как да не си смуче палеца?

  • 3 676
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Моля споделете как да си отуча бебето да си смуче палеца. Смуче го непрекъснато почти.

# 1
  • Мнения: 7 821
И аз с интерес ще следя темата  Grinning , че Дани си смуче палеца, а аз за сега не намирам начин да го откажа. Когато започна да го вадя от устата му по-лошо става  Sad  Sad .
Дайте съветите  Grinning .

# 2
  • Мнения: 3 927
моята бебка си "намери" палеца някъде в края на 3-я месец (сега е почти на 7)  и оттогава пада едно страстно смукане....не мога да го опиша. мои познати са си отказали бебето, но още когато са забелазали смученето, като са му сложили чорапчета за ден-два, то се е мъчило горкото, но като не е достигало до палците и се отказало...но тази тактика е успешна само в началото....аз определено съм изтървала момента....
преди близо месец и половина купих лекарство, казва се Daum-Exol, специално за такива деца и възрастни, които си гризят ноктите, струва около 13 лв. мазах пръстите 2 дни, тя се скъса да реве, че не може да заспи с палеца, на мен ми се скъса сърцето да я гледам как се мъчи и го махнах лекарството. иначе то е с ефект на намазано с люта чушка, но не много силно, нали го пробвах първо на мен.....

не знам какво да те посъветвам...просто ти давам идея.....

# 3
[AZ imah sa6tiq problen s moq bebo, no go otkazah s edno gel4e imeto mu e Daum-exol na firmata Dentinox.Malko e skari4ko no si zaslujawa.Mnogo sam dowolna iwi go prepora4wam

# 4
  • Мнения: 6 206
Ох, и мен как ме е страх от този палец. Като му видя ръката в устата, без да му обръщам внимание, съвсем истимарската му я изкарвам. Засега рядко си я лапа. Но сме малки още, имам приготвени вече ръкавици, дано не ми се налага да ги ползвам. И аз да питам друг трик да не се научи има ли? Изключвам биберона, защото засега съм решена да не давам.

# 5
  • Мнения: 4 390
Цитат на: miminka
Моля споделете как да си отуча бебето да си смуче палеца. Смуче го непрекъснато почти.


Ще следя с интерес темата.
Дъщеря ми е на почти 18 месеца и все още си смуче палеца - когато й се спи, когато е гладна, жадна, както и от скука...
Аз досега не съм намерила начин да я откажа.
Против мазане с лютивини и горчивини съм, използване на картонени шини и прочие средства за инквизиции.
По пътя на убеждението не става, много е малка още.
Да й махам пръста също не се получава, захапва го дори по-настървено и виждам, че повече й привличам вниманието към него.

# 6
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат на: PoliaSp
Ох, и мен как ме е страх от този палец. Като му видя ръката в устата, без да му обръщам внимание, съвсем истимарската му я изкарвам. Засега рядко си я лапа. Но сме малки още, имам приготвени вече ръкавици, дано не ми се налага да ги ползвам. И аз да питам друг трик да не се научи има ли? Изключвам биберона, защото засега съм решена да не давам.


Абе трик да не се научи.... съмнявам се ... въпросът е като се научи да го отучиш Laughing Ама как... не знам Confused  Confused  Confused ... нашият човек плюе настървено бибата, която му пробтвам и си набутва палеца в устата. Нощем също като се събуди го чувам, че го употребява. Cry Вчера следобяд докато спеше на няколко пъти пробвах да му го извадя от устата... и буквално изхвръкваше като тапа от шампанско от устата му, но след малко отново бе там. От време на време се пробвам с бибата - да не би пък изведнъж да я заобича... ама засега няма резултат.

# 7
  • Мнения: 6 206
MardiGras, а той кога започна да си смуче пръста? Знам, че за всеки е индивидуално, но все се надявам някой да ме успокои, че щом досега не е лапнал, може и да ни се размине.
Аз бях същата паника за коликите, както съм сега за палеца. Щом родих и започнах да събирам рецепти и съвети за колики. Обаче така и не можах да ги приложа - колики нямаше. Много се надявам и сега да стане така! Confused

