Любители на Котки Тема 70

  • 41 791
  • 723
  •   1
Отговори
# 15
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Здравейте, момичета!

Понеже от миналата година не съм писала  Blush да започна с: "За много години!!! Да сте живи и здрави и вие и всички в семействата ви, разбира се и пухкавите им членове."

Предновогодишно: за 1 път се бяха гушнали (и единствен засега)



Радвам се, че всички са здрави или поне няма сериозни проблеми.

Герче, ще си ядете специална храна и това си е. Чочо от много години е на Ренал, защото и той ми ги правеше тия номера. Мърчо още от бебе хапва от Ренала. Сега им разнообразявам с паучове на Уискас и намерих във Фантастико някакви консерви по 1 лв.

ИКСИ, честита ти Кичка! Красавица е тя. Присъединявам се към мнението на момичетата за кастрацията и - дори и да не остане с вас (в което се съмнявам) ще е по-добре да е кастрирана. Ще ударя и аз едно рамо при нужда.

Аша, стискам и аз палци за кастрацията на Дизелинка.

Добре дошли на новите попълнения - котове, котчици и техните мами.  Hug

И ние имаме снимки от ония, дето се диша през ... един бог знае откъде ...




И сега да ви се оплача и да помоля за съвети. Закъсах го свирепо. Те тоя младеж на горната снимка се оказа егати и алергена ... От няколко дни спи на възглавницата ми и аз си мисля, че някъде съм настинала. Едва вчера, след като бях за около 90мин извън къщи си дадох сметка че не съм настинала, а е алергия към Мърчо ... Много гадно е ... Очите ме сърбят нон-стоп, строших се от кихане, носа ми тече - вече рани от бърсане имам. И това е само от вчера. Предните дни беше по-леко. Снощи смених бельото на спалнята, проветрих, с прахосмукачката филтрирах през водния и филтър малко въздуха в стаята и до сутринта бях да кажем ОК. Само като станах и като минах през хола и детската и нещата станаха пак зле. Скрих си се обратно в спалнята и не смея да си покажа носа навън. Направо не знам какво да правя.
Големия син и той така реагира, ама като го гушне и го понамачка и после му минава бързо, а аз ... ужас - само като вляза, където не е здраво почистено и веднага реагирам.
И това при положение, че имам котки от 21-22г вече. Мърчо го имаме от 2г7м и все ми е из ръцете бил.

Какво му стана на тоя котарак, че така се получава.

Тепърва почвам да чета за алергиите, помагайте със съвети какво да правя. Иде ми да го махна за малко, докато почистим целия апартамент основно, ама нашите няма да го искат, а няма къде другаде да го дам ...

Вчера си направих в апаратчето за биорезонансна терапия папка с програми, свързани с алергия към котки и общи програми при алергии, антихистаминов ефект, стабилизиране на имунитета при алергии (нали знаете, че алергиите са свръхреакция на имунната система към белтъците на нещо обикновено), обаче ефекта е много временен. Нещо алергените у дома явно са прекалено много.

Ако пак обръсна Мърчо дали ще се облекчи положението? Ако го изкъпя? Не се търпи иначе. Не искам да се тъпча с противоалергични хапчета - те не решават проблема, а само потискат реакцията на имунната система, което не е правилен подход.

Май ного объркано стана, ама такова ми е на душата в момента ...

Последна редакция: сб, 19 яну 2013, 10:06 от TINA.K

# 16
  • Мнения: 154
Първите страници на нова тема са ми любими.
Дидитка, Богданка много сърдито гледа на тези снимки.  Hug на всички писета, ето данък и от нас


Таня, Стейси, и двамата са на еднакви гранули, няма как да ги разделя, Бекс протестира и иска да яде същото. Няма проблем да ги ядат и двамата, но Сони прави бойкот, не знам ако ги сменя с други лечебни дали ще ги яде, тези са на Royal Canin уринари.
TINA.K, само да иска да я яде, аз и паучове купувам, но ги яде само Бекс, той си хапва всеки ден по един или два пауча, когато поиска, а дребния е диване.

# 17
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
TINA.K, само да иска да я яде, аз и паучове купувам, но ги яде само Бекс, той си хапва всеки ден по един или два пауча, когато поиска, а дребния е диване.

Той и моя дребния е диване. Съсипа къщата - съдра тапетите в детската, точи си ноктите на дървената дограма, катери се навсякъде, ама съвсем навсякъде ..., сега и тая алергия към него ...
Направо ми стопява лагерите. И като се оплаках на нашите - не само че не получих и грам съчувствие, ами и ме се накараха, че видиш ли като ги намерих на морето 4-те бебета те били против и защо ги прибрах. То тогава и нашите и мъж ми ми скъсаха нервите де - по цял ден ми пилеха на главата за тия зарази, дето съм ги прибрала и да съм ги махала ...

Пък аз толкова искам да си го гушна и той идва вчера и днес да ми се гуши, пък аз го прогонвам, щото иначе имам чувството, че ще умра. Вчера така ми беше отекла лигавицата в носа, че не можех изобщо през носа да дишам.

Остави го тоя Сони малко гладен да видиш дали няма да прояде. Нашите гранули не са лечебни, а са си за постоянно ядене от котки с такива проблеми. В смисъл, че доколкото знам (ако греша поправете ме-явно не съм разбрала правилно) лечебната храна се яде определено време като лекарство да кажем.

Нашите и те на моменти не щат да ядат гранулите и си им стоят, а те просят храна. Тогава им смесвам гранулите с 1 пауч като хубаво разбърквам соса да намаже гранулите и ... всичко се омита до последната троха.  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 4 785
Момичета, с какво да махам най-ефективно космите на Пиклата?  В момента е нещо страшно  Shocked Целувам я и устата ми се пълни с косми, а където мине... добре че дивана не задържа косми, че щеше да е съвсем ужас, ама... наистина са много!

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Фурминатор, Трейси. Взех си фурминатор от buyincoins.com за няколко долара, сваля страшно много косми, на валма. След него минавам котката с влажна ръка няколко пъти, да обера остатъците, и почти не пуска косми Маша.

# 20
  • Мнения: 154
treisy, аз ги сресвам моите, но от Сони няма спасение, вечно хвърчат косми.
Тина, много е неприятно това с Мърчо, преди години, когато взехме заека започнах да кихам, ама много, сега пак ми се случва понякога, но не като при теб. А като дете имах сиамска котка и от нея ужасно ме сърбяха очите, зачервяваха се, сълзяха. Интересното е, че и мъжа ми имаше сиамец и от него ми ставаше така, а от уличните котки на село нищо ми нямаше.

# 21
  • Мнения: 2 529
Аз отдавна не съм плащала данък, но се отчитаме и ние с Лъки:

Лъки в снега

Коледна снимка

Лъки в любимата му торба

# 22
  • Мнения: 4 785
Фурминатор, Трейси. Взех си фурминатор от buyincoins.com за няколко долара, сваля страшно много косми, на валма. След него минавам котката с влажна ръка няколко пъти, да обера остатъците, и почти не пуска косми Маша.

Бу, това ли? Мерси за съвета! Аз за Заки бях взимала ето това
Но ако фурминатора сваля повече, ще взема него. Макар че мога да гепя и на Заки гребена, защото не го решат, така или иначе...

# 23
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Да направим комбина за фурминатор? Аз даже 2 ще искам, че нали лятото сме на морето и не става да се пренася цялата къща, та си трябват по 2 бр от много неща да си имаме ...
Ето ТОЗИ този  намерих на линка на Бу.

Хах, Трейси, писахме заедно ...

# 24
  • Мнения: 32
Може ли да ми разясните какво представлява по същество този фурминатор . Прилича ми на обикновен гребен с метални зъбци. Ние сме взели четка с подвити крайчета и топченца , за да не наранява кожата на котето от този вид

# 25
  • Мнения: 2 529
И аз това исках да питам, изглежда ми като съвсем обикновен гребен Embarassed

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
TINA.K космите са проблем. Има котки които космите им са много леки и хвърчат из въздуха и дразнят алергичните хора. В твоя случай се сещам за 2 неща. Едното е сериозно четкане на козината както Бу казва хубаво изчеткване и след това обиране с мокри кърпи или мокра ръка, докато спрат да падат косми. Добре е да се прави от някой не алергичен в къщи. Другия вариант е както казваш да го обръснете или ако го минете с 1 номер с машинката.  newsm78 Ама милото ще изпука от студ.

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Прилича на гребен, но не е. Имаме и обикновени гребени и четки - имаме разнообразни 'инструменти', тъй като някои от котките ни са били дългокосмести, сега също едната от котките ни е дългокосместа.

Фурминаторът има зъбци, но не реше на принципа на гребена или четката за козина. Космите, които вече са паднали от кожата, се заклещват между зъбите му и безболезнено се отстраняват от козината. Сваля огромни валма козина, за които човек и не подозира, че са вече паднали и ако не се отстранят, ще се лепнат по дрехи, мебели или котката ще ги изближе (не и в случая с нашата Маша, която много не си дава зор да се почиства).

Бях взела два размера фурминатори - малък за Маша и среден за големите котки. Средният по някаква причина не реше толкова добре, поне на Машината козина. Тя вече порасна с пълния си ръст и все още е много удобно да я реша с малкия фурминатор. Ще взема малък и за другите две котки при родителите ми.

Оказа се страхотна и нискобюджетна покупка - може би оригиналният фурминатор е още по-суперски (и в пъти по-скъп), но аз от този съм много доволна. Котката също почти няма против да я реша с него - при по-дълго ресане я хващат дяволите, но иначе видимо й е приятно.

# 28
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Данъкът е от детските години на Барак. Сега е 2 пъти по-голям от кака си.



ИКСИ, намисли ли?
Между другото Кичка и Стуен са ми в топ класацията за най-яки котешки имена Laughing

Ако някой се навие да поръчва Фурминатори, ще се включа, че с тези 2 броя бели китеници ми се разказва играта Wink

# 29
  • на морето
  • Мнения: 103
Честита ни нова темичка ! Мис Нели   Hug Hug  bouquet  bouquet
Аз , таковата  Embarassed Rolling Eyes .... навместо снимков данък може ли да предложа едно клипче .
http://dox.bg/files/dw?a=6ca033f58d - Джони прави гимнастика ...полегнал .. Grinning
Само , че няма как да го кача по друг начин ...ще се наложи да го дръпнете . Praynig Praynig
Обещавам , че в скоро време ще има и нови снимки ... Peace Peace Peace

Тинче ,  Hug-благодарим за палците ! Hug Много кофти , тъй се е получило .... Както казваш , ..след толкова години  " котешки опит" и изведнъж ...алергия  Shocked  И на мене ми беше абсурдно , докато не се случи с друга моя позната -  тя имаше куче и котки . Спестявам биография и подробности , но изведъж  при нея започна  обрив и зачервяване .След известно време "самолечение " стигна и до медицинска намеса ...Та ,така .Пак си гледа котето , дето остана последно , но е ограничила достъпа му .
И като си мисля....щом така ..от "нищото " се пръкват разни алергични реакции ...само едно " Да не се случва !" ми иде като пожелание към всички ни . Praynig Praynig Praynig Praynig
А това , дето си го писала , за "съчувствието " на Вашите ....ама толкова ми е познато ...Все едно от едно място с моите са си купували записи и са ги пуснали .

Общи условия

Активация на акаунт