Витилиго

  • 224 273
  • 906
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 4 651
........ При него се беше оказало, че недобре излекуван зъб е огнището, което поражда витилигото, но при всеки е индивидуално.

 Shocked Стига бе и с какви научни методи го установиха това .............


И на мен ми е интересно да разбера как са го установили това със зъба.  newsm78

Въпроса ми беше по-скоро риторичен Wink. Няма как .... Но силата на самовнушението е голяма работа. Напълно вярвам във възможността човек да се излекува от каквото и да е, вярвайки че е причинено от зъб.

# 511
Здравейте! Днес ми донесоха орехи със зелените им обвивки. Намазах едно от големите петна с парчета от обвивката и разликата с останалата кожа намаля значително. Може да използваме това за прикриване, за да не ни заглеждат много хората наоколо...

# 512
мили мои, събратя и сестри по болест и страдание!
Искам да ви питам как слагате автобронзанта само на петната или по цялата кожа?
много ме притеснява тази болест и винаги гледам да скрия проблема си от околните.
Чух някъде, че трябва да ограничаваме месото и мазнините. И че като че ли всички с витилиго обичат много мръвчицата.
И има ли все пак някой да се е излекувал?
Аз пробвам сега лечението с целина, но засега нищо....Колко  време и в какво количество трябва да се яде?
Моля, посещавайте форума всеки ден и нека всеки опише навиците си , емоциите си и може би ще стигнем до някакво заключение.
При мен има и някаква постоянна отпадналост, сякаш върша нещата на сила и им се съпротивлявам, а при вас?
Може би всички сме един определен психотип и лечението е в промяна на поведението

# 513
  • Мнения: 26
Здравейте от мен  Simple Smile
Реших да пиша защото при мен има напредък с лечението на д-р Порязов  Hug Пия билките от март месец до момента. Имах петна по лицето , лактите , китките , пръстите на рръцете , гърдите и врата. За сега напредък се вижда по лицето т.е там вече почти не се забелязват петната. На лактите върху белите петна се появиха ситни кафяви петънца , а на едната китка почти се скриха  Grinning това е при мен пия билките редовно както ми каза д-р Порязов е крема не го мажа толкова просто защото забравям  ooooh! НО и това което виждам като напредък ми стига. Пожелавам на всички бързо оздравяване. Това което мога да кажа че ВИТИЛИГО НАИСТИНА СЕ ЛЕКУВА поне при мен е така Hugза сега Praynig дано продължава в същия дух. Мисля да поръчам още една доза от билките но първо ми каза да почина 2 седмици и после пак.  Rolling Eyes

# 514
  • Мнения: 4 651
А какво има в тези билки на Порязов? Някой знае ли?

# 515
  • Мнения: 26
Честно казано нямам никаква представа. Доста  са горчиви НО с това се свиква особенно когато виждаш и напредък ти идва стимул  Laughing

# 516
Pf..I az imam tazi koovarna bolest..Trudno mi dokato pisha tezi redove i placha..Ot 7 godisna gi imam.Otnachalo beshe samo na kitkite..Posle na laktite sled tova otstrani na bedrata sled tova mi se poqvixa na o4ite nosa i bradi4kata..Sled tova ot kolenata do prustite na krakata po4ti vsi4ko e bqlo..Am nai loshoto e che mi se podigravat..Napravo mi smazvat psixikata hora..Znam che ne trqbva da im obrushtam vnimanie,no ne moga..Znam che nqma da se opravq zashtoto tova moeto e ujasno seriozno ..Po4ti navsqkade imam petna i to ogromni.. Pff ..Polzvala sum nna d-r Porqzov ot Svoge,Vitix gel(ne pomagashe)Imashe efekt(ot mazilata i chaia na dr Porqzov) no bqx neseriozna togava(bqx xlape ne se interesuvax osobeno mnogo)Ohh bqx tolkova glupava togava..Sega sum na 15 i me razbirate sigurno..Az ne sum grozna daje obratnoto,no tozi gaden defekt da go nqmashe shteshe da e perfect..Ne znam no mai zapochnaha dolu na stapalata da se zakrivat sushto i na nosa imam petanca ot normalnata mi koja..I malko na rucete..Oh dano..Sega pak shte porychvame na Dr Porqzov i veche shte byda seriozna..Obeshtala sums i..Ne znam kakvo da pravq trudno mi e syshto i na semeistvoto mi..Da me vijdat vseki den da placha..Trudno e da gledash kak deteto ti strada..Kak my se podigravat..Kak go narichat izrod..Smeqt mu se..No..Nqkak si shte uspeq da go prvyzmogna..Radvam se i blagodarq che Bog(symnqvam se da ima takyv)mi e dal da se preborq sys neshto..Da stana po-silna..Ne znam moje bi v bydeshte me ochakva neshto po-trudno..S koeto trqbva da se preborq..Blagodarq se syshto,che ne e neshto mnogo seriozno kato Rak,Diabet,Paraliza..A e po-leko..E blagodarq na vsichki za tyrpenieto Simple Smile

