Голямата тема за малките масла - 6

  • 68 719
  • 735
  •   1
Отговори

Анкета

Кое е любимото Ви масло за коса?

Опции:

* Може да изберете максимум 2 опции.

# 165
  • Мнения: 4 390
А някой може ли да даде отзиви за третиране на целулит с масла???  Thinking
Ето за целулита:
http://cosmeticsandoils.blogspot.com/2013/01/bez-celulit.html

velvetvoice, масло от семки на нар, масло от шипкови семки, масло от малинови семки. Peace
Био арган съм ползвала за кожата, не останах изобщо очарована. Rolling Eyes

# 166
  • Мнения: 452
Клео, моят био кокос няма никаква миризма, но пък откъм действие съм повече от доволна. И за косата, и за лицето.  Peace
Наистина ли? Всъщност аз искам да ми мирише, затова ми стана криво като го отворих маслото на Икаров. Може пък да не трябва да мирише!  Hug
P.S. А кое е кокосовото масло, което ползваш ти? 

# 167
  • София
  • Мнения: 73
Клео, моят био кокос няма никаква миризма, но пък откъм действие съм повече от доволна. И за косата, и за лицето.  Peace
Наистина ли? Всъщност аз искам да ми мирише, затова ми стана криво като го отворих маслото на Икаров. Може пък да не трябва да мирише!  Hug
P.S. А кое е кокосовото масло, което ползваш ти? 
Истинското кокосово масло си мирише.Аз си взимам от Зоя.бг и го ползвам за хиляди неща,мажа се се с него,мия си зъбите,ям го,правя сладкиши  Grinning

# 168
  • Мнения: 490
Клео, моят био кокос няма никаква миризма, но пък откъм действие съм повече от доволна. И за косата, и за лицето.  Peace
Наистина ли? Всъщност аз искам да ми мирише, затова ми стана криво като го отворих маслото на Икаров. Може пък да не трябва да мирише!  Hug
P.S. А кое е кокосовото масло, което ползваш ти? 
Истинското кокосово масло си мирише.Аз си взимам от Зоя.бг и го ползвам за хиляди неща,мажа се се с него,мия си зъбите,ям го,правя сладкиши  Grinning

миеш си зъбите  newsm78 не бях чувала за това.Аз си мия зъбите понякога с масла или сода за хляб.
какво му е действието?

# 169
  • Мнения: 1 883
Момичета разглеждах Зоя и си харесах рецепта за масло за тяло. Някой дали е правил нещо подобно? И какво ще стане ако смеся толкова много миризми? Ето и рецептата:

1/2 чаша какаово масло, 1/2 чаша кокосово масло, 1/4 чаша кайсиево масло или бадемово масло, 2 ч.л. пчелен восък (настърган), 10 000 IU витамин Е (от капсула). Какаовото, кокосовото масло и восъка се разтопяват на водна баня и се добавят останалите съставки. Разбърква се добре и се изсипва се в подходящо бурканче. Могат да се добавят билки или етерични масла по желание, но какаовото масло дава приятен шоколадов аромат.

Това е копнато от сайта. Тук пише ,че ще мирише на какао / което ме устройва/ ,но от къде да намеря кайсиево масло? Пчелен восък от пазарите, вит Е от  аптеката.
Харесах си и какаово и кокосово масло, но как да разбера дали миришат тези масла?

# 170
  • София
  • Мнения: 73
Клео, моят био кокос няма никаква миризма, но пък откъм действие съм повече от доволна. И за косата, и за лицето.  Peace
Наистина ли? Всъщност аз искам да ми мирише, затова ми стана криво като го отворих маслото на Икаров. Може пък да не трябва да мирише!  Hug
P.S. А кое е кокосовото масло, което ползваш ти? 
Истинското кокосово масло си мирише.Аз си взимам от Зоя.бг и го ползвам за хиляди неща,мажа се се с него,мия си зъбите,ям го,правя сладкиши  Grinning

миеш си зъбите  newsm78 не бях чувала за това.Аз си мия зъбите понякога с масла или сода за хляб.
какво му е действието?
Ами то по принцип има рецепта за кокосова паста и в нея има сода,но мен нещо не ме кефи содата в/у зъбите и затова действам без нея,просто с масло.Със сигурност знам за антикариесно действие+антибактериално,което ме устройва.

# 171
  • София
  • Мнения: 73
Момичета разглеждах Зоя и си харесах рецепта за масло за тяло. Някой дали е правил нещо подобно? И какво ще стане ако смеся толкова много миризми? Ето и рецептата:

1/2 чаша какаово масло, 1/2 чаша кокосово масло, 1/4 чаша кайсиево масло или бадемово масло, 2 ч.л. пчелен восък (настърган), 10 000 IU витамин Е (от капсула). Какаовото, кокосовото масло и восъка се разтопяват на водна баня и се добавят останалите съставки. Разбърква се добре и се изсипва се в подходящо бурканче. Могат да се добавят билки или етерични масла по желание, но какаовото масло дава приятен шоколадов аромат.

Това е копнато от сайта. Тук пише ,че ще мирише на какао / което ме устройва/ ,но от къде да намеря кайсиево масло? Пчелен восък от пазарите, вит Е от  аптеката.
Харесах си и какаово и кокосово масло, но как да разбера дали миришат тези масла?
Аз си правя подобни масла,но слагам също шеа и етерични масла.Днес пък си направих с масло от манго и восък.ако искаш мога да постна някои рецепти,но са на английски. Миришат страшно хубаво и се разтапят при допир от тялото.Ако не намериш кайсиево давай с бадемово.Иначе аз кайсиево си намерих в сайта на екомама на Балчо.

# 172
  • Мнения: 0
 vela, тази рецепта звучи много добре, няма опасност да се смесят миризми, защото от изброените само какаовото и кокосовото масло имат аромат (пчелният восък също не мирише). Може ли да ми дадеш линка с рецептата, досега в Зоя бг не съм намирала рецепти, а много искам да погледна  Blush
 ccveti, много ми се иска, ако другите пишещи нямат нищо против, да пуснеш твоите рецепти, въпреки, че са на английски ...
 
 

# 173
  • София
  • Мнения: 73
vela, тази рецепта звучи много добре, няма опасност да се смесят миризми, защото от изброените само какаовото и кокосовото масло имат аромат (пчелният восък също не мирише). Може ли да ми дадеш линка с рецептата, досега в Зоя бг не съм намирала рецепти, а много искам да погледна  Blush
 ccveti, много ми се иска, ако другите пишещи нямат нищо против, да пуснеш твоите рецепти, въпреки, че са на английски ...
 
 
http://wellnessmama.com/6544/whipped-body-butter-recipe/
и
http://gardentherapy.ca/green-guide-natural-beauty-review/

# 174
  • Мнения: 0
Много благодаря   bouquet

# 175
  • София
  • Мнения: 6 242
vela, Икаров имат кайсиево.

# 176
  • София
  • Мнения: 73
Аз лично на Икаров повече нищо няма да си купя.

# 177
  • Мнения: 805
Има обезмирисено и пак истинско кокосово масло.

# 178
  • GYM
  • Мнения: 814

velvetvoice, масло от семки на нар, масло от шипкови семки, масло от малинови семки. Peace
Био арган съм ползвала за кожата, не останах изобщо очарована. Rolling Eyes
Всичките наведнъж, или с някое от тях?
Загледах се в кремовете там,харесах един с коноп, ама като не може да се пробва преди това Tired Ще погледна какво предлага нашият био-магазин, пък ще го мисля Thinking

# 179
  • Мнения: 4 390
Цитат
Всичките наведнъж, или с някое от тях?
Загледах се в кремовете там,харесах един с коноп

Някое от тях. Simple Smile Маслото от малинови семки е много хубаво, с много висок слънцезащитен фактор, но не всички кожи го понасят.
Масло от коноп обожавам.

Общи условия

Активация на акаунт