Рискови професии

  • 1 194
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, работя като рентгенов лаборант и искам да попитам колко време след извеждане от лъчева среда е безопасно да забременееш? чувала съм различни мнения и незнам на кое да вярвам благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 61

Здравей,аз също работя в среда в която съм изложена на вредни лъчи,бибрации,общо взето не точно като ренген,почти такова но в по-щирок обхват,тоест изложена съм пряко ,но от по-голямо разстояние,но и лъчите са по-мощни.Когато забременях веднага се махнах от мястото,излязох в болнични поради вредни условия на труд,заплашващи бебето.Не съм имала срок на изчистване на организма,но някъде четох че в организма се натрупват вещества с годините,зависи от колко време работиш като лаборант,мисля че е достатъчно когато разбереш че си бременна да се махнеш оттам,защото предполагам че лъчите на които си изложена както и аз бях, ще окажат влияние върху развитието на бебето,ако останещ там, особено на по-ранен етап когато му се оформят органите в първото тримесечие,аз имам консултация със специалист на когото мнението беще това,надявам се бях полезна Hug

# 2
  • Мнения: 2
Не искам да се плаша, но колежката която замествам и сега е в майчинство, забременя по време на отпуската си и веднага излезе в болнични и след това майчинство т.е. не е била в лъчева среда и пак роди дете с увреждане на окото. Всички си мислим че е от рентгена.... как да се предпазя максимално се чудя? пс работила е 3-4 години

# 3
  • Мнения: 61
Мисля,че щом няма  директно моментно облъчване няма проблем,също си мисля че е и до организъм,змам че има апарат за изчисляване на стойностите на вредните натрупани вещества в организма,според мен ако се ограничи веднага след забременяването влиянието на вреднте лъчи е достатачно,сащо така може да пиеш много изцеден пресен сок за пречистване ,от цвекло също е добре ако искаш:)

Общи условия

Активация на акаунт