# 8
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
В началото на тртия месец се наложи да отбия Крис и от тогава той започна да си смуче палеца. В началото бях много притеснена, опитвах се да му натиквам бибата в устата, даже сменихме с друга форма, ама не и не - пръста по-вкусен. Една моя приятелка направи шеговит коментар, че все пак той няма да отиде на абитуриентския си бал смучейки си палеца Laughing , та и аз реших да не се шашкам излишно. Все пак това го успокояваше. В интерес на истината съм забелязала, че си смуче палеца само на заспиване или ако е смъртно гладен или ако скучае.  Така пише и Спок. Смятам да изчакам да стане на годинка поне, за да предприема мерки за отказване. Не мисля да правя драми, за да не го амбицирам да започне повече. Ще дойде време, когато ще е достатъчно голям, за да осъзнае, че не бива да го прави. Все пак той си смуче пръста активно за не повече от 5 мин. на заспиване  Hands Thumbsup

# 9
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Цитат на: PoliaSp
MardiGras, а той кога започна да си смуче пръста? Знам, че за всеки е индивидуално, но все се надявам някой да ме успокои, че щом досега не е лапнал, може и да ни се размине.
Аз бях същата паника за коликите, както съм сега за палеца. Щом родих и започнах да събирам рецепти и съвети за колики. Обаче така и не можах да ги приложа - колики нямаше. Много се надявам и сега да стане така! Confused


Ами, кога... мисля, че беше някъде към третия месец... отначало се кефеше на бибата..., после започна да си натиква целите ръце в устата и в един слънчев ден го заварих с палеца в устата. И от тогава все така... Да не говорим, че сега покрай сърбежа на венците, ако не е палеца, то вътре в устата си ще си набута поне два-три пръста.  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 10
  • Варна
  • Мнения: 332
Моята дъщеричка започна да си смуче палеца на около 5 м. и аз много се притесних, защото бях чела, че е вредно и за евентуалните последствия от това. Тогава реших, че трябва да я отуча и тъй като много й се смучеше нещо реших да я науча да смуче залъгалка (тя до тогава я отказваше). Купих един куп залъгалки и непрекъснато и ги бутах в устата, докато тя си хареса най-после една на nuk. Сега се сещам как в началото и слагах ръкавичка, а тя си я дърпаше, не прие лесно биберона Simple Smile. И така макар и трудно заменихме пръста със залъгалка, а после на 1г. и 6м. се отказа от залъгалката, не сама де, ние и я скрихме, като пак не беше твърде лесно отказването, макар че тя си я ползваше само за заспиване.
Така, че моя съвет е когато му се смуче на детето да се използва по-малкото зло залъгалката, защото после тя се отказва по-рано и по-лесно.

# 11
  • Мнения: 17 407
Помагайте,и моята беба си смуче пръста. Когато и се спи,гладна е,или крива.Не е постоянно,но го смуче все пак и въобще не иска залъгалка.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 332
Пробвай с различни видове залъгалки и упорито и предлагай залъгалката когато търси да си смуче пръста. Спомням си, че никак не ми беше лесно да науча дъщеря ми да смуче залъгалка, но пък когато се научи и забрави за пръста Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 883
Мили мами,веднага ще ви "успокоя" Wink .Мойта щерка не си лапа палеца.Лапа си средния и безименния(малко хеви мйетъл си пада).Ако изобщо си нацели палеца го лапа много смешно-с нокътчето нагоре Laughing Дерзайте!Един пръст е по-добре от 2!

# 14
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс смуче и ръцете и залъгалка,тя все още е малка,но ме плаши това че непрекъснато трябва да има нещо в устата,ако изплюе бибата без да иска веднага лапа пръстите и не само палеца,а каквото добара.

# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
От майка направила грешка със смученето на палеца, защото четеше др.Спок  Rolling Eyes
Малкият засмука към 3тия месец. Това много го успокояваше и вечер спеше по-спокойно (палецът се слага в устенцата по-лесно от бибата, няма нужда мама да помага). Аз съм си поспалива и бях доволна от ситуацията. Виках си ще се откаже един ден. Но грешах!!
Сега е на 7 и половина и още смуче!!!!! но знае, че не е редно и го прави тайно, обикновено когато е в леглото преди да заспи. Зъбките се изкривиха. Сменяме млечните, казах му да спре, че поне новите да не стърчат. Детето се опитва и не може. Новите зъбки са започнали да се кривят също (горните напред, долните навътре).
Аз като малка също си смуках пръстът до към 11,12 години!!! Затова го разбирам колко му е тежко Sad И апаратчета за изправяне на зъбите съм носила.
Пробвайте да слагайте ръкавички около 3тия месец(явно тогава са първите опити). Колкото по-голямо става толкова по-трудно ще го откажете! Ние пробвахме 9тия месец. Беше кошмар!! Не можахме  Rolling Eyes

