Конденз по тръбите на аспиратора

  • 3 732
  • 8
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Здравейте, имам следния проблем:
Живеем на 1-я етаж от новопостроена кооперация и от известно време по външната страна на тръбите на аспиратора се стичат капки вода и мокрят шкафа на кухнята. Вероятно е конденз. Спасение незнам има ли? Не може да съм с подложена тава под тръбата и да я изливам периодично  Cry
 Дайте акъл какво може да се направи?
Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 1 350
предполагам, че и на 3тия етаж да сте, пак ще е така.
получава се от разлика в температурата, ако можете направете си и вътрешна изолация на тази стена, ако няма, стената студена ли е като я пипнете?
или пък изолирайте тръбата на аспиратора, има различни вати и отгоре покрития или измислете да затворите декоративно тръбата някак да я скриете.

каква марка е аспираторът? потърсете помощ от сервиза им, ако искате.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
На горните етажи няма такъв проблем. При нас проблема идва явно от това, че там свършват тръбите на аспирацията и като се стича вода надолу няма къде да се изтече и капе при нас. Стената е вътрешна, на нея са монтирани кухненските шкафове. През  единия от тях минават тръбите. Не знам дали изолация  с вата би свършила работа. Лошото е, че тази вода която се стича няма къде да отиде...да не ми прецака аспиратора, веднъж забелязах капчици и от него...  Close
Тека е аспиратора, ако това има значение.
Много неприятна ситуация. Вече взех да си мисля, че самите изводи за аспирацията /комините/ са направени калпаво.  Thinking Всички ли които живеят на 1-я етаж го имат тоз проблем? Sick

# 3
  • Мнения: 1 350
аа, доста сериозно ми звучи, някой спец по комините и вентилацията може да каже сигурно какъв е проблемът при вас, как е свързан аспираторът, защо по схема на кооперацията тръбите свършват преди Вашия апартамент.
може и който Ви е свързал аспиратора да питате.
но конденз не е нормално да има според мен, нещо куца в схемата...

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Мисля да поискам проектите да погледна как е направена аспирацията.
А иначе самия аспиратор е вързан стандартно с тръби към комина и една допълнителна клапа, че миришеше от съседите като готвят. Не, че сега не мирише  Tired

# 5
  • Мнения: 1 350
Мисля да поискам проектите да погледна как е направена аспирацията.
А иначе самия аспиратор е вързан стандартно с тръби към комина и една допълнителна клапа, че миришеше от съседите като готвят. Не, че сега не мирише  Tired
не би трябвало да мирише. ние не сме вързани към комин, де, но наши съседи, които са, нямат проблем, така че явно нещо не е както трябва.
има и още нещо, в комина има два отвода по принцип, нещо куца, да. клапата ясно какво трябва да прави.

http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=5889
тук има хубава схема.
успех с майсторите!

# 6
  • София
  • Мнения: 4
И ние имахме същият проблем с конденз,само че сме с мека връзка в комин,но минава през тавана.Оправи се,като я изолираха с вата.

# 7
  • Мнения: 309
При мен не се оправи с вата по тръбата, и тя се мокри, шкафовете ми се издуха от мокрото, още повече, че тази тръба минава през 2 шкафа. Хубавото е, че имам достъп до изхода навън на стената, и когато температурите паднат под 0, я затварям решетката с пробита чинийка с размера на решетката от саксия, на която сложих с винт дръжка за мебели и я облепих с уплътнение. Малко е досадно, но няма друг начин.
Някъде бях чела, че слагат възвратна клапа на тръбата, но при мен ще е много сложно да я сложим.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
При мен не се оправи с вата по тръбата, и тя се мокри, шкафовете ми се издуха от мокрото, още повече, че тази тръба минава през 2 шкафа. Хубавото е, че имам достъп до изхода навън на стената, и когато температурите паднат под 0, я затварям решетката с пробита чинийка с размера на решетката от саксия, на която сложих с винт дръжка за мебели и я облепих с уплътнение. Малко е досадно, но няма друг начин.
Някъде бях чела, че слагат възвратна клапа на тръбата, но при мен ще е много сложно да я сложим.
Ужас! И при нас тръбата минава през 2 шкафа, засега съм решила проблема с пласмасова тавичка отдолу. За има-няма 10-ина дни я изливам. Не е теч. Просто си е конденз и е стича при нас. Оправия май няма. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт