Сода за хляб - вълшебна съставка с безброй приложения

  • 7 652
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 201
Содата за хляб намира приложение в много козметични продукти и е била използвана много преди ние да се „светнем" за нея в Египет. Това вещество е антисептик, има противогъбично действие, ексфолиант за кожата и убиец на микроби.

1.Миене на зъби
В почти всички пасти за избелване се съдържа сода за хляб. Затова вместо да купувате по-скъпи и бъкани с десетки съставки пасти, просто добавете малко количество, върху каквато паста имате у дома. Содата ще премахне петната от кафе, цигари и други. Разбира се, зъбите ви няма да блеснат от едно миене. Трябва постоянство.

Ако устата вие разранена, нацепена, с херпес или порязана, почакайте докато раните минат и тогава се впуснете в избелването.

2. Сода за хляб... и за лице
Ако се чувствате несигурни в купешките ексфолианти, които махат замърсения горен слой на лицето ви, направете си сами домашна маска, в чийто състав сте убедени. Една чаена лъжица сода и една супена мед се разбъркват и започвате да втривате леко в лицето си. След това внимателно отмийте с хладка вода и вижте как лицето ви ще засияе!

3. Направете си дезодорант
Вярвате или не с изпотяването може да се справи содата за хляб. Домашният ароматен елексир за вашите подмишници е изключително елементарен за правене: 4 супени лъжици сода + 10 капки от любимото ви ароматно масло. Не се мръщете, преди да сте опитали!

4. Спрете акнето
Чудесен начин да се справите с проблемните места по кожата на лицето си е като си забъркате домашна паста. Малко гореща вода се смесва със содата за хляб, така че да не стане водна каша, ами по-гъст микс. После поставете от нея малко върху проблемната зона и чакайте вашата панацея да изсуши пъпката.

Не прилагайте на места, които са разранени или са прекалено дълбоки и с тях би се справил само козметик.

5. Изпробвайте и върху косата си
Ако искате да направите косата си по-бляскава и жизнена, ето ви още едно предложение за домашна маска. В чаша топла вода сложете една супена лъжица сода за хляб. Намокрете косата си под душа и след това втрийте водата и изплакнете.

6. Успокойте стомаха си
Газове, стомашни киселини и други неразположения в тази област могат да бъдат облекчени максимално бързо. Една супена лъжица сода в чаша топла вода ще оправи нещата веднага. Заради своята алкалност содата лесно неутрализира киселините в стомаха ви, след като изпиете чашата със сместа.

7. Накиснете тялото
Малко сода във вашата вана действа благотворно на кожата и разгражда мръсотията. И дори не ви е необходим сапун, което понякога е полезно.

8. Освежете гъбите и кърпите
Когато гъбите и кърпите за почистване започнат да миришат неприятно, почистете ги като ги накиснете за през нощта в половин литър топла вода, в която сте разтворили 2 супени лъжици сода за печене и няколко капки антибактериален препарат за съдове. на сутринта ги изплакнете добре със студена вода.

Взаимствано от tialoto.bg

# 1
  • Мнения: 6
Не помагаше ли и за противо-раковата профилактика??

# 2
  • Мнения: 201
Да, и аз съм попадала на такива статии. Но тук (все пак темата е поместена в раздел Нашият дом) се опитах да опиша някои практични за дома и бита приложения  Peace

# 3
  • Мнения: 570
за почистване на сребро
скоро четох, че е ефикасна и при сваляне на боята от прясно боядисана коса - азплаква се няколко пъти със сода
за здравни проблеми - киселини, гъби
за дезинфекция на прането - сипва се една супена лъжица при праха за пране

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 004
Чудесна тема. За сребро видях, че пише за почистване, а за злато става ли?

# 5
  • Мнения: 201
Аз снощи пробвах маската за лице със сода и мед. Просто съм възхитена  Heart Eyes оставих я да поседи около 30 минути. Резултатът е повече от чудесен  Party

Сега се чудя какво ще ги правя всичките тия Вишита и Нивеи дето ми се мъдрят в банята  Rolling Eyes

# 6
  • Варна
  • Мнения: 966
Интересна тема. За някои от нещата знаех, но за други не. Впечатли ме и мен маската за лице, ще я пробвам да видим какъв ще е резултата.

# 7
  • Мнения: 0
Използва се също и за премахване на котления камък, от барабана на пералнята, огледалото в банята, смесителите и т.н.

# 8
  • Мнения: 4
Чудесна тема. За сребро видях, че пише за почистване, а за злато става ли?
Аз варя за около 5 минути златните си бижута във вода и малко препарат за миене на чинии.

# 9
  • Мнения: 40
Почистваме си халката, като я слагам в чаша с няколко лъжички сода и един два пръста оцет.
Когато реакцията стихне, изплаквам Peace

# 10
  • Мнения: 10
Прекрасна тема! Благодаря от сърце!
В момента съм с маската за лице, смятам да пробвам и вариантите за коса и за избелване на зъбки, макар че моите са малко по-проблемни и странни, защото два или три само са ми по-жълти от другите, точно това ме дразни най-много...    newsm78 Mr. Green

# 11
  • Мнения: 0
Аз слагам две пакетчета сода в праха за пране  на 2 кг и разбърквам..прането е супер бяло Simple Smile

# 12
  • Мнения: 290
Много интересна темичка.
От личен опит препоръчвам содата като ексфолиант за лицето. От няколко години я ползвам по този начин и съм изключително доволна. Само, че аз смесвам малко сода с крем за бръснене. Така ми бяха казали "рецептата". Варианта с меда ми се струва още по-удачен и него ще пробвам.
За прането също задължително ще пробвам.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 739
  Сега се сетих,че съм сваляла блажна боя от чугунени радиатори с каша от гасена вар,сода за хляб и вода.Боята се размеква и с една шпакла се смъква за отрицателно време.

# 14
  • Мнения: 335
Какво е точно съотношението на маската за лице? След парна баня ли се ползва?
Търкането на зъбите със сода не уврежда ли емайла?

Общи условия

Активация на акаунт