Въпрос за Малтофер?

  • 6 726
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 456
Бебето ми е  с нисък хемоглобин,и педиатърката ни изписа Малтофер!Вече сме на 7 месеца и се  захранваме  и с месо!Има ли други бебета,като нас? Confused

# 1
  • Мнения: 1 383
Здравей ! На моето дете през есента също му откриха анемия. С доста нисък хемоглобин и желязо беше. Пиеше Малтофер на капки. Мисля,че беше по 20 капки дневно.  Освен Малтофера давах и много червено цвекло за вдигане на хемоглобина.  На следващите кръвни резултати/ месец и половина след като откриха анемията/ всичко си беше ОК. Не се притеснявай. Пожелавам бързо оздравяване.

# 2
  • Мнения: 27 524
На мен продължават да са ми супер странни тези практики в БГ да се изследва хемоглобина на бебето и да му се изписват за щяло и нещяло железни препарати, както и да се захранва с месо рано  ooooh!
Защо в чужбина няма подобна практика? Защото няма реален проблем  Naughty Съвсем нормално е около 6-тия месец желязото да спадне при кърмените деца, но тогава се захранва и се оправят нещата. Не пада до някакви притеснителни нива.
А бебетата на АМ приемат достатъчно много желязо, за да може да падне нивото.

# 3
  • Мнения: 5 393
Колко нисък е този хемоглобин, че се налага да пие добавка?

# 4
  • Мнения: 456
Точно това,че тя не ми каза като цифри колко е.Обясни ми,че повечето бебета до към 6-я месец им се изчерпва желязото.И ние пием по 20 капки(10капки сутрин и 10 капки вечер) Peace

# 5
  • Мнения: 5 393
Попитай я за точните стойности. Нашите лекари са способни да изпишат и изговорят много глупости и ненужни неща, само и само да те вкарат в някакви си техни норми. Не казвам, че случаят тук е такъв, но се запознай с точните цифри първо.

# 6
  • Мнения: 27 524
Точно това,че тя не ми каза като цифри колко е.Обясни ми,че повечето бебета до към 6-я месец им се изчерпва желязото.И ние пием по 20 капки(10капки сутрин и 10 капки вечер) Peace

Ако беше така наистина, всички деца по света щяха да пият желязо след 6-тия месец. И да им се правят изследвания. Фактът, че няма такова нещо, говори сам по себе си  Simple Smile
Провери стойностите, ако трябва се консултирай с друг педиатър, но не давай на детето подобни препарати без нужда  Stop

# 7
  • Мнения: 456
На мен продължават да са ми супер странни тези практики в БГ да се изследва хемоглобина на бебето и да му се изписват за щяло и нещяло железни препарати, както и да се захранва с месо рано  ooooh!
Защо в чужбина няма подобна практика? Защото няма реален проблем  Naughty Съвсем нормално е около 6-тия месец желязото да спадне при кърмените деца, но тогава се захранва и се оправят нещата. Не пада до някакви притеснителни нива.
А бебетата на АМ приемат достатъчно много желязо, за да може да падне нивото.


Блонди,не съм запозната с практиката в  чужбина,но в Бг явно е  така Peace

До сега каквото ми е казала нашата педиатърка,всичко е било ок.Просто аз  забравих да  я питам.Не  всички но при по голямата част от бебета се  случва!Но не е притеснително.Така ми обясни тя! Simple Smile

Последна редакция: пт, 25 яну 2013, 21:19 от AnMary

# 8
  • Мнения: 5 393
Масовата практика в България е да не се дава шанс на естественото, а да се "помага" веднага с добавки и тем подобни.

# 9
  • Мнения: 456
Масовата практика в България е да не се дава шанс на естественото, а да се "помага" веднага с добавки и тем подобни.

Добре от  тези капки,може ли да се навреди нещо?
И друго да  вметна нещо извън темата
На 7  месеца,67см,7800.Това как ви се  струва? Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 383
И ние пиехме по 20 капки дневно. Явно при вас е по друг случая. Когато на синът ми му откриха анемия беше на 1г. и 7 месеца. При него се наложи пълна кръвна картина, защото в следствие на прекарана тежка гнойна ангина с обриви изгуби всякакъв апетит. Когато видеше купичката с храна бягаше и плачеше. След приема на Малтофер кръвната картина е в нормите и апетитът се възстанови.

# 11
  • Мнения: 456
И ние пиехме по 20 капки дневно. Явно при вас е по друг случая. Когато на синът ми му откриха анемия беше на 1г. и 7 месеца. При него се наложи пълна кръвна картина, защото в следствие на прекарана тежка гнойна ангина с обриви изгуби всякакъв апетит. Когато видеше купичката с храна бягаше и плачеше. След приема на Малтофер кръвната картина е в нормите и апетитът се възстанови.


Е може би е  същия  случая,освен възраста  е  друга!А колко време го пихте?

# 12
  • Мнения: 5 393
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=508794
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22546
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?p=420292

Ето няколко теми по въпроса за Малтофер и нуждата от приема му.

# 13
  • Мнения: 27 524
На 7  месеца,67см,7800.Това как ви се  струва? Rolling Eyes

Идеално  Peace

# 14
  • Мнения: 27 524
Е, кое му е мъничкото? Ти искаш угоено, височко прасенце ли да отглеждаш?  Laughing Или страдаш от типичното бабешко схващане, че здравото дете яде много и е дебело  Rolling Eyes

Камелия е на 6м и е 6600 и 64см, след месец ще е около 7кг и едва ли повече от 66см. Намирам я за нормално висока и доста закръглена  Rolling Eyes Не искам да тежи повече, честно казано  Tired

Идеално си е детето ти, не търси под вола теле  Hug

И провери за стойностите. Както все казвам - не може цял свят да греши, пък в БГ само да сме прави  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт