Майчинството счетоводно-54

  • 31 176
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 63
Здравейте! Аз съм за сега в неплатен отпуск от 6 месеца. Малкия не е приет за сега в ясла  и имам питане. Сега какво трябва да направя след като изтекат тези месеци. Детето ми е родено на 29 януари 2011
Моля дайте ми информация какви са алтернативите ми

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Аз съм за сега в неплатен отпуск от 6 месеца. Малкия не е приет за сега в ясла  и имам питане. Сега какво трябва да направя след като изтекат тези месеци. Детето ми е родено на 29 януари 2011
Моля дайте ми информация какви са алтернативите ми

Имаш 5 м неплатен от бащата т.е общо 11 м неплатен.След като ти изтече си взимаш натрупаната платена отпуска за времето на неплатения и се връщаш на работа

# 47
  • Мнения: 63
този отпуск на бащата мога аз да го взема?, така ли да го разбирам

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
този отпуск на бащата мога аз да го взема?

Да,до 5 м от неговия неплатен за гл на дете до 8 години

# 49
  • Мнения: 63
Благодаря за бързия отговор! Предполагам е необходима служебна бележка от неговата служба? А относно тази програма за детегледачка, мога ли да се кандидатирам и съответно пенсионери може ли да бъдат?

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря за бързия отговор! Предполагам е необходима служебна бележка от неговата служба? А относно тази програма за детегледачка, мога ли да се кандидатирам и съответно пенсионери може ли да бъдат?

За прехвърлянето на неплатения от бащата трябва декларация свободен текст от него,че е съгласен да ти прехвърли този отпуск
За програмата за детегледачките трябва да питаш в социалните дали тази програма още работи.Мисля,че не може да е пенсионер човека

# 51
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
След като ми изтече първата година платено майчинство смятам да се върна на работа, но преди да използвам натрупания платен отпуск, може ли да взема 14 дни болничен от ЛЛ и непосредствено след това 14 дни болничен от ЛЛ на детето?

# 52
  • София-Младост
  • Мнения: 23 328
След като ми изтече първата година платено майчинство смятам да се върна на работа, но преди да използвам натрупания платен отпуск, може ли да взема 14 дни болничен от ЛЛ и непосредствено след това 14 дни болничен от ЛЛ на детето?
Може, явно ще боледувате Simple Smile

# 53
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
Чудесно!  Laughing
Благодаря!   bouquet

# 54
  • Мнения: 69
Здравейте, момичета   bouquet
Да ви попитам до кога се изплаща майчинство след като си записал детето на детска градина или до датата на първото посещение на децата?

# 55
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте, имам бебе на 6 месеца. Имам ли право през втората година да получавам детски надбавки 35лв, тъй като сега дохода ми е голям и не получавам? Как става и какви документи се подават?

# 56
  • София-Младост
  • Мнения: 23 328
Здравейте, имам бебе на 6 месеца. Имам ли право през втората година да получавам детски надбавки 35лв, тъй като сега дохода ми е голям и не получавам? Как става и какви документи се подават?
Имате право да подадете декларация, в момента в който доходите за 12 месеца назад на член от сем. са до 350лв, дали първата или втората...зависи от доходите. За необходимите документи вижте ЗСПД и ППЗСПД.

Здравейте, момичета   bouquet
Да ви попитам до кога се изплаща майчинство след като си записал детето на детска градина или до датата на първото посещение на децата?
А вие каква дата писахте в прил.12 за промяна в обстоятелствата...до тази дата ще получавате обезщетение. След това, ако имате право 1/2 от него.

# 57
  • Мнения: 2 200
След като ми изтече първата година платено майчинство смятам да се върна на работа, но преди да използвам натрупания платен отпуск, може ли да взема 14 дни болничен от ЛЛ и непосредствено след това 14 дни болничен от ЛЛ на детето?
Не може непосредствено от ЛЛ на детето 14 дни и после от твоя пак за 14 дни. Трябва да има поне е ден раб. ден прекъсване.

# 58
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 743
След като ми изтече първата година платено майчинство смятам да се върна на работа, но преди да използвам натрупания платен отпуск, може ли да взема 14 дни болничен от ЛЛ и непосредствено след това 14 дни болничен от ЛЛ на детето?
Не може непосредствено от ЛЛ на детето 14 дни и после от твоя пак за 14 дни. Трябва да има поне е ден раб. ден прекъсване.
Това е важно. А този работен ден може да е отпуск, нали?

# 59
  • Мнения: 34

Здравейте,знам че тази тема я има още 500 пъти,но прочетох няколко и все още не са ми наясно някои неща.Моля всеки , който знае нещо да ми пише.
Скоро разбрах , че ще ставам мами   babyuu newsm32 и идва проблема с майчинството.На 23 години съм и след като завърших гимназия , работех лятото на морето  в продължение на три години за по 4-5 месеца всяка.Това щеше да е добре ако трудовия ми договор беше пуснат от деня в който започвам,до деня в който приключи сезона.За тези три години трудовия ми стаж в книжката е 6-7 месеца.Искам да попитам колко години назад трябва да имам стаж?Дали може да платя назад нужните осигуровки за едно горе-долу сносно майчинство?Колко е еднократното парично обезщетение?Ако нямаш нужните години стаж и двете години майчинство ли ще получаваш 100 лв или първата ще са 100лв. , а втората 240лв.?
Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт