Сингапур и Куала Лумпур 2013 – 2018 г.

  • 47 127
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2
Здравейте,някой може ли да ми отговори как стои въпроса с цигарите в Сингапур.Наистина ли не може да се внасят,дори и електронни.Благодаря предварително.

# 271
  • Мнения: 3 818
Не, не може. Глобата за ел.цигари е 15 000 долара и вероятност от 6 месечен затвор.
Цигари са разрешени по една кутия на човек. Глобата е конфискация и по не знам си колко долара на цигара. Много зависи дали и/или колко проверки ще ви направят на летището. Случвало ми се е да не ме проверяват изобщо или да имам две проверки на скенери. Като цяло не се шегуват там, добре е да се съобразявате с техните закони.
Минаването под козирка на спирка със запалена цигара може да ви доведе 500 долара глоба. Местата за пушене са също строго определени и е добре да ги спазвате.

# 272
  • Мнения: 2
Смърфиетка Много Ви благодаря за отговора.

# 273
  • Мнения: 4 730
Потвърждавам за цигарите в Сингапур. Имаш право да внесеш само 1 и то отворена кутия на човек... Ако намерят друга не отворена я конфискуват. Ние влязохме от КЛ и бяхме взели стек понеже са по-евтини, но го конфискуваха. Можеше да платим мито, но те щяха да ни излязат по-скъпи ако ги купим в Сингапур и ги прежалихме... Местата за пушене са ограничени, но все пак има такива...Grinning

# 274
  • Мнения: 1
В тази тема мога ли да обсъдя нещо с някого за остров Лангкави Малайзия ,или има друга актуална тема?

# 275
  • Мнения: 4 730
В тази тема мога ли да обсъдя нещо с някого за остров Лангкави Малайзия ,или има друга актуална тема?

И аз се интересувам от остров Лангкави или съседния Кoh lipe? Но явно няма ходили там...

# 276
  • Мнения: 3 818
Ходила съм и на двата. Какво точно ви интересува? В момента съм в Бг във ваканция и малко трудно мога да отговоря по-детайлно от телелфона, но в началото на септември, ще вече на линия.

# 277
  • Мнения: 4 730
Ходила съм и на двата. Какво точно ви интересува? В момента съм в Бг във ваканция и малко трудно мога да отговоря по-детайлно от телелфона, но в началото на септември, ще вече на линия.

Смърфиетка, предния път много ми помогна за организацията за КЛ, Сингапур и Тайланд. То в тази тема май друг не се включва... Smile
Та решили сме живот и здраве пак да се върнем в Азия и търсим къде да бъде този път... ММ иска ваканция, плаж с бистра и чиста вода, ситен хубав пясък, без тълпи от туристи, релакс. Аз обаче не съм по дългото лежане на плажа и искам освен плаж да има и какво да се гледа по суша или вода (тип дневни екскурзии)... Гледам снимки и блогове от Тайланд главно островите, Бали, Мавриций, Филипините, Виетнам... И трябва нещо да реша, обаче избора не е толкова лесен. Може да е комбинация от две съседни страни или острови, но да има лесна връзка и транспорт. Виетнам е колоритен, но доколкото разбирам не е идеален за плаж. Ако отидем там ще е за обикаляне и после евентуално на някой остров на Тайланд за релакс. Гледах и остров Phú Quốc, който уж ставал за плаж...
За Филипините има различни коментари, Бали се чудя дали няма да е лудница... Ако отидем извън туристическия сезон, дали няма да ни вали всеки ден... Rolling Eyes
За Koh Lipe гледах хубави отзиви, а Лангкави е наблизо и ако има фериботи може да се посети... Но не знам как се стига до самите острови, къде е най-близкото летище? Дали КЛ или има по-близко и удобно?

# 278
  • Мнения: 3 818
Съвсем на бързо - на Ланкави има летище, дори катарските авиолинии имат полети дотам. От Ланкави се ходи до Ко Липе с бърза лодка. Ко Липе е много малко островче и става само за плаж. Тайландски е и трябва виза. Иначе от Тайланд аз най-много харесвам Ко Самуи, но през европейската зима, там е дъждовен сезон. Времето е знаеш - може да вали, но може и да не! Също за Тайланд е добра комбинация Ао Нанг/Краби с трипове до близки острови, дори няколко дни на Пи Пи островите, може и Ко Ланта да се включи.

Бали не е точно плажна дестинация, не че няма плажове, но не са уау. Иначе на мен на Бали най-много ми харесва в Убуд.

Филипините са хубава комбинация между плажове и природа.

Виетнам - лично аз не съм ходила и не знам как е.

В общи линии, във всяка от тези държави може да има удачна комбинация между плаж и разходки! Но всяка от тях привлича тълпи от туристи, така че хора ще си има.

# 279
  • Мнения: 4 730
Благодаря ти... Лошото е, че летим от Брюксел с Emirates (имаме да ползваме мили иначе изгарят), а те имат директни полети само до Пукет и Банкок... Аз също гледах Краби и Ко Самуи, но трябва да ползваме и вътрешен полет за там... Другото е да съчетаем две места, но пак трябва някакъв вътрешен полет между тях, например Виетнам и Тайланд... Сега първо ще проуча полетите в района и после ще реша.. Кога е добре за Краби и островите около него? Септември или октомври дали е сухо?

# 280
  • Мнения: 3 818
Пукет и Краби са в сух сезон от декември до април. Септември и октомври са дъждовни.
В общи линии, както казах, при всички държави в Югоизточна Азия може да се комбинира природа с плажове, така че първо вижте къде ще ви излезе най-изгодно с полетите. Low cost вътрешни полети - Air Asia, Thai smile, Malindo.

# 281
  • София
  • Мнения: 1 318
Аз не съм впечатлена от Лангкави. Но бяхме там само за ден. Посетихме Sky Bridge и един плаж. Плажовете в Пукет ми харесват в пъти повече, а на лифта висяхме час и половина, поради повреда- впоследствие стана ясно, че се случва често.

# 282
  • Мнения: 10 514
Вярно ли е, че във водата на Лангкави има някаква бактерия, която я прави мътна? Аз също гледам полетите на Катарците до там и съм изкушена от близостта на други острови.
Миналата година бях в Ао Нанг и всеки ден обикаляхме наоколо. За тази още не сме решили Занзибар, Шри Ланка или Лангкави.

# 283
  • Мнения: 3 818
За тази още не сме решили Занзибар, Шри Ланка или Лангкави.

Не че съм била на всички тези места, но мисля, че добре си ги степенувала! 😉
На Пенанг водата е много мътна и никой не влиза в нея, защото казват е замърсена. На Лангави не е мътна или поне не е била, когато аз съм ходила; просто има някои заливи, където приливите и отливите повече се усещат. Е, понякога не е супер кристална, но не съм чувала за бактерии там. Като цяло западните острови на Малайзия не са уау. Имай предвид, че и нивото на хотелите не е адекватно за парите, които искат. Някакво Изключение са международните 5 звездни вериги. За резиденти на Малайзия има специални, по-ниски цени. В обслужването също не може да се очакват чудеса. Не казвам, че е лошо, но е добре човек да има правилните очаквания от едно място.

Една брошура за Ланкави: http://ebrochures.malaysia.travel/storage/myfile/files/Destinati … dah%20English.pdf

И още една за плажовете и островите в Малайзия: http://ebrochures.malaysia.travel/storage/myfile/files/Malaysia% … hes%20English.pdf

Източното крайбрежие на Малайзия и в частност островите там са страхотни! Но са отворени от март до октомври и дотам се минава през Куала Лумпур.

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 12:46 от Смърфиетка

# 284
  • Мнения: X
Какво си заслужава да се види в Куала Лумпур? И как стои въпроса с алкохола там? Предполагам бира може да се пие сводобно?

Общи условия

Активация на акаунт