# 16
  • Балчик
  • Мнения: 249
И ние имаме същият проблем с палеца. Смучем само левия палец и вече леко сме го сплескали. Пробвахме с ръкавички още в началото когато започна, но освен че ги мокрехме и ставаха като изпрани друго не постигнахме. Купихме и Daum-exol  и за изненада на всички( включително лекарката и аптекарката) само се понамръщваме леко и след кратко смукване вече не горчи. Засега го оставих да прави каквото иска, докато започне да разбира и докато си нагласи малко вкусовите възприятия. После смятам да започнем отново с убеждаване и Daum-exol . Добре поне, че смучем само като заспиваме( или нощем като се размърда го чувам леко да подръпва докато се унесе). А залъгалки пробвахме всякакви каквито намерих, но освен, че си играе с тях друго не постигнахме. Няма заспиване докато не си намери пръста.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Същият случай. От 2-3-месечен си смуче всички пръсти, а палецът е най-вкусен. Някои бебета просто отказват бибероните! Пробвах 6 вида.

Една педиатърка ме посъветва да увивам юмручетата в по-големи кърпи, така че да не влизат в устата. Още не съм пробвала, но ще го направя. Също и винаги, когато налапа палеца, да му се замени с някаква играчка. Това работи, ама трябва все до него да съм. Не знам колко време ще ми трябва...
Според тази педиатърка лапането на 2-3 пръста не е проблем, защото то не ги смуче, а само рови с тях. Проблем е палецът.

Даже и да отвикне след някакви упорити мои опити, чудя се дали все пак няма да се върне към този навик, макар и след 1-2 седмично въздържание - само на 6 месеца е, време да си намери пръстите има....

Единственото, в което се надявам, е да започне да проявява интерес към играчките и ръцете му да са заети...

Успех на всички - чакам някой да се похвали, че се е справил успешно с този проблем!

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ваденето на палеца и връзването не помагат, само изнервят и двете страни. Смученео на пръста е удоволствие, а забраната лишава бебето от това удоволствие и то се чувства нещастно, и измисля всякакви начини да си лапне пръста. Наско стоя даже 3 седмици с картонени шини на ръцете, за да не си смуче пръстите след операцията, и като ги махнахме, един-два дни изкарахме без пръсти в уста и после пак. Докато беше с шините, се страеше да си смуче ръкава и да си извади картоните от ръкавите... Той не смуче палеца, а си бърка в устата, най-често с показалец, и не го смуче, а го гризе, ама като му раснаха кучешките, си беше изгризал пръста до кръв.
По-добре да не се стига до там да става навик. Детето смуче пръсти, защото му е приятно, това може да се замени с други приятни неща.  За малки бебета - играчки - понеже т.нар. активна гимнастика ми е скъпа, аз бях вързала с ластик подобни играчки на дръжката на шезлонга, за да ги тегли и да се занимава. За по-големите деца- лазене на пода, човъркане на разни предмети. Когато ръцете са заети с нещо, те не са в устата Wink

# 19
  • Мнения: 485
Цитат на: belalim
Мили мами,веднага ще ви "успокоя" Wink .Мойта щерка не си лапа палеца.Лапа си средния и безименния(малко хеви мйетъл си пада).Ако изобщо си нацели палеца го лапа много смешно-с нокътчето нагоре Laughing Дерзайте!Един пръст е по-добре от 2!

Мила belalim да знаеш не сте  единствените и ние го правим същия номер с хеви метала ,де...  superuu Направо да им се чудиш как им е удобно така, нали е по- лесно да си натъпчат палеца, ама не.Смуче си безименния и средния и прави ХЕВИ МЕТАЛ.Много ми е смешно като го видя,даже съм го снимала и като изкарам снимката ще взема да я пусна тук.
  superuu   superuu   superuu   superuu   superuu   superuu   superuu

# 20
  • Мнения: 922
Цитат на: miminka
Моля споделете как да си отуча бебето да си смуче палеца. Смуче го непрекъснато почти.

Моето дете е на 1година и 8 месеца и също си смуче пръста. Simple Smile  Shocked  Изтървеш ли го в началото, после нищо не помага. Нито скъпи мехлеми, нито люта чушка, нито ръкавици, нищо. Когато са по-големи знаят че с каквото и да го намажеш то е временно и отдолу е неговото пръстче. Знам случай на тридесет години още си смуче пръста. Бъди много упорита. С времето става още по-трудно. Cry  Cry  Cry

# 21
  • Мнения: 922
Цитат на: meri_ark
От майка направила грешка със смученето на палеца, защото четеше др.Спок  Rolling Eyes
Малкият засмука към 3тия месец. Това много го успокояваше и вечер спеше по-спокойно (палецът се слага в устенцата по-лесно от бибата, няма нужда мама да помага). Аз съм си поспалива и бях доволна от ситуацията. Виках си ще се откаже един ден. Но грешах!!
Сега е на 7 и половина и още смуче!!!!! но знае, че не е редно и го прави тайно, обикновено когато е в леглото преди да заспи. Зъбките се изкривиха. Сменяме млечните, казах му да спре, че поне новите да не стърчат. Детето се опитва и не може. Новите зъбки са започнали да се кривят също (горните напред, долните навътре).
Аз като малка също си смуках пръстът до към 11,12 години!!! Затова го разбирам колко му е тежко Sad И апаратчета за изправяне на зъбите съм носила.
Пробвайте да слагайте ръкавички около 3тия месец(явно тогава са първите опити). Колкото по-голямо става толкова по-трудно ще го откажете! Ние пробвахме 9тия месец. Беше кошмар!! Не можахме  Rolling Eyes

И аз слагах ръкавици на 3 месеца. Само за няколко дни си намери палеца и го засмука през ръкавичката. Ръцете му бяха постоянно мокри и студени. Притесних се да не го разболея и свалихме ръкавичките.
После на 1 година и 3 месеца обясних на Ники (моето дете) че да си смучеш пръста е грозно, а той е много красив. Помолих всички познати да повтарят това когато го видят да си смуче пръстчето. Той се засрами и спря да го смуче. Не си смука пръстчето повече от три месеца.
Ходихме на море и там видяхме едно дете, което си смучеше пръста и той отново започна. Мислех че сме се справили с проблема и в началото не обърнах сериозно внимание, но сгреших.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Голям кеф е смукането на палеца  Embarassed нали ви казах и аз съм си го смукала до 4 клас, но ме беше много срам. Исках да ходя на лагери, но заради този пусти палец ме беше страх,че децата ще ме видят и ще ми се смеят. Иначе се криех даже и от родителите ми, защото знаех, че не е редно и хубаво. В 4ти клас отидох на лагер и първата вечер не можах да заспя от притеснение да не си лапна палеца и някой да ме види  Embarassed На втората бях толкова омаломощена, че заспах в момента, в който подуших вазглавницата. От тази вечер натам спрях да смуча палчето. Но спомените са ми много ярки. Явно ме е подтискало това  Rolling Eyes Даже като носех шините си ги свалях вечер тайно, за да си посмуча преди да заспя, защото със шини не е толкова вкусно  Laughing Мама и до ден днешен ме подпитва дали не си смуча палеца Wink но мъжо ми е свидетел  Laughing
От тази гледна точка и от това, че виждам малкият как се мъчи да се пребори с проблема в момента казвам постарайте се да помогнете на бебетата докато е рано. Ако не става живи здрави... ей ме на.... ако ме видите по улицата като всички останали съм Wink
Не мога да повярвам,че няма и други мами във форума, които да са си смукали палеца като малки. Интересно е да се чуе и тяхното мнение. Аз единствената ли сам  Sign Exclamation Казват че ако някои от родителите си е смукал палеца вероятността детето му да го засмуче е много по-голяма. Др.Спок май го обяснява с по силен смукателен инстикт, който се предава по наследство.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 123
много интересна тема,
моят син е почти на пет години и още си смуче палеца! Започна когато беше на 2 месеца - изхвърляше като тапа всички биберони които му предлагахме и с удоволствие си засмукваше пръста. Аз мисля че просто изпуснах тогава момента (елате да видите как сега всичките ни познати като засекат техните деца да смучат пръстче и се сетят за нас и действат много настоятелно) Когато бяхме на 2 години имаше период в който почти се беше лишил от палеца, но когато тръгна на ясла всичко се повтори и аз и тогава не предприех много сериозни мерки. Сега разбира всичко и наистина се срамува - вече не си го смуче докато гледа телевизия или просто скучае, дори и като заспива е рядкост, но през ноща, се чува как смуче чак в съседната стая при нас(става несъзнателно). Не съм открила начин да го откажа...  Embarassed

