КЪДЕ и КАКВО спортуват нашите деца?

  • 136 506
  • 786
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 746
Нещо за школата на Ивет Лалова знаете ли?

# 151
  • Sofia
  • Мнения: 4 571
queenmab, благодаря за отговора!
А съобразяват ли се с времето наистина? В сайта пише, че при големи жеги има възможност за игра в зала?

# 152
  • София
  • Мнения: 1 324
Знаете ли нещо за школата по футбол "Заимов спорт"? С каква продължителност са тренировките, прекъсват ли през лятото, цената... Всичко ме интересува.

# 153
  • София
  • Мнения: 847
queenmab, благодаря за отговора!
А съобразяват ли се с времето наистина? В сайта пише, че при големи жеги има възможност за игра в зала?

Здравейте, прибират ги и в залата, днес например са играли и вътре в ранния следобед. За вътре трябват други обувки (ние поне сме с два чифта винаги), но питайте за всеки случай. Другата седмица пак сме там.

# 154
  • гр. София
  • Мнения: 1 136
Нашата дъщеричка вече за трета поредна година ходи на уроци по български народни танци към ТФ "Калина".

# 155
  • При децата ми
  • Мнения: 6 044
Здравейте, почти две години вече синът ми ходи на плуване два пъти седмично.

# 156
  • София
  • Мнения: 2 141
Търся къде да запиша сина си на футбол, но на всички места, на които попаднах до момента не взимат толкова малки деца. Той не успя да се класира за държавна градина, където има организирани тренировки, а в частната няма вариант да го запиша за този спорт. Имате ли информация за школа, където тренират по-малки дечица? Интересуват ме основно южните квартали /Борово, Бъкстон, Красно село, Иван Вазов/, но ако няма там, бих го карала и с кола някъде по-далече.

# 157
  • Мнения: 1
Нашият син вече 3 години ходи на плуване.

# 158
  • Мнения: 9 973
Бате е на 6г.-ходи на народни танции за 1г. научи 10 вида хора+ръченица.В люлин 7,79 СОУ .Мисля скоро да включа синтезатор или театър,отделно кара по цял ден колело и ролери

Малък от бебе играе само с топка,мечтае да стане ФУТБОЛИСТ,но има операция на сърцето и едва ли някога ще може да тренира усърдно,а е като пружинка  Simple Smile той е на 4г. Танците не го влекат,нито пеене,свирене,плуване...Обаче кара ролери и колело

# 159
  • Мнения: 4
Спорт - най - хубавото нещо на света Simple Smile

# 160
  • Мнения: 67
Понеже имаше известни колебания относно моите публикации и персонален интерес, ето линк към целия материал. Надявам се да съм била полезна!

http://www.asemgroup.net/component/content/article/40-news/128-i … ormation-material

# 161
  • Мнения: 3
Ето нещо, което може да бъде от полза:

Юли е , а за себе си  все още нямам отговор на въпроса как смислено да организирам лятната ваканция на 7-годишното си дете. Освен смислено, свободното му време трябва да бъде  подредено и забавно, което прави задачата ми още по-трудно изпълнима. Случайно чувам по радиото някаква реклама за летни детски тенис-лагери и издирвам организатора им. Треньорът Иво Стойновски - младо, работливо, позитивно момче, което впоследствие виждам с очите си, децата боготворят. След разговора ми с Иво разбирам защо... 
А.А.: Какво означава летен тенис лагер?
И.С.:Летният тенис лагер е интезивна целодневна програма, в която децата се запознават с тениса. И то от всеки ъгъл, от който може да се погледне към тази игра - технически, тактически, физически и ментален. И за да се случи това  заниманията са целодневни и те  „тестват” децата по един непренуден начин, под формата на игра. А това няма как да не ги  „запали” по този прекрасен спорт.
А.А.: Защо избрахте точно тази форма  летния лагер, за да търсите млади таланти?
И.С.: Ние от тенис-клуб „Про спорт” искаме да развиваме детско-юношеския тенис. И точно летният лагер ни дава възможност тази възможност. Чрез него ние имаме шанс да се запознаем с най-талантливите деца,  след което  съответно да им дадем възможност да се развиват. Но преди това трябва да ги открием.Така че заповядайте, може би вашето дете крие неподозиран тенис-талант и той трябва да бъде открит. 
А.А.: Какви деца могат да се запишат  и трябва ли да могат да играят тенис?
И.С.: Не, не е задължително да могат да играят тенис. Може никога да не са хващали ракета. Ние разполагаме и стриктно следваме  програма, която е  предварително разработена и съгласувана с последните тенденции на международната тенис-федерация, така че има място за всички. Ще осигурим треньори на всички желаещи. Очакваме  деца между 6 и 12 годишна възраст.
А.А.: Как протича един ден, част от летния тенис- лагер?
И.С.: Сутрешните занимания започват в 10:00 часа, като децата са разпределени по съответните нива в три групи. Първите две започват с тенис- тренировка, докато  третата група работи върху специфични за спорта физически качества. В 11:00 часа местата се разменят. След края на първите тренировки в 12:30 часа  всички заедно обядват. Тогава идва и един професионален аниматор, който има грижата всяко едно дете да си изяде обяда и да бъде обгрижено отвсякъде. След обяда има специално обособено място, в което децата си почиват на сянка. Така че отпочинали, заредени с настроение да започнат  следобедните занимания. Това по план се случва в 14:00 часа и продължава до 16:00 часа, като пак са рапределени на групи и с всяка се работи по съответната програма. Както сами разбирате  летният тенис-лагер осмисля по един фантастичен, здравословен и забавен  начин всеки един ден от лятната ваканция на децата. И родителите могат да бъдат спокойни.
А.А.: Има ли лимит на бройката деца или разполагате с достатъчно треньори, които да се занимават с тях?
И.С.: Нашата тренировъчна програма е част от мини-тенис системата на международната тенис федерация. Тя разделя децата в три отделни нива, в зависимост от възрастта им. За всяко ниво отговаря различен треньор, който е напълно запознат с техническите, тактическите и кондиционните  изисквниия за съответната група.  Броят на децата в една група също така се определя от нивото, на което тренират. Така че лимит няма.
А.А.: Как се открива  дете, което евентуално има заложби  да играе тенис? Какво първо привлича погледа на треньора?
И.С.: Наличие на талантът може да бъде забелязано при деца на  7- годишна възраст. Талантливото дете е креативно. То  се учи по-бързо, има собствено мнение за  техническите си способности и се адаптира лесно към новите ситуации.
А.А.: Представи си следния случай: детето не иска да чуе за тенис, но прекалено амбициозният му родител твърдо е решил то да играе. И в един момент се оказва, че детето е роден тенисист. Как се мотивира такова дете?
И.С.: Атмосферата в  нашия тенис клуб е съвсем различна от онова, което, чувам че се случва в много клубове в страната. При нас  децата се забавляват. Те не усещат практикуването на този спорт  като бреме. Дори и да не могат да изпълнят някой удар правилно, което се случва понякога, те  не се чувстват виновни. Нашите деца се забавляват. Те се радват! А Забавлението е най-добрата мотивация! Ето защо ние се стремим всяка една тренировка да прилича на забавна игра. Разбира се използваме за това различни подходи и предварително изготвени  игри. Поставете на едно дете в най-ранна възраст задачата да гони резултат и вижте колко бързо ще се демотивира то!  Затова ние препоръчваме в началото да се набляга на забавлението, след което ще дойдат и резултатите.
А.А.: Какво се случва с децата след приключването на този летен лагер?
И.С.: След  лагера, децата продължават с тренировките по тенис, който са съобразени с програмата им в училище. Според техните възможности и желания ги разпределяме в отделни групи и продължаваме да работим в посока на тяхното развитие като професионални състезатели.

# 162
  • София
  • Мнения: 1 057
asya_a - много интересно. Вашето дете, тази школа ли посещава? Доволна ли сте от грижата за децата и колко струва на ден?

# 163
  • Мнения: 3
Тренираме плуване по принцип - 2 пъти седмично сутрин, но за лятото не сме толкова активни. Simple Smile Водим нашето момченце в един езиков център от 9 до 5.  От там ги водят на разходки, на пикник, на езда, на танци и други подобни и хем е физически активен, хем попада в среда на чужд език. На него много му харесва Simple Smile Ние имахме опасения, че може да се стресира по някакъв начин, но нямаше такъв момент.

# 164
  • Мнения: 36
Дъщеря ми ходи на плуване 2 пъти седмично и на тенис 5 пъти седмично, но това е само лятната ваканция.
Но като знам някои деца как само висят пред компютрите поне съм доволна и на това.
Да не забравя да кажа, че едва я прибирам от улицата, най-вече лятото, голяма игра. Тичането с децата насам натам също си е вид спорт сравнено със седенето пред компютрите.
А когато баща й е тук, ходят редовно за риба - какво по хубаво от това  Simple Smile хем сред природата, хем се грижат за вечерята.

Общи условия

Активация на акаунт