Преходни гащички

  • 21 353
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 139
Мисля да започнем отказване от памперса и се чудя дали има смисъл/полза от преходните гащички.
Моля споделете опит:)

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
При моя син имаше полза.
Носи ги известно време и когато се почувства готов, сам предложи да сложим слипчета.

# 2
  • BG
  • Мнения: 2 458
Ние преминахме този етап и от няколко месеца сме на гърне, но ми стана любопитно какво представляват преходните гащички. Памперс-гащички ли?

# 3
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Ние преминахме този етап и от няколко месеца сме на гърне, но ми стана любопитно какво представляват преходните гащички. Памперс-гащички ли?

Ето това са преходни гащички http://darove.com/image/cache/data/angelbaby/gasht%20j-180x180.jpg

# 4
  • София
  • Мнения: 139
Ние преминахме този етап и от няколко месеца сме на гърне, но ми стана любопитно какво представляват преходните гащички. Памперс-гащички ли?


Преходните гащи са такива, че не пропускат течности навън, за да се мокрят дрехите, но държат мокро (с цел детето да се чувства некомфортно). Идеята е като се чувства мокро да свикне, че трябва да ползва тоалетна:)

# 5
  • BG
  • Мнения: 2 458
Мерси за инфото! Интересно на какви цени са? За еднократна употреба ли са?
Ние цяло лято го оставихме на вилата по двора само по гащички да си пишка в тях и точно с цел дискомфорт, но в един момент той си свикна и с дискомфорта и си шляпаше напикан Crazy. Тъкмо се бях отчаяла и реших, че явно и тази зима ще си караме с пампите и септември, като тръгна на ясла, точно за 1 месец беше научен на гърнето.

# 6
  • София
  • Мнения: 139
аз харесах това: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8397&cat=176

Още не съм купувала. Понеже не са евтини, реших да проуча въпроса първо:)

# 7
  • Мнения: 1 110
Имахме такива гащички и това ме подсети, че трябва да впиша при ненужните покупки в другата тема. Измислени са, колкото да си хвърлиш парите на вятъра. Взех на bambino mio и имах големи очаквания. Когато детето се напишка малко повече изпускат, имат едни ластици отстрани и познайте какво става, когато решим да ги свалим? Как се сваля подобно нещо? Навсякъде става мокро, да не говорим ако има аки. Освен това малките деца не могат да казват и е твърде възможно да се простудят от мократа и неприятна гума. Не са за еднократна употреба. Ето това бяха нашите
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4799

# 8
  • BG
  • Мнения: 2 458

 ...имат едни ластици отстрани и познайте какво става, когато решим да ги свалим? Как се сваля подобно нещо? Навсякъде става мокро, да не говорим ако има аки.


Поради същата причина се отказах от памперс-гащите, макар че са много файски, но за сметка на това - скъпи.

# 9
  • Мнения: 256
Малката  не  е ползвала такива гащички и пак се научи да пишка в гърне.
Мисля, че няма нужда от такива гащета  и това са излишни разходи, но всеки си решава сам.
Нали като се начишка пак ще трябва да я смениш смисъл и с обикновените е същото остави я малко да постои начишкана и резултата е същия. Е да тези гащета ти спестяват едно мокро петно на килима  Mr. Green  Ти сама си прецени все пак всяка майка иска най-доброто за детето си  Hug
Аз и взех пеещо гърне и и беше много интересно сега и с малката по същия начин
 Успех и търпение  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 513
Моят син махна памперса долу-горе на вашата възраст. Подобни гащички не сме ползвали, всъщност за пръв път ги виждам, пробвахме памперс-гащи, но не ми се видяха по-удобни от другите памперси. При нас с гърнето така и не ни се получи, научи се да ползва направо тоалетната.

# 11
  • София
  • Мнения: 139
Да, и при нас няма да има гърне - директно на тоалетната сяда, но сега е студено, ако е навън и се напишка всичко ще стане мокро...
Другият вариант е да чакам още 2 месеца и тогава да се отучваме.

Не ми пречи да походя с парцала една седмица след нея, но проблемът е, че като е навън не е опция да се намокри цялата с хилядите дрехи...

# 12
  • Мнения: 8 237
Аз лично не виждам смисъл от тези гащи.
Моя син се опитах да махна памперса на 2 години. през зимата. Ходеше си напикан и изобщо не му пукаше че му е мокро и студено. Опита ми трая 2 дни. На 2г.4м. махнахме памперса за 5 дни. Имаше 2-3 напишквания но беше топло и излизахме с няколко чифта дрехи.

# 13
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Не съм купувала подобни гащи. Махнахме памперса на 1 година и 8-9 месеца.

# 14
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Ние опитахме с обикновени слипчета. Има същия ефект като преходните гащички - стои мокро и неприятно на детето. Но, моя син май е непукист и изобщо не го дразни факта, че е мокър  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт