Витилиго

  • 224 068
  • 906
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 122
Аз едва от няколко месеца започнах да се интересувам как може да се върне загубения пигмент. Някак си свикнах с левкодермата... Един неприятен случай имах, който ме натъжи много - в подлеза на халите имаше разни сергии с бижута, аз си харесах един пръстен ( имам голяма слабост към тях Embarassed) и посегнах към него да го премеря... за мой ужас жената, на която беше сергията се развика " не ми пипай пръстените,махай се, виж каква зараза имаш по ръцете!" Със сълзи на очи започнах да обяснявам, че не е заразно, че е само загубен пигмент... Толкова унижена и засрамена в живота си не съм била Cry... Е, от този момент реших, че трябва нещо да предприема, да се справя с проблема, поне частично #2gunfire... Незнам дали вие сте имали такива  случки като мочта, но ви пожелавам никога да не го изпитате...

# 646
  • Мнения: 4 651
Свиркай си .......

# 647
Здравейте,всички. Въпреки че чета форума от месеци,едва днес се регистрирам. Аз съм мъж на 25  години, имам витилиго от 7-ми клас. След кампанията по изпитите за гимназия ми се появи първото петно на лакътя. Трябва да спомена, че баща ми също има витилиго от много,много отдавна. Първо пробвахме с конфитюр и сок от бъз. Много е гаден, тогава не бях много сериозен...и никакъв резултат. След години,когато станах студент покрай изпити,сесии започнаха да си появяват нови петна-на гърба и по пръстите. Научих за Vitix, скъп не скъп,купих го в комбинация с таблетките. След което повторих. Резултата беше нулев...само хвърлих парите на родителите си на вятъра. Сега обаче имам доста ситуации в работата свързани с нерви и стрес...и петната се увеличават...по ръцете най-вече. Имам си едно което е върху дланта ми, и много по пръстите. От скоро забелязах ново което започва да се появява на врата ми. Преди няколко месеца от тук научих за пигменто и Neoxid и вече съм на 7-мата опаковка Пигменто. Наистина в началото петната порозовяха (междувременно силно изгоряха от слънцето). Сега петната са по-трудно забележими(леко розовеят и се доближават до цвета на нормалната кожа),въпреки това не забелязвам репигментация (по правило тя започва с появата на репигментирани островчета в петната), забелязвам слабо потъмняване на границата с нормалната кожа и то само на някои от петната. Не очаквам чудеса,забелязвам обаче хора които за седмица или месец очакват проблема с Витилигото да изчезне. Трябва търпение,постоянство в лечението и спокойствие. Искаше ми си да пробвам с меладенин, но не мога да го открия тук в България. Приятели в Испания, след консултация с лекари там ми препоръчват Oxsoralen таблетки (струвало около 5лв.) и имало ефект. Никаде обаче не открих да се внася в България. Ако знаете фирма която го внася, ще съм ви благодарен. И накрая искам да ви кажа че и слънцето помага,така че ако има възможност попечете се на слънце умерено и редовно успоредно с терапията. Не се изнервяйте много, много и да не ви пука за петната...Поне аз така правя и мисля че има подобрение.....бавно но има. За сега от мен довиждане и успех на всички.
pri teb neznam dali pigmento hap4etata pomagat az svyr6ih vtorata opakovka no kombiniriam i krema pigmento i kopriva i dosta magdanoz i imam dosta 4erni to4ki v belite betna i i interesnoto e 4e 4ernite to4ki rastat ,no tova e samo po racete okolo o4ite nqmam nito edna 4erna to4ka ,no se nadqvam 6te gi piq tezi hap4eta pone 6 meseca tolkova gi davat v saita im za 100% izlekuvane a ima dosta vreme o6te.

# 648
nqkoi da e zapo4nal ne6to novo ot tova koeto ste pisali vsi4ki i da vijda repigmentaciq pi6ete 4e takmo sam se zahvanal s dosta barko4i da piq edin ,dva o6te nqma da sa mi izli6ni.

# 649
  • Мнения: 4 651
нчкои да е запо4нал не6то ново от това което сте писали вси4ки и да вийда репигментацич пи6ете 4е такмо сам се захванал с доста барко4и да пич един ,два о6те нчма да са ми изли6ни.

Пак ще те помоля да пишеш на кирилица.
Не можеш да изпиеш и намажеш наведнъж всичко, за което чуваш.
И за съжаление, не съм чувала някой да е репигментирал за една нощ или 2 дни, след като е пил каквото й да е.
Такива филми няма.
И с риск да стана досадна, уведомявай родителите си с какво се мажеш и какво пиеш.
Никой тук не е лекар и никога не можеш да си сигурен колко добронамерен е всеки един от нас.

# 650
мисля че всеки има право да изрази мнението си  и както реши така да се лекува,НО не виждам нищо срамно от това човек да помечтае и от това да си пожелае скорошно излекуване въпреки че на всеки е пределно ясно че това не става никак бързо.Внушението че това може да се случи в най кратък срок не мисля че би навредило на някого.Ако казвам нещо грешно моля за поправка... Praynig
също е напълно вярно че прибързани заключения и действия(които биха навредили на някого) не бива да се правят.
Но малко витамини в повече не знам дали биха направили противоположен резултат..

# 651
  • Мнения: 122
Аз също поддържам оптимистите в този форум. Позитивното отношение помага и на душите и на телата!!! Нещо ново питаш? Да, прочетох, че намазване с течен витамин D3 действа добре. Смятям да опитам също Joy Хайде поздрави на всички момичета и момчета.

# 652
Rea50 наистина много правилно мислиш..това мислене е 50% от крайния резултат  Wink
при мен новото е че ходих днес при д-р Рачева(Варна) която ми исписа Елидел и каза за него че било ново откритие в борбата с тази болест(въпреки че писахте за него вече и се оказахте прави)
ходих и в една билкова аптека кадето ми препоръчаха ПИГМЕНТО (и за него писахте)
Като в същото време си купих целина,моркови(и моя любим чесън)
Използвам все пак още от Витикс гел понеже още не се е изчерпал напълно..
Интересното в цялата тази работа е че виждам някакво разместване в областа на витилигото има съвсем незначително подобрение и репигментация на малки частици,което смятам за голяма крачка..Ще си купя и Гинко Билоба въпреки че имам едно старо пакетче у нас..Но смятам и това да пробвам в най скоро време..

А за д-р Порязов ми казаха че бил голям шарлатанин(вече коментиран факт)КАзвал на пациентите си че ще се оправят на 100%.Вземал много пари в замяна на билки които уж помагали и това в течение на 9 месеца
всеки ден трябвало да се пият някакви отвари без прекъсване( 9 месеца) и накрая резултат имало вече петната били изчезнали и всички били много щастливи ,НО след една седмица петната отново се появили на същите места със същите размери

Това ме довежда до негативните мисли че меланина на тези места(витилиго)винаги ще бъде изяждан колкото и да се бори срещу съперниците си.
32 вида клетки в имунната система на човек които явно не на всеки от нас(хората) знаят да си вършат работата както трябва...

НО надежда винаги има и мисля че има лек все пак..В което не трябва да се съмняваме 21 век трябва да дава началото на едно голямо и прогресивно нападедение(лечение) срещу витилиго!
(все повече хора страдат от това заболяване и както и вие споделихте на улицата страшно често се срещат такива хора,което може само накара медицаната да обърне по голямо внимание(както каза f(x) )
 Sunglasses

# 653
  • Мнения: 918
Случайно попаднах на това http://www.bda.bg/web_bul/pharmacovig-new/Elidel.pdf Thinking а някой ползвал ли го е вече този елидел?

# 654
алллл това което прочетох на тази страница не ми хареса много.
но май имаше някой който да го използва - Frozen Tears например...Тя даже спомена че имало добър ефект..

# 655
  • Мнения: 4 651
мисля че всеки има право да изрази мнението си  и както реши така да се лекува

Това разбира се е така. Имах предвид 15-16 годишните младежи, които ни се представят така например

Направих една глупост..Нарязах си вените,защото не спират да ми се подиграват..Какво да правя? Cry

и като toshkovich, който иска да пробва всичко наведнъж и може би мисли, че трябва да види резултат още утре.
Не беше толкова далеч времето като аз бях на 16 и си мислех, че живота ми е свършил заради витилигото и се тръшках след като поредното лечение не даваше никакъв резултат.
Вярата е хубаво нещо и аз се лекувам предимно с нея, но с вярата, че по зле няма да стане. Реалността сочи, че нищо не е достатъчно ефективно сега и веднага и всичко иска конско търпение, а не да се напомпаш с нереалистични очаквания и после да страдаш, че нищо не се случва.

Не искам да обидя никого, споменавайки годините му. Питайте, разпитвайте, но пресявайте получената информация като големи и разумни хора. Има достатъчно информация в Интернет от различни източници. Решавайки да пробвате първо, второ, трето и пето едновременно - няма лошо да потърсите и мнение от лекър.

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 18:44 от f(x)

# 656
  • Мнения: 4 651
Между другото отдавна ми се върти една идея. Някой да му е хрумвало да дае в ХЕИ да изследват билките на Порязов например. Интересно ми е какво има вътре и дали е безвреден тоя микс.

# 657
  • Мнения: 4 651
Случайно попаднах на това http://www.bda.bg/web_bul/pharmacovig-new/Elidel.pdf Thinking а някой ползвал ли го е вече този елидел?

Мне, казах си вече аз. Още тогава като ми го предлагаха ме смутиха противоречивите мнения за него по чужбинските форуми плюс факта, че в описанията му като лекарство май не се споменаваше витилиго, а само екзема. Приложението му при витилиго се дължи само на предположението, че витилиго е автоимунно заболяване и с Елидел и другото Протопик или каквото беше там, ще подтисне локално  имунната система, така че да не унищожава здрави клетки.

# 658
f(x) много се радвам че подкрепяш моята теза.
Но ако позволиш искам да те поправя защото си допуснала грешка- toshkovich -не е 15-16 годишен младеж и се лекува от 2 години просто различната психика на човек го кара да се държи по свой си начин който според него самия би дала най-големи резултати.В началото на опита за лечение е естесвено човек да си дава по големи надежди за промяна,,но наистина има голяма част от пишещите които биха се отегчили от тези може би безмислени емоции и хлапащини защото са пробвали толкова много неща за толкова дълго време че са в състояние да им прозвучи много смешно и дори глупаво това самонадеяно мислене.(и все пак да не забравяме че всеки допуска грешки и никой не е безгрешен)
точно така вярата е на 1 място!

# 659
малее !ама тя компетентна в областа уж ми го препоръча,не мога да го върна вече Sad
ако ми стане нещо ще я съдя  Grinning Grinning Grinning Grinning Grinning въпреки че ми се видя що годе свястна...
ще пробвам пък каквото стане...

Общи условия

Активация на акаунт