Витилиго

  • 224 282
  • 906
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 651
Вижте какво намерих: http://www.recouleur.com/productinfo.htm
Някакви витамини комбинация за витилиго. Първо са много скъпи и не виждам за какво да се дават толкова пари, не съм проверявала внасят ли се в БГ. Давам ви линка само, за да видите какви дози на ден трябва да се пият. Мисля да ида в някоя аптека, да ми дадът от всичко, което пише като съдържание и да ми кажат по колко хапчета да вземам на ден Simple Smile

# 121
  • Мнения: 1 063
nnnnn, копривата и сурова е гадна. Но ефект има дори ако се пие и само веднъж на ден. Само, че в достойна чаша от 250/300мл. Обаче гълтайте на глътки и не мислете за вкуса. И по възможност самостоятелно, не да се яде нещо и да се отпива от нея. А тя си знае работата и ще сътвори чудеса в организма ви. Ех, защо на мен ми действа изнервящо? Иначе да съм напреднала с проблема. Копривата действа и отводняващо - за тези, които задържат течности в организма, които пък от своя страна трупат кг и съответно те и отслабват - без диета.
danitu и това което предлагаш за себе си е решение. На моята приятелка на дететенцето с витилиго са изписали този Neoxit и отделно само цинк.
Аз като се замисля ето какво установих - значи за пигментация на кожата са нужни бета- каротин и витамин А - той пък за еластичност на кожата, възстановява епителната тъкан, от която се образува кожата, повишава имунитета; витамин B - комплекс изключително важен за кожата, за функцията на нервите и при стрес ;вит. C -  за разтеж на нови клетки, повишава имунитета, повишава абсорбацията на желязо, незаменим при образуване на колаген, също не се произвежда от организма; за стрес още Клаций,за нервната система; Желязо - насища червените кръвни клетки, важен за имунната система, знаем, срещу анемия; Цинк -  важен за образуването на колаген, за имунната система, за профилактика на акне, "Свързан с аминокиселината метионин (цинков монометионин) е установен, че притежава активността на антиоксидант, сравнима с тази на вит. C и вит. Е, и бетакаротин. Съдържа се в бирена мая" (това е цитат от мой постинг  публикуван в тази тема, там даже съм посочила хормонът мелатонин, като антиоксидант). И може би, минерала селен. Това са като, че ли всички витамини необходими за витилигото. Витамин Н или Биотин, за кожата, косата, нервното равновесие.
Фолиевата киселина не се произвежда от човешкото тяло, тя се свързва с желязо и още нещо си и произвеждат хемоглобин - и тук да не би да имам нисък хемоглобин и защо когато губя кръв от едно порязване петната се засилват? Това го задавам на себе си в процеса на анализ. А пък ако някой има и отговор! Фолиевата киселина  - за образуване на червените кръвни клетки,  за имунната система.
Странно ми е, защо аз нямам предписани витамини? Може би дерматоложката иска да види дали организмът ще се справи така, аз я попитах, но тя не точно категорично, но... не!

Последна редакция: сб, 18 мар 2006, 14:52 от Иванджелин

# 122
  • Мнения: 4 651
Това за ниския хемоглобин - никога ли не са ти го мерили?
Аз давам кръв 2 пъти в годината (това са между 350 и 450 мл, напоследък вземат 450 мл) от поне 5 години без никакъв проблем и хемоглобина ми винаги е бил нормален. И никога не ми се е появявало петно покрай загуба на кръв.

# 123
  • Мнения: 1 063
Ами, аз danitu, си правя профилактични изследвания, без препоръка на лекар 1 път годишно и когато ми вземат кръв ми прилошава, не от гледката, ами не знам. Сега преглеждах нещата от изследвания (че ги пазя, абе аз съм един случай, ужас е като тръгна на лекар за нещо си, какви ли не изследвания помъквам), та за мин. год. помня, че пропуснах, но досега е бил в рамки, поне така показва в този ден, в предните години. Но имам ниско кръвно, ако това има значение. И същото се получава когато се порежа, уж съм сръчно момиче и малко се задържам в кухнята, все са ми казвали приятелки, че ножовете са ми тъпи, но аз така съм си свикнала "с тъпотата им" и пак успявам да се резна. Последният път с рязане на тиква - само дето не ми отиде палеца и съм левичар...и десничар, но когато ми потече кръв (силно момиче съм), почти ми прималява и трябва в някои случаи да легна, а петната как се изцъклят...

