Витилиго

  • 224 292
  • 906
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 491
И аз така мисля и ще чакам за по нататък с лечението.Днес говорих с моя колежка от унито.Тя имала проблеми с щитовидната жлеза и каза,че при евентуално забременяване ще трябва да е постоянно на хоромонални препарати,защото това заболяване(автоимунно е) можело да доведе до аномалии на мозъка на плода.Знае ли се дали това се отнася и до витилиго?За евентуално братче на Габи трябва да знам Laughing
 п.с Много се радвам,че ви открих!
Не, не се отнася за витилигото.

# 781
Нека някой ми обясни четох че приемате Гинко Билоба ама какво точно?? Питах в една аптека там имаче поне десет вида гинко. Когато казах на аптекарката за какво ми е направо ми се скара нямало такова нещо. Моля помогнете ми и кажете какво е точно

# 782
  • Мнения: 122
Екстракт от Гингко Билоба - дражета или таблетки, все едно, аз вземам по 1 драже от 60 милиграма сутрин и вечер. Незнам какви различни видове има- казваш поне 10, но каквито и да са, все от това растение ( дърво е гингкото)са. И хич не обръщай внимание на такива простакеси, дето ти се карат, всичко е до възпитанието!!! Тя не може да знае всичко ( аптекарката) не може да бяде в карак с последните рещения на дерматолозите...пък и на упътването, ако има въобще такова, не ще пише, че се препоръчва за витилиго. Но тъй като Гингко Билоба е антиоксидант,анабдява клетките с кислород, а и е отлично средство за циркулациата на кръвта, направени са изводи, че не само неше навреди на витилигото, но и ще помогне за опигментяване. Аз лично, преди да предприема всичко друго, започнах да вземам Гингко, и виждам резултат- лунички, макар и стамежливи, разрастват се бавно, но сигурно. А и общо сечувствам по добре от него. Така че, отиди на друга аптека при друга аптекарка и си го купи. Успех.

# 783
Екстракт от Гингко Билоба - дражета или таблетки, все едно, аз вземам по 1 драже от 60 милиграма сутрин и вечер. Незнам какви различни видове има- казваш поне 10, но каквито и да са, все от това растение ( дърво е гингкото)са. И хич не обръщай внимание на такива простакеси, дето ти се карат, всичко е до възпитанието!!! Тя не може да знае всичко ( аптекарката) не може да бяде в карак с последните рещения на дерматолозите...пък и на упътването, ако има въобще такова, не ще пише, че се препоръчва за витилиго. Но тъй като Гингко Билоба е антиоксидант,анабдява клетките с кислород, а и е отлично средство за циркулациата на кръвта, направени са изводи, че не само неше навреди на витилигото, но и ще помогне за опигментяване. Аз лично, преди да предприема всичко друго, започнах да вземам Гингко, и виждам резултат- лунички, макар и стамежливи, разрастват се бавно, но сигурно. А и общо сечувствам по добре от него. Така че, отиди на друга аптека при друга аптекарка и си го купи. Успех.
Реа -50,моля те погледни точно самата опаковка на дадените дражета или хапчета незнам какво точно пиеш от Гинко Билобата и го напиши аз мисля като свърша неоксида да ги почна защото два антиоксиданта ще ми доидат множко напиши и цената и точно каквото пише на опаковка ли е шишенце ли е за да ги потърся точно същите защото наистина са 10-тина вида.

# 784
  • Мнения: 122
Toshkovich, виж този линк по- долу, той е от Розали списанието, раздел заболявания, витилиго. Там има един коментар от Таня, тя ще може да ти даде подробно обяснение какъв точно Гингко и е предписала професорката. Аз моя Гингко не гъм го купила от България, но това няма значение- той просто е екстракт от листа на Гингко, 60 милиграма жсяко драже. Даже има и някакво друго растение смеска жв дражето- никакво значение! Просто гледай да вземаш дозата 120 милиграма, разпределена на два пжти дневно. Много е полезен този GINGKO BILOBA   направо е универсален
http://zdrave.rozali.com/zaboliavaniia-zdrave/c809_0.html
Хайде успех, ако имаш други въпроси, моля питай, с удоволствие ще отговоря Laughing

# 785
благодаря rea 50,аз доста ги подканих от този саит да се включат тук ,искаш да кажеш че твоите дражета са като на Таня .

