Витилиго

  • 224 230
  • 906
  •   1
Отговори
# 525
здравеите,про4етох целия форум ,големи сте сладури,и аз сам с този проблем от две години,4удя се какво да подхвна,мисля да запо4на с хапчета пигменто и крем и неоксид,някои от миналата година ги ползват след като про4етох, нека напишат то4но по колко хапчета да взимам от пигменто и неоксид на ден и има ли ефект и какав е тои?Благодаря ви предварително.

Неоксид - 2 на ден.
Пигменто - едно, ако си спомням добре- май пишеше на опаковката.
Ефекта от каквото й да е при всеки е индивидуален за съжаление, така че "гаранция франция", спокойствие и така.
С неоксида, ако не друго няма да си навредиш.
От пигментото имаше оплаквания за повишено окосмяване скоро след приема му. Не знам дали има връзка, но след като го пих аз нямаше промяна, освен няклко много по-пигментирани участъци "здрава" кожа, които се появиха изневиделица, на места където слънце не огрява Simple Smile

И слушай smiling какво ти говори. От да не ти пука, по-добър лек май няма.
iska6 da kaje6 4e na teb pigmento ne ti e pomognalo az piq i o6te dva vida bilki v med koito se raztvarqt i edna koqto se vari i krema na pigmento maja no tova e samo ot dva dena ako ima rezultat 6te pi6a ,pri teb kazva6 nqma rezultat ,tam ot kaderto go kupih az sam ot sliven ot bilkovata aptekarkata kaza 4e mnogo hora e izlekuvalo i gi e nabliodavala kato sa idvali da si go vzimat pigmento za6toto 6i6enceto e samo za 12 dni .

# 526
  • Мнения: 4 651
Няма нужда да пишеш едновременно и ЛС Simple Smile
Re: (Без заглавие)
« Изпратено до: toshkovich : четвъртък, 26 юли 2007, 00:09 »      

Да, при мен - не помогна. Но както казах, това нищо значи. Виждаш и сам, че на всеки влиае различни всичко.

# 527
  • Мнения: 281
здравейте     и от мен,ваша съотборница!На    36 съм и имам    В. от повече от 20г..Вече кожата ми е     100%    бяла и не знам това  радвали ме или натажава  повече.Въпреки това се е случвало два пъти в живота ми        да ме спират на улицата от модни агенции и да         ми предлагат пробни снимки.Днес съм   щастливо омъжена(око при нас това е възможно) и имам две здрави деца.Така че горе главата!!!                                                                                                                                                              Не намерих(във форума) някой да е ползвал псорален+тирозин(орално)+uv.Мисля,че си ства опита!

# 528
  • Мнения: 4 651
За храни съдържащи псоралени сме говорили, но не знаех, че има такъв препарат. В google го откривам само по руски сайтове. А в лечението, което предлагат в БГ, изобщо не споменават за прием на тирозин. С Ив се "светнахме" за него след четене как всъщност протича пигментообразуването. Тирозин има по магазините за хранителни добавки, но не навсякъде. Аз търсих на няколко места и се отказах. Трябваше да поръчам и да ми донесат специално, ама се замотах нещо и така си остана.
Това за 100%, че си бяла - ами извадила си късмет може би, нали това е драмата - разликата в цвета. А и обезцветяване  на останалата здрава кожа е една от възможностите, които предлагат в САЩ при много тежки случаи.

Какво значи "омъжена съм щастливо, ако при нас това е възможно"? Щастието няма нищо общо с петната Stuck Out Tongue

# 529
  • Мнения: 281
Теоретично си права за щастието!Но  понякога изпадам в черни дупки.

# 530
  • Мнения: 281
 newsm78Позволявам си      още един съвет:бъдете упорити!!!Започнете ли леячение,не се     отказвайте!!!Появили се първата кафява точица това езнак ,че    трябва да продължите още по упорито!!!

# 531
Здравейте. Търся информация за д-р Странски. Специалист е за диагностика и лечение на виталиго. Ако някой може да помогне   newsm78

# 532
  • Мнения: 4 651
Здравейте. Търся информация за д-р Странски. Специалист е за диагностика и лечение на виталиго. Ако някой може да помогне   newsm78

http://www.med.primasoft.bg/favorites/personal_pages/doz_stransky.htm

# 533
  • София
  • Мнения: 1 270
Здравейте. Търся информация за д-р Странски. Специалист е за диагностика и лечение на виталиго. Ако някой може да помогне   newsm78

http://www.med.primasoft.bg/favorites/personal_pages/doz_stransky.htm

А накои може ли да сподели конкретни впечатления от него?

# 534
  • Мнения: 4 651
Не съм го чувала, просто намерих контактите му.

# 535
  • Мнения: 4 651
Най сърдечно ви моля за координати на прочутия доктор от Своге. Еmail-а ми е: sis_co@abv.bg

Прегледай темата назад, неколкократно е даван телефон, ако имаш предвид Порязов.

# 536
  • Мнения: 20
Благодаря ти за отговора f(x). Открих телефоните на доктора по- назад във форума, но от дискусията разбрах, че не лекува деца. Диагнозата витилиго на сина ми я постави доц. Томов от Вн. Според доц. Василева от София в разговор по телефона е малко вероятно да е витилиго поради крехката му възраст - 2 месеца, а по- скоро е роден с вътрешни аномалии, на които са симптом петната. Очаквам въпросната доцентка да посети Варна следващата седмица и тогава ще я помоля за консултация.

# 537
  • Мнения: 4 651
Е как така пък реши тая доцентка на базата на петна, че е с вътрешни аномалии детето ти? Някакви здравословни проблеми има ли той?

# 538
  • Мнения: 20
f(X) - Няма отклонения в развитието - стандартно бебе, но е с различни типове петна по тялото - има бели, монголоидни, майчини и още един засега неустановен вид тъмни петна по крака- вероятно и те са монголоидни. След обстоен преглед от страна на общопрактикуващ лекар отхвърлихме варианта за аномалии. Ако е получил витилиго вероятно е заради преживян от мен стрес по време на бременността, защото всички петна са му по рождение. Първоначално приемах диагнозата като доживотна за него присъда, но сега съм спокойна че няма аномалии а само козметични дефекти. Така че при нас витилиго се оказа "добрата" новина. Това не ми пречи да роня сълзи денонощно и да се моля да се беше случило на мен, а не на детето ми. Очаквам с нетърпение да чуя мнението на доц. Василева следващата седмица.

# 539
  • Мнения: 4 651
Не се самообвинявай за нещо, за което я си виновна, я не. Стреса отключва витилиго в голям процент от случаите, но едва ли е причина за него. Просто явно хората са предразположени. На колко хора им се случват стресиращи неща всеки ден, всички ли развиват Витилиго?

Общи условия

Активация на акаунт