здравейте! Ще раждам в "Св.София"

  • 4 482
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Hands Thumbsup Stiskam palci vsi4ko s dvama vi s Beb4o da e ok.
Ste 4akame bebe6ki novini.  ylinfant   babyuu  :new-bday:

# 16
  • Мнения: 562
А, Гена, маминка, вие не сте ли на отдихание с татенцето? Shocked

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: Pola
А, Гена, маминка, вие не сте ли на отдихание с татенцето? Shocked

Ami,otlozhihme za idvastiya weekend!
Togava ste bydem s bol6aya company- kumicata Lisica i sie, oste edna bremenna maminka i oste 2 sem.  bigdance2
To, nali tova ste nie hodeneto za taz godina Cry , re6ihme pone da sme tayfa Sunglasses
Ti, naradva li se na mama, pogleziha li te , kakto si trebva  Wink
Az sym do kraya na sedmicata v bolni4en i se raztakavam.
Moje da svirna za kafepitie, a i da pribera edni pari  Wink

# 18
  • тук-там
  • Мнения: 5 688
Ерика,

Стискам палци, мила, вси4ко да мине по вода!!!

# 19
  • Мнения: 1 704
Цитат на: Erica
Цитат на: Gena
I az  ste razhdam v "St. Sofia", jivot i zdrave, na 12.02.2005, pri d-r Panova, vyv VIP - a.
Ne sa koy znae kakvo usloviyata tam, no sravneni s obiknovenite sa si dosta prili4ni. Pyk i v takyv moment sa vajni lekarskiyat ekip i aparaturata v bolnicata.


Също при нея. Вдругиден. После ще разказвам- стискайте палци!


Стискам и аз Laughing
дано всичко да мине бързо и леко, а вдругиден да си гушкаш мъничкото човече!

# 20
  • София
  • Мнения: 438
mtz, прочетох някъде, че ще раждаш със секцио без уговорка с лекар. Аз много се чудя, какво точно да правя?... От една страна ми се струва, че ще е по-спокойно ако си платя и се уговоря с някой, а от друга страна - това си е доста солена сума, а и на лекарите това им е работата, нали... Но както и да е- исках само да питам след като нямаш уговорка, кой и кога  ти насрочва секциото и колко време предварително трябва да се влезе в болницата?  На теб кога ти е термина?

# 21
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Аз родих малкото си Мартинче на 20.08.2004 там, със секцио.
Оперира ме д-р Божидар Ташков (с уговорка), и съм много доволна. Спомените ми от там са все едно от курорт - не бях във VIP стая, но бяхме 3 момичета, даже и телевизор си внесохме. Доволна съм от всички там. Операцията ме е боляла
главно от смях  Grinning Гласувам с две ръце за "Света София"!

# 22
  • Мнения: 819
Цитат на: Nelly

Само да спомена, че не съм си избирала лекар, отидох при екипа на смяна. Раждах във VIP зала с присъствието на таткото и бих препоръчала такова раждане на всеки (стига да има финансовата възможност, разбира се).


Какво трябва да е финансовото ни състояние, за да си го позволим?

# 23
  • тук-там
  • Мнения: 5 688
Doroty, 4ак сега про4етох питанката ти. Ходих на контролен преглед при д-р Савова, за да ми определи дата за сецкиото. Тя ми каза, 4е ще ме приемат на 15.11, уто4нихме 4е е ще е по каналния ред - с направление и без уговорки. Информирах се от много места, 4е вси4ки екипи там са добри. Естествено вси4ко е въпрос на късмет - може да си платиш и да има усложнения, или вси4ко да мине по вода и без да си се ръсил.

Аз ве4е споменах, 4е имам възможност да платя, но обмислих добе този вариант и реших, 4е ние сме при4ина лекарите да се превърнат в търгаши. РАЖДАНЕТО Е БЕЗПЛАТНО!!! Поне за тези, които са си внасяли осигуровките. Ако поощряваме корупцията, нямаме оправдание да се оплакваме от нея. Естествено не съм безумно смела и ако живота на бебето ми опре до пари, няма да рискувам, но ... да се надяваме, 4е това няма да се слу4и.

Знам за много мами, родили там по каналния ред. Мисля, 4е не бива да се натягаме излишно.

# 24
  • Мнения: 185
Цитат на: Vilione
Цитат на: Nelly

Само да спомена, че не съм си избирала лекар, отидох при екипа на смяна. Раждах във VIP зала с присъствието на таткото и бих препоръчала такова раждане на всеки (стига да има финансовата възможност, разбира се).


Какво трябва да е финансовото ни състояние, за да си го позволим?


Пиша цените от преди 2 месеца:
- раждане във ВИП зала - 100 лв.
- раждане във ВИП зала с присъствието на близък (1 брой - таткото или някой друг) - 200 лв.
- самостоятелна ВИП стая - 75 лв. на вечер
- "двойка" ВИП стая - 30 (или 35) лв. на вечер

Определено си струва парите, така че горещо препоръчвам раждане там и ползване на тези услуги.

Успех и леко раждане на всички ви Simple Smile

# 25
  • Мнения: 128
родих там и трябва да ти каза, че вторият път пак мисля да е в "Св. София". най-добрите лекари са там, отношението на персонала е страхотно, не те изнудват за пари, а и скоро е правен ремонт - всичко е ново. Силви Вартан мисля че беше им е спонсор за ремонта и новата апаратура. това го знам от персонала.

# 26
  • Мнения: 46 508
Цитат на: angelica
Изключително съм доволна! Grinning  Grinning  Grinning
Родих там и я препоръчвам на всеки, който ме попита. Sign Exclamation

Бях 1 ден в патологична и никак не съм очарована, но за това пък в родилно отделение са страхотни!!!  
След дълго проучване от моя страна реших да раждам там. Отидох и родих без никаква уговорка и съответно не съм плащала нищо. И лекарите и акушерките са изключително мили и благоразположени. Помагат, обясняват, внимателни са, винаги има някой около теб. И показаха бебето на таткото 2 чеса след като се роди!!!


А защо след 2 часа, не ги ли показват веднага след раждането????
Аз не съм раждала там, но ходих на курс за Бъдещи родители и  ми направи впечатление чистотата в родилно!
Успех! Grinning

# 27
  • Мнения: 544
Цитат на: nikol78

А защо след 2 часа, не ги ли показват веднага след раждането????
 Grinning


Веднага след като се роди отнасят бебето в детския кът, мият го, преглеждат го, повиват го и после ти го дават да го гушнеш за малко.  Simple Smile  Ако поискаш може да го погледнеш както е мръсничко, но никой няма да го разнася, за да го показва на таткото (е, ако той е с теб в родилно, също ще го види Laughing )

След това оставят бебето в другата стая на топло и спокойно да изчака, докото ти си готова.  И преди да те качат в стаята може да се видиш за малко с близките и тогава те виждат и бебето. Grinning  Grinning

# 28
  • Мнения: 46 508
Цитат на: angelica
Цитат на: nikol78

А защо след 2 часа, не ги ли показват веднага след раждането????
 Grinning


Веднага след като се роди отнасят бебето в детския кът, мият го, преглеждат го, повиват го и после ти го дават да го гушнеш за малко.  Simple Smile  Ако поискаш може да го погледнеш както е мръсничко, но никой няма да го разнася, за да го показва на таткото (е, ако той е с теб в родилно, също ще го види Laughing )

След това оставят бебето в другата стая на топло и спокойно да изчака, докото ти си готова.  И преди да те качат в стаята може да се видиш за малко с близките и тогава те виждат и бебето. Grinning  Grinning


 Grinning Явно във всяка болница е различно! Аз родих секцио и докато ме шиеха го къпаха и после го оставиха при мен за няколко часа, докато мъжа ми стоеше до мен! Вярно, че е малко гадно  излизането от пълна упойка, но бебето и съпруга ми действаха много успокояващо, затова питам Grinning
Поздрави!

# 29
  • София
  • Мнения: 438
mtz, много благодаря за отговора. Аз просто се чудя дали ако не платя за избор на лекар не поемам прекалено голям риск. И ние сме готови да платим ако нещо тръгне да се обърква, но никога на лекарката при която ходя на консултации...Точно в коя седмица трябва да отида на контролен преглед и при кого? Аз имам изкарана тежка операция през 2000г. от ендометриоза, а след това 2002г. секцио. В момента бебето е седалищно и за пореден път имам масово бактерии в урината, но съм резистентна към всички антибиотици. Много ме е страх , защото "моята" лекарка мисли , че няма достатъчно основание за секцио. Не , че се глезя и просто така не искам да раждам нормално,ами съм сигурна , че със всичките сраствания и болки не мога да родя нормално или поне такова "нормално раждане" ще бъде фатално за бебето...
Колко дни преди термина ти назначават секциото?
Имам толкова много въпроси...Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт