Витилиго

  • 224 233
  • 906
  •   1
Отговори
# 465
И още нещо важно от личния ми опит!!! Нека да го знаят всички!! Слънцето е лечението, слънце и кремове богати на витамини и минерали. От миналата година имам сериозно подобрение, трябва само постоянство!!

# 466
  • Мнения: 4 651
Здравейте, всички! Може ли някой да ми даде телефон на д-р Порязов от Своге? Препоръча ми го човек, който каза че има репигментация. Искам да се запозная с лечението му. А пък от моя опит искам всички да знаят, че д-р Дурмишев изписва само кортикостероиди, които са адски вредни и изобщо не помагат. Там където се бях мазал петната се увеличиха, направо все едно като съм се мазал съм изтрил пигмента. При продължително мазане, кожата изтънява и може човек да остане изобщо без кожа, не дай си боже, на никой не го пожелавам. А иначе Дурмишев друго не знае, прави само пачки. Трябва да го съдя, тоя човек!!!

Дурмишев почина скоро ......
А иначе кортикосрероиди се прилагат локално не повече от 10 дена, по спомени карам но беше много малко време.
Телефон на Порязов: 0887 80 13 12

# 467
  • Мнения: 13
Здравейте искам да ви попитам някой има ли напредък с лечението с Пигменто таблетки и кремчето.Аз го пих 4 месеца и се чудя дали да го повторя след прекъсване от 3 месеца .Скоро забелязах че ми се появиха две кафяви точки на двете ръце но след като минаха повече от 3 месеца от прекъсването.Притеснявам се дали увреждат нещо тези хапчета.Ако някой знае някаква качествена козметика за прекриване на петната моля да ме информира.

# 468
  • Мнения: 4 324
Мжът ми има витилиго и е наследственно! Свекърва ми е със същата диагноза. Но витилигото при мъжа ми се появи доста късно, беше на 26 и е вседствие на стрес Sad - това са моите предположения де. Има брат, който няма подобен проблем.
Витилигото при мъжа ми е най-разпространено по ръцете, има и на лицето около очите. Ама аз си го обичма и той си го знае Simple Smile

Ще изчета цялата тема, но той така или иначе пие витамини от 5 месеца, по други причини. Ще докладвам ако има резултат. 

# 469
  • Мнения: 4 651
mari19, едва ли някой може да ти каже вредни ли са хапчетата Пигменто. Това е хранителна добавка и като такава не минава тестовете и изследванията, които са задължителни за лекарствата. Аз ги изпих една опаковка и забравих за тях.

Верити, антиоксиданти се препоръчват за Витилиго. Neoxid например. По назад има писания кои храни съдържат антиоксиданти и кои витамини и минерали са антиоксиданти.

Последна редакция: вт, 15 май 2007, 12:26 от f(x)

# 470
здравейте, преди няколко дена попаднах на този форум и се зачетох. Аз сам на 24 години и имам витилиго от 17 годишен. Което го получих в следствие от стрес 100%. Какволи не опитвах и резултата е следния.

1. Билки след 2-3 месеца има резултат - малки репигментации на островчета - за мен това е най добрия метод за лечение!
2. Vitex - - 2 месеца разлика не намерих.
3. Ходих да се мажа с някаква странна течност при един лечител в Павлово . Лечението е следното
 мажеш се с една течност която изгаря по химичен начин можеби част от горната часта на кожата , при което мноого гадно гори и щипе  с две думи болезнено , след което се мажа в къщи с друга течност която не е болезнена. пиех витамини А,Б,Ц рибено масло и геретамин . След 4-тия сеанс имаше репигментазия ... защо не продължих... ами доста е неприятна болката пак и за около очите и генеталите тоя метод май нее мноого приемлив.. забравих да спомена че кожата става на мехурчета и после 2 дена не се къпеш. заведеме един познат който преди 15 години е ходил при тоз лечител и се е излекувал ... след около 3-4 месеца ... сега момчето няма нови петна  и няма прогрес на старите които са се затворили отдавна.
Лечението 100% дава резилтат ако си постоянен и спазваш мазанията и витамините, но и доста болезнено! Цената на мазане или сеанс при него е 10лв , мазилото за вкъщи е 15- 20лв + витамините от оптеката. Излизаше на месец всичко около 50лв. лечението. Аз се мажх 2 пати в месеца в началото после по 4-пати.
4.Ходил съм на UV Облъчване с  мазане на някакъв овлажняващ крем но ефект не видях.
5.Ходил съм и при дормишев по спомен ми каза че има излекувани много хора и че тва заболяване е лечимо предписами Oxirich  и още нещо но неси спомня какво .. ефект имаше но много слаб.
6. Една жена ме заговори в автобуса и ми рече момче това витили го ли е и аз казах да .
тя рече моя син имаше  и се излекува по следния начин.
намираш билката вълча ябълка слагаш 2 супени лъжици в 400г вода вариш до де стане 200г течноста с билката прецеждаш отварата и се мажеш на петната стоиш на слънце около час и след 1 седмица се махат петната . при което аз Shocked ....?
каза че неиния син за 1 седмица на морето така си го е махнал..
така и не съм го опитвал тоя метод , просто щото нещо се бях замотал и мина лятото . сега се сетих като четях в форома.
7. Имам един познат които пиеше билки от някакъл билкар от своге ..сага явно вече говорим за д-р Порязов . От които билки след 1-2год той  се беше излекувал ...! аз му наблодавах петната и вийдах как се репигментираха .. това наблудение го правех около през 3-4 месеца тъйкато се засичах с него само в влака по време на път. аз тогава пиех др. билки и си викам а и мойте ще помогнат тогава но аз бях несериозен към лечението.
Сега съм решил серионо да  пия Билки от Д-р Порязов за пръвпът ще ги пия , но съм сигорен че ще дадът резултат. Сутрин обед и вечер  ще ги пия както си е казал той всеки ден.Ще комбинирам с  антиоксиданти,как то  и никакъв стрес!!!!! знаем защо! и може да комбинирам с онова мазило за по бързо лечение на лактите и ръцете.

Само едно мога да кажа - Витилигото се лекува но много трудно и иска постоянство и спокоен живот!

Дано съм спомогнал с нещо.

п.с. има някакъв нов продукт незнам дали сте го видяли ето това е линка
 http://www.dermabest.com/?gclid=CJuzq_avmowCFQ_sZgodBRA52w

# 471
Днес ходих на кожен лекар и се оказа че имам ВИТИЛИГО.Аз много се спекох...защото знам че попринцип петната не могат да се махнат...и се появяват все нови и нови...но лекарката ме успокои и ми предписа ДИПРОЗОН и Vitix gell, и ми каза да се мажа с тях и след един месец да ида пак на преглед... и ако не ще ходя на облъчване с ултравиолетови лъчи,обаче пък мястото на което са ми излезли е много интимно и е вредно тестесите да се облъчват с такива лъчи...незнам просто така съм спекъл че...

Наистина много ли е сериозна тази болест и излечима ли е? Плс кажете...

Само на 18 съм, имам бели петна само по тестесите...и от преди 1 седмица забелязвам че са започнали да ми се почвяват съъъвсем малко по пръстите...

Ефикасни ли са ДИПРОЗОНа и Витикс гела?

# 472
Да помоля госта, посещавал лечителя в Павлово за негови координати.

# 473
Съветвам Ви да изчете целия форум и ще придобиете някаква представа. Лечението не е лесно, но понякога, при лечение в  началото, има резултати

# 474
Здравейте, на 27 години съм, имам витилиго от 6 годишна,  посетила съм над 20 лекари в България и в чужбина , ходила съм и при лечители, използвала съм почти всички известни лекарства, мазала съм се с чесън и  спирт, всевъзможни комбинации от билки и лекарства,/ някои комбинации бяха налудничави/, пила съм витамин В сомplex в продължение на 12 години, успокоителни, ходила съм на психолог, прихиатър, обиколила съм всички възможни клиники и лечители и след близо 18 години интензивно лечение разбрах, че ефект няма. Не искам да ви обезнадеждавам, но това е положението. С течение на годините привикваш непознати да те гледат странно и да задават неуместни въпроси/ от рода "заразно ли е?"/, забравяш за плаж и т.н.
Приемете нещата такива кавито са, не давайте грешни пари за лечение.

# 475
  • на село
  • Мнения: 3 896
Прав/а си imim , но не е необходимо да се "спичаш" от това, че имаш витилиго, нито да се откажеш от плаж,
просто се научаваш да живееш с него и да не ти пука.
Аз го имам от 17 годишна, сега съм на 39, с годините се поувеличиха петната, като имаше периоди на затишие и аз ходих по лекари, изпих сигурно един вагон лекарства и витамини, до един момент,
в който си казах - стига и така.
Знам, че не е лесно, но има много по -лошо  Hug.

И аз съм стигнала до извода, че лечение -няма,
мажеш, пиеш, започват да излизат леки пигментни петънца, но пък се появяват на друго място бели и това може да продължи безкрай, затова по- добре да се приемем такива каквито сме, пък другото....

# 476
Здравейте, не видях кой искаше кординатите на лечителя от павлово но ето мобилният му.
0889254173
ул. кота 1050 .

# 477
Здравейте, прочетох форума и мога да ви саветвам за един нов начин за лечението на витилиго, можеби сте чували за този
начин но доколкото знам извършва се малка операция след която 70-90% витилиго се лекува. Този начин од една година насам се извършва в Турция в Гр. Анкара, за повече информация мога да ви дам адреса на сайта който е на Турски и на Английски език.  www.hucrespreyi.info

# 478
  • Мнения: 4 651
Здравейте, прочетох форума и мога да ви саветвам за един нов начин за лечението на витилиго, можеби сте чували за този
начин но доколкото знам извършва се малка операция след която 70-90% витилиго се лекува. Този начин од една година насам се извършва в Турция в Гр. Анкара, за повече информация мога да ви дам адреса на сайта който е на Турски и на Английски език.  www.hucrespreyi.info

Знаем за присаждането на здрави клетки върху засегнатите участъци - благодарим за рекламата. За съжаление това, както и всички други лечения, лекуват само външното проявление - петната, но не отстраняват причините

# 479
  • Мнения: 918
Момичета,виждам, че са писали доста млади хора, които скоро са се сблъскали с проблема Витилиго. Не ги отчайвайте, нека опитат всичко, което рашат и сами да преценят. Човек трябва да вярва и да се бори, нека именно такива хора споделят опита си, защото иначе този форум ще стане безсмислен. Мислете положително Peace

Общи условия

Активация на акаунт