Витилиго

  • 224 277
  • 906
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 122
Както ви писах преди няколко дни, аз си поръчах "Recouleur"  . Искам да ви дам повече информация за него:  newsm78

Фолиева киселина,вит.B12,вит.C, мед и цинк са в много ниско ниво при пациенти с витилиго - това е едно ново откритие.По- долу цитирам, но е на английски, за тези установени наскоро факти. Въз основа на това е разработено едно лекарство на основата на по- горе изброени витамини и минерали. Името му е " Recouleur", Но ако не може да го намерите, аз ви пиша в самия "Recouleur" по колко милиграма и какво има:
Ето състава на "Recouleur":
Vit C 500 милиграма
Фолиева киселина(foloc acid)800 микрограма
Vit B12 1 милиграм
Пантотенова киселина (Pantothenic acid) 250 милиграма
Цинк 15 милиграма
Медта е 2 милиграма
Ето това количество да се взема дневно.
Ако не може да го намерите, набавете си по отделно съставките, които съм дала по- горе...
Сигурнот могат да се намерят в аптеките. Имало голям успех!!!
Ето, по- долу цитирам публикации по този проблем:

Scientists now know that many people with vitiligo are deficient in folic acid, vitamin B12, vitamin C, copper, and zinc. The following is a partial list of studies demonstrating these vitamin deficiencies:

• “Abnormally low levels of Vitamin B12, Folic Acid and Vitamin C are found in a large number of vitiligo patients. Vitiligo: Nutritional Therapy, by Leopoldo Montes, M.D., M.S., FRCPC Westhoven Press, Buenos Aires.

• “Patients with vitiligo show diminished blood levels of folic acid, Vitamin B12, and ascorbic acid (vitamin C). Prolonged oral administration of these vitamins was followed by definite repigmentation without side effects,” Folic Acid and Vitamin B12 in Vitiligo: A Nutritional Approach, Cutis Magazine, Volume 50, July 1992.

# 631
  • Мнения: 122
 Написала съм Foloc вместо folic acid по- горе... Rolling Eyes Извинете...

# 632
Привет на всички,
И аз имам проблем общ с вас всички, макар и не лично мой. Съпруга ми има витилиго от 9 годишен, а на малкия ни син се появи миналото лято (тогава той също беше на 9 години).
Мъжа ми отдавна се лекува само с "това няма лечение и щом не боли - не е страшно", но ми се иска да се опитам поне да сведа до минимум появата на нови петна на малкия.
Купих му Пигменто - крем и хапчета, но няма подробно упътване как се взема. На българския превод пише да се маже по веднъж, а в индийския сайт - пише по 2 пъти.
Може ли някой да ми каже как го е ползвал?  А също и хапчетата?
Мажа го по крачетата от седмица и всички петна са порозовели (по-точно нешо между порозовели и почервенели)...

здравеи,относно крема пигменто аз го ползвам вече три седмици,само по веднъж на ден и моите са червени но имам и репигментация,в белите имам черни точкии аз незнам дали е нормално това зачервяване но почнах през ден вече крема  а таблетките също ги взимам и неоксид и коприва пия крема е доста силен затова гледай само върху петната да мажеш ако излиза навън крема доста почернява здравата кожа.

# 633
Какъв косопад бееееее ейййй!Чувате ли се?!Аз имам петна по главата и косата ми там е бяла..Затова се боядисвам...Откъде го измислихте това?

# 634
  • Мнения: 122
Здравейте братя и сестри по кожна украска,
Не отдавна споменах, че четох една статия, в която се казваше, че Гинкго билоба сппомага за лечение на витилиго. Днес отново намерих друга статия, в която се казва- Гинкго е ефективно и безопастно за третиране на заболяването! Че е мощен антиоксидант, противовъзпалителна и имуно модулираща билка!!! Аз го пиех до преди нйаколко месеца за да подобри кръвообращението ми, и в резултат, сега виждам лунички показващи се по белите ми петна. Търсех обяснение от кое по- точно са се появили- нали толкова много неща пробвам!!! Нищо чудно от Гингкото таблетки да е Simple Smile)) Поне тях ги има във всяка аптека Laughing  Някои от изследователите вярват, че житилигото е в резултат от увреждане на кожата от свободни радикали Cry и че Гингко предовратява по- нататъшно увреждане на кожата от тия свободни радикали... но имайте предвид, че Гингко  е доказан кръворазредител при някои индивиди, така че, не бива да се употребява от хора, които са на кръворазредителни лекарства, освен ако не е под надзор на лекар!!! но за всички останали е чудесна новина!!! Щастлива съм, че тази вечер попаднах на тази информация... Joy

# 635
  • Мнения: 122
Сладури, къде изчезнахте всички ? Никаква обмяна на мнения и опити рани... Cry Нима ентусиазма ни свърши? Embarassed  Хайде, пишете!!! Sunglasses

# 636
  • Мнения: 4 651
Тука сме бре Simple Smile. Чакай да не предизвиквам съдбата като говоря в множествено число за себе си Simple Smile.
Гледах ги веднъж твоите витамини и щях да си събирам съставките им "насипно" от някоя аптека, но така и забравих по някое време за тази идея. Ама ти ме присети и днес се снабдих с:
- Вит C - дражета по 100 мг, 40 таблетки = 1.00 лв
- Цинк 10 мг, 100 таблетки = 5.50 лв.
- Фолиева киселина имах - 30 таблетки са по 0.4 мг /не беше много скъпо май, лев и нещо/

Във Витамини Centrum има 0.7 мг Мед и vit. B12 1 mg, ама те са на свършване, така че утре ще видя има ли "насипни" мед, Б12 и Пантотенова киселина.

Единствената досада, която виждам в тая работа е, че се заформя една лека купчина от хапчета: 5 вит.С, 2 фолиева, 1 и половина цинк, евентуално по едно другите 3 = 12 хапа  Shocked

# 637
  • Мнения: 4 651
Здравейте братя и сестри по кожна украска,

Стига с тези братя и сестри Simple Smile, хората ще си помислят, че това е някаква секта  Joy

# 638
 Здравейте,всички. Въпреки че чета форума от месеци,едва днес се регистрирам. Аз съм мъж на 25  години, имам витилиго от 7-ми клас. След кампанията по изпитите за гимназия ми се появи първото петно на лакътя. Трябва да спомена, че баща ми също има витилиго от много,много отдавна. Първо пробвахме с конфитюр и сок от бъз. Много е гаден, тогава не бях много сериозен...и никакъв резултат. След години,когато станах студент покрай изпити,сесии започнаха да си появяват нови петна-на гърба и по пръстите. Научих за Vitix, скъп не скъп,купих го в комбинация с таблетките. След което повторих. Резултата беше нулев...само хвърлих парите на родителите си на вятъра. Сега обаче имам доста ситуации в работата свързани с нерви и стрес...и петната се увеличават...по ръцете най-вече. Имам си едно което е върху дланта ми, и много по пръстите. От скоро забелязах ново което започва да се появява на врата ми. Преди няколко месеца от тук научих за пигменто и Neoxid и вече съм на 7-мата опаковка Пигменто. Наистина в началото петната порозовяха (междувременно силно изгоряха от слънцето). Сега петната са по-трудно забележими(леко розовеят и се доближават до цвета на нормалната кожа),въпреки това не забелязвам репигментация (по правило тя започва с появата на репигментирани островчета в петната), забелязвам слабо потъмняване на границата с нормалната кожа и то само на някои от петната. Не очаквам чудеса,забелязвам обаче хора които за седмица или месец очакват проблема с Витилигото да изчезне. Трябва търпение,постоянство в лечението и спокойствие. Искаше ми си да пробвам с меладенин, но не мога да го открия тук в България. Приятели в Испания, след консултация с лекари там ми препоръчват Oxsoralen таблетки (струвало около 5лв.) и имало ефект. Никаде обаче не открих да се внася в България. Ако знаете фирма която го внася, ще съм ви благодарен. И накрая искам да ви кажа че и слънцето помага,така че ако има възможност попечете се на слънце умерено и редовно успоредно с терапията. Не се изнервяйте много, много и да не ви пука за петната...Поне аз така правя и мисля че има подобрение.....бавно но има. За сега от мен довиждане и успех на всички.

# 639
  • Мнения: 4 651
Тоя Oxsoralen се комбинира с облъчване (PUVA - Псорален (P) + ултравиолетова А светлина (UVA) ). Има сигурно аналогични препарати, питай за псорален в някоя аптека.

Псорален е една от активните съставки, използвани в продуктите, ускоряващи почерняването. Тя стимулира пигментните клетки да произвеждат повече меланин, когато са изложени на слънце. Това води до бързо постигане на загар с по-малко излагане на ултравиолетова светлина.

Псорален се извлича от цитрусово масло и други растителни вещества, и се среща в такива цитрусови плодове като зелени лимони. Дори ако просто се намаже кожата със сок от зелен лимон, намазаната зона ще почернее по-бързо от заобикалящата я кожа.

Тирозин е друга съставка, която понякога се добавя към продуктите, ускоряващи почерняването, за да стимулира производството на меланин. Тя е градивен елемент на пигментния протеин меланин.

Нейната приложимост за тази цел не е толкова добре изследвана, колкото тази на псоралена.

Т.е псоралени  могат помогнат може би, ако меланоцитите са си там и не функционират. Ако са "поумрели" ........

# 640
  • Мнения: 122

"Единствената досада, която виждам в тая работа е, че се заформя една лека купчина от хапчета: 5 вит.С, 2 фолиева, 1 и половина цинк, евентуално по едно другите 3 = 12 хапа  Shocked"

Хич да не се притесняваш. Тия 12 хапа ги вземай на 3 пъти- сутрин  4, обед другите 4, а вечер останалите 4...Аз вземам незнам по колко, не са малко- чакай да ги изброя: калции против остеопорозата, някакви други против оплакванията на " златната възраст ",витамини, "неем", "гинкго" за кръвообращението,хей , и разни успокоителни, когато моята половинка ме яадоса #2gunfire незнам си какво още... newsm78, а да, и рекулор, които получих вчера...Е, просто опитвам всичко, което би могло да помогне плюс другите лекарства, които се налага да вземам на моята възраст... Embarassed Но не се оплаквам, няма да се давам!!! Имам го витилигото вече от 14 години, наистина много ме е харесало Heart Eyes, не иска да ме остави, добре се рабираме Sunglasses

# 641
  • Варна
  • Мнения: 138
Имам чувството, че това витилиго се превръща в епидемия! Всеки ден срещам поне един човек с петна, а понякога и помвече от 1 на ден Shocked
f(x), те взимала ли си псоралени. И откъде могат да се набавят?

# 642
Здравейте! За OXORALEN чух от сестра ми,която е в Испания/и тя е с витилиго/.Каза ми да проверя в аптеките дали го има и ако е по-евтино тук да си го взема-ако не, тя ще ми изпрати.Питах в няколко аптеки-не са го чували/нямат го и в каталога за поръчки.Само в 1 аптека ме питаха дали не е OXYRALEN-но е било скъпичко доколкото разбрах и го няма.Взех си пигменто-хапчета и крем/евтини са /Надявам се да има ефект.Само дето с крема ми е трудно-намажа ли се-нищо не трябва да пипам,не мога и сред хора да изляза с него/все едно не съм си мила ръцете/  bath1Добре ,че е само по ръцете иначе...не ми се мисли как ще изглеждам цялата в този крем Clown

# 643
  • Мнения: 4 651
Имам чувството, че това витилиго се превръща в епидемия! Всеки ден срещам поне един човек с петна, а понякога и помвече от 1 на ден Shocked
f(x), те взимала ли си псоралени. И откъде могат да се набавят?

Не съм, навсякъде пише,че вървят с облъчване. Аз нямам нерви и време да ходя да ме пекат с някакви лампи Simple Smile

# 644
  • Мнения: 4 651
Имам чувството, че това витилиго се превръща в епидемия! Всеки ден срещам поне един човек с петна, а понякога и помвече от 1 на ден Shocked
И аз така, а може би просто винаги е имало много хора, просто сега обръщаме внимание, защото знаем какво е.
Не искам да прозвучи зле, но ако се увеличават случаите, мен това само ме радва. Радва в смисъл, че може да започнат по сериозно да проучват проблема, след като се увеличава броя на засегнатите хора.

Общи условия

Активация на акаунт