваше цяла колона от коли и си мислеше, че е безсмъртен. Добре, че не се наложи да разбере, че не е. Не ми дреме за него да се трепе като иска, но винаги има и някой невинен, който също го отнася.

# 49
  • Мнения: 1 404
така е момичета! Дори и да си караме по всички правила, винаги има някой можещ галфон, който си мислчи, че е над всичко и всички. И на мен ми е гаснела кола на светофар, никой не ме е натресъл. Аз си имам и лепенка "Млад шофьор" да се досещат хората.

# 50
  • Мнения: 3
ООООхххх събота ми пристига колицата Party Не ходих на опреснителни ,много бързо ми се получиха нещата не остана време.Аз със сигурност и аз ще съм със свит корем зад волана,така се вълнувам. Даже и улиците са ми вече малко хикс!Преди като карах всичко знаех,ама откак съм пешеходец ......... та Колата е малка надявам се бързо да и свикна.Инструкторката ми ме е учила на техника на паркиране,но да видим дали на практика ще успявам Laughing Притеснява ме да не я удрскам,че няма каско.И скоро ми предстои извънградско пътуване САМА ,как ще се справя.Сега ми е малко паника ама до събота ще се настроивам.Ще ви послушам за шофирането вечер и събота и неделя като има по-малко трафик.

# 51
  • Мнения: 3
ООООхххх събота ми пристига колицата Party Не ходих на опреснителни ,много бързо ми се получиха нещата не остана време.Аз със сигурност и аз ще съм със свит корем зад волана,така се вълнувам. Даже и улиците са ми вече малко хикс!Преди като карах всичко знаех,ама откак съм пешеходец ......... та Колата е малка надявам се бързо да и свикна.Инструкторката ми ме е учила на техника на паркиране,но да видим дали на практика ще успявам Laughing Притеснява ме да не я удрскам,че няма каско.И скоро ми предстои извънградско пътуване САМА ,как ще се справя.Сега ми е малко паника ама до събота ще се настроивам.Ще ви послушам за шофирането вечер и събота и неделя като има по-малко трафик.
Здравейте и от мен!
Отдавна следя темата,но чак сега се включвам.
Изкарах миналото лято шофьорските курсове, но от тогава не бях карала кола. През месец май тази година си купих автомобил и сега почвам да си опреснявам шофирането. За съжаление моят съпруг не е шофьор и карах няколко пъти с един наш познат-професионален шофьор. Много ми помага, но в най-скоро време ще трябва да я подкарам съвсем сама и леко се притеснявам,най-вече от това да не ударя колата, че пари за ремонти не ми се дават. От друга страна пък много ми се кара и винаги когато седна зад волана се чувствам много приятно. Искам да стана много добра шофьорка и знам,че всичко зависи от мен. Колкото повече карам, толкова по-добра ставам.


Здравейте и от мен!!! Приемате ли нови? Да споделя и аз моето притеснение, имам книжка от много години, но не съм шофирала, и сега семейството реши да ми подари кола. Съпругът ми не е шофьор. Ако знаете някоя добра жена автоинструктор за малко опреснителни часове ще ви бъда много благодарна. Иначе не се виждам, а мъж ми разчита на мен да го карам на вилата Rolling Eyes

# 52
  • София
  • Мнения: 68
Честита ти кола!Със здраве и мерак да я караш! За кой град ти трябва жена инструктор?Мога да препоръчам за София,без значение в кой квартал живееш.

# 53
  • Мнения: 3
Честита ти кола!Със здраве и мерак да я караш! За кой град ти трябва жена инструктор?Мога да препоръчам за София,без значение в кой квартал живееш.


Точно за София става въпрос. Иначе живея в центъра. Ще съм много благодарна

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
И аз се записвам в темата.Имам книжка от 15 години но никога не съм карала сериозно всеки ден.От скоро имам кола и карам с баща ми,според него съм готова вече за самостоятелно шофиране но мен още ме е страх.....