# 517
  • Мнения: 918
Frozen_Tears Peace винаги можеш да пишеш тук, всички ние чудесно те разбираме. Изтрии сълзите и се усмихни, както сама си написала, нещата не са толкова кофти.........мисли положително. Така поне човек лесно разбира кои са му истинските приятели, с другите няма какво да се занимаваш Naughty Желая ти успех с булките на Порязов, не забравяй и витамините Laughing

# 518
Frozen_Tears с теб сме. Тази възраст е трудна , успокой се , така не си помагаш. Всички тук сме така. На мен ми трябва всяка сутрин поне 1 час за да се омажа и да залича проклетите петна. И накрая като се погледна приличам на палячо.
   Намери си някаква занимавка и не мисли за  петната. Аз започнах да танцувам латино танци, всех си кученце  и сега се чувствам психически по-добре.
 #2gunfire   Колкото да съучениците ти - и на тях ще им дойде до главата.
  И помни, успех ще имаш само ако се успокиш. Можеш да пробваш с магданоз - по 1 , 2 връзки на ден и чая на д-р Порязов. Laughing

# 519
  • Мнения: 397
Здравейте на всички  Heart Eyes
Забелязахте ли, че петната на Тити Папазов се скриха. Почти половината лице и ръце му бяха бели, а сега са си нормални. С какво се е излекувал?

# 520
  • Мнения: 20
Синът ми е на два месеца. На окосмената част на главичката си има две бели петна, които доц.д-р Томов от Варна определи като витилиго. На лявото си краче има тъмни петна за които доцента обясни че е хиперпигментация. За петната на главичката предписа крем с висок фактор заради риска от рак на кожата, а за тъмните петна по крачето обясни че не могат да се лекуват (както и на главичката естествено). Бихте ли ми препоръчали лекар, може и нетрадиционалист, или някакъв вид лечение, което би могло да се прилага на кърмаче - дори и да не помогне, поне да не навреди. Най сърдечно ви моля за координати на прочутия доктор от Своге. Еmail-а ми е: sis_co@abv.bg

# 521
Здравейте, мили съотборници! След като прочетох всичко от последните десетина дни, включвам се с желанието да кажа на тези от вас, които още не са разбрали, че душевните терзания са в основата на витилигото - не се притеснявайте!!! Мислете положително! Аз самата сбърках преди три месеца и за някакви глупости не можех да спя, плачех, ядосвах се мно-о-ого! И сега резултатът е - разширяване на петната. Решила съм да вземам по три чаени лъжички "майната му" три пъти на ден и да си свиркам. Вярно е, че сигурно има и друга причина за този дефект, защото той се проявява и при бебета, явно нещо в нервната система и при тях куца. Понеже по-нагоре има въпроси, зададени може би във връзка с мои предишни включвания, ето какво ще ви кажа:
   1. Относно използването на целината - има човек от Костенец, който се е излекувал с   ядене на листа от целина, кояо отглеждал в градината си! Вярно е, проверила съм случая - няма рецепта за количеството и по колко пъти на ден - когато се сети, хрупа.
   2. За деца (но не бебета) - има случай на излекувано дете от началните класове в курс на психолози по метода на Норбеков. Аз лично съм получила информацията от неговата лекарка, която посещаваше следващ курс, в който и аз се бях включила (но не за витилигото).Курсът се провеждаше на ул. "Раковски", малко преди пл. "Славейков" - до пицерията, на втория етаж.
На този курс ни учеха да медитираме с лечебна цел, което дава добри резултати  най-малкото върху нервната система. Повтаря се по много пъти на ден, вечер преди заспиване, сутрин след събуждане кратка формула (но с желание и вяра): "Аз съм здрав, аз съм красив, аз съм  щастлив. Кожата ми е здрава, красива...". Скоро си купих книга за Дънов. И той казва, ако някой орган ни е болен, да си повтаряме много пъти, че той е здрав. Тъйкато кожата ни е орган, аз започнах да го прилагам - 10, 100, 500, 1000, 5000 пъти, както казва Дънов.
   3. Смокините се препоръчват не само за мазане (сок от листата), но и за ядене. Имам някъде рецепта, според която нощем се изяжда една смокиня с още нещо, но не помня с какво. Не мислите ли, че с това се цели психо въздействие, което през деня не може да се окаже...
    4. Относно мазането със зелената кора на орехите. Има уфект - петната се поскриват. Но внимавайте да не прекалите с втриването, защото аз от желание да постигна по-барз ефект си разраних свивките на ръцете, където кожата е по-нежна и вече една седмица не мога да се оправя.
    5. Тъй като някой пише, че на Тити Папазов били изчезнали петната, ще ви подсетя, че на Сашо Диков не са - скоро той се показа по телевизията - ама е голям нервак... Така че  смело напред. С вяра и любов. Обичайте себе си, както ни учеха психолозите в курса...

# 522
здравеите,про4етох целия форум ,големи сте сладури,и аз сам с този проблем от две години,4удя се какво да подхвна,мисля да запо4на с хапчета пигменто и крем и неоксид,някои от миналата година ги ползват след като про4етох, нека напишат то4но по колко хапчета да взимам от пигменто и неоксид на ден и има ли ефект и какав е тои?Благодаря ви предварително.

# 523
  • Мнения: 491
Не знам как не съм виждала досега тази тема. С витилиго съм от 8 години, появи ми се изведнъж около очите и по ставите на ръцете и краката след много силно изживян стрес. От тогава нямам петно, което да е изчезнало, от време на време ми се появяват нови.
Само че не се терзая и не позволявам тези петна да ме правят нещастна.
Лицето си мажа с фон дьо тен, ползвам крем със слънцезащитен фактор 100 и до там робувам на витилигото.
Не се е свършил света!

И верно май сме все хиперемоционални хора.  Това си е чар  Wink

# 524
  • Мнения: 4 651
здравеите,про4етох целия форум ,големи сте сладури,и аз сам с този проблем от две години,4удя се какво да подхвна,мисля да запо4на с хапчета пигменто и крем и неоксид,някои от миналата година ги ползват след като про4етох, нека напишат то4но по колко хапчета да взимам от пигменто и неоксид на ден и има ли ефект и какав е тои?Благодаря ви предварително.

Неоксид - 2 на ден.
Пигменто - едно, ако си спомням добре- май пишеше на опаковката.
Ефекта от каквото й да е при всеки е индивидуален за съжаление, така че "гаранция франция", спокойствие и така.
С неоксида, ако не друго няма да си навредиш.
От пигментото имаше оплаквания за повишено окосмяване скоро след приема му. Не знам дали има връзка, но след като го пих аз нямаше промяна, освен няклко много по-пигментирани участъци "здрава" кожа, които се появиха изневиделица, на места където слънце не огрява Simple Smile

И слушай smiling какво ти говори. От да не ти пука, по-добър лек май няма.

Общи условия

Активация на акаунт