Витилиго

  • 224 069
  • 906
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 063
От миналата година по това време ми се появиха бледи бели петна под очите вследствие на много силен стрес. Бях на хомеопатик лятото. Тя ме успокои, че не е витилиго. Но те не изчезнаха. Променят формата си и силата на цвета, но са само там под очите. Няма да казвам колко плаках цяло лято и не се излагах на слънце заради тези петна. Много страдах.
Днес бях при много добър дерматолог д-р Евгения Божикова - МЦ "Лора", ул. "Позитано". Със специален уред (удова светлина-порцеланово бяло светене) отчете, че имам витилиго. Кожата ми е много бяла и фоточувствителна. Ето това ми предписа за мазане:
Vitix
La Roche Posay Anthelios FPS 40
Обясни ми и за другия крем Mel...нещо си и са само тези два за съжаление.
Каза ми, че трябва да изяждам по една връзка суров магданоз всеки ден и да ям много кисело мляко и моркови. Аз четох в "Рецепти за лечение с храни и хранителни добавки" (енциклопедия за всички заболявания), че на първо място от добавки и витамини е витамин B - комплекс.
Майка ми и дядо ми са с витилиго, но те са с много тъмна кожа. При майка ми е нелечимо и в мн. силна фаза. Дядо ми се излекувал пиейки всеки ден билки - за язва, но с нея си отишло и витилигото му. Следващия месец съм на преглед. Да видим. Надявам се да се излекувам.
На моя приятелка детенцето (7 клас), също е с витилиго и с крем Vitix (при различен лекар сме). Също и с витамини и най - много му е предписан Цинк.
Дано съм полезна и аз.


# 31
  • Мнения: 1 063
А да, д- р Божикова абсолютно ми забрани всякакви ваксини - против грип, тетанос и изобщо.

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 14:39 от Иванджелин

# 32
  • Мнения: 4 651
От миналата година по това време ми се появиха бледи бели петна под очите вследствие на много силен стрес. Бях на хомеопатик лятото. Тя ме успокои, че не е витилиго. Но те не изчезнаха. Променят формата си и силата на цвета, но са само там под очите. Няма да казвам колко плаках цяло лято и не се излагах на слънце заради тези петна. Много страдах.
Днес бях при много добър дерматолог д-р Евгения Божикова - МЦ "Лора", ул. "Позитано". Със специален уред (удова светлина-порцеланово бяло светене) отчете, че имам витилиго. Кожата ми е много бяла и фоточувствителна. Ето това ми предписа за мазане:
Vitix
La Roche Posay Anthelios FPS 40
Обясни ми и за другия крем Mel...нещо си и са само тези два за съжаление.
Каза ми, че трябва да изяждам по една връзка суров магданоз всеки ден и да ям много кисело мляко и моркови. Аз четох в "Рецепти за лечение с храни и хранителни добавки" (енциклопедия за всички заболявания), че на първо място от добавки и витамини е витамин B - комплекс.
Майка ми и дядо ми са с витилиго, но те са с много тъмна кожа. При майка ми е нелечимо и в мн. силна фаза. Дядо ми се излекувал пиейки всеки ден билки - за язва, но с нея си отишло и витилигото му. Следващия месец съм на преглед. Да видим. Надявам се да се излекувам.
На моя приятелка детенцето (7 клас), също е с витилиго и с крем Vitix (при различен лекар сме). Също и с витамини и най - много му е предписан Цинк.
Дано съм полезна и аз.



Ахам преди да дочета до края щях да казвам, че за съжаление в големия процент от случаите витилиго започва с петна около очите, под мишниците, ануса и половите органи - абе на местата с по-нежна кожа.
Като добавка мога да кажа да увеличиш и приема на прясно мляко, аз от години пия по 2,3 литра на седмица и да си вземеш витамини тип антиоксиданти.

# 33
  • Мнения: 1 063
danitu, мерси! А какви точно, т.е. на пазара има какво ли не? Пиши, ако не ти е проблем. И прясно мляко ще пия. Дерматоложката каза за киселото мляко всяко без "Данон".

# 34
  • Мнения: 4 651
danitu, мерси! А какви точно, т.е. на пазара има какво ли не? Пиши, ако не ти е проблем. И прясно мляко ще пия. Дерматоложката каза за киселото мляко всяко без "Данон".

Не разбрах за кое точно питаш, но ще си кажа за всичко Simple Smile. Ами за киселото мляко не знам какво да ти кажа, то май всичкото е само нишесте и консерванти, аз хапвам Елена (ако намеря тука) и също ако намеря има едни малки кофички овче/краве 50/50, това последното вече прилича на мляко както го правеше баба ми едно време. За прясното купувам Роса - има едни окаковки найлонови като каничка, а за работа - чесно казано каквото има в магазина 3.6 % - уж да не е съвсем измито Sad.  За антиоксидантите пия Neoxid (Неоксид)- зимата по 2 на ден, лятото по 3. Няма проблем да го вземаш целогодишно. Ако си в началото, т.е витилигото е от скоро има разни теории, че "шокови" дози витамин Б може да имат положителен ефект. Аз изкарах преди година 1 курс инжекции вит. Б 12 (май този беше) + алое, мисля че бяха 45 инжекции през ден. При мен не помогна в смисъла, който на всички ни се иска - т.е никаква репигментация след това, но не ми и навреди, а може би всъщност и ми помогна. След (както обикновенно) силен стрес ми се появи петно и над едното око и веднага следващата седмица почнах с инжекциите + антоксиданти конски дози и разтворими витамини пак конски дози, разбира се под лекарски контрол + Vitix. Както казах положителна промяна нямаше, но не се и влошава вече година.
А от козметиката на La Roche и аз съм доволна, за лице даже ползвам 60+ във варианта със фон дьо тен. Само внимавай със слагането му близо около очите, че такъв конюнктвит получих докато се усетя Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 063
Страшно много обичам да чета постинги на хора, които са обстоятелствени като теб, danitu! Ето за това питах  - Neoxid, т.е. антиоксиданти, но съм забравила да го напиша! А какво съдържа или ако не ти е удобно да пишеш ще си го потърся в Интернет. Аз съм в ранен стадии и това, че съм със светла кожа също било важно. И за "Елена" запомних. От вит Б не се ли качват кг - и това ми е интересно.

# 36
  • Мнения: 1 063
Забравих да попитам и за разтворимите витамини какви по точно? Фирма, съставки, наименование, което ти е по лесно напиши!

# 37
  • Мнения: 4 651
Страшно много обичам да чета постинги на хора, които са обстоятелствени като теб, danitu! Ето за това питах  - Neoxid, т.е. антиоксиданти, но съм забравила да го напиша! А какво съдържа или ако не ти е удобно да пишеш ще си го потърся в Интернет. Аз съм в ранен стадии и това, че съм със светла кожа също било важно. И за "Елена" запомних. От вит Б не се ли качват кг - и това ми е интересно.

Неоксида: A, C, E , селен, пшеничен зародиш , пък витамини ... ходих да ровя и любимия ме гледа страно какво съм наредила хапове по бютрото Simple Smile). Та настоящи витамини - Supra Vit (А, C, E, B1, B2, B6, B12, Фолиева киселина калций и Niacin, което не знам какво е - мултивимини с вкус на тропически плодове Simple Smile - абе вземам някакви разтворими каквито ми падне. Плюс в хладилника онова нещо от бъз, което съм описала по горе как се прави, ама си пийвам от него като се сетя, защото си падам заплес Simple Smile.

П.С. И аз съм със светла кожа и като се гримирам почти нищо не личи, така че е плюс Simple Smile Simple Smile в случая

# 38
  • Мнения: 4 651
Забравих да попитам и за разтворимите витамини какви по точно? Фирма, съставки, наименование, което ти е по лесно напиши!

И аз забравих : за пълненето от вит Б - абе не съм чувала, пък и не съм забелязала. Дето се вика - още ме боли задника като се сетя за тия 45* 2 инжекции, камо ли да се сетя качила ли съм кило, две и от какво е било  Joy Joy

# 39
  • Мнения: 1 063
Ще имам още въпроси, но вече последен за тази вечер - след като сложа от този Vitix, може ли да се гримирам? Спирала за очи, молив или не е желателно? Докторката каза без химия!? Но те разбирам, защото аз така също струпвам неща, когато отговарям във форума за нещо важно и искам да бъда точна.

