Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 6

  • 29 441
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Мб - чиста, тези неща образувани по сливиците й се казват детритна тапичка... Thinking
А каква е причината за появята им?
Нямам идея, сега чета и не ми харесва това, което чета...УНГ, каза може да е храна, излющени клетки, бактерия...аз се надявах да е бактерия за да я преборим...Сега реално не откривам причина....Прочетох, обаче, че често се получава след изкарана скарлатина...а пък тя я кара 2 пъти, верно без налепи, но....Сега обаче не се изолира стрептокока, при прегледа нещата изглеждаха добре, сливиците нормални, липса на гноен секрет..

Звучи като самоочистваща функция на сливиците - умна машина Peace

# 721
  • Мнения: 21 275
Моля да ми кажете подходящи чайове за кашлящо,предимно вечер дете ? или лъжица мед ли да давам преди лягане ?

Подбел, чай от борови връхчета, риган, лайка.

Специално подбелът и боровите връхчета са страхотни за кашлица. Щом отварата поизстине, добави мед вътре.

Може и бабиният сироп да приготвиш - мед, ракия и зехтин.

Къде мога да намеря тези борови връхчета ?

Моля да ми кажете подходящи чайове за кашлящо,предимно вечер дете ? или лъжица мед ли да давам преди лягане ?
Лайка, липа, мащерка, мента, риган...
Толкова много билки имаме в България, добре е да ги използваме вместо лекарствата, когато е възможно  Peace

Ох,кога ли ще дойде този момент и при нас

# 722
  • Мнения: 15 379
Борови връхчета има във всяка аптека.

# 723
  • Мнения: 21 275
Благодаря много ще се разгледам днес,дано намеря  Peace

# 724
  • София
  • Мнения: 1 504
Мб - чиста, тези неща образувани по сливиците й се казват детритна тапичка... Thinking
А каква е причината за появята им?
Нямам идея, сега чета и не ми харесва това, което чета...УНГ, каза може да е храна, излющени клетки, бактерия...аз се надявах да е бактерия за да я преборим...Сега реално не откривам причина....Прочетох, обаче, че често се получава след изкарана скарлатина...а пък тя я кара 2 пъти, верно без налепи, но....Сега обаче не се изолира стрептокока, при прегледа нещата изглеждаха добре, сливиците нормални, липса на гноен секрет..

Звучи като самоочистваща функция на сливиците - умна машина Peace
Да знаеш, че си права  Hug, не се сдрържах и звъннах пак на УНГ...та ми разясни по-подробно...при малките деца не е страшно, образуват се в резултат на изкарани гнойни инфекции/в нашия случай скарлатината/ като изчистване, ...при паднал имунитет...Почвам да си мисля, че може да е по-скоро изчистването...защото я наливам и с алое, а при малкия като почна да го пие...му избиха едни гнойни пъпцици по лицето.. Thinkingа на него винаги преди разболяване, му излиза на бузата една гнойна пъпка /малка, да не си помислите нещо, просто пъпка с връхче/, а не се разболя..и аз знам, че и стафилокока се е задействал... Thinking Та най-вероятно е това...Ще я следя де, че така или иначе изчетох доста неща.../не е хубаво да си много информиран, вкарваш се в някакви филми/

# 725
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272
И моя е с кашлица алергична.
Ще взема и аз да пробвам с борови връхчета.

# 726
  • Мнения: 2 677
EmiR, пъпките може да са страничен ефект от пречистващото действие на алоето, не се плаши толкова. Много хора споделят, че им излизат пъпки по време на детоксикация.

# 727
  • София
  • Мнения: 1 504
EmiR, пъпките може да са страничен ефект от пречистващото действие на алоето, не се плаши толкова. Много хора споделят, че им излизат пъпки по време на детоксикация.
Не се плаша, точно така си го обясних, сега ми се иска и със сливиците да е същото обяснението Simple Smile)))

# 728
  • Мнения: 21 275
Ох,намерих ги в аптеката отсреща,после като се прибера ще й направя такова чайче  Peace
ПП Като се прибера от работа ще пусна нова тема ,ако я изпишете дотогава случайно да знаете   bouquet

# 729
  • Мнения: 21 275
По колко пъти дневно мога да й давам чаят от борови връхчета ?

# 730
  • София
  • Мнения: 1 504
И моя е с кашлица алергична.
Ще взема и аз да пробвам с борови връхчета.
Как разбра, че кашлицата е алергична...за мен винаги има причина за кашлицата...и просто така алергична...не го приемам сериозно...Има деца, при които наистина е така, но при повечето не е съвсем така. Причината да не вярвам, е че докато са на ДГ всяко второ е с алергична кашлица, която незнайно как лятото спира...В на каката групатата също имат алергични кашлици...ама все си мисля, че на тази възрат алергиите вече се доказват, да не говорим, че и в по ранна възраст е възможно... Peace

# 731
  • Мнения: 1 350
докато ви изчета вчера, писах, писах и поста ми изчезна някъде.
бързо да се оправят всички болни дечица  Hug  Hug
Чери, откъде пък варицела хвана, пак ли от градината??
ей, да се оправят нещата по-бързо и дано има съвестни родители, въпреки че все по-малко се виждат по градините.
ето, в групата на малката има от вчера скарлатина 1 случай, а съм сигурна, че кашлящите от преди седмица-две или са носители или са били болни, ама родителите са си трайкали като ги знам кои са  ooooh!
и наистина страдат децата най-много  #Crazy
и ходят на градина контактните, които се считат за такива, играят пред блока с другите дето дори и на градина не ходят, и ей така - никой никого не пази... и това пред очите ми.
едната пък майка, едното й дете с варицела, баткото - контактен не я е карал, пусна го на градина с репликата пред блока като се чудеше дали да се съобрази. е, явно не е.
и ето сега може и двете да се карат.... Чери, съчуствам ти, наистина, но ето как може да станат нещата, половината и от нас идва, не само от персонала  #Cussing out
Малка лисичка, ако излизате на полето, гората, сега е излязъл подбелът за чай, ако искаш по-натур.
Марти, Емир, да се оправяте децата!

# 732
  • Мнения: 15 379
Джос, от градината. 10-тина деца в момента са с варицела, 3 - със скарлатина.

Лисичке, има упътване на опаковката.

# 733
  • Мнения: 1 350
ее, това вече е безобразие за персонала...
ама ей така като си мълчат и родители, и те...
по-бързо да се възстановява Тео  Hug то ако има вариант лятото да не ходи, най-добре и после в школото  Peace

# 734
  • Мнения: 39
В резултат на антибиотичното лечение (+10 дена био баланс бейби) ни се появи проблем със забелването на пилето, исках да ви попитам компрес с риванол на забелено ли се слага, защото успях да го отворя, но кожичката е много чувствителна и на едно място даже капна кръв?

Общи условия

Активация на акаунт