Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Тенерифе - идеи?

• 57 009
  • 292
  •   1
Отговори
Дайте някакви идеи за интересни места за посещение на остров Тенерифе. Имаме 8 нощувки, смятам да отседнем в северната част на острова (Пуерто де ла Круз), защото ми се вижда по-интересно. Имах намерение да разделя нощувките 4/4 в южната и северната част, но май не е много добра идея да си загубваме единият ден в преместване. Фрапантна ли е разликата в температурите в двете части на острова? Става въпрос за февруари.
А доколкото съм проучила, за сега съм си начертала следният план:
- преход от Маска до океана, връщането с лодка до Лос Гигантес (ако някой го е правил имам някои въпроси)
- вулканът Тейде - струва ли си да ходя разрешително до Санта Круз де Тенерифе, за стигане до кратера?
- Лас Тереситас
- Сан Кристобал де ла Лагуна
- Икод де лос Винос
- Ла Оротава
- може би пирамидите в Гуимар
- ако има възможност може да отскочим и до някои по южен курорт

Вулканът и Маска ще ми отнемат по цял ден, но градовете може да ги съчетавам с други неща, така че ако има и други предложения ще ми е интересно да ги чуя  Hug!
Също така имам нужда от малко разяснение относно ползването на картите BONO.

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 15:56 от Mariposa maravillosa

# 1
  • София - Бургас
В момента за март месец, двупосочен билет излиза около 130 евро с Уиз ер до Милано или Валенсия и оттам с Райн ер...
С това мога да помогна, цената е доста добра Heart Eyes

Последна редакция: пт, 04 яну 2013, 17:44 от kaleia

# 2
Благодаря за предложението, но аз билетите ги купих. Ще споделя, защото може да е за някой полезно. На отиване до Милано с Уиз еър, от там до Тенерифе юг с Раян еър, а на връщане - от Тенерифе север с Раян до Мадрид и след това естествено с Уиз  Wink! Направих го така за да нямаме извънредни нощувки. Общо като цена четирите полета ни излязоха по 120 евро на човек, като ще пътуваме само с ръчен багаж! Мисля, че като цена се получи много добре, макар, че можех да спестя още 50 лева, но какво да правя - малшанс  Mr. Green?
По скоро се нуждая от някакви съвети относно забавленията ни на острова, а може и препоръки за хотели.

# 3
    Ние бяхме в Тенерифе през май преди няколко години, разликата във времето в северната и южната част беше много голяма - ние бяхме в южната част и през цялото време времето беше разкошно, а колкото пъти ходихме до северната - беше мъгливо и много неприятно, но не знам дали това е постоянно така - ние бяхме за една седмица.

# 4
    Много добра цена сте намерили за полетите!
    Ние ще сме на Тенерифе април месец.
    Резервирах хотел в Пуерто де ла Круз. Мисля да наемем рент-а-кар, с който да обиколим острова.

За сега като план имам Маска, Тейде, Siam Park, Санта Круз, Лоро парк, разходка с лодка и наблюдаване на делфини и китове, Ла Оротава, Playa de la Américas.

Мисля да не ми е натоварена програмата за да има време и за плаж малко.

Ще се радвам да споделиш впечатления от почивката.
    Относно разликата, един приятел беше миналата година февруари и каза, че около 2-3 градуса е разликата, но се усещало.

# 5
    Подозирах, че ще има разлика, но като си отбелязах местата, които искам да посетим в Google Earth - ами то всичко по-интересно е от северната страна! Знам, че го водят, че е по-пенсионерско там, ама и ние си падаме малко тип пенсионери  Laughing. А и в края на краищата нали няма да седим само в Пуерто де ла Круз, ами всеки ден ще сме на някъде, така че май не е от толкова съществено значение времето  Wink. Само дано не вали...много... Simple Smile. Аз мисля да се предвижваме с автобуси - гледам транспортната им мрежа е много добре развита. Естествено, че ще споделя впечатления като се върнем!
    Марчето, вие вече сте си резервирали хотел - браво! А аз още се мотам, защото още не се бях ориентирала в кой курорт да отседнем. На кой хотел се спряхте?

# 6
    Имам нужда от помощ. Търся евтини билети до Тенерифе, но нещо не мога да се справя. Излизат ми цени за двупосочен около 400 евро на човек. Като чета на какви цени си купувате билети се шашкам съвсем. Помагайте!

# 7
    • София
    За Тейде имаше изисквания за облеклото, за да ви пуснат до горе. Забравила съм докъде пускаха без ограничения, но май след някакъв лифт трябваше да има някакво разрешително (май се вадеше в Санта Круз). Провери ги тези неща, защото карам по смътни спомени от преди няколко години.
    Разликата в температурите между южната и северната част на острова е осезаема, да. Ние бяхме през септември и се усещаше.
    Видях, че в списъка нямаш Лоро Парк, който горещо препоръчвам. Аз му се радвах като дете. Simple Smile

# 8
     baraia, ще ти направя разбивка на нашите самолетни билети, които са за февруари. София-Милано (Уиз еър) - 37 лева; Милано - Тенерифе юг (Раян еър) - 72 лева; Тенерифе север - Мадрид (Раян еър) - 92 лева; Мадрид - София (Уиз еър) - 39 лева - общо 240 лева на човек, като са включени всички такси и сме само с ръчен багаж, може би ще доплатим на Уиз еър още 40 лева за голям салонен багаж. Билетите са купени в края на декември. Полетите са на отиване в петък, а на връщане - следващата събота, като няма междинни нощувки в Милано и Мадрид.  Ако искаш кажи някакви дати и ще потърся.
    милинка, аз мисля до Тейде да ходим с дрехите с които сме пристигнали, само, че вместо ботуши ще сложа някакви кецове  Simple Smile. Лифта до колкота съм чела  стига до 3550 метра, останалите 168 метра, ако имаш разрешително. Вие стигахте ли до кратера на вулкана?
    За Лоро парк още се колебаем...

# 9
    Благодаря за бързия отговор. Нямаме фиксирани дати за пътуването. Трябва да стане до края на месец юни. Затова ми се иска да успея да намеря по-евтини билети. Условието е полета да е до/от южното летище на Тенерифе и престоя да е 7 нощувки.

Последна редакция: нд, 06 яну 2013, 15:27 от baraia

# 10
    Давам ти само примерни цени за произволни дати, ако се поразровиш за други дати най-вероятно има и по-добри попадения.
    06.03. (06.45 - 07.50) - София - Милано по 67.00 лева на човек, полет на Уиз еър с клубна карта и плащане с банков превод.
    06.03. (13.20 - 17.00 ) - Милано - Тенерифе юг по 47 евро на човек, полет на Раян еър
    11.03. (17.10 - 21.15) - Тенерифе юг - Мадрид по 30 евро на човек, полет на Раян еър
    12.03. (19.00 - 23.40) - Мадрид - София, по 86 лева на човек, полет на Уиз еър с клубна карта и плащане с банков превод.
    Общо около 307 лева на човек, без багаж обаче. Имай предвид, че цените са динамични и може да тръгнат както нагоре, така и надолу  Simple Smile. Ако не искаш нощувка в Мадрид, може да летиш от Тенерифе север, има полети всеки ден, но като часове са по рано, цената е също 30 евро.

# 11
    Благодаря много!  bouquet Ще прегледам вариантите.

# 12
    • София
    милинка, аз мисля до Тейде да ходим с дрехите с които сме пристигнали, само, че вместо ботуши ще сложа някакви кецове  Simple Smile. Лифта до колкота съм чела  стига до 3550 метра, останалите 168 метра, ако имаш разрешително. Вие стигахте ли до кратера на вулкана?

Не, не бяхме неподготвени откъм облекло. Бяхме по сандали, с леки връхни дрехи и се отказахме. Заради това написах и за изискванията, за да не се озовете в нашата ситуация. Simple Smile Иначе и аз го имах в план-програмата. Simple Smile

# 13
    Тенерифе става ли за плажна почивка с деца? Четах за постоянни 20-28 градуса, което ми е въз хладничко на мен, но идея нямам как е водата. Търся нещо за пролетната ваканция, но ми се ще хем да е близо, хем да е топло, което прави нещата трудни като човек задраска Египет. Някой има ли отзиви от Ланзароте и Фуертевентура?

# 14
    Доколкото знам, океана винаги е студен, мисля, че температурата на водата става най-много 23 градуса. Аз съм ходила на Лансароте и Фуертевентура февруари месец, беше топло, но водата беше студена. През април би трябвало да е една идея по-топла, но по хотелите има отопляеми басейни, така че мисля, че ще ви е чудесно за плаж, защото по това време никъде другаде в Европа не може да се възползвате от тази екстра.

# 15
    • София
    Mariposa, отиването от южната до северната част не е толкова дълго, така че бихме могли да разделите почивката и на двете места. Няма да загубите цял ден със сигурност, час, час и половина е. И не се колебай за Лоро - много е хубаво!

Богиньо, става за плаж, но водата наистина е много студена в океана, дори и април. Тя си е целогодишно студена. На басейн е ОК.

Последна редакция: пн, 07 яну 2013, 13:01 от Lana

# 16

Не, не бяхме неподготвени откъм облекло. Бяхме по сандали, с леки връхни дрехи и се отказахме. Заради това написах и за изискванията, за да не се озовете в нашата ситуация. Simple Smile Иначе и аз го имах в план-програмата. Simple Smile
    А бяхте ли взели разрешително - интересува ме много ли е разправия или просто отиваш на адреса искаш за еди кой си ден и ти дават?
    Лана, и аз пак го обмислям този вариант да си разделим нощувките, може би да спим някъде и около Лос Гигантес, Пуерто Сантяго. От там ще ми е по-удобно като тръгнем за Маска. Никой ли не е ходил на тази Маска да ми каже лодките за Лос Гигантес трябва ли да се резервират предварително, да не ни се наложи да клепаме и нагоре 4 часа  Laughing?
     А за Лоро парк, ако ходим, мисля да си вземем комбиниран билет( и за Сиам парк), ама мъжът ми не е много по тези атракции!

# 17
    Първо,правилно ли разбрах,че ще кацнеш на Тенерифе юг,а ще отседнеш в Пуерто де ла Круз?Разтоянието между тях над 100 км.Защо не пристигнете на Тенерифе север?Ние направихме същата грешка и платихме за такси 70 евро,само,че ние бяхме в Санта круз.До Пуерто де ла круз сигурно ще излезе над 100 евро/таксито/.Виждам,че в списъка ти липсват Лоро Парк и Сиам Парк.Горещо ти препоръчвам първото-невероятно красиво е.Аз лично се разплаках,когато гледах шоуто на косатките,а и съм почитателка на папагалите Ара,от които има предостатъчно.

# 18
    Тези карти Боно до колкото си спомням всъщност са билети за автобуса.Продават се на автогарата във всеки павилион за вестници,цигари и др.Като казах"цигари"се сетих,че на Тенерифе същите са по-евтини от нашите в БГ.Безмитна зона е и цените са по-ниски от тези в Испания,а на някои неща и от България.Грешиш,че в северната част на острова е по-пенсионерско.Там е по-скоро административната им част,на юг са курортите им.Плая де лас америкас?Не ме впечатли,прилича ми на Слънчев бряг-същите големи хотели,наредени един до друг.

# 19
    "Плая де лас америкас?Не ме впечатли,прилича ми на Слънчев бряг-същите големи хотели,наредени един до друг."
    Именно заради това не искам да отсядам в южната част и ако го направя, ще бъдем може би около Лос Гигантес и може би за 3 нощувки.
    Билетите вече са купени, така че не мога да сменям летищата Simple Smile.  За придвижването от летището мисля да ползвам трансфер или градските им автобуси.
    За картите Боно съм наясно, че са предплатени карти за автобус, които могат да се ползват от няколко човека. Но имам въпрос относно ползването им - доколкото четох като се качиш в автобуса и казваш дестинацията на шофьора и той ти маркира картата. Какво правиш ако крайната ти дестинация е с прекачване? Може ли например да пътувам от Пуерто де ла Круз до Санта Круз и да сляза в Ла Лагуна да разглеждам с едно маркиране на картата или на всяко качване я маркирам?

# 20
    • София
    "Плая де лас америкас?Не ме впечатли,прилича ми на Слънчев бряг-същите големи хотели,наредени един до друг."
    Именно заради това не искам да отсядам в южната част и ако го направя, ще бъдем може би около Лос Гигантес и може би за 3 нощувки.
    Има нещо такова  Confused но не е лошо...в някое хубаво хотелче за няколко дни почивка, както си решила по-далече от Америкас. А на север снимай ми някой черен плаж с палми  Praynig

Това за цигарите и мен ме впечатли - купувахме стекове на пушачите в Испания Simple Smile

# 21
    [А на север снимай ми някой черен плаж с палми  Praynig

Това за цигарите и мен ме впечатли - купувахме стекове на пушачите в Испания Simple Smile

Задължително  Wink!
    А за цигарите - вие коя година сте били? През 2010 на Фуертевентура Малборото беше на цени колкото тук, единствено Вайсрой беше драстично по-евтин. Но от гледна точка на западняците - да, определено им идва по-евтино!
    А да ви питам, ако знаете, какви са цените на техниката в сравнение с тук? Имам предвид фотоапарати.

# 22
    • София
    И ние кацахме и излитахме от Тенерифе норд, а хотелът беше в южната част. Като усещане Плая де лас америкас ми приличаше точно на прототипа на Слънчев бряг.
    На отиване се придвижихме с градския транспорт, който е изключително добре уреден, даже си бях свалила разписанията на автобусите от Интернет. На връщане бяхме с такси и излезе около 100 евро.
    От Лоро парка най-много ми хареса пингвинариума, сигурно един час отвисях там. За човек, който обича животни, е много интересно.
    Разрешително за Тейде не сме вадили, защото нямахме подходящи дрехи. Не знам с кой акъл бях решила, че ще е достатъчно по къси панталони и сандали. Ако не ме лъже паметта, разрешителните се вадеха в някакви определени дни или пък пускаха след лифта в определени дни, не помня вече... Thinking

# 23
    • София
    А за цигарите - вие коя година сте били? През 2010 на Фуертевентура Малборото беше на цени колкото тук, единствено Вайсрой беше драстично по-евтин. Но от гледна точка на западняците - да, определено им идва по-евтино!

Твърде отдавна  Crossing Arms, декември 2007 - не знам за сравнение с БГ, ние купувахме за живеещи в Испания, и казаха че има разлика, но вече не помня каква. Примерно стека да е струвал 20-25 евра.

# 24
    Един много полезен сайт за тези, които имат намерение да посещават Тейде - http://www.telefericoteide.com/en/teleferico/how-reach-cable-car . Тук открих и сайт през който може да се резервира по интернет посещение на върха, което е супер  Grinning! - http://www.reservasparquesnacionales.es/real/ParquesNac/index.aspx

# 25
    Един много полезен сайт за тези, които имат намерение да посещават Тейде - http://www.telefericoteide.com/en/teleferico/how-reach-cable-car . Тук открих и сайт през който може да се резервира по интернет посещение на върха, което е супер  Grinning! - http://www.reservasparquesnacionales.es/real/ParquesNac/index.aspx
    `

Страшно полезно!

Благодаря Simple Smile

# 26
    • Варна
    Mariposa заминахте ло вече? Аз бях на организирана през турагенция почивка в края на октомври в Пуерто де ла Круз. Ние обаче кацнахме на Тенерифе Норд. Хотелът ни беше най-централен, така че не съм се разхождала много в покрайнините на градчето, но го намирам за много приятно и леко екзотично. Особено черните му плажове. Аз се къпах в океана и на север и в Лас Америкас на юг. За Лас америкас мисля същото, което са ти казали - подобие на Сл. бряг, с единствената разлика, че в магазинчетата по крайбрежната не са само китайкси боклуци, ни има и бутици на най-известни марки.
    Отидох с големи резерви в Лоро парк, тръгнах си трогната и възхитена. Разкошен е паркът, и 50 Е си заслужават 9всъщност е 33), а аз не съм от най-големите любители на животни.
    Цигарите са много евтини, но няма голем избор от марки. Взех Марлборо за 17,50Е. Парфюмите са 30 до 50% по-евтини, техниката също.
    Ако все още мога да помогна с нещо - питай.

# 27
    Още не сме, в края на месеца заминаваме. Програмата съм я пооформила, само се чудя дали да не направим една екскурзия и до Ла Гомера  newsm78!

# 28
    • Варна
    Още не сме, в края на месеца заминаваме. Програмата съм я пооформила, само се чудя дали да не направим една екскурзия и до Ла Гомера  newsm78!
    Не мога да те посъветвам, не сме ходили. При нас времето мина като на един дъх. Лоро парк, Екскурзия обиколка на острова, Сиам парк + Санта Круз, Лас Америкас + плаж и последния ден Пуерто де ла Круз + МОЛ. Рент-а-кар- а също е много евтин - за 3 дни платихме по18- 20 Е на ден. И бензинът им е евтин. В Санта Круз има много голяма рафинерия, където се преработва нефт от Венецуела, оттам ниските цени. В Санта Круз е интересна консерваторията.
    п.п Ако искаш да видиш снимки, пиши на ЛС,да ти дам линк към ФБ.

# 29
    stenly, много бих искала линк за снимките на лични  Praynig! А вие колко нощувки имахте?
    Аз в крайна сметка, въпреки съветите на всички, реших да пропуснем парковете и без това изобщо не ми стигат дните да видя всичко, което съм си набелязала, а се опитвам да вмъкна и Ла Гомера... Трябваше да си резервираме за повече дни  Laughing!

# 30
    • Варна
    stenly, много бих искала линк за снимките на лични  Praynig! А вие колко нощувки имахте?
    Аз в крайна сметка, въпреки съветите на всички, реших да пропуснем парковете и без това изобщо не ми стигат дните да видя всичко, което съм си набелязала, а се опитвам да вмъкна и Ла Гомера... Трябваше да си резервираме за повече дни  Laughing!
    Пропуснете Сиам Парк, с няколко идеи е по-добър от най-добрия на Сл.бряг. Моля те, не пропускайте Лоро Парк.
    Ние пропуснахме вулкана донякъде заради времето. Приятели ходиха до подножието ( в този ден имаше вятър и не са пуснали лифта нагоре) не бяха въодушевени. В смисъл различно и страннно е, но.. толкова.
    На кой хотел сте се спряли? Ние бяхме в Каталония Лас Вегас. Влакчето за Лоро спира точно пред него.

п.п Не очаквай много от хотелите там.

# 31
    • с/у ОколоМръсТното
    Аз бях на организирана през турагенция почивка в края на октомври

с KLM Regensy Resort ли?

# 32
    • Варна
    Аз бях на организирана през турагенция почивка в края на октомври

с KLM Regensy Resort ли?
    Не, с една варненска фирма. Пролет и есен правят чартърен полет от Бургас до някоя по-интересна дестинация - DS Tours. Коректността и качеството са гарантирани. С тях съм била още на Майорка и Крит.

# 33
    За хотелите ми е ясно от многобройните коментари, които изчетох  Laughing! За Тейде съм си извадила разрешително за върха за определен ден и само мога да се надявам, че тогава условията ще са благоприятни и няма да спират лифта, иначе ще трябва да драпаме нагоре пеша, а мъжа ми няма да е много ентусиаст  hahaha!

# 34
    Здравейте на всички. В момента гледам, че различни турагенции предлагат едноседмична почивка в Тенерифе (Хотел Turquesa Playa) за 1309 лева на човек с чартър през април и май.

Искам да питам дали случайно някоя от вас е ходила в този хотел организирано?

И понеже се замислих дали да не се организирам самостоятелно, като видях какви цени на билети сте сложи, може ли да ми дадете сайт на Раян еър, за да видя какво предлагат?

Аз намерих някакви евтини билети, но крайна цена с Уиз еър ми излезе 300 евро София-Тенерифе (2 билета) и малко повече за обратен полет?!

Последна редакция: чт, 14 фев 2013, 12:41 от bissstra

# 35
    Здравейте на всички. В момента гледам, че различни турагенции предлагат едноседмична почивка в Тенерифе (Хотел Turquesa Playa) за 1309 лева на човек с чартър през април и май.

Искам да питам дали случайно някоя от вас е ходила в този хотел организирано?

И понеже се замислих дали да не се организирам самостоятелно, като видях какви цени на билети сте сложи, може ли да ми дадете сайт на Раян еър, за да видя какво предлагат?

Аз намерих някакви евтини билети, но крайна цена с Уиз еър ми излезе 300 евро София-Тенерифе (2 билета) и малко повече за обратен полет?!

аз се бях насочила към този хотел, но отмених резерввацията, защото стаите ми се видяха на снимките доста овехтяли, въпреки че надали ще имам време да оценя мебелировката  Laughing

избрахме един по-нов хотел Las Aguilas /нее близо до брега, но за нас това не е важно/, който е с една идея по-добре, а и е със страхотна гледка

мнения за хотелите можеш да видиш тук http://www.tripadvisor.co.uk

# 36
    • София
    Марчето  как избра друг хотел освен този от офертата? На мен ми отговориха от няколко агенции че офертата е само за този хотел TURQUESA PLAYA 4 *

Истината е, водена от мненията на момичетата тук, че искам да се възползвам само от чартъра а да си резервирам хотел самостоятелно в Лос Кристиянос например.

bissstra евтините полети се намират много по-рано най-вероятно предната година. И аз въртях какви ли не комбинации и под 300 евра на билет не намирам. Даже се замислям да се откажа сега от Тенерифе и след няколко месеца да хвана евтини полети за догодина.

Последна редакция: пт, 15 фев 2013, 13:43 от Stelitka

# 37
    Stelitka, Марчето предполагам не е резервирала хотела от агенция. Нашите полети ги резервирахме около 2 месеца преди пътуването и са по 120 евро на човек тотал (естествено не е директен и с нискотарифни компании, но с оглед на цената се преглъща)...
    bissstra, сайтът на http://www.ryanair.com/en

# 38
    ние не сме с агенция, за това си смених хотела без никакъв проблем
    за съжаление не става да се ползва само чартъра, евентуално ако останат места
    най-добре питайте агенцията, която предлага офертата - филип тур

# 39
    baraia, ще ти направя разбивка на нашите самолетни билети, които са за февруари. София-Милано (Уиз еър) - 37 лева; Милано - Тенерифе юг (Раян еър) - 72 лева; Тенерифе север - Мадрид (Раян еър) - 92 лева; Мадрид - София (Уиз еър) - 39 лева - общо 240 лева на човек, като са включени всички такси и сме само с ръчен багаж, може би ще доплатим на Уиз еър още 40 лева за голям салонен багаж. Билетите са купени в края на декември. Полетите са на отиване в петък, а на връщане - следващата събота, като няма междинни нощувки в Милано и Мадрид.  Ако искаш кажи някакви дати и ще потърся.

Здравей:) Виждам, че си намерила много изгодни билети до Тенерифе, и понеже си купихме почивка там, вече от много известната фирма за "безплатни почивки" ,търсим билети на поносима цена,ще ходим с детето на 7 години е. Твоята разбивка така е идеална,само за детето може би още половината на това....от сайтовете ли ги запазваш билетите? Но в сайтовете като ги гледам цените са други Sad

Последна редакция: пн, 22 апр 2013, 10:20 от изгубен

# 40
    Да, билетите ги купувам от сайтовете на Уиз и Раян. Сега идва летен сезон и е нормално цените да са по-високи, особено тези от София. Може би, ако се ориентирате за пътуване към октомври месец ще намерите по-сносни цени!

# 41
    Момичета, през август планирам пътуване до Тенерифе за седмица. Исках да ви питам, тъй като ще пристигна на летище Tenerife South, как е най-лесният, удобен и изгоден начин да стигна до Санта Круз или Пуерто де ла Круз, където мисля да отседна? Такси ли е единственият вариант?
    Мерси предварително!  Simple Smile

# 42
    # 43
    Благодаря! А кое от двете бихте ми препоръчали повече: Санта Круз или Пуерто де ла Круз?  bouquet

# 44
    Определено Пуерто де ла Круз. А иначе  на сайта на транспорта в Тенерифе може да видиш всички линии на guagua, както и разписанията и цените на билетите. Купи си карта Bono  за транспорта - с нея излиза до 50 % по-евтино пътуването  Peace.

# 45
    Мерси много Simple Smile
    Освен Лоро Парк, кои са нещата, които според вас трябва задължително да се видят/посетят в Тенерифе? Simple Smile

# 46
    • София
    Мерси много Simple Smile
    Освен Лоро Парк, кои са нещата, които според вас трябва задължително да се видят/посетят в Тенерифе? Simple Smile
    Вулканът Тейде. Евентуално разходка с лодка до Лос Гигантес, Маска, има и парк с миниатюри на забележителностите на острова, зоологическа градина, в която може да се влиза и да се хранят лемури и маймунки.

# 47
    Чух, че в Лоро парка на Тенерифе имат специален ден, в който пускат децата да се грижат и да хранят някои болни животни. Наистина ли е така? Някой чувал ли е нещо?

# 48
    Мерси много Simple Smile
    Вулканът Тейде. Евентуално разходка с лодка до Лос Гигантес, Маска, има и парк с миниатюри на забележителностите на острова, зоологическа градина, в която може да се влиза и да се хранят лемури и маймунки.

Мерси! А какво е Маска, не го намерих в нет-а  Embarassed
    Момичета, колебая се дали да отседна в Пуерто де ла Круз, Плая де лас Америкас или Costa Adeje?
    Имате ли идея кое е по-добър вариант?
    Мерси много!!

# 49
    • София
    Mаска е изолирано планинско селце, до което се стига по много тесен път с много завои. За съжаление ние не успяхме да стигнем до него, защото пътят беше затрупан от свлачище.

# 50

Мерси! А какво е Маска, не го намерих в нет-а  Embarassed
    Момичета, колебая се дали да отседна в Пуерто де ла Круз, Плая де лас Америкас или Costa Adeje?
    Мерси много!!

Ние бяхме в Коста Адехе, на мен лично там ми хареса най-много. Лас Америкас е съвсем близо, можеш и пеша да се разходиш до там, но е много пренаселено и с големи хотели като Слънчев бряг.

