Приказки-mp3

  • 31 280
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 485
Моля, кажете от къде да сваля детски приказки-mp3.Пуснете линк !Търсих ,ама нещо не намерих.Благодаря!!!

# 1
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Ако си е България, може да свалиш приказки от ТУК

# 2
  • Мнения: 485
Благодаря ти  Grinning Свалям ги ,че мойто момче вечер да ги слуша като си ляга.

# 3
  • Мнения: 3 634
Ами ако не съм в БГ от де мога да дръпна?

# 4
  • Мнения: 1 363
търся приказки на английски..
че на моя син май му писна да гледа Tripping The Rift

# 5
  • Мнения: 485
Цитат на: BeaZtiE
търся приказки на английски..
че на моя син май му писна да гледа Tripping The Rift

BeaZtie малкия как се справя с двата езика?

# 6
  • София
  • Мнения: 512
BeaZtiE какви приказки търсиш - аудио или видео ?

# 7
  • София
  • Мнения: 512
Открих още няколко приказки
ТУК и Тук

# 8
  • Мнения: 1 363
Цитат на: Vase
BeaZtie малкия как се справя с двата езика?


за сега му говоря на 3 езика (български, итлаиански и английски)
перспективите са да понаучи малко немски (започнах с "ich bin wunderkind" Simple Smile ) и руски (мисля да си взема скоро бейби ситър рускиня - да го чуи на този ужасно полезен език)
според мен други езици (разни там френски, испански и т.н.) ще са излишни за синчето ми Wink
така или иначе трябва да зане
1. български - защото все пак е българче - нищо, че не е виждал.. а и едва ли някога ще види Бълагрия
2. италиански - защото все пак живее в Италия.
3. английски - защото е международен език
4. немски - защото Германия набира отново сили и скоро ще прояви (за пореден път) хегемонията си (за щастите този път икономическа) в Европа
5. руски - защото именно на този език има повече информация от колкото на който и да е друг.. претъпкани са руснаците с информация..

мисля, че френски и испански са излишни езици защото:
1. френски - принципно не го говори никой - освен французите и негрите (почти целия "трети свят" говори френски.. ама какво ще прави сина ми в черна Африка? нема работа там) и тук таме из Канда - ама те си знаят и английски.. така, че отпада.
2. испански - първо - защото е достатъчно близък до италиански и може да се разбере по някакъв начин - и от друга страна - като изключим Испания - този език го говорят само южноамериканските републики (освен Бразилия - която говори на португалски) - а мнението ми е същото - като за африканските републики - т.е. няма работа там Wink

аз за жалост не знам немски - т.е. знам малко немски - колко да напсувам някой швабин Wink и да си кажа честно много ги мразя (както ги мрази целия свят) но са сила и никой не може да спори по този въпрос.. (пък и се държат доста по-малко фашистки настроени от французите.. например)
иначе.. нямам достъп до бубу.то даже си мислих, че е закрито..
говоря за аудио приказки. видео приказки имам..
между другото намерих много готини андерсенови приказки и братя грим на немски.. ако някой ги иска може да му ги пратя.
макарче за сега на малкия му е рано за немски (като изключим Рамщайн Wink )

# 9
  • Мнения: 485
Eй ,направих цяла колекция от приказки.Благодаря!!!Баткото ще има какво да слуша дълго време.
Относно езиците да си призная учила съм немски,ама вече почти нищо не помня.Руския той е като българския.Ама вярно братушките са сташна работа,какви сайтове имат само...И нали не разбирам английски .......
Младото поколение ми скрива шапката с познанията си по английски,направо ме е срам..Ха ,ще уча езика с детето, като тръгне първи клас Laughing  Laughing  Laughing

# 10
  • Мнения: 4 390
Жената, която броеше кихавици

Аудио-приказки

Приказки за слушане
1. Клин чорба
2. Куцото петле
3. Момче и вятър
4. Златното момиче
5. Тримата братя и златната ябълка
6. Вълкът и 7-те козлета
7. Лисицата и гъските
8. Зайо байо и ежко бежко

Най-отдолу на страницата има и Световни приказки за слушане
1. Доктор Всезнайко
2. Умната готвачка
3. Четиримата музиканти

# 11
  • Мнения: 8 769
Цитат на: BeaZtiE
и да си кажа честно много ги мразя (както ги мрази целия свят) но са сила и никой не може да спори по този въпрос.. (пък и се държат доста по-малко фашистки настроени от французите.. например)

Да, много си прав!

# 12
  • Мнения: 3 569
Да ви питам. Не е ли по-добре детето да слуша приказки от баща/майка си ? Или му пъхате слушалките на мп3 плейъра и го забравяте ?! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Future pere
Да ви питам. Не е ли по-добре детето да слуша приказки от баща/майка си ? Или му пъхате слушалките на мп3 плейъра и го забравяте ?! Simple Smile


много по-добре е - ама на моето не съм му интересна.... някъде съм си загубила артистичното АЗ... а и освен това ме кара да чета само Дядовата ръкавичка... откачам вече с тва.

# 14
Ооо, не се регистрирах.
Dari съм

Обожавам приказките от старите грамофонни плочи на Балкантон. Четенето и слушането са различни неща - и двете са хубави. Аудио драматизациите много развиват въображението. Сега ми е удоволствие, докато гладя да слушам заедно с Дари. Повечето песнички /от приказките/ още ги помня. Сега ги издават на дискове /фирма Калев/.

Тук има някои от тях. Приятно слушане.

http://mp3.bol.bg/list/?dir=misc/Detski%20prikazki

# 15
  • Мнения: 485
Цитат
Обожавам приказките от старите грамофонни плочи на Балкантон. Четенето и слушането са различни неща - и двете са хубави. Аудио драматизациите много развиват въображението. Сега ми е удоволствие, докато гладя да слушам заедно с Дари. Повечето песнички /от приказките/ още ги помня. Сега ги издават на дискове /фирма Калев/.

Напълно си права и аз мисля така.Ние четем и слушаме и наистина двете неща са си съвсем различни.Моето голямо момче е  почти на 6г.

# 16
  • Мнения: 811
Дари също е на 6 год. Сега е запалена по Пипи.
Като малка имах повече от 200 плочи и някои ги знаех наизуст. Все още ги пазя /е поиздраскани са тук-таме/. Дайте акъл как да ги прехвърля на МР3. Или пък, ако сте виждали някъде Джуджето Дългоноско на МР3?

# 17
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Vase
Моля, кажете от къде да сваля детски приказки-mp3.Пуснете линк !Търсих ,ама нещо не намерих.Благодаря!!!


Виж тук: http://tombi.digitalphoto.bg/bobopage/prikazki.html имаше и още, но са ги махнали. Имам ги записани на харда, ако искаш мога да ти ги пратя.

# 18
  • Мнения: 18 542
Цитат на: dari
Или пък, ако сте виждали някъде Джуджето Дългоноско на МР3?


Аз го имам на МР3 -ка, ако искаш ще ти го пратя.

# 19
  • Мнения: 811
Цитат на: cheta
Цитат на: dari
Или пък, ако сте виждали някъде Джуджето Дългоноско на МР3?


Аз го имам на МР3 -ка, ако искаш ще ти го пратя.


Златна си   Hands Clap   Hands Clap

Може ли да ти пиша на лични?

Ура, има още фенове на приказки!!!!

# 20
  • Мнения: 18 542
Цитат на: dari

Може ли да ти пиша на лични?

Може разбира се!

# 21
  • Мнения: 485
Благодаря на всички !!Два дена свалям приказки.И сега имаме приказки ,ехеееее...за сумати време напред.
А джуджето дългоноско я има ето
http://mp3.bol.bg/list/?dir=misc/Detski%20prikazki

# 22
  • Мнения: 811
Вярно

Някой е качил нови неща.

Ей за това го обичам Интернет.

Утре ще ви напиша какво имам на СД и мога да ви ги пратя.

Поздрави

# 23
  • Мнения: 18 542
101 далматинци
Абаносовият кон
Аладин и вълшебната лампа
Али Баба и 40-те разбойника
Алиса в страната на чудесата
Барон Мюнхаузен
Бирлибан
Червената шапчица
Доктор Ох Боли
Джуджето Дългоноско
Халифът – щърк
Храбрият шивач
Хъкълбери Фин
Ян Бибиян
Карлсон и дребосъчето
Коте – котаранче
Малечко Палечко
Малката русалка
Малкият Мук
Маруф обущаря
Мечо Пух
Нилс Холгерсон и белият гъсок
Островът на съкровищата
Палавото зайче
Пепеляшка
Пипи дългото чорапче
Приказка за попа и слугата му & Златната рибка
Приказка за цар Салтан
Принцесата със скъсаните пантофки
Пук, жълтурко и техните приятели
Робинзон Крузо
Слепецът, въжарят и халифът
Снежната царица
Том Сойер
Трите прасенца
Велики физици
Вълкът и седемте козлета
Вълшебници
Златната гъска
Моливко и Сръчко

# 24
  • Мнения: 811
А сега и моя списък. Приказките са на СД, на Балкантон. Новите - на театър ПАН, няма да ги напиша, защото не стават.

Мечо Пух
Пипи Дългото чорапче
Приказките на Бърборино
Новите дрехи на царя
Златната рибка
По заповед на щуката
Червената шапчица
Котарак и маймунки
Орел и врабче
Защо заекът има къса опашка
Голямото приключиние на малкото мишле
Малката кибритопродавачка – детски мюзикъл

Харесала съм още 3 диска, ама не знам дали ще ме огрее този месец. Освен това съм си направила СД с песните от Цар лъв и Красавицата и звяра - на български.

# 25
Изпратете ми сценарий на мюзикъла "Куцото петле" от Рада Москова

# 26
  • Мнения: 214
прегледах тези сайтове с приказки, обаче никъде не видях приказките за Буратино и Чимиджимичамиджоми, Червената шапчица, Снежанка и 7-те джуджета. а като ги имате, как си ги разменяте? на нас ни е още рано да слушаме съзнателно, но пък отсега да се подготвя. аз бях голям фен на приказките, като вас както виждам Simple Smile)) можете ли да формата да се пуска по мейл?

# 27
eto tuk malko prikazki, svaleni ot ploci, i koito sym nameril, ot CD.
max.kachestvo - e, malko sa golemicki...
priatno slushane.

http://www.anelim.com/svd/musika/detski/

Общи условия

Активация на акаунт