# 40
  • Мнения: 4 651
Ще имам още въпроси, но вече последен за тази вечер - след като сложа от този Vitix, може ли да се гримирам? Спирала за очи, молив или не е желателно? Докторката каза без химия!? Но те разбирам, защото аз така също струпвам неща, когато отговарям във форума за нещо важно и искам да бъда точна.


Амиии, да ти кажа, аз съм малко особен случай не за всичко слушам лекарите, да си говори кой каквото ще, но малко сенки ми се отразяват много добре на самочувствието, пък за мен е най- важно да съм спокойна и уверена в себе си, това поне през годините дава резултати.

Не си спомням да съм питала за грим, нито да са ми казвали, че е забранено. Витикса го слагам примерно веднага след като стана, а се гримирам поне 30 мин до час след това, т.е изчакай крема да попие хубаво, вечер вече няма какво да му мислиш - махаш грима и крема преди лягане. Да не би лекарката ти да е имала предвид, че понякога витилиго е провокирано от работа с токсични вещества ? Чесно казано не се притеснявам от това, гледам да използвам качествена козметика, колкото и дълбоко да бърка в джоба и това е.

Така че си ползвам спирала, сенки (не всеки ден, ама не за друго ами зависи колко закъснявам за работа Simple Smile) , фон дьо тен зимата (обикновен) и споменатия вече  La Roche лятото (2 пъти на ден), молив за очи - рядко, само ако съвсем реша да се "изографисвам" по някой повод Simple Smile
Толкова и от мен за сега, лека Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 063
danitu, миличка, ако се сещаш за крем с млечни протеини и с фактор, много ще съм благодарна! И също как е цялото име на този La Roche с  фон дьо тен?

# 42
  • Мнения: 4 651
danitu, миличка, ако се сещаш за крем с млечни протеини и с фактор, много ще съм благодарна! И също как е цялото име на този La Roche с  фон дьо тен?

Хъм, не се сещам за такъв. Точното име на фон дьо тена ще ти кажа довечера, че е в къщи. А пък за такива неща, обикновено ходя в аптеки Санита, там имат щанд с мед. козметика /ако така се казва де/ + доста от хубавите марки кремчета и като кажеш ти обясняват кое какво и как се ползва.

# 43
  • Мнения: 1 063
Забравих да споделя, че първият път, когато се появи витилигото (по миналата год. за 2 - 4 месеца), за около месец започнах да пия коприва и петната изчезнаха. Можете да пиете също така зелен чай. Но непонятно за мен и копривата и зеленият чай в момента не ми понасят.

# 44
  • Мнения: 1 561
Здравейте, случайно влязох в този форум, покрай детенцето ми-болно е, но нищо страшно.Видях темата и съм страшно щастлива.Имам Витилиго от 97 година-поне тогава една съоченичка го забеляза, почти преди абиторенския ни бал.На лицето имам 3 петна-около устата, до едното око и в началото на едната вежда-там ми станаха бели косъмчетата.Та ходихме при някакав професор във Военна май, не помня и той ми изписа Мелагинин, но на таблетки.Тогава никаде ги нямаше и ми ги доставиха от Франция едва едва.Изпих ги .Нямаше видима разлика, но и аз не очаквах, тъй като ни обясниха, че те само спират да нарастват , а не изчезват.Това помня.Предлагаха ни да направя някяква облъчваща терапия, но ние отказахме, пък и съм от провинцията.Казаха ми лятото задължително на море и много магданоз!!!
Та след прочита на всичко тук имим молба-моля за имена на лекари в София-вече живея тук, и смятам да отида на преглед щом вече има и други лекове и терапии.Благодаря!



Р.С аз съм с тъмна кожа, но въпреки това си ходя на море и не ми пука, когато петната започват повече да личат.Май наистина трябва да спрем да мислем за тях.Дори и рядко ползвам  фон дьо тен, и засега за тези 10 г не съм видяла нови.Стрес достатъчен в живатя ми, но няма как.Старая се да го намаля, но в повечето случаи не зависи от мен!

Общи условия

Активация на акаунт