Майчинство в Германия или Белгия???

  • 23 353
  • 248
  •   1
Отговори
# 45
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Мамче, немската тема е пълна с информация точно по този въпрос и хиляди пъти сме коментирали какво може и какво не може. Но хората ги мързи да четат. И не, тя не смята да работи или легално да си изкарва прехраната. Какво значи в Холандия не дават? Дават, навсякъде дават, ако преди това все пак си вложил нещо в държавата. А германците дали са или не са на социални помощи, ние нямаме право да ги съдим. Държавата е тяхна. Те имат право ако са работили да се възползват от системата. Все едно аз да дойда у вас, да ти поспя в леглото, да ти изям всичко в хладилника и да викам - ама у нас е скъпо...
Никой не лепи етикети, ама малко съобразяване и такт трябва да има Peace

# 46
  • Мнения: 266
Гея, съгласна съм...

Видях ти подписа... пуснала съм една тема за идеалната разлика в годините на децата в семейството. Ако имаш време пиши как се справяш, че мен сега това ме вълнува  Wink
Много ще се радвам ако и другите мами споделят Simple Smile

# 47
  • Мнения: 6 274
Мамче, хайде ако обичаш се върни на първа страница и погледни - специално заради авторката се разрових, намерих инфо, което би ѝ било полезно, дори телефони ѝ дадох, да позвъни и да попита, и накрая ѝ пожелах успех!
Къде виждаш нещо лошо?!
Е, да, ама какво получих в замяна - авторката се появи и с безумен правопис ни се накара колко прости, необразовани и некомпетентни сме.
Ами, съжалявам - на зло куче зъл прът!

# 48
  • Мнения: 266
Оооо трогната съм от ироничните отговори на някои от вас!!!Нямам в предвид да чакам само на майчинските или да мечтая за "рога на изобилието" видиш ли да ми се изсипе на главата за Бога.В Холанидя не знам до колко сте наястно със законодателната с-ма,но българина няма никакви права,а само задължения!Да не забравяме все пак,че холанското правитлство е една от най-главните пречки за влизането ни в Шенген.Това е пиратска държава,която се прехранва от данаците на народа,проституция и наркотици.BTW-то(данъка) е 21%...Ставаш бял роб на тази държава...Наемите са двойни от тези ,които Вие плащате в ГЕ и БЕ хранителните стоки също.Дори се плаща адресната регистрация не зависимо,че плащаш наем и би следвало да си влиза в цената!Милички тук има данък въздух!!!Децата родени от родители идващи от Бг не получават никакво подпомагане дори 80 евро!Никой не ти дава нито цент.Ако искате случайно да получите къща от държавата(с по нисък наем т.нар. социална къща) се чака минимум 5 години.А до колкото знам при Вас НЕ е така.Логично е,че работим и двамата.Просто търся по добра переспектива за в бъдеще,защото в близките 2-3 години ще се грижа за детето ми и няма да е зле да получавам някаква помощ с по нисък наем или детцки надбавки,кито дори в бг се изплащат на всяка майка.Трудничко е като работи само едният родител,мисля добре го разбира всяка една от вас.

Темата съм я чела от 1 страница.
Едно бременно момиче, което работи иска по-добра перспектива (всички ние в момента не сме в България заради това), изразена в по-нисък наем или детски. Мъжът й също работи. Ами не си представям измамници, крадци или някакви там търтеи безсрамни.
Казва, че няма никакви привилегии за децата и за нея- значи работи на черно, понеже на някой холандец така му е супер (детегледачките примерно навсякъде почти нямат официален договор) или има някакъв граждански договор за 5 часа месечно, а бачка всеки ден... Ами хайде да я обесим що така прави  Joy Че кой емигрант не е работил на черно?!? Като няма друго...

Тя казва, че иска да се мести...ти -не се мести.
Работи, а няма осигуровки...ти-не можело да бъде, после ровиш в гугъл, защото тя пуска тема, за да лъже.
То не бяха оркестъри, възгласи.
Чак ми стана кофти като видях какво получава някой, молещ за съвет. Момичето се обиди, сигурно има много доволни. Спасихте Белгия и Германия...

# 49
  • Мнения: 6 274
Ти на луда ли се правиш или просто не ти се пада по гръб????

Я се върни пак и прочети ВСИЧКО, понеже очевАдно НЕ си чела цялата тема или четеш само това, което ти е удобно!
Авторката иска ПОМОЩ ЗА НАЕМА, А АКО МОЖЕ СОЦИАЛНА КЪЩА, ОЩЕ ПО- ДОБРЕ + ДЕТСКИ!
Какви ЕЗК, какви 5лв?!
И коя държава, питам аз - КОЯ ДЪРЖАВА би осигурила това на черноработници или такива, които сега пристигат и нямат нито ден осигурителен стаж там?!
Посочи ми я, моля ти се!

П.С. Не ми отговори на предишния въпрос за 12- те месеца!
И понеже ти "не виждаш някакви там търтеи безсрамни", дай ми определение за човек, който иска да се натресе в чужда държава и да лапа помощи (защото това са точно помощи!), без да се е трудил за това!
Хайде дай ми го това определение и ще ползвам него от тук нататък!

# 50
  • Мнения: 266
Животът е шарен, хората също. Ти и аз разбираме един и същ текст по различен начин, това е.
Само авторката знае къде точно е истината.

Много ти е хубаво аватарчето , жалко че постовете ти нямат общо с позитивното му излъчване.

# 51
  • Мнения: 6 274
За съжаление животът не е само позитивизъм.
Би било хубаво да е, но не е.

# 52
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Не съм компетентна по темата за май4инството в Германия, защото не живея там, но ми стана интересно и про4етох темата....доста страсти се вихрят Mr. Green

Гея, ама ти не си ли свикнала на такива въпроси?
Или други от типа ''колко ще вземам като безработен'', ако дойда?

Това са 2 от най-4есто повтарящите се въпроси във всяка 4ужбинска тема.

Странно ми е, 4е страна като Холандия изведнъж ей така ще си реши да не плаща май4инство на българи и румънци, които живеят и работят от години легално там. Това май е нарушение на 4овешките права.

А пък Дракон4ето не разбрах за какво дава за пример ЕЗК?
Като живееш и работиш в 4ужбина от години и съответно си осигурен в съответната страна не виждам как и защо ще имаш бг здравна карта?
Ей така защото си си решил да се осигуряваш на 100 места?

# 53
  • Мнения: 6 274
Regina, не си компетентна, стига пита. Mr. Green Laughing

# 54
  • Milano
  • Мнения: 3 612
O4аквам любезен отговор Mr. Green

пп. сега се сетих да ви питам дали нещо е вярно?

На една съфорумка приятелката живее в Германия, има близна4ета и казала, 4е й давали 600 евро на месец за тях (по 300 на дете). Вярно ли е това?

Ей с'а гледай кво става в слу4ай на положителен отговор Mr. Green....отидоха данъците на Гея Joy

Последна редакция: сб, 23 фев 2013, 14:05 от regina di cuori

# 55
  • Hamburg
  • Мнения: 124
O4аквам любезен отговор Mr. Green

пп. сега се сетих да ви питам дали нещо е вярно?

На една съфорумка приятелката живее в Германия, има близна4ета и казала, 4е й давали 600 евро на месец за тях (по 300 на дете). Вярно ли е това?

Ей с'а гледай кво става в слу4ай на положителен отговор Mr. Green....отидоха данъците на Гея Joy

Вярно е, докато децата не навършат 1 годинка. 300 евро е минималното майчинство (Elterngeld). Освен това има и бонус от още 300 евро, ако в семейството има друго дете под 3 годинки (както в случая на твойта позната).

Последна редакция: сб, 23 фев 2013, 17:42 от deni_hh

# 56
  • Мнения: 6 274
O4аквам любезен отговор Mr. Green

пп. сега се сетих да ви питам дали нещо е вярно?

На една съфорумка приятелката живее в Германия, има близна4ета и казала, 4е й давали 600 евро на месец за тях (по 300 на дете). Вярно ли е това?

Ей с'а гледай кво става в слу4ай на положителен отговор Mr. Green....отидоха данъците на Гея Joy

Вярно е, докато децара не навършат 1 годинка. 300 евро е минималнато майчинство (Elterngeld). Исвен това има и бонус от още 300 евро, ако в семейството има друго дете под 3 годинки (както в случая на твойта позната).

А за нелегални/черноработници или току- що пристигащи няма ли още някой и друг +? Mr. Green
Примерно + 300 + 300 + 300.......? Laughing

# 57
  • Milano
  • Мнения: 3 612
Браво на немците, това се казва помощ.
Сега ве4е знам накъде да насо4вам питащите в нашата тема за детски Mr. Green
Пък щом и имало плюс 300, плюс 300, хептен. Laughing

Лек ден.

# 58
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Реджина, всичко има бе, всичко, само трябва да дойдат тука Mr. Green

# 59
  • Мнения: 6 274
Реджина, всичко има бе, всичко, само трябва да дойдат тука Mr. Green

Ееее, сега пък трябвало и да идват!  Crossing Arms
Не може ли направо по банков път да ги превеждат директно в България?
В краен случай по пощата, по DHL, по пощенско гълъбче?  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт