Омагьосан кръг или Параграф 22???

  • 2 199
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 210
Такаа.Зна4и след вси4ки премеждия с нашето повръщане и неядене и диагнозата "мотилитетни нарушения" сега сме в следната ситуация:
Абсолютно ни е противопоказно вси4ко освен кърма, оба4е: тя намалява, въпреки опитите ми, защото в определени дни и 4асове (обикновено следобяд) Ив4о просто не иска да су4е. Зна4и полу4ава се класи4еското- иска да су4е, ако има много мляко, което да те4е без усилие. Ина4е се върти и отказва. Да де, ама как да те4е, като липсва стимулацията?? Напоследък "помага" следното- надвесвам се над него и се радва да ме гледа как се "църкам" в лъжи4ката и така със зор за около 40-50 минути го докарваме до около 50лъжи4ки. Ако се изцедя и му давам- не ще. ДА де ама ръ4ното изцеждане е май не особено ефективно за увели4аването на кърмата. А ве4е имам 4увството, 4е и с помпата не става (Авент)- едвам изцеждам по 20-30гр. от двете гърди, а той със зор е изял 80-90. На 5 месеца е- това му е явно крайно недостатъ4но, но той не ще и не ще. И за капак като повърне после половината.....
Шише КАТЕГОРИ4НО отказва. Даже ве4е и 4ай не иска да пие...Преди няколко дни се бях побъркала- по4ти цял ден отказа да яде, гърдите ми следобяда бяха като пресъхнали, не беше пил никакви те4ности и не спря да повръща и аз от шаш и паника за пръв път му дадох формула АР. Със страшен зор и по4ти насила с лъжи4ката, но му я дадох. На повръщането не оказа никакъв ефект, но аз се успокоих, 4е поне нещо е изял(изпил). Гастроентероложката оба4е каза, 4е е наложително да не му давам нищо освен кърма. А откъде??? По4нах да го 4акам да огладнее-не става-пак дръпне 100-120мл и край. Сега яде м/у 4 и 5 пъти, наддаваме много малко....
С цеденето съм в патова ситуация- давам му да су4е-не ще, казвам си- ще из4акам, ще му дам след малко.Или пък да се изцедя. И по4ва едно 4удене..Ако се изцедя-той решава да яде-да ама ве4е няма какво и се нерви-с лъжи4ката не ще. Ако не се изцедя-диването решава, 4е няма да яде и така си отвисяваме 3-4 4аса. А кърмата си намалява.....Пих Церукал-действително е доста ефикасно, но имам 4увството, 4е действа докато го взимаш, а после става по-лошо, а във вси4ки книги, а и в листовката на самото лекарство пише 4е е противопоказен за кърма4ета и, 4е 100% минава в кърмата...
А на бебето нали проблемите му се бяха задълбо4или то4но след Церукала и другите лекартсва, които му изписаха....И става едно натрупване на притеснения и нерви...
Днес гастроентероложката ми каза следобяд, ако нямам много кърма и той не иска да яде да пробвам с кашата на Нестле-само, 4е не разбрах то4но името- Синлак или нещо такова.Имате ли представа каква е и дали трябва да действам като при класи4еското захранване???
Просто незнам какво да правя- супер важно е да имам кърма до последно, ама сладур4ето не може да разбере, 4е трябва да су4е за тая цел Laughing
Кажете какво да правя???

# 1
  • Мнения: 3 379
Ох, мила, не мога много да ти помогна, но ще опитам със съвет за цеденето.

Защо не пробваш с упражнения? Имам предвид да бъдеш настоятелна и да се цедиш с помпата на Авент например поне веднъж дневно? Аз в началото като започнах да се цедя и много малко изцеждах, но в последствие като привикнаха гърдите ми и аз към процеса и се получава много лесно вече...

Дано се оправите скоро!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 210
Мерси SZA, ще пробвам. Аз се бях усъвършенствала с помпата- като родих-Ив4о беше две седмици в болница, та тогава се бяхме "сработили" с помпата, ама сега нещо...Само се 4удя кога да се цедя. Сега ядем горе долу така:
-През ноща- когато се събуди и колкото пъти се събуди- обикновено смуква 3-4 пъти и заспива (Спи при нас, за което м/у другото пуснах въпрос в другия форум)-
- Към 6.30-7.00 хапва мъъни4ко
- около 10-10.30 яде
-около 14-14.30 яде, но не особено охотно
-около 17.30-18 се по4ва мъ4ението-тогава храненето е ад!!
-в 21-21.30 след баня, на по4ти заспало яде добре.
Та това е "режима" който сам си е наложил-даже някои хранения май му ги насилвам аз....
Просто незнам в кой интервал да се цедя..

# 3
  • Мнения: 3 379
Ами можеш да пробваш на първо време за "привикване" един вид да се цедиш около 23.00 ч. преди да си легнеш - няма значение колко ще изцедиш, просто цеди всяка гърда по 10-тина мин най-малко. После, като посвикнеш и се сработите с помпата, започни да се цедиш преди "кошмарното" ядене в 17.30-18.00 ч. и му давайте с лъжичка да яде тогава. След лъжичката предлагай и гърдата. Дано се оправите бързо.

# 4
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
За цеденето и кърмата не знам какво да те посъветвам, но опитвала ли си друго шише? Или друг биберон? Защото моят син също отказваше някои шишета, или биби, вече е голям, но вода пие само от едно точно определено шише с каучуком биберон, всички други шишета са със силиконови  Rolling Eyes . Пиша го, защото си представям какво мъка е да даваш кърма с лъжичка...

# 5
  • Мнения: 7 106
Еми, аз се сетих и нещо друго.В часоветев които Ева ми правеше най-големите въртели влизахме двете в банята на тъмно,като въобще не я насилвах да суче!Носех я, подрусвах я и тя като нищо не може да види в тъмницата,захапва и суче.Е не винаги е минавал номера,но като цяло работеше.Пробвай и ти,ако не сте го изпробвали този вариант.

# 6
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Съжалявам за проблемите ви и се надявам по-скоро да отшумят. Кашата се казва Sinlac, ето ти повече инфо, виждала съм я в Била.
Успех

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Миличка, купи си чай за подобряване на лактацията, може и да има ефект. На мен ми направиха такъв в една русенска аптека - точно Мони беше отказала да суче от едната страна и като че ли кърмата ми беше почнала да намалява. Още първия ден, като пих от чая, гърдите ми се напълниха и се втвърдиха както в началото.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
В краен случай пробвай да вземеш кърма от Банката за Майчина Кърма........

# 9
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Liorena
В краен случай пробвай да вземеш кърма от Банката за Майчина Кърма........


Много добра идея, в краен случай и това е решение...

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: SZA
Цитат на: Liorena
В краен случай пробвай да вземеш кърма от Банката за Майчина Кърма........


Много добра идея, в краен случай и това е решение...


Разбира се, трябва да се търси решение, и мисля, че за такъв случай, в Банката няма да откажат.
Еми, обади им се, ако си притеснена, че ти намалява кърмата, и не се отчайвай - няма проблеми, има само решения Simple Smile

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Понеже лактацията се подобрявала най-добре от цмокането, съм чела,съветвали са ме, че ако бебето не изсуква достатъчно, това може да стори бащата. Не виждам нищо нередовно в това, не проявявайте предразсъдъци моля. Реално, ако бащата няма нищо против, ще помогне доста.
Иначе: банка за кърма краен вариант, както подсказа Liorena .
 
Emi надявам се скоро да се разреши проблема, да се успокоят нещата и да се наслаждавате на родителството пълноценно.  Flowers Four Leaf Clover

# 12
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Emi
Днес гастроентероложката ми каза следобяд, ако нямам много кърма и той не иска да яде да пробвам с кашата на Нестле-само, 4е не разбрах то4но името- Синлак или нещо такова.Имате ли представа каква е и дали трябва да действам като при класи4еското захранване???
Просто незнам какво да правя- супер важно е да имам кърма до последно, ама сладур4ето не може да разбере, 4е трябва да су4е за тая цел Laughing
Кажете какво да правя???

Синлак яде и дъщеря ми и имаше много добър ефект срещу повръщането. За съжаление вашият проблем е по-сериозен отколкото бе нашият. Ако и с банката за кърма не успееш (а това би било абсурдно), то Синлак можеш да даваш, но не знам дали по същата схема като при класическото захранване. Все пак, аз я давах, след като бебето е захранено с картофено пюре и т.н. Питай докторицата си пак, но във всички случаи Синлака е много вкусна (едвам се удържах да не си правя и на себе си една порцийка). На нас ни помогна, което е и по-важното.

# 13
  • Мнения: 3 927
здравей Emi,
явно при вас ситуацията е сериозна....не съм купувала тази каша, но сега си спомних, че първата педиатърка на бебка, която към края на 1-я месец на бебка постави диагнозата рефлукс, ме посъветва да започна да давам преди всяко кърмене+дохранване по 1-2 ч.л. оризова каша - един вид да подейства като сгъстител в стомахчето. аз купих каша, но така й не дадох, защото точно в този момент се "ограмотявах" Wink  за късното захранване и ми се стори налудничаво да дам на бебевъв втория месец каша......не знам дали щеше да им ефект, питай твоята гастроентероложка за тази вариант, все пак вие сте по-големи....
и пак ти желая търпение, при нас повръщането с времето намалява, особено след като вече ядем каша и пюре.....явно израстването е решението на този проблем...

# 14
  • София
  • Мнения: 2 210
Много ви благодаря за подкрепата и съветите!!!
Шали,
Цитат
влизахме двете в банята на тъмно
, -
днес се пробвахме- не помогна:-) върти се да разглежда, въпреки, 4е нищо не вижда и това е!:-)
Както и да е, изцедих 80гр и лъжи4ка по лъжи4ка, успях да му дам малко поне...
Купих кашата от Била, ще видим следобяд дали ще се наложи да давам...И как..
Благодаря ви още веднъж!

# 15
  • София
  • Мнения: 2 210
Нещо обърках схемата с цитатите:-) Simple Smile
Трябваше това за банята да е цитат. Sorry!!

# 16
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Цитат на: alma
Понеже лактацията се подобрявала най-добре от цмокането, съм чела,съветвали са ме, че ако бебето не изсуква достатъчно, това може да стори бащата. Не виждам нищо нередовно в това, не проявявайте предразсъдъци моля. Реално, ако бащата няма нищо против, ще помогне доста.
Иначе: банка за кърма краен вариант, както подсказа Liorena .


Ако все пак прибегнете до варианта с бащата, трябва да сте много внимателни да не хванеш някоя инфекция от устата му. Трябва да се спазва много добра хигиена и жабуркания с препарати за устна кухина.

Пиши пак как се развиват нещата при вас. Стискам палци Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 2 210
Цитат на: logo5ka
Цитат на: alma
Понеже лактацията се подобрявала най-добре от цмокането, съм чела,съветвали са ме, че ако бебето не изсуква достатъчно, това може да стори бащата. Не виждам нищо нередовно в това, не проявявайте предразсъдъци моля. Реално, ако бащата няма нищо против, ще помогне доста.
Иначе: банка за кърма краен вариант, както подсказа Liorena .


Ако все пак прибегнете до варианта с бащата, трябва да сте много внимателни да не хванеш някоя инфекция от устата му. Трябва да се спазва много добра хигиена и жабуркания с препарати за устна кухина.

Пиши пак как се развиват нещата при вас. Стискам палци Grinning


Едва ли ще стигнем до този вариант- първо таткото е на работа по цял ден, после- съвсем в на4алото за проба само опита, ама не можа да дръпне нищо Simple Smile))), явно бебетата са специалисти Simple Smile))
Пак благодаря на вси4ки за подкрепата! Добре, 4е ви има!!!!

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Освен цялата ми подкрепа в тази трудна ситуация мога само да добавя към съветите да усвоиш техники за релаксация, които да прилагаш преди кърмене, както и преди цедене - така млякото ще тече по-лесно.
Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 210
Много мерси Boo!!! Бях 4ела един твой съвет преди време и сега докато се цедя и кърмя си мисля за едни фонтани и водопади от мляко:-)))))) Може и да не помага, но не вреди!
Много ни липсваше във форума!!
Добре дошла отново!!!

P.S.4етох статията ти в сп.Мама, поздравления. Само като гледах снимката не ми стана ясно за тези зорове за отслабване от преди месец:-))))))

# 20
Здравей, съжалявам, 4е кърменето при вас проти4а с толкова проблеми  Sad . Това, което според мен би могло да помогне, е да се цедиш по-4есто. Помпата на Авент е много добра, едно май4е във форума разказваше за своя приятелка, която от 2/3 дохранване с адаптирано мляко е преминала изцяло на кърма, постепенно, с помощта на често изцеждане с помпата. Можеш да изцеждаш и през 1-1.5 часа от на4ало, докато се увели4и коли4еството кърма. Така само след наколко дни ще те4е по-силна струч кърма, бебе4о ще е доволен и най-вероятно ще иска да су4е пове4е. По този на4ин дори нераждали жени успяват да кърмят! Зна4и и ти ще се справиш! Успех и пиши, как са нещата при вас!

Общи условия

Активация на акаунт