# 24
  • Мнения: 8 163
А защо не пробвате метода, който аз приложих с нашето щерче? Дайте на бебето си нещо, което е прятно за цокане, какъвто е нашият Миши (дългоръка и дългокрака мишка от плат, произведена от Bebe Confort; ще намерите техните продукти във верига магазини Малечко и в Premaman). На практика Аля не си е смукала палеца дори един ден. За сметка на това здраво цока краката и ръцете на Миши. В началото, когато беше по-малка, цокаше палците му  Grinning

# 25
  • Мнения: 3 927
да допълня към предходното, че и моята бебка смуче двата пръста хеви-метълската, но основно е палеца. дори сега, като има вече две зъбчета отдолу, чвно и е неудобна стандартната поза, че започна да го обръща и тя с нокъта на горе!! като на belalim и с другите пръсти си прави гимнасика Wink

то ясно, че им доставя голям кеф, лошпото е, че има опсаност от обръщане на захапката. по-малкото зло са изкривените зъбки.......

е, да си призная, и аз си смуках палеца до към 5-6 годинки, вечер заспивах с него. майка ми ме е мазала с хинин, аз съм го облизвала и съм си подавала пръста пак да ме намаже Confused  Simple Smile отказала съм се след като ми е излязла някаква афта......

затова сега съм на изчакване с бебка, все ще улуча момент пак да пробвам с отказването.

а в интерес на истината откакто извади зъбчето смукането малко намаля.....и дори да засмуче за малки биба (и то пластмасовата част) или ухото/крачето на някоя играчка, на края пак си налапва палеца.....той си е най-вкусен

# 26
  • Мнения: 5 255
Пуснете си Нова телевизия
В предаването на Гала го обсъждат този проблем
 Stuck Out Tongue

# 27
  • Мнения: 811
Цитат на: meri_ark

Не мога да повярвам,че няма и други мами във форума, които да са си смукали палеца като малки. Интересно е да се чуе и тяхното мнение. Аз единствената ли сам  Sign Exclamation Казват че ако някои от родителите си е смукал палеца вероятността детето му да го засмуче е много по-голяма. Др.Спок май го обяснява с по силен смукателен инстикт, който се предава по наследство.


Има, има. Смучех си палеца до 19 години Embarassed
Сега имам същия проблем с Дари /6 год./ Засега опитите да я откажа са доста неуспешни. Само ограничихме времето - преди заспиване.

Знам средство, което със сигурност ще я откаже от пръста, но .... не мога нарочно да си порежа детето.
На 4 или 5 години си порязах дълбоко палеца. Просто няма как да си смучеш пръста. Ако майка ми ми беше намазала другия палец с нещо още тогава щях да се разделя с този навик.

Мога само да ви пожелая постоянство и търпение.

# 28
  • Мнения: 6 206
Цитат на: mam@
Пуснете си Нова телевизия
В предаването на Гала го обсъждат този проблем
 Stuck Out Tongue

Гледайте наистина, хубави неща говори жената.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Meri_ark има, има. До 4-5 клаес си го смуках и много си ме успокояваше. Много се измъчвах и срамувах, че не мога да спра и струва ми се това оказа по-голямо негативно влияние върху личността ми, отколкото самото смукане на палеца. Затова реших да не мъча детето си и ако иска, да си смуче на воля. Но реших, че не трябва да е палец, а биберон, защото той много по-малко деформира захапката. И така на бебо му пробутвах при всяка възможност бибата. Сигурно защото не правех никакви опити за ограничаване бебо много, много не проявяваше интерес към нея и на 1. 3 м. почти не я искаше вече. Тогава направих решителния удар - срязах я с ножица наполовина и казах , че лошия Кумчо Вълчо е свършил тази работа. Малко поревахме, малко посмукахме скъсаната биба, но явно вече не беше толкова вкусна и след една седмица я забравихме напълно.
Май всички, които са си смукали пръста до късна възраст са деца на родители, които от най ранна възраст са се опитвали да ги откажат от този навик /мен сащо/. Оставете децата, не им създавайте комплекси, не ги карайте да се чувстват така, все едно правят нещо нередно. Щом го правят, значи имат нужда и ако ги оставите да я задоволят, въпросът ще се реши от самосебе си най-късно до 2-та годинка.

# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
С биба отказването става по-лесно. Аз съм ЗА бибероните. Проблемът е ако детето не иска биберона а предпочита пръстчето. Аз не се кахърях в началото за палчето, защото знаех че е вкусно Wink Започнах по-късно когато засменяхме зъбките и той не оставя новите да си растът прави ами и тях ще ги изкриви с това смукане Sad (тук става дума за 6-тата годинка Лекси) Rolling Eyes
Моля разкажете после какво са казали в предаването на Гала по въпроса Sign Exclamation  Много ме интересува как да се справя с проблема. Хайде първото го изпуснах вече ама второто живи здрави ще се постарая да му попреча. И малкият е обещал да помага, а това го стимулира той да се контролира, нали батко сте става  Laughing

# 31
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
mami, koito gledahte predavaneto na Gala. Izcheznahte da slushate po temata smukaneto na paleca i posle nishto ne kazahte tuk Sad a na men mi beshe ljubopitno kakvo sa kazali tam specialistite. Molia spodelete  Sign Exclamation

# 32
  • Мнения: 185
Синът ми НЕИСТОВО смучеше палеца си до 5 годишна възраст  Sad  Не му дадох биберон, уж за по-добро, а то какво се оказа ... Sad Явно има деца, които обичат да сучат повече от другите (макар че е кърмен 6 месеца, така че не му е липсвало сученето). Палецът "влезна" в устата му на няколко месечна възраст и ако не беше грубата ни намеса по метода "люта чушка", сигурно още щеше да е там  Neutral Face  
Смучеше го на заспиване, по време на сън, на събуждане, при преумора, скука, раздразнение, т.е. смучеше го МНОООГО  Sad Докато спяхме в една стая ни подлудяваше звука от "цокането", но така и не успяхме да се преборим. На 4 г. започна да осъзнава какво прави и да се крие под завивките и вкъщи, и в градината.
Когато все пак опитах с биберон, не го поиска, явно палецът му беше по-вкусен и лесен...

Така че сега започнах да давам биберон на дъщеря си от 2-3 седмична възраст, само и само да не свикне и тя с палеца. Дете, по-голямо от 2-3 г. с биберон не съм виждала, докато "дете" с палец в устата и на 20 има.

# 33
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Наши приятели отучиха дъщеря си да си смуче палеца, като и вързваха ръкавите вместо ръкавички. Бяха навършили вече годинка.
Вие доста ме уплашихте.  Shocked  Аз все си мислех, че не е кой знае какъв проблема и че ще се справим...ама сега ми стана тревожно Rolling Eyes

# 34
  • София
  • Мнения: 7 242
Цитат на: logo5ka
Наши приятели отучиха дъщеря си да си смуче палеца, като и вързваха ръкавите вместо ръкавички.

Ами това си е направо съдизъм.
Много добре си спомням на мен като ми мажеха пръста с люто и ми слагаха едни гадни ръкавици. Нуждата е като при глад или жажда... и когато си притеснен страшно успокоява. Спомням си, че когато се притеснявах, беше ме страх и т.н. пръстат ми беше винаги в устата.Опитвай се детенцето ти да се чувства винаги сигурно и спокойно. Мисля, че това е най-сигурния начин.

# 35
  • Мнения: 811
Цитат на: PoliaSp
Цитат на: mam@
Пуснете си Нова телевизия
В предаването на Гала го обсъждат този проблем
 Stuck Out Tongue

Гледайте наистина, хубави неща говори жената.


Моля ви, напишете накратко какви съвети са дали.
Благодаря предварително.

# 36
  • Мнения: 811
Мили мами,

Надеждата умира последна  Sign Exclamation
Дари 6 г. си смуче редовно палеца. От почти месец и обясняваме, че зъбките стават все по-криви.

И, о, чудо!!!
Вчера й падна предно горно зъбче. Дари /без никой да я кара/ си взе онова мазило за нокти и си намаза пръста.

Заяви, че вече е голяма и няма да го смуче!!!
Милото ми момиче заспа здраво стиснала юмруче.

Много съм горда!

Дано да издържи!!

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 123
и ние от скоро имаме напредък с отказването от палеца!
Случайно ни попадна някаква книжка с приказка (за жалост на немски, който не разбирам),но имаше хубави картинки. Та приказката показваше как на момченце което си смуче палеца му го  отрязват, то засмуква другата ръка но и там пръста е отрязан(може да ви се види садистично, но...)и ето сега от няколко седмици Дидко все за това приказва и когато заспива вече не смуче палеца си. А освен това и в градината явно е имало случка - момиченцата с които той си играе са му казали че е грозен когато си лапа палеца. Това също му оказа влияние. Сега забелязвам че много рядко когато спи дълбоко и не се усеща си посмуква - но това е все по-рядко.

Общи условия

Активация на акаунт