# 124
  • Мнения: 397
Намерих нещо интересно за кълновете
http://rozali.com/diet1.php?l=a&p=91
Даже си накиснах леща, жито и просо и ще чакам резултата.
Силно се надявам да са вкусни и да си ги хрупкам вместо пуканките и чипса вечер  Praynig
Ще пиша за резултата  Wink

# 125
  • Мнения: 4 651
И аз съм с ниско кръвно 90/60, но кръводаряванията ги понасям учудващо добре, по-зле ми е като съм в цикъл реално, отколкото след като са ми източили 450 мл. кръв.

Друго странно във връзка с това, което ви питах имате ли проблеми със щитовидната жлеза. Моя цикъл е малко странен, не 28 ами между 36-38 дена, като по часовник, но на толкова време. От време на време се хващам и ме почват гинеколози, ендокринолози. Ами нищо ми няма - каквито хормони се сетят в норма, кисти - няма, абе като вляза в кабинет и им кажа за какво идвам, първо ми викат - ама защо не сте дошли по- рано, знаете ли какви серизни работи може да има, а после вдигат ръце и казват- ами не мога да го обясня, ама нищо ви няма. И така, само една ендокриноложка се е заинати миналата година, че ми била малка щитовидната жлеза, ама с изследвания не можа да го докаже, писах ви по- горе.

Та така.

# 126
  • Мнения: 1 063
Радвам се, че помогнах с кълновете  Peace, сега остана и да действат както трябва! Те са биогенни продукти- раждат нов живот, снабдяват организма с жива енергия и с всички ценни вещества!
 danitu на няколко пъти пишеш за щитовидна жлеза, нямам мн. представа, но за себе си мога да кажа, че лятото ме гледаха последно (но от професор мамолог и той каза, че там са наред нещата). Но преди години имах някакави проблеми - не можех да преглъщам, сухота и след безброй изследвания (ендокринолог, уши - нос - гърло и какво ли не), се установи фарингит. И до днес го имам - коварна гадост! Получава ми се и при безпокойство, което също ми е хронично. Досега никой не ми го излекува, а какви ли не антибиотици гълтах. Имунната ми система се скапа и от болни бъбреци - бъбречни кризи, антибиотици и вече като прибавя и наследствения фактор - май витилиго налице!

Последна редакция: пт, 28 апр 2006, 14:47 от Иванджелин

# 127
  • Мнения: 4 651
Иванджелин, ето за слънцезащитния крем за лице, който все забравям да ти кажа:
La Roche-Posay - Anthelios XL Creme, 60+ SPF,отдолу пише "Еcran teinte visage"

http://www.merchantamerica.com/qlife/index.php?ba=product_enlarg … amp;product=58889  - ето този е, само че на линка е варианта без фон дьо тен.

# 128
  • Мнения: 1 063
danitu мерси мила! Ето това пих, но в мн. малко количество, че е доста силно, а аз нали не понасям витамини и хранителни добавки. http://www.fitnessbg.com/more.php?product=super%20100%20formula
Сега тук приятели (спортисти от години, а най - вече мъжа ми) ми дъднат на главата, че това е най - доброто. Дадох на моя приятелка (над 50 г. жена, навремто остана очарована от Центрум) и тя каза (пие го по мои дозировки), че не усеща кой знае каква разлика. Ама нали всеки организъм е индивидуален. Всъщност на сайта има съдържанието - кой витамин по колко. Той е толкова силен, че следващата мн. малка дозировка ще я взема след 2-3 дни. Щом по половин таблетка е за спортисти? Ако нещо усетя подобрение, веднага ще пиша, ама ако ми стане лошо спирам ги тия витамини и минерали. Просто се чудих, чудих какви витамини да пия и тези са вкъщи....
Уф, нещо пак ме стегна, че дали ще го разкарам това...

# 129
  • Мнения: 1 561
Странно, но мен почти никой не ме пита какви са тези петна, не са много бели, но все пак се виждат.Вашите много ли са бели?
За радост след приемането на таблетки Меланин, май така бяха, не съм забелязвала нови, а първите да припомна ги забелязах 97 година.Да чукна на дърво, дано до тук да се спре.Дали тези хапчета ги има вече в България, някой да ги е търсил?
И не се стресирайте толкова, наистина е некомфортно да ги имаш на лицето, но с фон дьо тен се прикриват.Искам да ви успокоя само.Как бихте се чуствали с розацея например?Тя дори не може да се прикрие с нищо толкова добре , колкото тези симпатични бели петна.Пък и откакто спрях да им обръщам внимание май и те спряха да белеят.
Но си записвам всичките неща, които пишете и скоро мисла да започна по малко да ги правя.Определено откакто изпих хапчетата не съм пила нищо, нито съм се мазала.
Спомням си майка ми намери отнякъде народна лечителка, за която имаше много отзиви, че лекувала кво ли не.Направи ми едно кремче, имаше чесън и нещо друго в него, незнам, но така ми изгори лицето, че после 1м си възстановявах кожата на лицето.Слава богу не остана белег.Но може и да е помогнал.Знам лилллно недейте да го изпробвате това изгаряне Peace.
Възхищавам се на Иванджелин..Браво!!!Много неща знаеш, пожелавам ти и да се пребориш с това заболяване!

# 130
  • Мнения: 1 561
Момичета да ви питам за кълновете.След като ги отгледате или купите как ги консумирате?Аз веднъж съм яла такова чудо, но си поръчах салатка и беше поносимо.Но клед като пораснат, маха ли им се зърнот или ги хапвам така както са си newsm78?В салатката нямам спомени да е имало зрънца, а само покълнатите стебла, ако не се лъжа.

# 131
  • Мнения: 4 651
Момичета да ви питам за кълновете.След като ги отгледате или купите как ги консумирате?Аз веднъж съм яла такова чудо, но си поръчах салатка и беше поносимо.Но клед като пораснат, маха ли им се зърнот или ги хапвам така както са си newsm78?В салатката нямам спомени да е имало зрънца, а само покълнатите стебла, ако не се лъжа.

alexova, ами аз ям всичко и семките и кълновете. Иванджелин, нали така трябва ?
За сега по метода на пробите и грешките ги ям: без нищо когато се сетя; пробвах салата с настърган морков, ябълка и кълнове и малко лимонов сок или си ги сипвам в кисело мляко. Мисля, че по горе Иванджелин беше написала за вкусна салата.

И мен почти никой не пита, особено зимата. По откритите части на тялото нямам петна освен над окото, но с малко грим не се забелязва. По колената ми се репигментираха почти и сега зимата почти нищо от тях не виждам, така че трябва да ми гледат или стъпалата или да ме събличат гола, че най- трагично е по по интимните части от тялото.

radda, тази статия е много интересна (http://rozali.com/diet1.php?l=a&p=91), ами че то от всичко можело да се хапват кълнове Simple Smile). Мисля да открадна малко от семките за посев на баба ми Simple Smile.

# 132
  • Мнения: 4 651
Уф, нещо пак ме стегна, че дали ще го разкарам това...

Няма ДАЛИ, има КОГАТО ...   bouquet  bouquet  bouquet

# 133
  • Мнения: 319
Момичета, чета ви постингите и направо ви се кефя. Толкова готино си "приказвате" - няма заяждане, няма злобеене - един нормален човешки диалог! Супер сте! И мога да ви кажа, че независимо от всичко, аз съм убедена, че сте най-прекрасните дами на света - с или без петна!
Аз самата нямам вашия проблем, но имам притеснения за дъщеря ми. Както се вижда от лентичката долу, тя е на 2 год. и 3 мес. Може би от една година има на вратлето си отпред малко по-депигментиран участък кожа, всъщност разликата с другата кожа не е фрапантна, но като се загледаш, се вижда. Откакто се е появило това петънце, не съм забелязала да е нарастнало. Водили сме я веднъж на кожен, обаче докторката беше категорична, че не става въпрос за витилиго. Тогава изписа някакво "безобидно" кремче и още нещо си - дори не помня какво. Аз, понеже обичам да се консултирам с личната, заведох детето при нея и тя ми каза, че това петно не било проблем, че имала и други дечица с такива петънца, но после си се пигментирали и блаблабла. На всичкото отгоре дребното е с почти половин синьо оченце - значи - дясното й око е наполовина кафяво, наполовина синьо, а лявото е цялото кафяво. Прочетох някъде, че витилигото депигментира много рядко и ириса, но все пак нейната различна половина е синя - да го считам ли за депигментация това, синьото? Има ли някой идея дали все пак не става въпрос за витилиго! Може би все пак трябва да я заведа на някой по-мастит доктор, поне да каже за какво иде реч newsm78? Благодаря, че изчетохте дългите ми писания!

# 134
  • Мнения: 918
Диана Hug, споко, имаш си красиво и уникално детенце. След време представям си какви опашки ще има пред вас Laughing Laughing Laughing Не мисля, че е може да се свързва с Витилиго, но би могла, за собствено успокоение да я заведеш на кожен лекар. Не за друго, a за да не вижда разглеждащия и обезпокоен поглед на майка си. Казвам това, защото си спомням, как ме гледаше майка ми, в началото, когато ми поставиха тази диагноза. Ами аз се притеснявах повече за нея, отколкото за себе си Wink

Относно петънцето, да не би да е някакъв вид гъбички или нещо подобно. Казвам го, защото моя позната имаше такива петна точно около врата и гърба. Така и не разбраха дали е алергия или гъбички, но накрая си минаха от самосебе си. А и при Витилигото най-често петната са симитрични Thinking
Целувки на красавицата  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт