КЪДЕ и КАКВО спортуват нашите деца?

  • 136 478
  • 786
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 7 242
какво може да се започне на 14 години, според вас?
Опитай с катерене. Като начало в Боудърленда в Парадайс.

# 316
  • София
  • Мнения: 7 673
Плуване!
Всъщност какво им е и на другите спортове? На 14 според мен не е късно за почти нищо.

# 317
  • София
  • Мнения: 5 184
Ние ходим на изправителна гимнастика (за която разбрах от тази тема Simple Smile )
Във фб имало информация за събитието, но аз не мога да я открия. Затова по спомени от закачената обява ще напиша, а ако се окаже , че има неточност, ще пиша своевременно.

]Каним всички родители и деца, в седмицата от 17-ти март до 21-ви март, на безплатни занимания по изправителна гимнастика, от 16 до 17 ч. в Спортна зала Триадица (кв. гоце Делчев, в непосредствена близост до  104-то ОУ)

За удобство на децата е добре да са със спортен екип , но задължителни са само чистите гуменки (може и по чорапи).
Ще ви е забавно, ще можете да се консултирате с кинезитерапевта, а ако се включите сериозно в заниманието, ще разберете с кои групи мускули се работи (на другия ден  Wink )

# 318
  • Мнения: 1
Здравейте, моята дъщеря не тренира спорт, защото няма време. От скоро иска да тренира тенис на корт. Та въпросът ми е къде и на каква цена ми предлагате да я запиша. Ние живеем в кв. Хаджи Димитър. Тя обикаля из София с приятелки, но все пак не искам да тренира далече от дома.

# 319
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Момичета, някой да е чувал за пързалка за ролери в София?

# 320
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте! Включваме се и ние във вашата страхотна темичка. Дейвид е на 7г. и редовно-2 пъти седмично тренира айкидо с баща си.Това от една година. Сега обаче искам да го запиша и на плуване. А заедно с него и аз да ходя. Ако някой ходи някъде около или в район Люлин в София нека сподели мнение...

Моят син ходи на плуване в 97-мо училище в Люлин. Имат и свободни часове, извън тези за детските тренировки. За съжаление съм загубила телефона на басейна, но е отворено целодневно, а и най-точна информация ще ти дадат на място.
Знам, че плувен басейн има и в 33-то, но само толкова  Peace

# 321
  • Мнения: 95
Може ли да ми препоръчате школа по естетическа гимнастика.Дали е подходяща за 7год. момиче?
Интересуваме и клуб по Таекуондо.
Усмихнат ден!

# 322
  • Мнения: 7 149
Момичета, някой да е чувал за пързалка за ролери в София?
В студентски град. Не знам дали става за ролери.
https://www.facebook.com/SkateParkSofia

# 323
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Имах предвид по-скоро нормална пързалка, като ледена пързалка, но с паркет или мозайка. Малко сме малки за рампи.  Laughing

# 324
  • София
  • Мнения: 6 259
Може ли да ми препоръчате школа по естетическа гимнастика.Дали е подходяща за 7год. момиче?
Интересуваме и клуб по Таекуондо.
Усмихнат ден!

Може ли да ми препоръчате школа по естетическа гимнастика.Дали е подходяща за 7год. момиче?
Интересуваме и клуб по Таекуондо.
Усмихнат ден!

Левски Бонитас - клубът по естетическа гимнастика на Нешка Робева, би трябвало да са на Герена (каката тренира художествена гимнастика в друг клуб, така че с повече не мога да помогна Wink ). За 2012 или 2013 бяха световни клубни шампионки... И да, подходяща е за 7-годишно момиче. Мария Гатева в момента, доколкото знам, има само ХГ в НСА; в школата й (Нюанс) ест. гимнастика в мом. мисля, че няма  Peace От таекуондото съм се откъснала преди 1000 гг., така че там нищо не знам  Simple Smile

# 325
  • Мнения: 95
 Спящата много благодаря! Peace

# 326
  • Мнения: 390
Здравейте, искам да задам въпрос относно спортната гимнастика...
Става въпрос за момче на 7г....учителят по спорт от у-щето ми препоръча горещо да го запиша на спортна гимнастика. Те правят някои елементи там и той наистина се справя много добре и има голямо желание...
Обаче, аз съм чувала, че от този спорт се остава нисък. Вие какво мислите? Учителят казва не, но аз мисля, че има определени спортове, чиито движения влияят на фигурата на децата по определени начини. Неслучайно няма нисък баскетболист, нали...
Учителят казва, че всичко било генетично и треньорите знаели предварително, като погледнели родителите, как ще се развият децата, а не че спортът ги прави някакви. /Не става въпрос за нас тук, ние сме нормално високи./
Аз ще си позволя да не се съглася обаче, защото познавам трима братя, чиито родители със сигурност не са високи, а те на 16-17г вече гонят 2м.
Та, остава ли се нисък от спортната гимнастика, как мислите? За момчета ме интересува особено, при момичетата не е проблем.

# 327
  • София
  • Мнения: 6 259
nizza, не мисля, че от спортната гимнастика се остава нисък  Peace Треньорите преценяват не само п ръста на родителите, но и по костната структура и т. н. Доколкото ми и известно, статистически съвременните спортни гимнастици са по-високи от своите родители, било те спортисти или не. Спортът може да повлияе по-скоро на структурата (фигурата), не толкова на ръста (по-скоро може да се достигне до някой и друг сантиметър по-дълги крайници при системни стречинг упражнения, к. като цяло не липсват в спортната гимнастика)... В заключение ще дам пример със спорта на дъщеря ми - ХГ: някои от момичета не успяха да достигнат до по-далече и благодарение на ръста си (прекалено високите изглеждат тромави, не могат да се премятат и т. н., колкото и да са слаби, а прекалено ниските пък нямат достатъчна дължина на крайниците); никакви тренировки и диети не можаха да ги оставят по-ниски или пък да ги направят по-високи  Wink Като цяло професионалните занимания със спорт отнемат страшно мн. вр. - каката в мом. тренира по 4 часа от понеделник до петък и от 9 до 16 часа в събота. За щастие истински травми още нямаме, но и това е част от играта... От друга страна, това, к. може да ти даде спорта, няма какво друго да ти го даде (мое мнение), но пък и никой не може да ти обещае, че със сигурност ще станеш шампион   Simple Smile

# 328
  • Мнения: 67
Момичета смятам, че този материал може да е полезен за доста от нас. Аз лично на есен ще имам първолак :
http://fakti.bg/zdrave/91405-vse-poveche-deca-s-grabnachni-izkrivavania

# 329
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Здравейте,
изчетох последните няколко страници, но не намерих нищо за двата спорта, които ме интересуват.
Моля, ако някой има информация кой софийски клуб по бейзбол/софтбол тренира 10 годишни, да сподели.
И от биатлон в София се интересуваме newsm78 Намерихме само един клуб Бояна, който за изминалата зима нямаше група

Общи условия

Активация на акаунт