Адаптираните млека по-добри от кърмата при колики?!!

  • 1 707
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 629
Днес водих Климент при поредния лекар, този път хомеопат-Др. Хартонова от "Манус Вита" във Варна, и тя, гледаща ме с неприкрито съжаление ми  заяви, че бебето  страда защото го кърмя!
Коремчето го боляло заради кърмата и щяло да се оправи като мине на адаптирано мляко. Това вече ми дойде в повече и му ударих един рев като излязохме от кабинета. После така се ядосах, че ми мина-какво им става на тези лекари?! Тази е третият поред лекар, който се опитва да ме откаже от кърменето, да не говорим за близки и роднини, които и при най-малкия проблем започват с:"Може би не ти достига кърмата."
Май много ми се е събрало, но освен тук/във форума/, май никой не вярва, че ще отгледам бебе с кърмене.

# 1
  • Мнения: 4 358
Shocked Я не се давай на такива провокации! А ако се окаже, че и от адаптираното има колики, а ти вече си го отбила!?
Коликите ще минат, почти всяко дете ги има. Кърменето е полезно и за теб, и за бебчо!  Grinning

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Странно, мнооооого странно, още повече казано от хомеопат?! Shocked Ми че бебето си е точно на възраст за колики - не се тревожи, прави това, което смяташ за най-добре - и с кърмене ще си отгледаш здраво, нахранено бебе, чиито колики все някой слънчев ден ще бъдат история Wink

# 3
  • Мнения: 830
НЕ Е ВЯРНО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! И на мен така ми каза една с първото ми дете . И знаеш ли какво направих - захраних го с Фризовом , но , хитруша , цедях се за да поддържам лактация . НИКАКВА разлика в коликите , единствено се регулира изхождането ( ежедневно ) , а като кърмех  и по веднъж да 7 дена е стигала ! Минах си пак на кърма и си бях рахат . И си намерих истински педиатър !!!! Който чете и знае , а не тъпче на едно място с овехтелите си буквари !

# 4
  • София
  • Мнения: 2 210
Не ги слушай, но по-важното- не се шашкай. И на мен ми бяха казали, 4е можело Ив4о да повръща от "алергия към май4ината кърма". И аз ревях. Ама това са глупости. Кърми си детенцето. А на коликите ве4е им се вижда края, колкото и на теб сега да ти е нереално:-)
УСПЕХ!

# 5
  • Мнения: 3 379
Не ги слушай и действай така, както подсказва инстинкта ти на майка - това е най-правилното за товето бебче. Успех!

# 6
# 7
  • Мнения: 1 517
тая няма ли кой да я застреля да не се мъчи да твори такива простотии,ужасс и това лекар да го каже  box

# 8
  • Мнения: 1 793
значи нямам думи, аман от такива лекари. съвършена глупост е казал този  Imp кърми си бебето и му се радвай и не се тревожи. моето бебе е на 5 месеца и половин,а т.е. почти 6 месеца и до преди 5 дни беше само на кърма. имаше си колики, обаче това хич не е от кърмата. действай така, както чувстваш, че е правилно. майчиният инстинкт не лъже.

# 9
  • Мнения: 5 500
Цитат на: muriel
Днес водих Климент при поредния лекар, този път хомеопат-Др. Хартонова от "Манус Вита" във Варна, и тя, гледаща ме с неприкрито съжаление ми  заяви, че бебето  страда защото го кърмя!...

Там не ходи Imp Да не ти пука, кърми си бебенцето и тя не е никакъв хомеопат щом твърди такова нещо Sign Exclamation

# 10
Цитат на: muriel
Днес водих Климент при поредния лекар, този път хомеопат-Др. Хартонова от "Манус Вита" във Варна, и тя, гледаща ме с неприкрито съжаление ми  заяви, че бебето  страда защото го кърмя!
Коремчето го боляло заради кърмата и щяло да се оправи като мине на адаптирано мляко. Това вече ми дойде в повече и му ударих един рев като излязохме от кабинета. После така се ядосах, че ми мина-какво им става на тези лекари?! Тази е третият поред лекар, който се опитва да ме откаже от кърменето, да не говорим за близки и роднини, които и при най-малкия проблем започват с:"Може би не ти достига кърмата."
Май много ми се е събрало, но освен тук/във форума/, май никой не вярва, че ще отгледам бебе с кърмене.


За пръв път чувам, че лекар препоръчва да не се кърми бебето.
Но вече нищо не ме очудва в тази държава.
С първата ми дъщеря не спахме 3 месеца, но с втората прочетох една статия в сп. "9 месеца" относно диетата при кърмене и тя нямаше и един спазъм.
Каквото ядеш ти ,яде и мъничето за това докато кърмиш се забраняват: шоколад, кафе, кола, газирани напитки, тлъсти меса, пържено, алкохол, цигари.
 Опитай, може и да намалеят коликите. Но при някои деца нищо не помага просто ще почакаш още месец-два.
Успех!

# 11
  • Мнения: 5 500
Цитат на: Албена Атанасова


За пръв път чувам, че лекар препоръчва да не се кърми бебето.

Аааа, не е сама тая докторка, бившата педиатърка на Цецо ми каза: е, к`во като не го кърмиш голяма работа, аз моята дъщеря не съм я кърмила от 20-тия ден да не би да не порасна голяма...

