Неправилно засукване - новородено на 2 дни

  • 1 673
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета! Вчера се роди дъщеря ми Ния, почти на термин, 3390 гр. - с две думи - доносено и здраво новородено. Кърмим се на поискване, без да давам вода или формула, от момента, в който ми я дадоха в стаята (близо 3 часа след раждането). Суче на неравни интервали от 1,30 часа до 3,00 часа, като се задържа на гърдата от 10 мин. до 40 мин. Дотук добре, но очевидно имаме голям проблем с правилното сучене. Зърната ми са болезнени и почти не я чувам да преглъща. Изгледах де що клипчета има в нета за поставянето на гърда, а това ми е и второ дете кърмаче, но нещо не ни се получават нещата. Иначе отстрани изглеждаме точно както си трябва, но въпреки това кърменето е болезнено. Колкото и да не ми се искаше вчера ползвахме залъгалка. В домът ми предлагат да ограничавам времето на гърда като решение, но на мен не ми се иска. Аз съм от Бургас и мисля, че най-добре би било да се срещна лично с консултант, ако има такъв в града, или по възможност да направим нещо като конферентна връзка с някоя мама с опит. Не знам и аз вече какво да измислям, особено като се има предвид, че са и празници. Предварително благодаря на всички отзовали се със съвети и информация   bouquet

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Честита рожба, Месечинке ясна!
Както описваш, всичко изглежда  добре, само да не бяха болките при сукането. Confused
В каква поза кърмиш досега? Освен това, че не се чува ясно преглъщане, друго нещо странно забелязваш ли? Напрежение или втвърдявания има ли в гърдите?
Ограничаването на продължителността на кърменето едва ли е удачото решение. По-скоро, както сама предполагаш е нужно да се види и коригира леко поставянето. Понякога един сантиметър или градус встрани или по-надолу вършат чудеса. Уви точно в Бургас няма засега ЛЛЛ-лидер, явно ще трябва да се намери алтернативен начин. На теб самата какво би било най-удобно?

# 2
  • Мнения: 5
Пепеляшка, много ти благодаря за бързата реакция!  Hug
Кърмим се в поза люлка и обърната люлка. Пробвахме и легнали, но така се чувствам по-несигурна. Иначе, това, което наблюдавам при малката е следното: долната и устничка не е обърната наобратно, когато суче т.е. самата устничка да се вижда и да остава обърната, а е по-скоро стисната (не знам дали го обясних, така че да ме разбереш). Освен това ми прави впечатление, че прави много силен вакуум докато суче - с по-малкия ми син беше достатъчно да поставя ъгълчето на пръста ми в ъгъла на устата му за да пусне гърда, а при нея трябва да го пъхна половината. Другото: рядко пуска сама гърдата, по-скоро я държи в устата и се залъгва с нея. И последно: зърното ми не е добре изтеглено като го извадя, а стои като прещипано. Тук в АГ-то, а и майка ми, която е откърмила 2 деца, казват, че си внушавам и зърната ми просто не били свикнали още, но със сина ми съм нямала подобни болки при сучене и се притеснявам. Иначе малката пишка редовно, акала е 2 пъти обилно и видимо не изглежда умряла от глад.  Confused
А за гърдите: още са меки, имам само коластра, но усещам нещо като "мравучкане", не точно напрежение.
За мен би било най-добре ако мога да поговоря с някого по скайп и евентуално да ни види как се кърмим и да даде напътствия или бих могла и да изпратя клипче, но вече утре. Дори и един разговор ще свърши работа, защото както виждаш обясненията са много  Mr. Green
И последно един въпрос и от мен; по колко часа на денонощие средно може да стои на гърда новороденото? Знам, че е относително, но все пак.
Много ти благодаря още веднъж, че отделяш време за нас по празниците   bouquet

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Месечинке, пуснах ти на лично съобщение контакт за помощ на място. В началото е нормално мъничетата да се задържат по-дълго на гърда, да сменят ритъма на сукане- по-енергично, после да забавят, да подремнат..пак да се сетят, че може още да си посучат и да започнат отново.
Вероятно си чувала, че не може постоянно да се държи бебе на гърдите. Ако бебочето не суче активно и ти самата изпитваш болки, с чиста съвест можеш да отделиш внимателно от гърдата. Ако пъхането на палеца в ъгъла на устните е трудно, би могла да опиташ, но съвсем внимателно!!!!! леко притискане към гърдата (това е един от триковете, когато бебетата хапят), така инстинктивно отваря уста за да поеме въздух. НО, моля, наистина много внимателно и съвсем за кратко!!!!!!
с приятеЛЛЛски поздрави  Hug

Общи условия

Активация на акаунт