# 51
    • София
    И ние бяхме в Коста Адехе и ми се видя по-симпатично от Плая де лас Америкас, но до там ходихме с такси. Не ми се видя на пешеходно разстояние, но сигурно има и по-близки части. Пуерто де ла Круз по принцип е по-хладно, защото е в северозападната част на острова.

# 52
    • София
    Мерси много Simple Smile

Мерси! А какво е Маска, не го намерих в нет-а  Embarassed
    Мерси много!!

Габриелла Здравей, В Costa Adeje или Playa едва ли има значение, избирайки едното си съвсем близо и до другото място. От трите бих избрала Puerto de la Cruz.
    Но защо в списъка не влиза Санта Крус и околностите или вече сте били там. Обиколката, която направихме точно тук няма да забравя никога. Тръгвайки от порта, след като разгледахме града се отправихме към La Laguna, прекрасно градче. От тук посоката беше към Monte de las Mercedes, какъв път, какви гледки, изумителна природа, нямам думи. След това от Mirador del Pico del Inglеs направихме едни от най-хубавите снимки в живота си. Продължихме към Parque Rural de Anaga, пак думите са излишни, после спряхме в Taganana и хапнахме в ресторант Xiomara, на ръба на планината. После слязохме на Taganana Beach, изкъпахме се и обратно в Санта Крус, наистина незабравимо. Не мога да опиша подобни пътувания, но мога да ги покажа със собствени снимки.
    Ето вижте тук:
    http://www.album.bg/bled/albums/202507/

# 53
    Мерси много Simple Smile
    Според мен в никакъв случай не пропускайте Тейде, Маска и Роке де лас Бодегас (може би именно за този плаж плаж говори Bled). Гледките са невероятни  Heart Eyes! За Маска както са ти казали е малко селце в северозападната част на острова. Освен това от него до океана има една клисура - Barranco de Masca, която също предлага уникално изживяване. Също така много ми хареса и в Грачико и на Лас Тереситас. Аз съм фен на северната част на острова  Wink!

# 54
    • София
    Мерси много Simple Smile
    Според мен в никакъв случай не пропускайте Тейде, Маска и Роке де лас Бодегас (може би именно за този плаж плаж говори Bled). Гледките са невероятни  Heart Eyes! За Маска както са ти казали е малко селце в северозападната част на острова. Освен това от него до океана има една клисура - Barranco de Masca, която също предлага уникално изживяване. Също така много ми хареса и в Грачико и на Лас Тереситас. Аз съм фен на северната част на острова  Wink!

Mariposa maravillosa Да, много правилно, става въпрос и за Roque de Las Bodegas. Както казах думите са излишни, красота и пак красота. На снимките по-горе се вижда,част от нея.

# 55
    Чух, че в Лоро парка на Тенерифе имат специален ден, в който пускат децата да се грижат и да хранят някои болни животни. Наистина ли е така? Някой чувал ли е нещо?

Да, ние имахме късмета да уцелим такъв ден. Малкият си игра с някаква маймунка и толкова беше запленен и радостен, че после искаше да си вземем маймунка да гледаме вкъщи Simple Smile
    Между другото Лоро парка е едно от местата, които трябва задължително да се посетят, особено ако сте с дете/деца. Имат страхотно разнообразие от животни в парка. Да не говорим за шоу програмите с делфини, косатки и морски лъвове. Малият беше силно впечатлен и от делфинариума. Направо се залепи на стъклото и добре, че парка има работно време, защото не знам как щяхме да си тръгнем от там...не че ти се иска да си тръгнеш, но все пак..

# 56
    • London
    Някой посещавал ли е Alborada Beach Club в южната част? Ако може накратко някой да спомене какво интересно има за разглеждане в тази зона. Предстои ми ваканция там края на септември , водата става ли за къпене по това време ? Аз предимно смятам да се отдам на плажа Mr. Green,но ако знаете и някакви забележителности в околията ще се радвам да ме насочите. Wink

# 57
    Момичета, знаете ли как се взема rent-a-car от летищата на Тенерифе? Необходима ли е кредитна карта? Може ли да се плати само в брой, без депозит? Благодаря предварително! Simple Smile

# 58
    • София
    Вземали сме рент-а-кар в Коста Адехе на Тенерифе без кредитна карта. Платихме в брой. Това, което ми направи впечатление беше, че имаха изискване шофьорът да е над 25 год. и да има определен брой години шофьорски опит.

Последна редакция: нд, 14 юли 2013, 10:01 от dechy

# 59
    Благодаря, Dechy! Simple Smile

# 60
    Момичета, благодаря ви за съветите. Избрах Costa Adeje.
    Исках да ви питам какво трябва да се опита от храната задължително, нещо което препоръчвате? Simple Smile

# 61
    • London
    А аз от забележителностите май се спрях на разходка с лодка да погледаме китове, косатки и делфини. Попаднаха ми трогателни клипчета. Изглежда, доста приятно преживяване да не говорим, че косатките са ми сред любимите животни. Mr. Green А и се оказа, че такива разходки има из цяло Тенерифе така, че  има офис за южната част в близост до хотела. Blush

Разгледах и разни аква паркове, но май те са във северната част? ThinkingНо от това, което видях не са нищо особено. На Кушадъсъ съм била на доста по грандиозен аква парк. От снимките няколкото, които има ми се видяха доста по-смотани и май това ще отпадне като посещение.

Габриела, навярно ще има доста рибни деликатеси като на всеки остров. Mr. GreenА и предполагам, че ще иа застъпена традиционна испанска кухня.Ние ще сме ол инклузив и изобщо си нямам идея какви ще ги дроби хотела. Joy

# 62
    • София
    Аз нямам никак хубави спомени от разходката с лодка до Лос Гигантес. Китове и косатки не си спомням да сме видели, май някакви делфини видяхме. Имаше си едно място, където явно ги хранят и те се събираха там. Но на връщане такова вълнение беше - ужас. На всички им беше лошо, някои повръщаха, не можеше изобщо да се изправиш, вълните повдигаха лодката и тя се стоварваше отвисоко. Беше много страшно. Това все пак е океан и доста често има такива вълнения.
    А за аква парковете, имаш предвид такива с водни атракции ли?
    Лоро парк не знам дали се води аква парк, но е много хубаво. Има зоологическа градина и 3 вида представления с животни в определени часове - с делфини, с косатки и с тюлени. Там наистина ще видиш косатки и то отблизо, излизат буквално на сушата.
    Храната в испанските хотели по правило е много хубава. Има морски дарове и на блок масите по хотелите.

# 63
    Здравейте, моля за малко помощ и идеи - спечелихме семейна екскурзия до тенерифе за 7 нощи - 8 дни, но самолетните билети не са включени. Четох коментарите и разбивките но като влезна в сайтовете и почна да изчислявам колко е за 2ма възрастни и дете на 4г. получавам около 800лв само в едната посока. Има ли по-евтин вариянт без значение кой месец - имаме годино и половина да решим кога. Като гледам цините ще изберем когато билетите са с най-ниска стойност.  Rolling Eyes заради тези билети не мога да се зарадвам на наградата  Crossing Arms Моля за съвет!

# 64
    • Пловдив
    Ооо, да не би да сте спечелили от презентация на HMS - ако е така, заповядайте и в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=683055.new#new

# 65
    Да баш от тях Cry

# 66
    Може ли някой от посетилите Тенерифе да каже, колко струват посещенията на разл.паркове?

# 67
    • London
    Другата неделя заминаваме и като се приберем ще споделя впечатления. Flutter

# 68
    • London
    Върнахме се вече от Тенерифе. Изкарахме невероятно и част от душата ми остана там. Времето беше прекрасно през цялото време, хванахме доволен тен и отпочинахме добре. От екскурзиите посетихме Лоро Парк и Сиам Парк, от двете ми хареса повече Сиам, пързалките са страхотни, само на тази най-стръмната не се пуснахме. И плажа им с басейна е хубав, пускат изкуствени вълни. Пускането по реката също не беше лошо като изключим големите задръствания с пояси от хора. И кухнята в парка беше на ниво. В Лоро Парк е повече за разходка и гледане на шоута. Изгледахме всички без това за папагалите. Разбира се, най-очарована останах от косатките, та те бяха и основната причина да искам да ида там.Иначе и тюлените и делфините направиха хубаво шоу. В един от ресторантите дегустирах страхотно вино и паеля, облизахме си пръстите, нищо общо с храната в хотела ни, която май беше единственото, което не ни хареса от почивката. Та съветветвам да наемате само стая със закуска и да си хапвате навън, защото при нас се получи хем платен ол инклузив, хем редовно ядене извън хотела заради кофти кухнята. По-късно ще кача и малко снимки.

