Повреда на йонизатор на климатик

  • 1 497
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 351
Здравейте , имам климатик панасоник NKE- 9- модел от тази година .Много добре се справи във студът , НО от вчера забелязах , че лампичката на Йонизаторът не свети - това означава ли че не работи самият Йонизатор ? Обадих се в сервизът и ми обясниха , че най- вероятно е лампичката /ще дойдат чак понеделник/ . Може ли да се провери по някакъв начин дали работи Йонизаторът и значи ли че щом не работи лампичката - неработи и самият Йонизатор ?

Последна редакция: нд, 03 фев 2013, 08:35 от klem4e

# 1
  • Мнения: 1
Здравейте , имам климатик панасоник NKE- 9- модел от тази година .Много добре се справи във студът , НО от вчера забелязах , че лампичката на Йонизаторът не свети - това означава ли че не работи самият Йонизатор ? Обадих се в сервизът и ми обясниха , че най- вероятно е лампичката /ще дойдат чак понеделник/ . Може ли да се провери по някакъв начин дали работи Йонизаторът и значи ли че щом не работи лампичката - неработи и самият Йонизатор ?


Здравей, не че искам да те отчайвам, ама няма йонизатор... но и никога не е имал... използването на думичката йонизатор (както всяка една дума - достатъчно сложна и неразбираема) е рекламен трик. А дали има лампичка която свети или не, то е само за заблуда и за оправдание на рекламния лозунг - Йонизатор. Истината е, че всички климатици в режим на студено йонизират въздуха (с промяна на температурата се и променя поляризацията на въздушните молекули - демек се йонизира). Тъй като последните години се доказа, че топлият въздух има лоша йонизация и води до умора, всички производители вкупом се втурнаха да доказват, че техния въздух по-малко е вреден... сигурно при някои и дори е полезен... за доказателство сложиха и по една лампичка на предния панел - хей така за успокоение на потребителя.

Общи условия

Активация на акаунт