Витилиго

  • 224 215
  • 906
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 651
Здравейте!

Аз съм създателят на сайта VITILIGO.HIT.BG http://vitiligo.hit.bg
За жалост, поради редица обстоятелства, от много време насам нямам възможността да поддържам сайта актуален. Ще съм безкрайно благодарен на всеки, който има нужното време, желание и възможности да се заеме с изграждането и обновяването на сайта.

С мен можете да се свържете на e-mail: galliano.vn@abv.bg
или
ICQ: 276-804-819

Поздрави на всички!!!


Писах ти на icq, обади се да уточним нещата.

# 256
  • Мнения: 4 651
Писах преди време във форума на http://www.vitiligosupport.org/, за да питам използвал ли е някой Elidel в областта на очите и дали е безопасно, защото дерматоложката ми каза, че не знае миналата година. Една жена ми отговори, че дъщеря и ползвала Elidel около очите и нямало проблеми. Копирам отговора й:

Hi, Daniela!

It's fine to use Elidel around your eye. What I did with my daughter when she used Protopic there is apply it to her eyebrow area, then it migrated to her eyelid and actually repigmented her eyes very quickly. The first couple of times I applied it to her eyelids, when she got sweaty it got in her eyes and burned, so the doctor suggested just putting it a little higher up and that worked great.

Good luck!

Cindy

# 257
  • Мнения: 4 651
Здравейте! Аз съм може би най-новия тук! Днес на 7 годишната ми дъщеря и поставиха диагнозата "Витилиго"! Петната са не много видими. На изкуствена светлина почти не се виждат но на дневна си се забелязват, но ако човек се загледа. Има около очите, едно на брадичката, на сгъвката на левия крак и едно на корема. Започнахме облъчване с УВ светлина като преди това петната час преди облъчването се мажат с един мехлем който много ми похвалиха "Килин", а кожата около петната мажат със слънцезащитен крем 50-плюс на "Eucerin". До сега нищо във връзка с Витилигото не знаех и цял следобяд чета каквото ми попадне в интернет. Мисля да започна и с магданоза, морковите, копривата и невена. Ще съм Ви благодарен ако дадете някакво мнение относно "моите" препарати. Успех на всички!

Можеш да добавиш и някакъв антиоксидантен комплекс витамини, съобразен с нейната възраст, но се консултирай с лекар, както и да наблягате в храненето на храни, богати на антиоксиданти: домати, моркови, чушки, брюкселско зеле, риба, киви, кайсии, касис, цитрусови плодове (червено вино също, но в случая явно не е подходящо).

И нещо друго от личен опит - не се вторачвайте прекалено в проблема и не "карайте" детето да се чувства болно, защото може да стане по- лошо.

# 258
  • Варна
  • Мнения: 138
Здравейте! Аз съм може би най-новия тук! Днес на 7 годишната ми дъщеря и поставиха диагнозата "Витилиго"! Петната са не много видими. На изкуствена светлина почти не се виждат но на дневна си се забелязват, но ако човек се загледа. Има около очите, едно на брадичката, на сгъвката на левия крак и едно на корема. Започнахме облъчване с УВ светлина като преди това петната час преди облъчването се мажат с един мехлем който много ми похвалиха "Килин", а кожата около петната мажат със слънцезащитен крем 50-плюс на "Eucerin". До сега нищо във връзка с Витилигото не знаех и цял следобяд чета каквото ми попадне в интернет. Мисля да започна и с магданоза, морковите, копривата и невена. Ще съм Ви благодарен ако дадете някакво мнение относно "моите" препарати. Успех на всички!

Можеш да добавиш и някакъв антиоксидантен комплекс витамини, съобразен с нейната възраст, но се консултирай с лекар, както и да наблягате в храненето на храни, богати на антиоксиданти: домати, моркови, чушки, брюкселско зеле, риба, киви, кайсии, касис, цитрусови плодове (червено вино също, но в случая явно не е подходящо).

И нещо друго от личен опит - не се вторачвайте прекалено в проблема и не "карайте" детето да се чувства болно, защото може да стане по- лошо.
Към това, което пише danitu  не забравяй и МНОГО магданоз. На много хора е помогнал.
danitu  тайно се надявах да поемеш инициативата  на jilliano. Явно е, че измежду нас ти си най-веща в тези "компютърски" работи. Желая ти от сърце успех - заради всички нас!!!!!!

Последна редакция: нд, 28 май 2006, 19:03 от nnnnn

# 259
  • Мнения: 918

 Hug

 kochtrela,  надявам се да не ти се налага да се задържаш в този форум Peace. И аз мисля, че трябва да започнете с витамини и антиоксиданти. Детенцето е мъничко, затова мисля, че за всяко друго нещо, би трябвало да се консултираш с лекар, имам предвид разните билки и мехлеми. А най-важното, вече са ти го написали: Не се вторачвай и не издвай емоцоиите си пред детето, нека не се чувства различна. Позволявам си пиша, като човек с опит в това отношение. Когато миоткриха на мен витилиго, майка ми не спираше да плаче, непрекъснато ми гледаше петната, та ми е останал много горчив опит Tired, в един момент са оказа, че трябва аз да я успокоявам, а не тя мен Simple Smile

Момичета лятото дойде, много положителни емоции на всички желая Hug

# 260
Ами аз вече я водих на лекар. Започнахме да я мажем с един мехлем казва се "Килин" и да я облъчваме с УВ лампа. Това едва три пъти вече. Лекарката каза , че сега като слънцето пече сравнително по-дълго и интензивно през лятото няма да ходим на облъчване. А въпросния мехлем спомагал за по-бързото пигментиране на белите участъци. Показа ми разни плакати със снимки на които има деца и възрастни които тя е лекувала и да Ви кажа ако се вярва на снимките резултатите са уникално добри. Иначе вече всеки ден си хапва настъргани моркови и магданоз. Тя си ги обича и въобще не се чумери като и казвам, че за следобедна закуска ще заместим вафлите или другите сладкишчета със въпросната "салата"!! Започнах да и давам и  Неоксид по една таблетка дневно. Мисля да и купя и хапчетата Пигменто и да приключа с експериментите за сега. След два-три месеца мазане,"салати" и антиоксиданти ще видим до къде ще я докараме! Благодаря на всички Дами за съветите. Ама само аз тука ли съм мъж??????  bouquet

# 261
  • Мнения: 4 651
Ама само аз тука ли съм мъж??????  bouquet

Абе сигурно има и други,ама като видят толкова жени, смеят ли да се обадят  Joy hahaha
А иначе форума е повече женски и случайно "се намерихме" тук, затова си малцинство Simple Smile Simple Smile

# 262
  • Мнения: 56
Здравейте, отново! При мен белите петна се появяват при всяко нараняване на кожата, и при най-малкото "чекване" остава следа с бял цвят. Най-лошото е, че забелязах по тялото на 5 г. си син малки бели петънца, които са на местата където бяха пъпките му от Варицела/ тази зима я изкара/. Помогнете!! Мога ли да му давам Пигменто и според вас в какви дози? А Неоксид? newsm78


Защо трябва и децата ни да страдат? Ние не сме ли достатъчни???? smile3515

# 263
  • Мнения: 4 651
Консултирай се с лекар и не се шашкай - не е задължително да е витилиго. При по сериозни наранявания също остават бели петна, което не е витилиго. Пък и петната при витилиго обикновенно са с неправилна форма. Мисля, че това са просто белези.
А Неоксид не виждам защо да не приема, вътре има само витамини. Чета тука из форумите, че и на бременни го изписват. Питай личния лекар в какви дози е подходящо за 5 годишно дете.

# 264
  • Мнения: 1 063
Neoxid- уникалната формула се дължи на ИЗВЛЕЧЕНИТЕ ОТ ПШЕНИЧЕН ЗАРОДИШ ЕНЗИМИ – супероксид дисмутаза (СОД) и катализа, които неутрализират и най-агресивните свободни радикали. Следващото ниво на защита е резултат от комбинираното  действие на витамините А, Е и C. Микроелементът селен допълва и засилава тяхното действие, както и това на ензимите от пшениечен зародиш. Така Neoxid преставлява една завършена защитна система от антиоксиданти с максимален ефект и оптимален резултат.  Системата от антиоксиданти, които съдържа Neoxid, предотвратява клетъчните увреждания и по този начин възпира процеса на стареене, раковите образования, сърдечно-съдовите заболявания, усложненията на дихателната система и кожата.
Какви са резултатите на действие на Neoxid?
Приемането на една таблетка Neoxid дневно, половин час преди хранене, осигурява нужните на човешкия организъм витамини А, C, E, и Селен, които в комбинация с ЕКСТРАКТ ОТ ПШЕНИЧЕН ЗАРОДИШ, представляват мощна антиоксидантна съпротива срещу действието на свободните радикали. Ако вашият лекар не Ви е  предписал друго, дневната доза не бива да надхвърля 6 таблетки.

 Аз никак не обичам да давам съвети, но veni_ra и таткото kochtrela , децата ви само ще спечелят от това, ако започнете да им давате пшеничен зародиш, който е приятен, не БЕЗВРЕДЕН, а СУПЕРПОЛЕЗЕН. И понеже аз съм много скептична към всякакви хранителни добавки, готови витаминни формули и т.н., поне вие ще си знаете, че детето ви  приема истински витамини и минерали, от приготвена от вас самите храна. Това не пречи разбира се, след консултация с лекар и по негово предписание да продължите с от вас приготвеният пшеничен зародиш и с препоръчаният ви витамино-минерален комплекс. 
Внимание! Пшеничните кълнове, ако не са достатъчно влажни или добре покълнали, изискват малко по - дълго дъвчене, има опастност детето да се задави (аз поне няколко пъти имах такива проблеми). Така, че най-добре да се съчетава с кисело мляко и в малки количества. Може и сок от пшеничен зародиш да се приготвя - от покълналите семена.

Последна редакция: вт, 30 май 2006, 17:32 от Иванджелин

# 265
  • Варна
  • Мнения: 138
здравейте момичета, а какво ви е мнението за фото- и електроепилацията при нас?
Иванджелин , какво стана с твоя преглед при дерматоложката? Има ли нещо ново?

# 266
  • Мнения: 26
А как би ни се отразил солариума   е ако се мажем със специални кремове newsm78

# 267
  • plovdiv
  • Мнения: 199
Здравейте момичета,аз нямам диагноза Витилого все още,но забелязох няколко бели петна по тялото.Мажа ги с антимикотичен спирт,някой от тях изчезнаха.Знам ,че самолечението е вредно,но ми казаха  да опитам с този спирт и аз пробвам.

# 268
  • Мнения: 4 651
Здравейте момичета,аз нямам диагноза Витилого все още,но забелязох няколко бели петна по тялото.Мажа ги с антимикотичен спирт,някой от тях изчезнаха.Знам ,че самолечението е вредно,но ми казаха  да опитам с този спирт и аз пробвам.

Бели петна предизвикват и някои видове лишеи, не се самолекувай, ами иди на лекар. Едва ли е витилиго щом се влиае от това.

# 269
  • Мнения: 1 063
nnnnn нищо ново. Само едно хомеопатично лекарство, за срещу стрес и за имунната система. Ако имате интерес ще го напиша. Обаче аз сега малко се фокусирах към алтернативна медицина и посетих ирисо-диагностик (също като теб nnnnn ) и останах доволна. Посетих и хомеопат и понеже двата метода са несъвместими като лечение (ирисо диагностиката работи с билки и индивидуален хранителен режим), другата седмица ще се ориентирам 1-во към единият метод и така. Но при ирисо диагностиката веднага ми излезе болно гърло (което си го имам) и което обременява щитовидната жлеза, но не и функциите й. Т.е. там за сега (щитовидната ми жлеза) всичко е наред, но трябва да взема мерки, и от време на време (обременяването) може да дава индикации за шитовидни проблеми. Това го пиша за danitu !
А иначе аз питах дерматоложката дали мога да ползвам солариум, тя каза да, но по нататък и тогава ми изброи, че нямало и проблем за разните фото-електро-епилации, обаче, аз пък четох, че за витилиго е противопоказен солариумът, как й да се вярва за разните фото-електро-епилации?!

Общи условия

Активация на акаунт