Покажете си детските стаи - тема 18

  • 71 264
  • 768
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 372
Stuva не са с лаково покритие със сигурност. Стока полуачават в Икеа утре, в събота ще е заредено. Знам защото си чакам шкафовете.
Благодаря,ще ида  аз в събота значи.

# 31
  • Мнения: 179
Момичета, вижте каква идея за преграда на леглото Hemnes видях в нета:
http://www.apartmenttherapy.com/diy-toddler-proofing-a-day-bed-oliona-165859

# 32
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Фирма-изпълнител ли прави мебелите?
.....че ние сами не можахме да се оправим в началото.Не знам колко успяхме да спестим, но похабихме нерви за година напред.
Thinking

# 33
  • на североизток
  • Мнения: 460
Първо да похваля и аз стаята на Мара Подробната - много оригинална идея с къщичката, сигурно доста сте си поиграли с боядисването, но си заслужава Peace Аз бих добавила малко цветенца в градината, но нали си падам по шаренкото Mr. Green За пореден път се убеждавам, че с бели мебели е много добре и много универсално, защото като ви омръзнат след време декорациите и ги смените с други, мебелите ще заживеят нов живот Simple Smile
Което в никакъв случаи не означава, че цветните мебели на Скрита Фуста не ми харесват. Напротив и при вас е станало много добре, по-хубаво от проекта, който си спомням, че обсъждахме преди време Simple Smile Спестила си модула зад вратата, но може би за да успееш да вмъкнеш там това прекрасно дърво, което си показала Wink Защо не? На лято ще запретнете пак ръкави и ще си го направите сами, вече имате опит Grinning Вярно, че играчката ще е голяма, но пък после удовлетворението ще е още по-голямо. А за това, колко сте спестили, поне още толкова щеше да ви струва. При нас така вървят цените-колкото струва материала още толкова слагат и за труд фирмите. Затова и ние с ММ си правихме сами гардероб и шкафче за обувки за коридора. На косъм бяхме да правим сами и детската, но за щастие отвориха Икеа и успях да си харесам неща, които да отговарят на многото ми изисквания( не само за качество, но и за многофункционалност).

И така ще отговоря и на въпроса на dion - ако не бяхме ходили предварително до Икеа, едва ли щях да се доверя "на сляпо". При първото ни посещение останахме очаровани от качеството на повечето им мебели(говоря в множествено число, защото и мъжа ми много харесва Икеа Simple Smile) и впоследствие вече по интернет избирах, мерих, кроих и смятах кое и как. До последно  исках да взема леглата ODDA, бюро MICKE и за гардероби STUVA, но на място в магазина спестовника в семейството надделя и ме убеди да вземем гардероб ODDA, вместо STUVA. За сравнение конфигурацията на Стува ми излизаше към 700лв, а гардероба е 489лв. Така останах парички за разни други подробности, а гардероба Одда се оказа много удобен Simple Smile

Според мен серията ОDDA не са с лаково покритие, вярно лъскави са и гладки, но не е лак. Съвсем спокойно могат да се комбинират със STUVA и със всяка една от другите серии. То това е едно от най-големите предимства на Икеа, че всичко с всичко се комбинира и винаги се получава добре(някой да не ме обвини в реклама Laughing)

ivdrag, да отговоря и на другия ти въпрос. На тези легла ODDA , тoзи парапет за легло не става! Би могло да се напасне на такова легло (като нашите), но е доста рисковано да не обелите или нараните самото легло. Ние взехме два такива парапета и се пробвахме, но проблеми има и други:
 - един идва много нисък(нашите матраци са 18см дебели), затова могат да се сложат два парапета един в/у друг
 - не стои стабилно, защото механизма за затягане няма как да се затегне, тъй като е разтворен докрай, за да влезе рамката на леглото
 - и както казах много лесно наранява леглото, именно, защото се клати и просто защото не е за там Mr. Green
Освен всичко друго са напълно излишни тези парапети(поне при нас) и е много неудобно да се качваш и слизаш(винаги трябва да внимаваш да не уцелиш парапета). И двамата свикнаха и вече половин година никой не е падал Laughing В началото баткото падна един-два пъти, защото той като спи много мърда, а малката изобщо не е падала, а пък аз се притеснявах повече за нея Grinning Така че, сами си преценете, а ако искате моите два парапета са ми излишни и можем да се споразумеем нещо. Както казах, чисто нови са, изобщо не сме ги ползвали.

# 34
  • Мнения: 200
Нашата стая е готова..от няколко месеца,малко преди да разбера,че съм бременна.Всъщност била съм бременна когато правихме посленди щрихи,но не съм знаела.  Не съм пускала снимки,защото не мога да се организирам напоследък.  Стаите,които показвате са много добри и с удоволствие чета тук.Много ми се иска да видя стаята ви Мара Подробната  Praynig,че се заинтригувах от всички коментари.   На мен сега ми е проблем къде да прибирам вскчки играчки  ooooh!,нямах място за нещо подобно,което някоя от вас беше показала http://www.naturalurbanmamas.com/wp-content/uploads/2012/04/IMG_ … 403-1024x1024.jpg  ,а толкова много ми харесва.   

# 35
  • Мнения: 18
Ив4и_79, благодаря за отговора! А Stuva betsad, според вас дали ще се комбинира добре с легло Одда или да се ориентирам към цветните варианти? След седмица ще ги вземаме, а по- рано нямам възможност да ги видя.
За преградата ще потърся нещо по- стабилно тогава, май от тези които се зактрепват към матрака, но и без друго не съм в Бг Hug

Последна редакция: пт, 11 яну 2013, 17:02 от ivdrag

# 36
  • Мнения: 265
Mомичета, от малко помощ се нуждая....или по-скоро от информация.
Ние също сме решили (по-точно аз съм решила Laughing) мебелите в детските стаи да са бели. Но поради ограничени финанси ще бъдат от ПДЧ.  В един мебелен магазин обаче, ми казаха, че бялото ПДЧ - не съм сигурна на коя фирма са плоскостите Ктоношпан, Роси newsm78 едно такова леееко абразивно стои - не е гладко ,  та ми казаха, че много се засичало Confused
Чета тук повечето от вас обзавеждат с ИКЕА. Ние, обаче няма да обзавеждаме с ИКЕА. Препоръчайте, моля какъв вид бяло ПДЧ да използваме  -  да не е гланц?

# 37
  • на североизток
  • Мнения: 460
Наистина при бялото ПДЧ е малко по-тънък горния слой и даже като че ли прозират стърготините, затова и при рязане се нащърбва повече. Но предполагам при по-скъпите марки няма да е така. Нека t_ilieva да се включи по-компетентно. Но искам да кажа, че според мен бели мебели, направени от обикновено бяло ПДЧ няма да изглеждат толкова добре, колкото бели мебели от дърво. Пак много зависи от качеството на ПДЧто. И ако причината е финансова, за да не изберете ИКЕА, мисля, че нещата ще се припокрият със едно по-качествено ПДЧ.

ivdrag линка ти не се отваря

# 38
  • Мнения: 18
За Стувата, бяло обагряне става въпрос. Изглежда ми по- матово на снимките и затова, ако сте го виждали в магазина да споделите, ако не става да променям плана:).

# 39
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Поздравления за всички, показали стаи в последната тема!
Със здраве да си ги ползват мъничките обитатели!
При нас всичко е бавно - купихме вече гардероб за малката:
http://ikea.gr/DefaultM.aspx?page=sproductview&iID=14634& … 14634_853_14850_3, взели сме и дръжки, но не сме ги монтирали, защото ... вече не ми харесват  Embarassed Искам топки или сърца, но не откривам нещо, което да ме грабне!
Да знаете, че в БГ сте за завиждане, че има толкова фирми-изпълнители! Тук режат здраво глави, ако искаш нещо по поръчка. Икейският гардероб с всички рафтове и джунджурии вътре ни излезе малко под 400 евро, докато това, което исках аз по поръчка (същото разпределение, МДФ), щеше да е 1400 евро  Shocked Така се върнах към добрата стара ИКЕА (въпреки че малко ми е поомръзнала за 4 години) PAX-ът има и 10години гаранция, сглобихме го сами с мъжа ми.
Предстои ми залепяне на тапет на едната стена : http://www.polychromo.gr/product.asp?catid=1804&refid=2
Искам и такова легло за куклата ми, но цената не ми изнася и чакам оферта от познат:
http://e-lifetimekidsrooms.com/gr/index.php?route=product/produc … mp;product_id=116
Още не съм измислила етажерките, бюрото и пердетата. На тая шарения какво да сложа? Мебелите са бели, но ще има много фуксия и розово. Намерих много готин паркет - бял с леки цветни линии, но не съм сигурна, че ще издръжи на всичкото влачене, скачане и дърпане на кутии с играчки.
Предстои да дойде майстор за стена от гипсокартон, да разделим първокласника от сестра му, която все се лепи до бюрото му.
Също така ми се иска да махна всички икейски етажерки с кутии, защото ми омръзнаха и да сложа библиотека и рафтове за играчки.

# 40
  • хасково
  • Мнения: 290
Оле затвори очички  Решиш ли да махаш етажерките казвай до кой контейнер ще ги изхвърляш.

Последна редакция: пт, 11 яну 2013, 18:58 от tanyaviolin

# 41
  • Мнения: 1 270
Нашата стая е с бели плоскости на Кроношпан.За сега не виждам някакъв проблем.
П.П  Оглеждах, оглеждах и разбрах за какво говорите, но трябва много да се загледаш в ръбовете, за да видиш кафяво и то само на места.

t_ilieva ами пусти икономии..

# 42
  • Мнения: 3 634
Днес монтирахме тези закачалки зад вратата. - http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=83383 Много са сладки когато не са в редица.

Сложихме и такива етажерки, които идеално пасват със Стувата - http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=21740

На всеки рафт се побира по една такава кутия - http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=82305 В Икеа е показано как може да си я облепите с плат. Аз това не съм правила, но имам опит с тапет и се получава много добре. Ако някой се интересува, мога утре да покажа снимки.

# 43
  • Мнения: 494
Скрита Фуста,много добре сте се справили със брат ти и доста добре се е полу4ило!Със здраве да си ползвате стаята!

Ив4и,благодаря!
В интерес на истината,много лесно се полу4и с боядисването-минах първо с зеления латекс.После използвах ограни4ително тиксо за да направя белите ленти и розовия покрив.Ударих боите и после махнах тиксото . Моят мъж само удари едно рамо с нивелира и воала! Grinning

Ина4е съм намислила да сложа саксийки с цветенца на прозореца и да направя един мини корниз и на него да ока4а едно малко перденце Wink Само трябва да намеря малко време.Дори ве4е знам,как!

Милиса,отиди в Икеа или най-добре разгледай сайта им! Много 4есто се слу4ва 4овек като не им познава мебелите,изобщо да не може да си представи,на какво са способни. Аз така открих серията Беста (там пък има хиляди възможности за комбинации) http://www.ikea.com/de/de/search/?query=BEST%C3%85 Те са царе на органайзарите и оттам може да по4ерпиш доста идеи http://www.ikea.com/de/de/catalog/categories/departments/childre … 201311_chrs02a_01

Оле,затвори о4и4ки,то4но поради при4ините изброени от теб,се спряхме навремето на Икея за бебешкото обзавеждане,а сега просто допълнихме:) Това легло,което си показала е просто една ме4та Heart Eyes Аз съм виждала подобни,като пиратски кораб,като цяла къщи4ка,с пързалки,люлки и всякакви 4удеса,но на такива цени,детооооо простоооо мама мия  Confused Shocked
Ще ми е интересно да споделиш,каква цена ви е дал вашият познат! И изобщо ще ми е интересно да види крайния резултат! Засега добре ми зву4и Grinning

# 44
  • Мнения: 424
Здравейте! Следя ви, все още не сме направили детското обзавеждане, тъй като дърводелеца се отметна и се отказа  Confused Детското легло ще е тип сандвич, сега се чудя какъв да бъде цвета на мебелите? Мъжа ми иска два цвята - кремаво и светло кафяво, а аз един цвят бяло.
Такива цветове като на снимката иска съпруга ми. Гардеробът ще е с плъзгащи се врати.
http://mebeli.bg/index.php?m=320&lang=1&category=141& … id=1195&col=1
Какви колела на долното легло трябва да гледам? Преди време някой беше написал, че много е важно да са качествени.

Общи условия

Активация на акаунт