# 12
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Не ги слушай тези доктори и не се притеснявай. Кърми си бебчето и му се радвай.
Моят суин го кърмих 5 месеца ( за толкова ми стигна кърмата, въобще нямаше колики и аз бях убедена, че това е от кърменето.
стискам ви палци

# 13
  • Мнения: 397
Цитат на: nadia
НЕ Е ВЯРНО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! И на мен така ми каза една с първото ми дете . И знаеш ли какво направих - захраних го с Фризовом , но , хитруша , цедях се за да поддържам лактация . НИКАКВА разлика в коликите , единствено се регулира изхождането ( ежедневно ) , а като кърмех  и по веднъж да 7 дена е стигала ! Минах си пак на кърма и си бях рахат . И си намерих истински педиатър !!!! Който чете и знае , а не тъпче на едно място с овехтелите си буквари !


nadja,
kaji molja te koj e tozi pediatar, za da se zapishem i nie pri nego, zashtoto nashata pediatarkasashto uj 4ete i hem e poznata, no takiwa neshta ni nagowori, 4e 2 meseca maj naprazno detenceto mi beshe na adaptirano mljako.

# 14
  • Мнения: 196
Цитат на: muriel
Днес водих Климент при поредния лекар, този път хомеопат-Др. Хартонова от "Манус Вита" във Варна, и тя, гледаща ме с неприкрито съжаление ми  заяви, че бебето  страда защото го кърмя!
Коремчето го боляло заради кърмата и щяло да се оправи като мине на адаптирано мляко. Това вече ми дойде в повече и му ударих един рев като излязохме от кабинета. После така се ядосах, че ми мина-какво им става на тези лекари?! Тази е третият поред лекар, който се опитва да ме откаже от кърменето, да не говорим за близки и роднини, които и при най-малкия проблем започват с:"Може би не ти достига кърмата."
Май много ми се е събрало, но освен тук/във форума/, май никой не вярва, че ще отгледам бебе с кърмене.

 Imp  Imp  Imp Ей такива доктори направо да ги гръмнеш! Ама защо Манус Вита аз само кофти работи съм чувала за там. Навремето и прехваления Давидков май там работеше?!

# 15
  • Мнения: 1 629
Благодаря на всички за подкрепата, това е, от което най-много имах нужда. Не съм и помисляла да спирам да кърмя.
В "Манус Вита" ходих заради точно тази лекарка-прехвалиха ми я като хомеопат. Иначе личният ни лекар е  Др. Папазова от Окръжна, обаче тя нищо не ни помогна за коликите.

# 16
  • Мнения: 3 927
не знам за ад. млека дали са по-удачни при колики...звучи ми малко странно, въпреки че им слагат разни в-ва за съзряване на чревния тракт........
всяко бебе е твърде уникално в развитието си, но за коликите не на майтап бих казала, че ще ти помогне последното нещо, което някой ще те посъветва, а на следващия ден те ще минат Wink
с коликите търпение му е майката, повечко гушкане, а ако то не помага, нищо няма да му стане на бебо, ако поплаче 5-6 минути.......

# 17
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Хм, доста нахално изказване, точно когато най-много му трябва кърма - да я спреш. За първи път чувам доктор да е против кърмата. Коя кърмачка се тъпче със зеле или кафе, какво може да и е на кърмата, нищо. Аз нямах кърма и точно от формулата имаше колики моето дете, защото много трудно я разгражда като е толкова малко, като минахме на соева стана по-добре но пак временно. Формулата си е ужас за дете до 3-4 месеца, не ги слушай докторите.

# 18
kurmi si bebcho i ne slushai prosti lekari.
i na men vednaga mi kazaha, che ne sum imala dostatuchno kurma, puk elina e na 6,5 meseca i e 9 kg samo ot kurma Shocked  Grinning

kolikite minavat.
ako iskash malko da gi oblekchish nosi si bebeto v kurpa ili v sakche korem sreshtu korem, za da mu e toplo i tova mnogo pomaga. elina pochti niamashe koliki, zashtoto samo ia nosih.

# 19
  • София
  • Мнения: 9 452
Цитат на: muriel
Благодаря на всички за подкрепата, това е, от което най-много имах нужда. Не съм и помисляла да спирам да кърмя.

Не се притеснявай, не за пръв път чувам, лекар да отказва майките от кърменето. Едва ли не това се смята за някаква отживелица. Imp
Гледам, че лентичките ни са почти еднакви-за дните имам в предвид. Simple Smile
Аз кърмя Лора на поискване и за сега не сме имали никакви колики. А нали казват,ч е започвали след 40-тия ден.
Можеш превантивно да пиеш чай против колики-Бебезан. Много е приятен и естествено подсладен. Аз го пиех така известно време.
И на мен свеки не веднъж ми е подхвърляла, че може би млякото не и стига на Лора, че може и да не ми била хранителна кърмата вече, защото много малко съм ядяла (пак според нея) и пр. и пр.
Аз отсичам всички такива забележки още в зародиш и им казвам на всички, че както няма нехранителна бременност, така няма и нехранителна кърма. Бебето си взема всичко необходимо, дори и това да е за сметка на майката.

Сега се сещам, на една позната-тук на площадката, д-ра и казал да спре да кърми, защото толкова и била завишена лактозата в кърмата-някакво сладко в-во, че кърмата и чак нагарчала и бебето от това повръщало. Та тя затова не кърмила сина си. Imp  Sign Exclamation

# 20
vuzmojno e bebeto da e alergichno ot krave mliako i produkti i tova i pri izkluchitelno kurmene, togava maikata triabva da spre da iade takiva produkti, ako iska da produlji da kurmi. kurmeneto obache e nai-jelatelno.

# 21
  • Мнения: 1 464
bash абе кой и даде диплома на тая проста лекарка?????? bash  bash  bash Не се отказвай от кърменето в никакъв случай,моята бебка посинява от рев заради гадните колики ама те ще си минат от самосебе си-гушкане, носене и мноого търпение му е майката

Общи условия

Активация на акаунт