Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 034
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 788
Plamist, съжалявам, но не мога да ги намеря листчетата с номерата, но помислих малко и се сетих, че започваха с 4..., но дали са били по към 4000 или по към 5000 не мога да си спомня. Embarassed

Иначе днес отидох да си взема ваучера. Не ми искаха листчетата с номерата. Реших, че за ПК няма да имам време до август, предвид и предстоящото ми раждане и им казах направо да ми дават за Ключова компетентност, макар че ми предложиха да ме изчакат, за да си потърся първо доставчик за исканата от мен ПК и ако не намеря до седмица, две тогава да взимам уведомлението за КК. Сега остава да си намеря доставчик за КК и се мятам.

Имах време да поседя малко в кабинета, докато чаках да ми го напишат уведомлението и се заприказвахме с жените. Казаха ми, че за Бургас сегашната квота за издаване на уведомления е за около 250 човека. Много малко според мен, като знам, че и една приятелка чака, а тя е 6000 и кусур номер. Също така ми казаха, че след август 2014 стартира нова програма и имам право пак да участвам. SeM68 ако имате някаква информация по този въпрос, моля, кажете. Дано е така!

SeM68, благодаря!

# 301
  • Мнения: 1
Im So Excited, радвам се, че си успяла:-))) По отношение на следващата програма към момента няма никаква конкретна информация. Всички оптимистични прогнози са със силно пожелателен характер:-))))(както всичко в БГ)...и разбира се.....с високо емоционален заряд откъм елементи на изненада:-)))))
Разбира се, че ще дам пълна информация, когато има яснота и най-вече нормативни правила, за да се сражавате победоносно:-)))))))))))
Сега се стягай за да станеш едно чуждоезиково майче:-)))) Успех!

# 302
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Отидохме с мъжа ми в БТ Чернишевски в Пловдив. Поставени сме в идиотска ситуация.
Той е одобрен за език и професионално обучение, но разбира се, време за второто няма.

На мен ми е отказана дигитална компетентност, защото съм била твърде компетентна - на база, че съм учила някакъв вид информационни технологии. Не съм учила това, което имах предвид да запиша. Аз писах само "дигитална компетентност" без уточняване, по съвет на служителката в БТ, тъй като тогава нямаше дистанционно обучение за нещата, които ме интересуваха; предложи ми да го избера после, като ме одобрят. Но - не ме одобриха, изненада. За език не може да се смени, ми казаха (защото откакто подадох, мина цяла една година и обстоятелствата се промениха).

За професионалното обучение също няма време. Предложиха ми да запиша само 600 часа като част от професия. "Аз не мога да ви кажа име, нямам право, но има фирма, която сега почва обучение..." - и на всичките ми въпроси как точно работещ на 8-часов ден човек успява и да учи по 5 часа на ден, за цяла професия, или по 3 часа дневно за 600 часа, че да се вмести във времевата рамка на програмния период, вдигат рамене.

Наясно съм, че не зависи от конкретните служителки в БТ, но съм много силно подразнена от това разхищение, буквално, на средства - хем не се усвояват, като ги дават отвън, хем спъват хората, които наистина имат желание да научат нещо ново. И накрая - осъществихме едни програми, усвоихме едни пари... уж.

Много ми се иска някой инициативен човек да изнесе от кухнята истината за тези европари и по-важното, да стигне до еврофондовете, от които се отпускат... но всъщност се отпускат по балкански.

# 303
  • Бургас
  • Мнения: 1 223
За бургазлийки мога да кажа,че ако номера ви е от 6000 нагоре поне засега няма да има ваучери  Sad
това не е вярно, аз съм номер 7**** и днес ми се обадиха.  Peace

# 304
  • Мнения: 1
Цитат
Важно за всички лица, кандидатствали по схема BG051PO001 – 2.1.14 ''АЗ МОГА ПОВЕЧЕ'', които са одобрени за включване в обучение

                  Във връзка с реализацията на схема BG051PO001 – 2.1.14 “Аз мога повече”, Ви уведомяваме, че в рамките на бюджета на схемата от 28.10.2013 г. ще получат поименни ваучери допълнително още 14 908 заети лица, подали заявление в Дирекции “Бюро по труда” и одобрени за включване в курсове за професионално обучение, обучение по чужд език и дигитална компетентност. 

                   Следва да имате предвид, че срокът за провеждане на обученията по схемата е до 31.08.2014 г., а валидността на ваучерите до 31.12.2014г. Актуална информация за текущи срокове и изпълнението на схема BG051PO001 – 2.1.14 “Аз мога повече” можете да следите на електронната страница на Агенция по заетостта.

Тъй като липсват достатъчно желаещи хора, търся такива, с които да се сформира група в София по някоя от следните специалности:

Професия "Фермер", код 621060, специалност "Земеделец", код 6210601.
Професия "Животновъд", код 621050, специалност "Животновъдство", код 6210501.
Професия "Техник-растениевъд", код 621010, специалност "Полевъдство", код 6210101, специалност "Трайни насаждения", код 6210103, специалност "Зеленчукопроизводство", код 6210102, специалност "Растителна защита и агрохимия", код 6210107.
Професия "Техник в лозаровинарството", код 621020, специалност "Лозаровинарство", код 6210201.
Професия "Техник-животновъд", код 621040, специалност "Говедовъдство", код 6210401, специалност "Птицевъдство", код 6210404, специалност "Пчеларство и бубарство", код 6210406, специалност "Овцевъдство", код 6210402, специалност "Зайцевъдство", код 6210405, специалност "Коневъдство и конна езда", код 6210407.
Професия "Лесовъд", код 623040, специалност "Горско стопанство", код 6230401.
Професия "Работник в горското стопанство", код 623060, специалност "Лесокултурни дейности", код 6230601, специалност "Билкарство", код 6230604, специалност "Дърводобив", код 6230602.


или някоя от другите селскостопански професии.

Ако има желаещи от София, моля да пишат за кои професии, че да се координираме и да можем да учим заедно. Аз съм с уведомление с втора степен и номинал от 1200 лева или 660 учебни часа.

# 305
  • Мнения: 20
За бургазлийки мога да кажа,че ако номера ви е от 6000 нагоре поне засега няма да има ваучери  Sad
това не е вярно, аз съм номер 7**** и днес ми се обадиха.  Peace
[/quote


аз съм 4*** и не са ми звъннали,при този стриктен разбор сигурно не съм одобрена  Grinning

# 306
  • Бургас
  • Мнения: 255
За бургазлийки мога да кажа,че ако номера ви е от 6000 нагоре поне засега няма да има ваучери  Sad
това не е вярно, аз съм номер 7**** и днес ми се обадиха.  Peace
mnogo странно,аз ходих лично на място и от там ми казаха,че са до номер 5 хиляди и нагоре,но до 6000 не са стигнали и надали ще стигнат,благодаря за информацията ,пак ще проверя

# 307
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Тъй като липсват достатъчно желаещи хора, търся такива, с които да се сформира група в София по някоя от следните специалности:

Професия "Фермер", код 621060, специалност "Земеделец", код 6210601.
Професия "Животновъд", код 621050, специалност "Животновъдство", код 6210501.
Професия "Техник-растениевъд", код 621010, специалност "Полевъдство", код 6210101, специалност "Трайни насаждения", код 6210103, специалност "Зеленчукопроизводство", код 6210102, специалност "Растителна защита и агрохимия", код 6210107.
Професия "Техник в лозаровинарството", код 621020, специалност "Лозаровинарство", код 6210201.
Професия "Техник-животновъд", код 621040, специалност "Говедовъдство", код 6210401, специалност "Птицевъдство", код 6210404, специалност "Пчеларство и бубарство", код 6210406, специалност "Овцевъдство", код 6210402, специалност "Зайцевъдство", код 6210405, специалност "Коневъдство и конна езда", код 6210407.
Професия "Лесовъд", код 623040, специалност "Горско стопанство", код 6230401.
Професия "Работник в горското стопанство", код 623060, специалност "Лесокултурни дейности", код 6230601, специалност "Билкарство", код 6230604, специалност "Дърводобив", код 6230602.


или някоя от другите селскостопански професии.

Ако има желаещи от София, моля да пишат за кои професии, че да се координираме и да можем да учим заедно. Аз съм с уведомление с втора степен и номинал от 1200 лева или 660 учебни часа.
Не съм проверявала дали има промяна в условията по "Аз мога повече", но имаше ограничение относно професиите, което ограничение включваше точно селскостопанските такива  newsm78

Цитат
Обученията следва да са част от списъка на професиите за професионално образование и обучение, който можете да откриете на адрес: www.navet.government.bg. Не може да се включите в обучение по професии с кодове:

        22 - Религия,
         62 - Селско, горско и рибно стопанство,
       814 - Услуги за дома,
         86 - Обществена сигурност и безопасност

# 308
  • Мнения: 46
"Следва да имате предвид, че срокът за провеждане на обученията по схемата е до 31.08.2014 г., а валидността на ваучерите до 31.12.2014г."

Това пък какво ще рече? Хем до края на август трябва да си приключил с обучението, хем ваучерът е валиден до края на декември  newsm78 ...

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 3
"Следва да имате предвид, че срокът за провеждане на обученията по схемата е до 31.08.2014 г., а валидността на ваучерите до 31.12.2014г."

Това пък какво ще рече? Хем до края на август трябва да си приключил с обучението, хем ваучерът е валиден до края на декември  newsm78 ...
Обученията трябва да приключат до 31.08.2014, за да могат ДО да си обработят документацията и да се вместят в срока на валидност на Ваучерите (31.12.2014), за да могат да си получат парите. След 31.12.2014 няма да бъдат изплащани суми за проведено обучение. Един вид този 6-месечен период между двете дати е техническото време на ДО да си оформи документацията за проведените обучения, да ги представи в АЗ, агенцията да ги провери и след това да изплати на ДО паричната равностойност на ваучерите. Peace

# 310
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Има ли някой в моята ситуация - едва сега да е одобрен за професия и какво решение е взел - ще се пробва ли да приключи до август?

Още - може ли някой със сигурност да ми каже кога приключи одобряването на ваучерите и кога се поднови сега? В темата спекулирахме доста, но в крайна сметка точни дати (поне приблизителни) ще ми свършат работа. Благодаря в аванс.

# 311
  • Мнения: 46
"Следва да имате предвид, че срокът за провеждане на обученията по схемата е до 31.08.2014 г., а валидността на ваучерите до 31.12.2014г."

Това пък какво ще рече? Хем до края на август трябва да си приключил с обучението, хем ваучерът е валиден до края на декември  newsm78 ...
Обученията трябва да приключат до 31.08.2014, за да могат ДО да си обработят документацията и да се вместят в срока на валидност на Ваучерите (31.12.2014), за да могат да си получат парите. След 31.12.2014 няма да бъдат изплащани суми за проведено обучение. Един вид този 6-месечен период между двете дати е техническото време на ДО да си оформи документацията за проведените обучения, да ги представи в АЗ, агенцията да ги провери и след това да изплати на ДО паричната равностойност на ваучерите. Peace

Ясно, така вече има някакъв смисъл  Peace.

Има ли някой в моята ситуация - едва сега да е одобрен за професия и какво решение е взел - ще се пробва ли да приключи до август?
Аз съм одобрена и за КК, и за професия, но избрах първото, защото е почти невъзможно да се вземат всички учебни часове до края на август - при заложени 960 учебни часа за професия трябва да ходиш на курс по 5 часа ВСЕКИ работен ден до края на август, за да ги покриеш  #Crazy. Може и да е възможно, но аз реших да не се пъна чак толкоз много, а и не е ясно дали въобще ще намериш ДО, който да ти предложи подобна програма и натоварване.

# 312
  • София
  • Мнения: 568
Преди да задам въпроса си конкретно към SeM68 искам да благодаря за помощта, която ни оказва.   bouquet Бг администрацията има нужда от мислещи хора като теб.

Конкретно на въпроса: писах по-напред, извинявам се, че се повтарям. Имам издадено уведомление за изучаване на език. Избрах си фирма, записаха ме за курс, който трябваше да започне през септември и аз върнах другия отрязък в БТ. До момента курс не е организиран, защото не можели да наберат група. Въпросът ми е имам ли право да си взема уведомлението от тях и да го подам в друга фирма? Изобщо каква е процедурата? Предполагам, че и в БТ трябва да уведомя за тази промяна, но къде да отида първо?
Мислех днес да отида в БТ да питам, но понеже съм в злополучното Възраждане реших да се "подкова" с повече инфо и да знам какви права имам.
Благодаря ти още веднъж, SeM68.   bouquet

# 313
  • София
  • Мнения: 42
Преди да задам въпроса си конкретно към SeM68 искам да благодаря за помощта, която ни оказва.   bouquet Бг администрацията има нужда от мислещи хора като теб.

Конкретно на въпроса: писах по-напред, извинявам се, че се повтарям. Имам издадено уведомление за изучаване на език. Избрах си фирма, записаха ме за курс, който трябваше да започне през септември и аз върнах другия отрязък в БТ. До момента курс не е организиран, защото не можели да наберат група. Въпросът ми е имам ли право да си взема уведомлението от тях и да го подам в друга фирма? Изобщо каква е процедурата? Предполагам, че и в БТ трябва да уведомя за тази промяна, но къде да отида първо?
Мислех днес да отида в БТ да питам, но понеже съм в злополучното Възраждане реших да се "подкова" с повече инфо и да знам какви права имам.
Благодаря ти още веднъж, SeM68.   bouquet
Имаш.
Докато не е написан ВАУЧЕРА за определена фирма няма проблем ДО да бъде сменен.

# 314
  • София
  • Мнения: 568
Благодаря за отговора. А каква е процедурата? Първо трябва да отида във фирмата да си изискам уведомлението, после в БТ, за да ми издадат ново, така ли?

Общи условия

Активация на акаунт