# 69
    Случайно видях темата. За жалост все още нямам лични впечатления, надявам се и аз някой ден да мога да посетя Тенерифе. Много близки приятели на нашите обаче се върнаха от ексурзия и бяха много впечатлени и много въодушевени от организацията и всичко. Гледахме им сайта заради водните паркове защото много обичаме, но има и друга полезна информация.
    Надявам се, че може да е от полза http://tenerife-tour.com/

# 70
    baraia, ще ти направя разбивка на нашите самолетни билети, които са за февруари. София-Милано (Уиз еър) - 37 лева; Милано - Тенерифе юг (Раян еър) - 72 лева; Тенерифе север - Мадрид (Раян еър) - 92 лева; Мадрид - София (Уиз еър) - 39 лева - общо 240 лева на човек, като са включени всички такси и сме само с ръчен багаж, може би ще доплатим на Уиз еър още 40 лева за голям салонен багаж. Билетите са купени в края на декември. Полетите са на отиване в петък, а на връщане - следващата събота, като няма междинни нощувки в Милано и Мадрид.  Ако искаш кажи някакви дати и ще потърся.

Здравей, от кой сайт гледаш тези цени ?
    Сега търся точно тези варианти през сайтовете на авиолиниите и само от Милано до Тенерифе на Раян ер излиза 298 евро двупосочен.

# 71
    Отиване и връщане от София до Тенерифе - на човек 345,06 лв.

# 72
    • London
    Бях обещала снимки, а така и не качих почти нищо на лап топа. Crazy Ето нещичко, което ми се намира...

Папагалския Парк

Сутрешна водна аеробика в хотела ни

Пенсионери танцуват танго през деня в хотела

Аз бременна във вихъра си в Сиам Парк

Гледка до хотел ''Пробуждане/Alborada''

Сиам Парк

Имам още адски много снимки, но не знам кога ще се наканя да ги кача. Ако някой има въпроси да ме пита Simple Smilebouquet

# 73

Здравей, от кой сайт гледаш тези цени ?
    Сега търся точно тези варианти през сайтовете на авиолиниите и само от Милано до Тенерифе на Раян ер излиза 298 евро двупосочен.
    В сайтовете на съответните авиокомпании, но това беше миналата година. Сега не съм се интересувала как стоят нещата!

# 74
    Отиване и връщане от София до Тенерифе - на човек 345,06 лв.

Извинявай , може ли малко повече информация, аз въобще не мога да стигна до такива цени  Sad предлагат ми 494 евро отиване и връщане  ooooh!

# 75
    Ще пътуваме през февруари. Билетите ги взех през ноември. На отиване ще пътуваме повече, но не намерих по-евтин вариант. За двама билетите са: От София до Милано Бергамо за 99,98 с Уиз, От Милано Бергамо до Лондон Стантед с Райън за 78,19 и от Лондон Стантед до Тенерифе юг с Райън за 196,51. От Тенерифе север до Мадрид с Райън за198,13 и от Мадрид до София за 117,31 с Уиз.

# 76
    • софия
    ихааа, яка тема!
    Богиня и Mariposa maravillosa, а привет ви и тук  Hug
    чакайте само да ви кажа що ми отпаднаха първите дати за Дубай, ми щото преглеждах и Канарите  Joy Joy Joy
    сега ще се върна да ви чета
    само да кажа за един блог, ако никой не го е пускал, мнооого полезен
    http://zozinka.blogspot.com/

# 77
    Здравейте,аз още си търся билети....,завъртяха ни нещата и сега дано идем тази година....

Блога е супер,фенка съм му и подозирам вече кой е автора,набелязвам аз пиша, забележителности,цени...  Crazy то в другата тема е страшно да се чете, кажете някои хубави ресторантчета с жива музика???Мислим да вземем рент а кар,нищо че сме в хотела от промцията,ще си обикаляме,не сме вързани с ядене,само с един ден на някаква презентация,ние обичаме да обикаляме,ще обиколим острова май май  chef bowuu

# 78
    Това също може да е полезно на заинтересованите http://dokladvai.me/?p=akcii&category=7

Много често пускат много добри и евтини предложения.

Здравейте,аз още си търся билети....,завъртяха ни нещата и сега дано идем тази година....

Блога е супер,фенка съм му и подозирам вече кой е автора,набелязвам аз пиша, забележителности,цени...  Crazy то в другата тема е страшно да се чете, кажете някои хубави ресторантчета с жива музика???Мислим да вземем рент а кар,нищо че сме в хотела от промцията,ще си обикаляме,не сме вързани с ядене,само с един ден на някаква презентация,ние обичаме да обикаляме,ще обиколим острова май май  chef bowuu

# 79
    Здравейте!
    Виждам, че повече от 2 месеца темата не се движи...На мен обаче ми предстои пътуване до остров Тенерифе съвсем скоро. Ще отседна в хотел Туркеза Плая (хубав или не, това е организирана почивка от агенция Филип Тур с чартърен полет)..Прочетох за хотела в Букинг и Трипадвайзор и се ориентирах как да стигна до центъра на град Пуерто де ла круз.
    Имам въпроси обаче:
    1. ЕЛ ТЕЙДЕ - Как се облича човек за вулкана Ел Тейде? Някой преди шна година бе споменал, че трябвало разрешение за да се качиш до горе, до върха - от къде се взима това разрешително? Как се вади? Колко струва? Лифтът, разбрах струва 25 евро. Разбрах, че се взима автобус №348 от града (Пуерто де ла Круз). Някой може би да ми каже колко струва билета за автобуса? Какви са тези пасове за автобуси с 50% намаление, за които е писано в темата предна година? Колко струват? Те за ден ли са? За седмица? Или за брой пътувания?
    2. САНТА КРУЗ - Струва ли да се отизе в града? Ккаво да се види там? С какъв обществен транспорт (№ на автобус), колко струва билета? С гореспоменатите от мен (пасове) може ли да се придвижи човек до Санта Круз и да се върне? Колко време трае това пътуване и колко време да отдели човек за разглеждане на града.
    Понеже няма да взимам кола под наем, доста от предложените от пишещите тук дестинации ще отпаднат май, затова струва ли си обиколна екскурзия на острова, откъде се буква и колко струва, както и колко време е - целодневна, полудневна? Какво се посещава?
    3. ПЛАЯ ХАРДИН. Това е плажът до хогела. Колко струва там шезлонг и чадър?
    Благодаря предварително!

# 80
    Ние не успяхме да посетим Тейде, защото точно тогава валя сняг:(
    2.Санта Крус- За мен не беше нищо особено като град. Ако искате шопинг ден, тогава става. Иначе относно пътуването из Тенерифе: Продават БОНО карти от 15 или 25 евро. Картата може да се ползва от колкото си поискате човека. Не е за определен период. Във всеки хотел има карта на Тенерифе и номерата на автобусите, които се движат между населените места. Ако хотелът ви е в Пуерто де ла Крус, то до Санта Крус разстояноето е малко.

# 81
    Благодаря ти за отговора!
    Не много време имах вчера, но поразгледах сайта на обществения транспорт и поне видях номера на автобуси и единични цени на билети. Понеже ще си обикалям сама, т.е. БОНО-картата бих ползвала само аз (един човек) има ли смисъл да купувам БОНО карта? Защо те са по 15 и 25 евро - каква е разликата? Щом тези карти не са за период от време, за какво са? За пропътувани километри или дава процентна отстъпка (колко е тя?) от цената на регулярния билет?
    Благодаря на всякакви отговори, пък като се върна ще пиша естествено.
    Билетът между Пуерто де ла круз и Санта круз е 5 евро, ако правилно съм видяла в сайта на транспорта. Щопинг едва ли ще правя, освен сувенири за близките. С обществения транспорт какво друго да се види?  Интересуват ме природни, исторически и архитектурни забележителности.

# 82
    • София
    Здравейте!
    Виждам, че повече от 2 месеца темата не се движи...На мен обаче ми предстои пътуване до остров Тенерифе съвсем скоро. Ще отседна в хотел Туркеза Плая (хубав или не, това е организирана почивка от агенция Филип Тур с чартърен полет)..Прочетох за хотела в Букинг и Трипадвайзор и се ориентирах как да стигна до центъра на град Пуерто де ла круз.
    Имам въпроси обаче:
    1. ЕЛ ТЕЙДЕ - Как се облича човек за вулкана Ел Тейде? Някой преди шна година бе споменал, че трябвало разрешение за да се качиш до горе, до върха - от къде се взима това разрешително? Как се вади? Колко струва? Лифтът, разбрах струва 25 евро. Разбрах, че се взима автобус №348 от града (Пуерто де ла Круз). Някой може би да ми каже колко струва билета за автобуса? Какви са тези пасове за автобуси с 50% намаление, за които е писано в темата предна година? Колко струват? Те за ден ли са? За седмица? Или за брой пътувания?
    Ние бяхме преди повече от 6 години в Тенерифе и тогава си направихме разрешително за вулнана Ел Тейде, но не успяхме да го използваме, защото духаше вятър и лифта до върха не работеше. Тогава мисля, че си изпращахме данните по факс, но сега има online booking. Ето линк https://www.reservasparquesnacionales.es/real/ParquesNac/usu/htm … en=2&act=%201 Разрешителното е безплатно, поне преди беше. Целта му е да ограничи достъпа до върха на туристите до определен брой за определен часови интервал.
    След като ще пътувате организирано, предполагам, че туроператорът ще ви предложи някакви организирани екскурзии, но на доста високи цени. Можеш да намериш на място туристически агенции и да се включиш към някоя екскурзия до Тейде или обиколка на острова или каквото друго прецениш.
    Относно облеклото за вулкана - ние стигнахме само до началната станция на лифта и не беше много студено (говоря за периода около Нова година). Сутринта беше по-хладничко, но около обед си беше доста топло.

# 83
    Благозадря ти, dechy
    Линкът за резервациите го гледах преди 3 седмици и всичко беше пълно. Явно местата са много малко....

# 84
    Благодаря ти за отговора!
    Не много време имах вчера, но поразгледах сайта на обществения транспорт и поне видях номера на автобуси и единични цени на билети. Понеже ще си обикалям сама, т.е. БОНО-картата бих ползвала само аз (един човек) има ли смисъл да купувам БОНО карта? Защо те са по 15 и 25 евро - каква е разликата? Щом тези карти не са за период от време, за какво са? За пропътувани километри или дава процентна отстъпка (колко е тя?) от цената на регулярния билет?
    Благодаря на всякакви отговори, пък като се върна ще пиша естествено.
    Билетът между Пуерто де ла круз и Санта круз е 5 евро, ако правилно съм видяла в сайта на транспорта. Щопинг едва ли ще правя, освен сувенири за близките. С обществения транспорт какво друго да се види?  Интересуват ме природни, исторически и архитектурни забележителности.
    Ще ти дам пример за БОБО картата, а ти сама ще решиш дали да си купуваш:
    Ние бяхме в южната част на острова. Редовен билет отиване и връщане беше около 16Евро. С БОНО картата ми излезе 12 ЕВРО, а след като пристигнах на автогарата в Коста Адехе, си взех автобус до хотела, за който платих 0.10 евроцента. Иначе билета от автогарата до хотела е 1.5 евро, а БОНО картата-1.15.
    Може да отидеш до Ла Оротава, там основно да историческите и архитектурни забележителности.

# 85
    Благодаря ти!  bouquet

# 86
    • София
    На 24.03 се върнах от Тенерифе. До Тейде ходихме, но лифта не работеше, защото на по-виските части духал силен вятър. Настаняването ни беше в южната част, в Коста Адехе. Там е винаги по-топло времето поне с 3-4 градуса. Казват, че в северната част е по-променливо. Температурата беше около 21-22 градуса и аз очаквах, че ще е хладно, но нищо подобно. Чудесно време за плаж - на басейн  Mr. Green. Океанът е студен по това време, но пък басейните са подгряти.
    За вулкана мога да кажа, че не съм очарована, но това е въпрос на вкус. Просто не е моето място. Пустиня харесвам, но тук не ми допадна особено. За дрехите: кожено яке и блуза с дълъг ръкав ми бяха достатъчни, но все пак не се качихме на високо.
    Другата екскурзия беше обиколна, но с немного обекти защото основно бяхме в Лоро Парк. Въпреки, че е мислех, че предимно е за деца, мога да кажа, че истински се забавлявах. Има добре поддържана градина, аквариум, "пингвинариум" (май няма такава дума  Mr. Green) и три басейна за шоу на Орки, Тюлени и Делфини. Цена на билета за Лоро Парк немога да кажа (беше включен в екскурзията), но виждах, че има комбиниран билет със Сиам парк (нещо като аквапарк), но там не съм ходила. Хареса ми и градчето Икод с Драконовото дърво. На централния полщад до църквата има и още няколко други вида интересни екзотични дървета.
    В Коста Адехе виждах рекламни брошури за екскурзии до Тейде и обиколна на острова с цени около 12 Е. Мисля дори, че в някои има включен обяд. Но това ще видиш на място, защото зависи и какво е разстоянието от курорта ви до забележителностите.
    За Санта Круз не остана време, но Пуерто дела Круз го погледнахме в движение. Приятно градче. Съжалявам, че нямаше достатъчно време за него, а достигането му от южната част на острова е доста неудобно. Или трябва да се пътува до Санта Круз и от там до Пуерто дела Круз. Това е доста обиколно, но е по магистрали. Или през планината, но са повече завои и тесен път. Тук е мястото да кажа, че пътищата са им перфектни.
    Стана доста дълъг пост. Като ми остане малко време, ще кача снимки и описание в моя блог. (http://diana-cacaotours.blogspot.com/) Надявам се още тези дни да кача първата част посветена на Мадрид.  Peace

# 87
    Здравейте !Аз съм от тези дето са ..спечелили"почивка за Тенерифе от сол маркетинг.Много изчетох ,но вече се обърках.Незнам какво да правя-помогнете ми за си направя план на действие.Решили сме да пътуваме през септември-Време ли е за билетите .И кажете къде е най- изгодно?Някой имал ли почивка с тази фирма СОЛ Маркетинг.Разкажете ми ,ще бъд амн. благодарна.ХУБАВ ДЕН!!!

# 88
    • София
    Обещах пътепис за Тенерифе. Две части са готови. http://diana-cacaotours.blogspot.com/  Peace

# 89
    Обещах пътепис за Тенерифе. Две части са готови. http://diana-cacaotours.blogspot.com/  Peace
    И двете ти части са прекрасни и отразяват точно каквото трябва от там. 

# 90
    Диана, прекрасен разказ с невероятни снимки  Simple Smile

# 91
    • София
    Alexslav, millenitta, благодаря за милите думи.
    Предлагам ви и третата част от пътеписа за Тенерифе. Там описах екскурзията до вулкана Тейде и едни от най-хубавите хотели на острова.  http://diana-cacaotours.blogspot.com/

# 92
    Предлагам ви и третата част от пътеписа за Тенерифе. Там описах екскурзията до вулкана Тейде и едни от най-хубавите хотели на острова.  http://diana-cacaotours.blogspot.com/

Красота, благородно ти завиждам, мястото е наистина прекрасно.

# 93
    • София

Красота, благородно ти завиждам, мястото е наистина прекрасно.

bouquet с пожелания лично да го видите.

# 94
    Хайде и аз в темата. Върнах се от Тенерифе, бях от 30 март до 5 април вкл. Хареса ми. Пекох се. Един доста ветровит ден обиколих с обществения транспорт Гарачико, Икод де лос Винос чтам е дървото ел Драго Миленарио), Ла Оротава и Ла Лагуна. Последните два града са със страхотва архитектура и атмосфера (за тези, коието обичат такива посещения). Ла Оротава е разположена над прибрежния град Пуерто де ла Круз в склоновете на планината и е пълна с църкви и прекрасни сгради колониялен стил. Ла Лагуна е старата столица и е близо до столицата Санта Круз и северното летище на остров Тенерифе - Тенерифе Норте. Градът е част от световното куртурто наследство на Юнеско. Също великолепни църкви и имения - имах чувството, че от някоя къща ще излезе Зоро:).
    Не видях Тейде - лифтът и през седмицата на моето посещение не работеше. Явно има сериозен технически проблем. Четох по-напред от друга съфорумка, че и през седмицата, когато тя е била, лифтът не е функционирал. Оправдават се с ветрове и снегове, но явно има нещо друго. Това остави лош привкус, защото имаше хора от групата всеки ден се обаждаха и въпреки прекрасното слънчево време горе, на долната станция на лифта (2200 м), нито един ден не проработи това чудо на техниката. Това е неприятно, защото общественият транспорт е веднъж на ден - оставя те автобусът в 11 часа и те прибира следобяда в 16 часа. Чудехме се какво да правим толкова време горе, защото ние де факто не се качихме нагоре и позяпахме каквото имаше долу, а то е ча не повече от час-час и половина и предз другото време се завряхмве в кафето да използваме безплатния интернет, че да се чуем с близките си.

# 95
    Доста хора ходят в Икод и говорят за дървото, но там има и още нещо.
    http://www.mariposario.com/English/index.html
    Тук се наблюдават пеперуди, от ларви, постоянно има такива, които се раждат и до възрастните. Ако имате късмет, ще кацат и по ръцете ви, това зависело от феромоните на всеки човек. На мен ми хареса много, струва си да се посети.

# 96
    Искам да попитам пътувалите от Мадрид до Тенерифе с Rayanair от кое летище се тръгва- Barajas ли е мястото или не?Предварително благодаря!

# 97
    Искам да попитам пътувалите от Мадрид до Тенерифе с Rayanair от кое летище се тръгва- Barajas ли е мястото или не?Предварително благодаря!
    Да, засега друго няма. Между 1 и 2 терминал са гишетата на ryanair.

# 98
    • София
    Ето и четвъртата - последна част за Тенерифе. Там основно са снимки от Лоро парк. Един наистина забавен парк с няколко шоу програми. Аз посетих тези на косатките, тюлените и делфините. newsm10 Не очаквах, че така ще се забавлявам.  http://diana-cacaotours.blogspot.com/

# 99
    Преди нямаше представление с тюлени...това е ново

# 100
    • София
    Aми не знам колко е ново представлението с тюлени - 2008 срещу 2009, когато бяхме за Нова година си го имаше.

# 101
    Предлагам екскурзия за 4 човека на цена 800.00лв. за 7 дни престой, без пътните и храна , може да се ползва до ноември тази година  Wink

# 102
    • Plovdiv
    Здравейте, записвам се да следя темата, защото ми е много интересна. Ние решихме да прекараме нашия меден месец на Тенерифе. Ще заминем на 22.06 и ще отседнем в холе Sol Tenerife. За сега сме решили да посетим Лоро парк, а на място ще решим каква ще ни е другата програма. Надявам се да си прекараме незабравимо и романтично  Heart Eyes

# 103
    • София
    Здравейте, записвам се да следя темата, защото ми е много интересна. Ние решихме да прекараме нашия меден месец на Тенерифе. Ще заминем на 22.06 и ще отседнем в холе Sol Tenerife. За сега сме решили да посетим Лоро парк, а на място ще решим каква ще ни е другата програма. Надявам се да си прекараме незабравимо и романтично  Heart Eyes

Със сигурност ще си изкарате добре. Има комбинирани билети за Лоро парк и Сиам парк, който е с водни атракции. Сиам парк е в южната част, между Коста Адехе и Лос Американас.
    От хотелът в който ще бъдете, не очаквай много. Приличен хотел, в началото на Лос Американас, с доста семпло обзавеждане. Но това беше хотелът в който ни посрещнаха най-сърдечно и ни направиха серенада. Мениджмента ми направи много добро впечатление. Кажете, че сте младоженци и си мисля, че ще ви посрещнат подобаващо. И да знаете, че има доста магазини наоколо, та да сте подготвени. Незнам дали ще хванете летните намаления (те май са по-късно), но със сигурност ще си харесате доста неща. Очаквам като се върнете да ни разказвате. Peace

# 104
    Едно от най-важните неща е, да си резервирате кола под наем.

# 105
    • Plovdiv
    Благодаря за отговорите  Hug,

ще пиша веднага като се върнем и се надявам всичко да е ок.

# 106
    Търся чартър, да ползвам само полета, без хотела и т.н. Миналата година ми бяха предложили, но на пълната цена на пакетна почивка и беше доста неизгодно. С чартър е 4 часа и половина /по спомен/. Ако някой има идеи, моля да сподели.

# 107
    По колко вървят чартърите до Теенрифе? Говоря коя е нормалната цена само за полет, никога не съм летят с чартъри и ми е интересно да разбера за цените им.

# 108
    По колко вървят чартърите до Тенрифе? Говоря коя е нормалната цена само за полет, никога не съм летят с чартъри и ми е интересно да разбера за цените им.
    От България няма само за полет. Има пакетна цена = полет + 7 нощувки на база закуска и вечеря. По спомен от миналата година около 500 евро. Звънях да питам ще приемат ли да ползваме само полета. Провериха, може, но на пълна цена   Crazy Тази година пак ще питам, току виж изскочило зайчето. С 2 деца (не са от кротките) не се виждам 12 часа по летища с прекачвания.

# 109
    500евро е много добра цена за директен полет с 7 нощувки със закуска и вечеря, предполагам и трансферите до хотела! Силно ме съмнява това да е била крайната цена обаче!
    Реално е невъзможно, да се съберете под 500евро на човек за една седмица хотел-закуска и вечеря и самолети, камо ли под тази цена. Та, ако изобщо е реална тази цена, не виждам какво се чудите.
    Дори тази цена е трудна за достигане, да не говирим за супер сложните прикачвания и рисковете за отменен полет и т.н.
    Ако не е през лятото или се търси доста от по-рано, може и да  падне тази цена, но не с много.

Последна редакция: сб, 10 май 2014, 16:03 от Alexslav

# 110
    Цената е отлична, но ние нямаме нужда от хотел, нито от трансфер. Трябва ни само билет. Близки роднини живеят там и ни чакат вече няколко поредни лета докато се решим.
    Иначе цената беше малко над 500 евро, не помня точно колко "малко".

# 111
    Върнахме се преди два дни от Тенерифе,беше интересна ваканция.На всички,на които предстои да го посетят препоръчваме освен Loro parque,Маска и вулкана Тейде.За нас това беше най-интересното преживяване.За да се качите до кратера резервирайте разрешителни on line и то около месец преди това.Емоцията да си в кратера на вулкана е невероятна.Направихме и екскурзия с кораб около скалите Los Gigantes,успяхме да видим китове,делфини и морски костенурки.Бяхме отседнали в Sol Tenerife и останахме много доволни от обслужването.Ползвахме кола под наем,защото искахме сами да си организираме местата за посещения,а и е по-удобно.Освен това с ферибот отидохме и на Gran Canaria в Maspalomas.Искахме да видим пясъчните дюни и да направим сафари с камили.Върнахме се с доста насъбрани впечатления,доволни от видяното и преживяното.

# 112
    • Plovdiv
    Кристони,

и ние сме резервирали Sol Tenerife за нашия меден месец. Четах в някъде из нета коментари, че било много шумно, защото е на главна улица и храната не била на много добро ниво, а ние сле на ол инклузив и това малко ме стрестна. Дано всичко да е наред, че сега почнах освен за сватбата и за медения месец да се притеснява.

# 113
    Чартърният полет трае 5 часа и 40 минути. Беше направен с Ер Виа. Можете да се обадите да ги питате тях директно, но се съмнявам, защото чартърните пакетни програми са няколко през годината и предизвикват голям интерес, та незаети места едва ли остават.
    За тези, които се интересуват от архитектура и история, препоръчвам градчетата Ла Оротава, Ла Лагуна, Гарачико и Икод де лос Винос. Санта Круз не ме впечатли особено, само 2-3 неща, освен ако някому не му се ходи на шопинг в Ел Корте Инглес.

# 114
    Някой да е купувал билети скоро през Мадрид и към коя компания излизат по-евтино? Ще ми трябват за август.

# 115
    Края на август няма евтини билети. Като цяло най-добре излиза с ryanair. Те сменят често цените и с търпение се намират изгодни.

# 116
    • Plovdiv
    Здравейте,

обещах да ви напиша как беше меденият ни месец на Тенерифе. Супер си искарахме. Бяхме отседнали в хотел Сол Тенерифе, който не е нищо особено, но за тези пари не съм се и надявала на някакъв супер лукс. Бяхме на ОИ и яденето много ни допадна, а и коктейлите, които предлагаха на външния бар. От хотела ни изпратиха шампанско и плодове първия ден, защото сме младоженци.
    На острова ходихме до Лоро парк и сърцето ми остана там след шоуто на косатките и делфините.
    Други обиколки не сме правили, само един път с влакче из нашия район. Повече се бяхме отдали на почивка и мързелуване на плажа.

# 117
    Разкажи повече за хотела Simple Smile. Той в Коста Адехе ли се намира?. Ка кое летище кацнапте?

# 118
    • Plovdiv
    Хотелът, както казах не беше нищо особено. Състой се от две сгради с топла връзка. Всяка от тях е по 11 етажа. Стаяна ни беше стандартна със спалня и тераска (всички стаи са с тераса със столчета и масичка). Единственото, което може да не ви хареса е музиката от дискотеката до хотела. Лично аз нямам проблем с шума, защото мъжа ми заспива на телевизор и съм свикнала. Храната както казах ни допадна,  беше вкусна и разнообразна поне за мен. До хотела има една заведение, в което си пиехме кафето и гледахме океана и горещо го препоръчвам.  Забравих да кажа, че хотела се намира в  Лас Америкас.

Кацнахме на Тенерифе Сур или там както е юг на испански. До хотела не е повече от 15 мин.  Ако имате други въпрос съм насреща  Grinning

# 119
    Някой има ли, който да е ходил до съседните острови Ла Гомера и Ла Палма? Обмислям едно посещение до тях, като ще се каца в Тенерифе и след това с ферибота

# 120
    • Бургас
    обмисляме почивка в Тенерифе с чартъра през април, каква е разликата между хотелите в северната и южната част, гледам, че тези в северната част, които предлага агенцията,  са доста по-евтини, всички ли са с отопляеми басейни, ако сме в северната част, как можем да отидем до южната, ще сме деца и задължително трябва да отидем в Сиам

# 121
    Въпрос на предпочитания е дали северната или южната част, реално нямат нищо общо като вид и посетители.
    Има билети с  включен автобусен транспорт за Сиам парка и Лоро парка. Най-добре е да се купи комбиниран двоен билет, а ако трябва и такъв с транспорт, на сайтовете им има информация за цени и т.н.
    Повечето хотели  не са с отопляеми басейни, без значение дали са в северната или в южната част.
    За мен посещение на острова без взимане на кола под наем си е огромна грешка, още повече, че цените на колите са много ниски.