# 55
  • Мнения: 2 155
Аз се включвам с едно малко жалване... от няма и месец съм с книжка и се тренирам на колата на приятеля ми, защото за сега моя нямам. Ама взема да ми става кофти вече като ми прави забележки... знам, че го прави уж, за да ме научи, пък и си е неговата кола, ама тя ми е по-трудна за каране от учебната. Confused
И явно самата аз си карам малко по-различно от него. Него не го притеснява по надолнище градско да я пусне свободно и да се засили до 60км/ч, ама мен си ме е страх, при положение, че в края на надолнището имам светофар. Rolling Eyes Разбира се и големи обяснения с паркирането... Така трябва, така трябва... като не го питам. Като го попитам нещо и ми мълчи... еййй опасна работа.
Чудя му се за какво сам ми предлага да ме учи. Хем искам да карам, хем като знам, че ще мрънка нещо (а аз и без това се притеснявам, защото колата си е негова) и ми става гадно. Sad

# 56
  • Мнения: 644
Аз се включвам с едно малко жалване... от няма и месец съм с книжка и се тренирам на колата на приятеля ми, защото за сега моя нямам. Ама взема да ми става кофти вече като ми прави забележки... знам, че го прави уж, за да ме научи, пък и си е неговата кола, ама тя ми е по-трудна за каране от учебната. Confused
И явно самата аз си карам малко по-различно от него. Него не го притеснява по надолнище градско да я пусне свободно и да се засили до 60км/ч, ама мен си ме е страх, при положение, че в края на надолнището имам светофар. Rolling Eyes Разбира се и големи обяснения с паркирането... Така трябва, така трябва... като не го питам. Като го попитам нещо и ми мълчи... еййй опасна работа.
Чудя му се за какво сам ми предлага да ме учи. Хем искам да карам, хем като знам, че ще мрънка нещо (а аз и без това се притеснявам, защото колата си е негова) и ми става гадно. Sad


в собствена кола и най-вече сама най-добре и бързо се отпускаш, правилата би трябвало да си ги знаеш, ако нещо се притесняваш опресни си, така си е най-спокойно и за никой не отговаряш



не съм съгласна, че едва ли не е нормално да ти изгасне колата на кръстовище и виждаш ли случва се, случва се ако има внезапно възникнала повреда някаква, и да простащината на хората граници няма, ама това си е супер опасен шофьор, никой не ти е длъжен дори и с лепенката, аз от учебна и подобна лепенка бягам далеч - това са най-големите джигити на пътя
без да искам да обидя някого - лично мнение всеки в един момент е млад шофьор, ама за цял един курс да не си се научил да потеглиш  newsm78
както и да е безаварийно на всички

# 57
  • Мнения: 50
Привет и от мен.Имам книжка от около 5 г.Преди да взема книжка,карах из квартала колата на приятеля ми и бях по-спокойна,отколкото когато си взех книжката.
Карала съм ръчни скорости-справяла съм се някак,но си предпочитам автоматик.
Имах лична кола автоматик преди около 3 г.Карах около 3-4 месеца.Шофирах предимно с придружител,за да съм по-спокойна.1-2 пъти ми се е налагало да карам сама и то около 15 км в София в пиковите часове.
След това забременях и започнах да се панирам,недай боже да не направя някоя беля и спрях да карам.Продадохме колата.
Сега взехме нова,пак автоматик,уж за да мога да си върша работа покрай детето (прегледи,консултаций,разходки),но пак ме е страх.
Дано отмине и да се отпусна.
Голямо удобство е да си шофьор и да не си зависим от никого.
Успех на всички и безаварийно.

# 58
  • Мнения: 2 155
Аз преди около седмица за първи път карах сама. Късно вечерта, прибирах се от едно събиране, приятеля си го оставих да си допива с момчетата, а аз се прибрах с колата му до вкъщи.  Laughing
Наистина ми беше МНОГО по-спокойно! Simple Smile На другия ден като се качи при мен и пак взе да дава акъл се изнервих и почнах да правя дребни грешчици.  Rolling Eyes
Мноооого искам вече собствен автомобил. Голямо удобство си е. Надявам се скоро да стане.  Praynig

# 59
  • Мнения: X
Записвам се в темата; тепърва ми предстои да си подам документите за книжка и да подкарам семейната кола, която е на дизел и доста по-голяма от учебната, та ще имам нужда от окуражаване.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт