Витилиго

  • 224 239
  • 906
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 063
Не помня споделих ли, но по повод Витикса, ако не съм го направила ето какво. Ефекта от Витикса ПРИ МЕН е същият като от крем "Арома НЕВЕН" (български, цена 1.60 лв., оранджева кутия, доколкото помня). И преди 2 месеца видях, че има пъпеши, та се помацотих с плода пъпеш и каква бе изненадата ми - ефекта е сходен/същият като с Витикс и крем Невен Арома -  петната поизсветляват и изпъкват онези пигментирани островчета. А сега вече прекалих, но от лятото ползваме сапуни ТЕО с melon, т.е. ПЪПЕШ - обаче нещо не виждам ефекта от горе изброените, но съм го пробвала върху лицето 2-3 пъти, че нали там са ми петната, а пък лицето не мия със сапун, изсушава кожата.

# 271
 Здравейте, момичета и от мен ! Купих си Пигменто и крема , а също и вазелин  сега започвам да се мазонтя / ох, толкова вече ми е омръзнало  това мазане  / . задължително ли е  излагането на слънце след намазване с крема  ! Искам да споделя за дъщеря ми /1г. и 8м./ , проблема и при мен е същия - постоянно я изследвам  и всяка малка бяла точица ме побърква ! Тя също изкара варицела и наистина на мястото на пъпките има по-бели петънца  !   Има едно по-голямо петънце точно над глезена , моля се да е родов белег , ако има такъв с бял цвят- някой чувал ли е ? Страх ме е да я заведа на лекар за това , ами ако ни кажат витилиго !!!!!!??????

# 272
zdraveite,sigurna sum 4e ima lek, no triabva da budem spokoini,uporiti i da vqrvame v tova koeto pravim.Az ot 12-13 godi[na imam beli petynca,koito mazah s edno kubinsko lekarstvo-"MELADININI"Be6e cqla terapiq,vseki den kato se uveli4avaha minutite za izlagane na slunce s namazanite u4astaci....be6e dulgo,no naistina se zali4ina;)za koeto sam mnogo 6tastliva;)No puk imam na drugi mesta,no da ne 4ue dqvol,ot togava ne mi se e poivilo pteno,az ve4e sam na 26g;)No sam v neprestanen strah da ne bi da se poqvqt otnovo;(
Ako nqkoi znae ot kade da si nameri tova mazilo opitaite go;)

# 273
  • Мнения: 4 651
Спорна е тази работа с кубинското лекарство, аз съм го ползвала горе долу по същото време като теб и нямаше никакъв ефект, да не говорим че не беше одобрено за ползване в БГ и се внасяше от чужбина (донасяше от познати при мен). Следващите години се появиха и писания, че не е много безвредно.
Радвам се за теб, че е имало ефект. Това затвърждава мнението ми, че в случая всичко е много индивидуално - на 1 влиае едно, на друг друго.

# 274
 Party Това е тур агенция ,която внася " Мелагенина " или както се казва , защото съм го чувала в много вариянти ! Аз лично не съм го ползвала, но ако не ми подейства пигменто ще се пробвам и с него, макар че се питам има ли смисъл- толкова са много петната ми и толокова бързо растат ,че ми се струва  че с всеки час ставам по- бяла ! Започва да ми се иска да растат по-бързо за да ми обхванат цялата ръка до китката поне да не се забелязват толкова ! Ох, отплеснах се , ето и информацията :  ГЛОРИЯ ТУРС , София 1606 , ул. Лайош Кошут "17
 02/954 98 26          факс: 954 97 02
      952 32 89          www.gloriatours.com               
      953 00 44

# 275
nnnnn нищо ново. Само едно хомеопатично лекарство, за срещу стрес и за имунната система. Ако имате интерес ще го напиша. Обаче аз сега малко се фокусирах към алтернативна медицина и посетих ирисо-диагностик (също като теб nnnnn ) и останах доволна. Посетих и хомеопат и понеже двата метода са несъвместими като лечение (ирисо диагностиката работи с билки и индивидуален хранителен режим), другата седмица ще се ориентирам 1-во към единият метод и така. Но при ирисо диагностиката веднага ми излезе болно гърло (което си го имам) и което обременява щитовидната жлеза, но не и функциите й. Т.е. там за сега (щитовидната ми жлеза) всичко е наред, но трябва да взема мерки, и от време на време (обременяването) може да дава индикации за шитовидни проблеми. Това го пиша за danitu !
А иначе аз питах дерматоложката дали мога да ползвам солариум, тя каза да, но по нататък и тогава ми изброи, че нямало и проблем за разните фото-електро-епилации, обаче, аз пък четох, че за витилиго е противопоказен солариумът, как й да се вярва за разните фото-електро-епилации?!