# 786
  • Мнения: 413
 Здравейте!Днес бях на доктор в курортна поликлиника(за Варна става въпрос)д-р Бакърджиев.Намерих инфо за него от сайта в hit.bg.И ми изписа крем за мазане,който се използвал за атопичен дерматит,но имало успех и при витилиго.Някой знае ли нещо по въпроса?Крема се казва Eligel cream.Сега като се замисля май пишеше тук в темата нещо за този крем и ще се разровя по късно.Каза ми,чи намало как да навреди през кърмата на бебка,защото е за мазане и не е кортизонов(май так се казваше).
  Лек и усмихнат ден на всички Simple Smile

# 787
  • Мнения: 918
На мен ми обещаха да ми донесат ето това http://www.dermabest.com/products.aspx?type=1&pID=1. Мисля да го пробвам Thinking и ще ви докладвам резултатите.

# 788
  • Мнения: 122
Toshkovich, аз незнам по колко милиграма е на Таня Гингкото, важно е както казах и преди да се взема по 120 милиграма общо на ден, т.е, ако таблетките или дражетата са по 60 милиграма всяко, вземай сутрин едно и вечер едно- така правя аз. Не мога да разбера като казваш, че са различни Гингковци какво имаш предвид- дали това, че в таблетката има включен и друг вид растение? или какво?Ако е това, никакво значение няма. Гинкго е едно дърво, най- древното!!!! Какво може да е различно? Обикновено се прави екстракт от листата му. Това е! Обясни ми моляте, кое е различното ...

# 789
  • Мнения: 4 651
На мен ми обещаха да ми донесат ето това http://www.dermabest.com/products.aspx?type=1&pID=1. Мисля да го пробвам Thinking и ще ви докладвам резултатите.

Хмм, Зезди, снимките на хора "преди" и "след" - особено първата съм я виждала и на други продукти за репигментация. Ама не съм съвсем сигурна, може да са продукти на същата фирма просто.

# 790
  • Мнения: 397
Преди седмица както си стоях на площадката с детето дойде един възрастен човек при мен погледна ми ръката и каза: знаеш ли, че това се лекува  Shocked Аз го погледнах и отговорих не, не се лекува. А той каза да, лекува се при това успешно  Shocked и започна да ми казва, че той се занимавал с китайска медицина и взе да ми показва точките, които са пряко свързани с болестта и, че ако редовно се масажират петната започвали да имат лек ореол, които се стеснявал и така до пълното заличаване. Точката на ръката е на средния пръст отгоре непосредствено над нокътя на самата сгъвка, натиска се докато не се почувства болка. Каза, че при мъжете е по-развита на лявата ръка, а при жените на дясната. На крака също имало точка, но нямаше как да мия покаже  Wink Обеща, че ще ми даде някакви специални пурички, които се запалвали и с тях се натискат точките. Незнам дали да вярвам, но той каза че е изчел доста литература и е убеден че се лекува.

# 791
  • Мнения: 122
Radda, това звучи много интересно!!! Аз много се интересувам от такива нетрадиционни методи на лечение. newsm78 Питай го моля те като го видиш и къде са точките на краката и още други съвети. Сигурна съм, че и на другите ще бъде интересно, а и полезно Heart Eyes Длъжни сме да пробваме всичко, което е разумно - не ще навреди... Laughing

# 792
А някой мазал ли се е с Жълт кантарион накиснат в зехтин.И ако е да как и по колко пъти на ден трябва да се маже?

# 793
  • Мнения: 122
Dessy, аз не съм се мазала с кантарион киснат в зехтин, но мисля че не е лоша идея Peace И понеже ти прочетох коментара преди 2 дни, реших и аз да накисна кантарион, но нямам и затова разпорих едно пакетче чай от него и го залях с малко зехтин Joy Joy Joy Ще почакам да минат няколко дни и ще почне едно мазане hahaha

# 794
Здравейте всички! Аз съм на 32 години, имам витилиго от 14 годишна. Не ми се бяха появявали нови петна с години, но сега след преживян стрес ми се появиха нови петна. Взимах пигменто таблетки 3-4 месеца, но нямаше резултат. Разбрах за новият продукт  Витискин, че помагал. Някой ползвал ли го е?

Общи условия

Активация на акаунт