Сега видях цените на астрал минимума е 600+100+10=710e като има само закуска в хотела
    Същият хотел със закуска в букинга за двама е 480е, има доста варинати за не директни полети на цени под 200евро. Стават 840е за двама, срещу 1400е през Астрал...но всеки си знае.

Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 15:49 от Alexslav

# 122
    • Бургас
    Въпрос на предпочитания е дали северната или южната част, реално нямат нищо общо като вид и посетители.
    може ли по-подробно какви са разликите, ние ще сме с деца 12-13год., искаме да има топъл басейн да си лудуват и задължително да отидем до Сиам, офертата е около 1500 лева за самолет, ле такси, трансфери и 6 нощувки закуска и вечеря в хотел Puerto palace или Diverhotel в северната част и около 1800 лева за други хотели в южната

# 123
    Южната част е пуста, реално камъни и вятър, всичко друго е дело на човека. Има много повече хотели, дискотеки и др, основно там ходят туристите, прилича малко на Златните или Сл Бряг.
     Точно обратното е северната, там има много естествена зеленина заради микроклимата, има доста повече стари селца и градчета, респективно по-малко хотели и народ. Може да разгледаш снимки и да прецениш какво ти харесва на теб и да избереш коя част. Топъл басейн не съм търсил, но това може да го видите в описанията на хотелита, ако държите на такъв.
    Цените на парковете са по 34 евро за един, за двата правят намаление и излзa 58e. Има и двоен билет с включен транспорт, ето различните видове билети и цени
    http://www.siampark.net/en/BuyTickets.aspx?cmbA=1&cmbN=0&residente=no
    Ако сте в северната част, същите билети може да се вземат от Лоро парка, в обратна посока към Сиам
    http://www.loroparque.com/Forms/Tickets/Tickets.aspx
    Цената е въпрос на виждане, аз не давам такива пари, организирам си сам всичко. Дадох примерни цени горе. Без да се задълбочавам, горе-долу ще ви излезе наполовина почти, ако не минавате през агенция, като няма да имате трансфер, но за разликата в парите ще си вземете кола и ще имате да харчите там. Пъривя пример, който видях
    http://www.booking.com/hotel/es/apartamentos-masaru.es.html?sid= … ght_room=26255503
    За две двойни стай 800е за закуска и вечеря. Път общо 800е или на човек идва по 400евро, изводите за вас.

Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 17:28 от Alexslav

# 124
    • Бургас
    благодаря ти,  с деца сме с много претенции и директният полет е задължителен, знам, че може и по-евтино, но в случая нямаме избор, цената няма голямо значение, цените ги дадох само за пример, че има разлика 300-400 лева между хотелите в северната и южната част, затова питах има ли някаква съществена разлика, почивка тип Сл.бряг не е за нас, така че ще изберем хотел в северната част, притеснява ме това, че там уж било по-облачно и студено, ама каквото такова, за отопляеми басейни не мога да се ориентирам добре, на сайта на хотелите пише "heated pool", а чета коментари от туристи за същия хотел, че басейнът бил леден....

Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 17:37 от asya02

# 125
    цените ги дадох само за пример, че има разлика 300-400 лева между хотелите в северната и южната част, затова питах има ли някаква съществена разлика, почивка тип Сл.бряг не е за нас, така че ще изберем хотел в северната част, притеснява ме това, че там уж било по-облачно и студено, ама каквото такова
    По-облачно е, затова има и зеленина, там е друг климат реално, по-студено не е. Затова ви казвам да си вземете кола под наем, така сте свободни да ходите където искате през деня. Аз съм ходил три пъти по 6-7 дни и само един път за един ден отидох да разгледам южната част и не бих стъпал там повече, камо ли на хотел.
     Времето на Тенерифе  е много променливо, може да е много облчано и след 1 час да пече слънце и обратно

Последна редакция: нд, 08 фев 2015, 20:49 от Alexslav

# 126
    • София - Варна
    Организирахме си екскурзия до Тенерифе първата седмица на март за двама. Самолетни билети с прикачване и престой в Барселона с нискотарифни / уиз и раян /, купени януари - 200 евро / човек. Нощувки -2 бр. в Барселона и 7 в Тенерифе - средно 50 евро двойна стая. Избрах Пуерто де ла Круз заради мястото. Хотелите четох, че са стари и позахабени, но не смятам да стоим там. Ние ще обикаляме. Ще вземем кола от летището за 7 дни. За около 12-15 евро на ден гледах, но не съм запазила. Обаче запазих и две нощувки на юг заради плажовете. Прочетох, че е презастроено и голо, но трябва да се види. До момента сметката е 850 евро за двама, като слагам и колата. Програмата е направена. Дано всичко е наред и да сме доволни.

# 127
    И аз си взех билети за 170евро за май месец, ще ходя за 4 път. Предните пъти все пропускам зоната Anaga зад столицата, много подходящо за ходене из горите, този път ще стигна и до там. Коли под наем има на различни цени, за март вече е късно, но който ходи по-нататък има много евтини. Аз си взех за 15 дни за 80е общо, абсолютен ценови рекорд.

# 128
    • София

....................все пропускам зоната Anaga зад столицата, много подходящо за ходене из горите, този път ще стигна и до там.................................

Alexslav
    Специално за теб...
    Anaga

# 129
    Благодаря Блед, чак се чудя как не съм стигнал преди, изглежда много добро зоната!

# 130
    И аз си взех билети за 170евро за май месец,
    Може ли да споделите полетите да поверя какво е останало?

# 131
    Букурещ-Мадрид-Тенерифе и обратно с Ryan

# 132
    • София - Варна
    София - Барселона / Мадрид - Тенерифе с уиз и раян.

# 133
    Моля за помощ изкарвалите си онлайн разрешително за Тейде. На сайта за резервации кой тип документ трябва да избера за лична карта : DNI, CIF  или tarjeta residencia?  newsm78

# 134
    Моля за помощ изкарвалите си онлайн разрешително за Тейде. На сайта за резервации кой тип документ трябва да избера за лична карта : DNI, CIF  или tarjeta residencia?  newsm78
    Pasaporte!!! Ако нямаш паспорт, сложи си номера на личната карта, но остави паспорт в типа документ

# 135
    Много благодаря!   bouquet

# 136
    Здравейте! Още едно питане. На сайта за Лоро парк на билети виждам следната информация за билети:
    http://www.loroparque.com/Forms/Tickets/Tickets.aspx, в която цената за възрастен за парка е 34 евро.  При влизането в сайта обаче стои билет, на който цената за възрастен е 60 евро  newsm78 Да не би да има разлика от закупен он-лайн билет и закупен на място?
    Цената за rezidente canario е 19,50 евро. Като се кликне на rezidente canario една част от обяснението гласи: "За гражданите на държавите-членки на Европейския съюз, или на другите страни, подписали Споразумението за Европейското икономическо пространство или Швейцария, на придружаващия документ ще бъде удостоверението за регистрация, издаден от Централния регистър за чужденци, винаги трябва да бъде придружена от национална лична карта или паспорт." / превода е направен с гугъл преводач/
    Това означава ли, че става въпрос за чужденци, които живеят на канарите за постоянно и не са туристи?

И още един въпрос за качилите се на Тейде. За какъв час е по-добре да се вземе разрешението за върха - за сутрин или следобед?
    Благодаря!

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 11:37 от prolet42

# 137
    Не виждам билети за 60евро. Обикновения е 34, има и намаление, ако се купи билет  за двата парка.
    Ресидент значи да си постоянно живееща там, с адресна регистрация и т.н., но въпреки това, трябва да са от ЕС, ако е от Африка или Америка не важи. Там има намаления за всичко, ако си ресидент, паркове, фериботи, самолетни билети и т.н.
    Никога не съм се чудил кога е по-добре да се качи човек на върха. Реално си зависи от времето за деня. За мен няма разлика и няма как да има. Виждал съм да е затворен лифта поради влошаване на времето през деня, та няма правило. Там времето е много променливо, та качете се когато ви е удобно.

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 11:59 от Alexslav

# 138
    Лифтът си работи за жалост нередовно и при супер време. Желателно е да се провери по телефона предварително. Аз се качвах един път и понеже автобусът до и от лифта за върха на вулкана е един път на ден, не се почувствах особено щастлива да стоя там 5 часа и непрекъснато да слушам как ще го пуснат след малко (лифта) и как ще работи утре. После вече се обаждахме по телефона и се оказа, че през цялата седмица, през която бяхме там, лъфтът не проработи. Времето бе супер - никакъв вятър и шапката на вулкана се виждаше непрекъснато почти от Пуерто де ла Круз.

# 139