zdravei! - sigurna li si 4e za vitiligo solariumyt e protovopokazen? az go imam ot niakolko godini - za shtastie napredva syvsem bavno, no veche zapochva da me pritesniava seriozno - pyrvoto petynce koeto zabeliazah beshe syvsem mynichko(1-2 mm diametyr) na intimnite chasti, s vremeto to porastna , sled tova se poiaviha petna po rycete - kato harakternoto e che pri men petnata ne sa simetrichni!!! disnata polovina e po zasegnata ot liavata - kydeto pochti niama petna... hodil sym na lekar 2 pyti - pyrvia pyt - vitix - bez efect - sled tova hodih pri d-r Maria Rodopska, koiato mi izpisa kortikosteroiden krem i nagriavki na SOLARIUM - otnovo bez efekt, edinstveno ot krema kojata mi iztynia i se obeli:(

Sega mislia daprobvam s tova nshto - pigmento, dano ima efect!! Uspeh na vsichki v borbata da sme kato drugite!:)

# 276
  • Мнения: 4 651
nnnnn нищо ново. Само едно хомеопатично лекарство, за срещу стрес и за имунната система. Ако имате интерес ще го напиша. Обаче аз сега малко се фокусирах към алтернативна медицина и посетих ирисо-диагностик (също като теб nnnnn ) и останах доволна. Посетих и хомеопат и понеже двата метода са несъвместими като лечение (ирисо диагностиката работи с билки и индивидуален хранителен режим), другата седмица ще се ориентирам 1-во към единият метод и така. Но при ирисо диагностиката веднага ми излезе болно гърло (което си го имам) и което обременява щитовидната жлеза, но не и функциите й. Т.е. там за сега (щитовидната ми жлеза) всичко е наред, но трябва да взема мерки, и от време на време (обременяването) може да дава индикации за шитовидни проблеми. Това го пиша за danitu !
А иначе аз питах дерматоложката дали мога да ползвам солариум, тя каза да, но по нататък и тогава ми изброи, че нямало и проблем за разните фото-електро-епилации, обаче, аз пък четох, че за витилиго е противопоказен солариумът, как й да се вярва за разните фото-електро-епилации?!


здравей! - сигурна ли си че за витилиго соларюмът е протовопоказен? аз го имам от няколко години - за щастие напредва съвсем бавно, но вече започва да ме притеснява сериозно - първото петънце което забелязах беше съвсем мъничко(1-2 мм диаметър) на интимните части, с времето то порастна , след това се появиха петна по ръцете - като характерното е че при мен петната не са симетрични!!! дисната половина е по засегната от лявата - където почти няма петна... ходил съм на лекар 2 пъти - първия път - витих - без ефект - след това ходих при д-р Мария Родопска, която ми изписа кортикостероиден крем и нагрявки на СОЛАРИУМ - отново без ефект, единствено от крема кожата ми изтъня и се обели:(

Сега мисля дапробвам с това нщо - пигменто, дано има ефект!! Успех на всички в борбата да сме като другите!:)

# 277
  • Мнения: 273
Здравейте , аз искам да попитам тези витамини neoxid стават ли за бременни

# 278
  • Мнения: 4 651
snejko, стават за бременни.

# 279
  • Мнения: 1 063
Нито съм сигурна, нито съм убедена, за нещата свързани с витилиго, trickster гост! Но това което правя е, че ЧЕТА в интернет - ровя се в АМЕРИКАНСКИ, РУСКИ и (малкото неща, които откривам) в БЪЛГАРСКИ сайтове, контактувам си с хората във форума и се уча от техният опит, което за мен е много ценно - в случая и твоят опит (вече споделен) в борбата със заболяването.
Та ето какво за ВИТИЛИГО и СОЛАРИУМ, без да казвам, че съм сигурна, а за убедена - няма как да стане при тази противоречива и в някаква степен и в двата текста логична информация (поне звучи логично, а до колко е така...):
http://www.chernomore.bg/article.asp?articleID=389368&topicI … &issueID=1280 - тук казват, че СОЛАРИУМЪТ е полезен за ВИТИЛИГО
http://www.rouge-bg.com/index.php?nAction=100040&nTopicId=12&nPage=4  - тук пише, че СОЛАРИУМЪТ е противопоказен за ВИТИЛИГО

Последна редакция: пн, 05 юни 2006, 19:44 от Иванджелин

# 280
  • Мнения: 1 063
 и още малко и тук има идея за СОЛАРИУМА (ако бъда обективна): http://www.fashion.bg/ot_igla_do_konetz/2006/perfekta_04_01.php

# 281
zdraveite, niakoi slychaino da e polzval vitix

# 282
  • Мнения: 4 651
zdraveite, niakoi slychaino da e polzval vitix


повечето са ползвали

# 283
iiii kak e?az veche go polzwam 4meseca i nishto ne stava.neznam dali si zaslyjava?vie kak mislite:)

# 284
  • Мнения: 4 651
iiii kak e?az veche go polzwam 4meseca i nishto ne stava.neznam dali si zaslyjava?vie kak mislite:)

При мен нямаше ефект след 2 опаковки, не съм чула и някой от другите да е постигнал нещо забележително.

Моля те, пиши на кирилица.

Общи условия

Активация на акаунт