Проблеми с брекети

  • 4 085
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Съжалявам ако вече има подобна тема, но наистина се нуждая от информация. Нося брекети от 7 месеца, сапфирени са и на шестите зъби съм с пръстени. Всичко беше добре, но днес разбрах, че единият пръстен е започнал да се клати и то доста стабилно. От много време там се образува дупка(според ортодонта ми цементът се е отмил),но аз си я почиствам. Сега започна да се отлепва и от другите страни. Та притеснението ми е, дали е възможно да се отлепи напълно и да падне и ако това се случи ортодонтът ми ще го залепи ли наново и ще трябва ли да плащам нещо( в смисъл това влиза ли в цената на лечението)? Ако някой може да ми отговори ще съм му много благодарна Simple Smile

# 1
  • Варна
  • Мнения: 334
Здравейте, разлепил ви се е пръстен, което се случва. Отидете при ортодонта си и той ще го свали, ще почисти цимента и ще го залепи отново. А дали ще ви вземе пари, това само той може да ви каже.

# 2
  • Мнения: 5
Благодаря ви за отговора!

# 3
  • Мнения: 1
Разкажете малко повече за брекетите си? Колко парички ви излязоха и имате ли проблеми с тях?
Лека вечер




Благодаря ви за отговора!

# 4
  • Мнения: 5
Ами за сега съм доволна. Вече 8 месец съм с тях и намирам огромна промяна. Освен проблема с пръстена (който ми залепиха отново), други съм нямала. Разбира се, през първия около 1 месец бяха големи мъки, докато свикна с пръстените и след това със самите брекети, но не е болка за умиране. А относно цената- 1300 евро ми излязоха, но както казах са сапфирени, които действително от далеч изобщо не се забелязват Simple Smile

# 5
  • Мнения: 0
Днес ми сложиха метални брекети.
Прибрах се вкъщи и единия пръстен изпадна, докато ядох банан.
Звъннах на зъболекарката (мисля, че не е ортодонт) и отидох. Тя го почисти и залепи. Прибрах се отново, като този път стоя цели 2 часа и падна отново.

Чудя се вече, доколко това е нормално, или материалите са й ментита, или тя нищо не разбира и не знам какво да правя вече...

# 6
  • Мнения: 147
 newsm78 и аз така..... вече 2ри ден съм с метални брекети. Още докато бях на стола  и  като   ми слагаха ластичетата  ми паднаха 3-4  пръстенчета и  пак  ги залепи. Днес ми падна едно   от пръстенчетата, което  беше лепил  2ри  път. Сега не  знам  какво да  говоря с него. Ортодонтът е много добър, внимателен и всичко е 6  при него, но проблема е  защо  падат?
А  за  болката-  направо ми удраха устата.. ужасно чувство.

Общи условия

Активация на акаунт