Витилиго

  • 224 286
  • 906
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 397
Извинявам се за късния отговор, но нямах възможност да се добера до форума  Embarassed  Хапчетата ги купувам от една аптека с поръчка един ден предварително. С светла кожа съм, но много бързо потъмнява на слънце. Трябва ми един час да се изложа на слънце и веднага ставам тъмна. Това беше и главната причина да започна лечение, защото сега като бутам количката по цял ден на слънце и в ръцете ставам буквално като далматинец. Много ми е гадно, защото хората се взират в ръцете ми (страшно изпъкват). Пия чай зелен чай, и коприва, но не всеки ден ,защото и двата са адски гадни. Но хапчетата ги пия редовно заедно с неоксида. Репигментацията започна от най-старото (първото) петно. Нещо като лунички плътно една до друга и след известно време полето се запълва и придобива цвета на здравата кожа. А има и места където кожата е придобила матов отенък все е едно съм я мазала с фон дьо тен. Също така всяко едно петънце е променило формата си (аз ги следя постоянно) Така, че май за всяко петно е индивидуално. Абе да се маха гадното нещо, че вече ми писва да го гледам. Мъжът ми и той забелязва разликата и се шегува - май това лято ще си без очилата (всяко лято като си изпека лицето няма човек, които да не ме пита дали не съм изгоряла на очила) .

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 13:58 от radda

# 181
  • Мнения: 918
radda, напомни ми, че мен ме бяха питали, дали не тренирам бокс, че имам белези по ръцете Crazy Laughing
Аз още не съм си ги купила тези хапчета Tired, някой ентусиаст, ако ги е започнал, да пише. Peace

# 182
  • Мнения: 4 651
ViP, привет в отбора   bouquet . Ако си изчела написаното, сигурно ти е ясно, че готови решения не можем да ти дадем, но поне 1/3 от проблема ти е решен - знаеш,че не си сама и можеш винаги да споделиш с някой, който знае за какво иде реч.

След дълги издиравания аз накрая открих една билкова апека, в която продават продуктите на фирмата, на която е Пигменто (забравих името, да не се връщам да чета) и преди малко се обадиха, че са ми го донесли. Така, че ще го пробвам от утре + 2 хапчета Неоксид + 1000 мг вит С на ден. Крема за сега няма да го вземам, ще изчакам да се стопли, че да мога да се пека на терасата, тук още е доста хладно.

Витикса мисля да го спирам, като свърши тубичката, че да не става зян. След 2 опаковки смятам е ясно, че на мен не ми действа.

Иванджелин, мила ти 60+ SPF слънцезащитен на Ла Рош ли си купи? Днес ходих да си взема и ми казаха, че вече не произвеждали 60+, а само 50+.

# 183
Здравейте и от мен! Май станахме доста, но проблема наистина е голям, особенно за нас, които страдаме от витилиго! Аз в момента съм на 35 г., имам витилиго от 7-8 годишна. тогава моите родители направиха невъзможното за да ми помогнат и наистина успяха /за момента/: 1. Водиха ме по дерматолози, които или казваха, че няма лечение или го определяха, като липса на витамини Mr. Green, най-вече на витамин С. 2. Ходихме и при един билкар, в покрайнините на София, който ми приготви някакъв мехлем, с който се мажех. 3. Едновременно с това излезе и кубинското лекарство, което се споменава тук доставиха ми и него и т.н. След всички тези усилия петната, които се бяха появили първоначално изчезнаха с изключение на тези по интимните ми части! Ок имаше резултат и всичко приключи до тук, но истинския бум дойде след поредица проблеми и стесове. В момента не мога да ви кажа какво представлявам: ръцете - като далматинец, както каза radda, лицето - още по-зле, ходя, като някоя мумия, намазана с фондьотен, е не че има кой знае какъв ефект, но все пак за собствено успокоение! имам този проблем от години и не мисля, че има лечение, но като четох вашите мнения, малко се обнадеждих и реших да се включа. много сте заразителни с оптимизма си  bouquet

# 184
  • Варна
  • Мнения: 138
Здравейте,
и аз смятам да пробвам Пигменто, но първо да приключа с чая на Порязов.
danitu, къде го намери? Мислех, че го има в билковата аптека на ул. Драгоман - срещу кукления театър!
На новодошлите - ПРИВЕТ  Grinning Grinning Grinning

# 185
  • Мнения: 56
Съжалявам, че преди малко не се представих с регистрацията си значи вместо veniiii нека да е veni_ra Embarassed Аз между другото вече пия  Пигменто, от днес. Открих го доста от давна, но сега след, като видях, че дава резултат newsm44 ще пробвам. Помогнете ми с информация за цената на Неоксид.

# 186
  • Варна
  • Мнения: 138
здраеей veni_ra!!! Grinning Grinning Grinning
Neoksid-а струва междъ 11 и 12 лева и е достатъчен за около 15 дни.

# 187
  • Мнения: 4 651
Здравейте,
и аз смятам да пробвам Пигменто, но първо да приключа с чая на Порязов.
danitu, къде го намери? Мислех, че го има в билковата аптека на ул. Драгоман - срещу кукления театър!
На новодошлите - ПРИВЕТ  Grinning Grinning Grinning

Малко съм зле с имената на улици, но ще се опитам да обясня. Ако застанеш до голямата Валентина, така че да ти се пада от дясно - тръгваш направо, улицата се казва Преслав, в първата пресечка от дясно беше до скоро 1 РПУ/скоро го преместиха/ от другата страна едно време беше Мустанг, сега е Жар, продължаваш направо (това за Жар и РПУ-то го казвам само за ориентир) и преди улицата да направи чупка има още една пресечка в дясно, пешеходна такава, не е улица, от дясно на тази уличка има две аптеки, втората едно време пак е била Билкова аптека, мисля че Цариброд се казва уличката. Аз отидох на обед и към 4 часа вече го бяха донесли. Струва 9 лв там Пигментото.

За Неоксида аз го купувам за 11 лв и някакви стотинки.

# 188
  • Мнения: 397
Много скъпо ви продават лекарствата в тая Варна??  Shocked В София Неоксида е 9 и нещо, а Пигменто - 8.33  Rolling Eyes Ей, побъркват се тия търговци значи  #2gunfire #Cussing out
Аз се чудя дали сега като изпия Неоксида да пробвам този антиоксидант от акула дето го рекламират? Някой знае ли нещо за него?

# 189
  • Мнения: 397
В близките дни ще имам път към Самоков и съм решила да посетя Мангалджиев (този, които прави златното чудо). Току що получих колет с един пакет билки и шишенца с лечебен мед, но тях ще пращам за Италия (за други проблеми) Та като видях плика с билките ми хрумна блестяща идея да го посетя и да ми направи един микс, които да включва коприва, невен и други по негова преценка, така че това нещо да се пие. Също така ще го питам и за мед от бъз (този за които се говореше тук), и въобще за всичко което сме обсъждали. Ще пиша а резултатите. Дано са добри.

# 190
  • Мнения: 4 651
Много скъпо ви продават лекарствата в тая Варна??  Shocked В София Неоксида е 9 и нещо, а Пигменто - 8.33  Rolling Eyes Ей, побъркват се тия търговци значи  #2gunfire #Cussing out
Аз се чудя дали сега като изпия Неоксида да пробвам този антиоксидант от акула дето го рекламират? Някой знае ли нещо за него?

Ами така е май, може и да има по евтино, но аз работя в центъра и нямам време да обикалям, така че купувам от аптеките около работа, има едни аптеки "Марешки", където са по- ниски цените, но всичките са ми  далече. Най- се бях възмутила като ми слагаха инжекции алое и B 12, не си спомням вече кое от двете, но цените му варираха от 50- 60 стотинки до лев и двайсе  #Crazy

# 191
  • Мнения: 1 063
Привет, момичета! И аз да докладвам. Едно по едно нещата.
От петък вземам Пигменто таблетки по указанието, значи днес е ден 6 -ти. Няма за сега кой знае какви резултати при мен, но и нещата изглеждат по добре. Спрях витамините, докато пия Пигменто (не ми понася мн. химия, пък било и на билкова основа таблетки, признавам за мен не химия са само сварени билки). Но ако бъда обективна, петната ми намаляха в първите два дни, когато вземах само витамини (много се ядосвам, че тогава ги спрях за да бъда коректна към дерматоложката, която не ми предписа витамини, глупаво от моя страна), и после имах едно ходене до морето наскоро и там се подобриха. Вчера пих Пигменто с витамин (за пръв път), но ми е трудно да преценя. Не са толкова бели петната. Малко се свиха. Смятам да си купя и крем Пигменто. 
radda , ти като пиеш Пигменто усещаш ли, че нещо там работи в стомаха ти?
danitu, миличка, само не разбрах крема 50 + оцветен ли?
radda , хубаво си решила да питаш и Мангалджиев, лошо няма, не се знае от къде ще изскочи, но ето ти малко инфо- Димитър Кръстев - билкар, пише за витилигото и подобряването му с пиене на невен цяла година. Петър Димков - билкар, пише за лечението на витилиго със Змийско мляко, а аз от личен опит съм писала за коприва. Така, че ако ти попаднат книгите им, можеш да прочетеш повече, но за себе си съм открила чудото, което върши копривата. Само Мария Требен (билкарка), не помня какво пишеше за витилиго, но май в книгата си препоръчваше чай от няколко билки.
Днес посетих доц. Кадурина във ВМА. Записах си час преди половин месец, тя лично не работи със здравната каса, много приятна жена, която ми сподели, че сега се прибира от конференция в САЩ и няма нищо ново на пазара за витилиго там. Ще правят сайт за витилиго и тя лично се затрудни и каза, че има голяма вероятност аз да нямам витилиго, а някаква хиперпигментация на кожата, някаква временна пигментация. Тя работи с тази терапия PUVE, но аз съм виждала поразиите, които оставя тази терапия и не бих се подложила, още повече, че са ми под очите, долни клепачи. Терапията се прави есента. Изписа ми един гел с малък процент кортикостероиди (аз съм мн. мнителна към кортикостероиди). И Витикса. Аз стоварих на масата витамините, Пигментото и една аминокиселина тирозин (ето го продукта: http://fitnesstyle.tripod.com/Genesis_SportTanA.html), която все още не съм започнала да пия. Доц. Кадурина каза, че мога да продължавам да си пия всички тия неща; също, ако нещо тук може да помогне то е именно тирозина, защото предизвиква пигментация, но само ако организма, реши да работи с него. Иначе също каза, че витилигото не се лекува и не е ясно от какво се повлиява. Аз й предложих да ми направят изследване и да се види какво в организма не ми достига, тя каза, че било излишно или нещо подобно. Каза, че мога да пия и Витикс таблетките и така до есента.
Посетих и фармацевт Катя Христова, която също е написала в сайта си, че лекува витилиго. Ето тук: http://cosmetic.yes.bg/proceduri.php Но аз за себе си реших, че няма да я посещавам повече. Само това е, че работи с водорасли Аква Сорс, за които сега чета доста добри отзиви.

# 192
  • Мнения: 918
Иванджелин, аз също съм ходила при Катя Христова, за да се изразя меко, ще кажа, че има излъчване на доста неприятен човек. Очаквах нещо повече от Аква Сорс, нещо, което бих могла да си закупя и сама, без нейните услуги. А и се оказа, че повлияването на витилиго при неин пациент е станало абсолютно случайно, нещо като страничен ефект т.е. не ти дава никаква гаранция.

# 193
  • Мнения: 4 651
Така и така сме тръгнали с Аюрведа, ето какво пише в сайта им за витилиго и терапия. Пише и за диета, която трябва да се спазва. Уморена съм сега и не ми се превежда. Кажете дали има нужда.

http://www.allayurveda.com/ail_leucoderma.htm

П.С. Абе тия индийци ще ме прощават за частата : Lifestyle, в която ме съветват докато спазвам детата да си правя клизми  Mr. Green Mr. Green ooooh!, ама другото може да е полезно, знае ли човек.

# 194
  • Мнения: 1 063
звезделина и аз така реших, че Катя Христова си е една измамница. Спеделям всичко, което изпробвах върху себе си свързано с витилиго, нали обменяме инфо/опит.
ViP а тези таблетки Витикс, са си таблетки Витикс, а не тези, които звезделина е написала от сайта на евромед -SUNACTIV' EXO? Или не?
И как на вас ви определиха тая тъпа диагноза витилиго? Кадурина ме погледна с лупа, ама това достатъчно ли е?  А първата ми дерматоложка - Божикова ме прегледа с удово светене. И това достатъчно ли е? Как да разбера витилиго ли е или не?
Успех на всички!

Общи условия

Активация на акаунт