Майчинство в Германия или Белгия???

  • 23 379
  • 248
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 274
И каква стана тя сега? Laughing
То ще се окаже, че в Холандия е по- добре от доста други места.
Е, ако си легално пребиваващ, разбира се. Wink

# 16
  • Мнения: 2 275
аз продължавам да съм обидена Sad
то вярно,че в Париж се чака 10 години минимум за социално жилище
на село не е така,но там и работа няма
за едно дете нищо не се дава Confused
и все пак има аванта Wink щом всички северни и други африканци я харесват,че и румънци
идвайте,бе хора Laughing

# 17
  • Мнения: 266
Здравейте мами Simple Smile)) С приятелят ми живеем в Холандия от години,но там ситуацията за българите не е мн благоприятна.Бременна съм и мислим да се преместим,тъй като тук децата от бг не получават нито здравни осигуровки,нито някакви преимущества.Колебаем се между Германия и Белгия newsm78...Какво бихте ни посъветвали????Благодаря предварително на всички preggo

Аз също имам платени здравни осигуровки, само че в България - извадих си европейска здравна карта и без проблеми си водя бебето на консултации в Германия. От 2014 година българите ще имаме право на работа и доколкото разбрах ако си се осигурявала някъде в ЕС, тези осигуровки могат да се прехвърлят и в Германия, така че да имаш право на здравна помощ, майчинство (около 300 евро) и детски. Само на гости съм и не съм 100% сигурна.
Дано ви се наредят нещата, леко бременеене Simple Smile

# 18
  • Мнения: 0
Никой не съм питала за законите в Холандия и няма нужда да ми ги пояснявате,тъй като работата ми е пряко свързана със социални грижи и съм задължена да съм компетентна и в час с всяка една промяна в конституцията и смея да твърдя,че съм мн по запозната от всички ви взети заедно!До преди 3-4 месеца всеки ден се зблъсквах с проблемите на хората идващи от бг и не желая да съм сред тях!Много бързо точка по точка ще ви оборя,но е чиста загуба на време няма за какво да споря.На скоро се внесоха промени в закона да са честити на всички българи и румънци!Ако искате аз да ви патя едно линкче да се поосведомите,че тези изватки са старички вече и не са изоообщо актуални:)Въпреки,че в момента съм в бг следя събитията май по вече и от вас.Та въпросът ми беше ясен-дали някои може да ми поястни законите в Германия и Белгия.След като не можете да ми отговорите просто си замълчете елементарно е!Благодаря на Мамче на драконче за отговора от това имах нужда Simple Smile

# 19
  • Мнения: 6 274
Не знам в какво точно си толкова компетентна, но правописът ти е в окаяно състояние.
Дано в другите аспекти си по- компетентна.
Колкото до Белгия, Германия или Марс, без да съм компетентна колкото теб, ще ти кажа, че не знам такава държава, която ще ти плаща КАКВОТО И ДА БИЛО, без да си работил и да си се осигурявал там!
Това е положението!
Всичко останало са хуморески и ЕЖК.

# 20
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Ееех, не чете народа, не чете... и после се сърди.

С Европейска здравна карта ще те накарат да си платиш всички прегледи в ДЕ и после ще ходиш да си ги търсиш от здравната каса в БГ, ама там ако не е спешно и наложително никой няма да ти ги изплати тия пари. Дори и да си се осигурявал някъде другаде, това изобщо не касае немците, иска се да си работил тук, доста преди да се натресеш с бебе, да си плащал данъци и осигуровки и чак тогава може да претендираш за каквото и да било. Иначе и ще си изгладуваш престоя тук, и ще си платиш като поп.
И стига сте вярвали на сульо и пульо ами седнете и се образовайте. Права, ако не сте плащали тук, нямате. Peace

# 21
  • Мнения: 6 274
Ех, Geia, къде пък все такива НЕкомпетентни се събрахме тук, да ѝ разбием илюзиите на авторката?! Mr. Green Joy

# 22
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Ми не знам, ама да прочете, да не се сърди после, че някой я е излъгал Peace

# 23
  • Мнения: 6 274
Ми не знам, ама да прочете, да не се сърди после, че някой я е излъгал Peace

Ами, ето, тя прочете, че с Европейска Здравноосигурителна Карта ставало и вече е спокойна, че всички врати са отворени за нея. Laughing

# 24
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
А, ми проблема е нейн, не мой Wink

# 25
  • Мнения: X
Много ми е интересна тая порода въпросващи - дойдат, питат, искат да им кажеш нещо, ама точно каквото те са си намислили  и като не го получат - се врътват и цупят.
На авторката - попътен вятър, дано намери каквото търси. Един безплатен съвет -  наглостта, неблагодарността и неграмотността са вървежни само в Бг.

# 26
  • Мнения: 266
Водя бебето си на консултации вече 5 месеца, биха му 3 ваксини и не съм платила нищо!!! Освен това ни се наложи да ходим в спешното заради висока температура и пак не ми взеха пари. Направиха копие на европейската здравна карта на бебето, на моята и на личната ми карта.

Европейската здравна карта важи във всички страни от Европейския съюз. Ако бяхте ползвали, щяхте да знаете  Laughing


Освен това много ме сърби езика да ви кажа, че сте супер груби да държите такъв тон на бременна жена, която моли за съвет.
Препоръчвам ви да идете на фитнес, за да ви избие злобата там, а не във форум за майки. Може и едно здраво еб..е да свърши работа  Laughing
Признак за много ниска култура е по зададен въпрос да се говорят  hahaha пълни глупости, далеч от темата.

# 27
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Ех, Мамче, ще го отдадем на това, че не си достатъчно запозната в случая. Признак на ниска култура не знам какво точно е, но да се опиташ да измамиш системата и да ядеш моите данъци, не ме кара да бъда любезна. Който много знае, да се оправя сам. Peace

# 28
  • Мнения: 266
 rotfImbo

Имам 6 години трудов стаж в БГ, затова взимам майчинство от България - не ти крада данъците, защото съм си платила моите.
ЕЗК се издава само и единствено ако имаш платени здравни осигуровки. Картата важи за спешни случаи при възрастните и за контролни прегледи при новородените (бебето също си има ЕЗК) във всички страни от ЕС. Затова и ти щом си си платила данъците имаш право на неотложна здравна помощ във всяка страна членка. Ако имаш дете под 18, то също.

Относно ЕЗК съм достатъчно запозната. А ти изобщо не си запозната с общуването с бременни жени, нито с добрия тон... но май си запозната с 'оправянето сама'  Laughing


# 29
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 664
Ти изобщо четеш ли темата или се пънеш да си оригинална??? Дамата иска да й плащат майчински в държава, различна от тази, в която е. Няма нищо общо с България и европейската здравна карта. Има общо с това, че ще дойде в Германия или Белгия и ще иска да й платят пари за черните й очи или заради бременния й корем. И като не стане, ние ще сме й виновни, че сме скрили истината от нея. Не дават, ако ще и 20 години да има в БГ. Ако не си е платила тук поне една година назад данъци и осигуровки, няма как да ги взема тия майчински тук. Та айде спри да ми се търкаляш тука от кикот и седни и прочети малко, пък после ми говори за оправянето сама. И има една хубава българска поговорка - каквото повикало, такова се обадило. Дамата сама си предизвика отговорите. Peace

Общи условия

Активация на акаунт