Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 168
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 690
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 570
Като чета Скубиду и  happy mama®  започвам да се обезкуражавам.  Tired
Все се надявам, че ще се предостави възможност поне на желаещите да научат нещо да го направят, а не само да се вземат едни пари.

Който има желание /и свободно време/ все нещо ще научи. Въпросът е, че материалът е много и се преподава интензивно. Ще се се повторя - не искам да те обезкуражавам, само съветвам да се избират по-дълги курсове и по възможност с присъствена форма  Peace

# 691
  • Мнения: 54 385
Като чета Скубиду и  happy mama®  започвам да се обезкуражавам.  Tired
Все се надявам, че ще се предостави възможност поне на желаещите да научат нещо да го направят, а не само да се вземат едни пари.

Който има желание /и свободно време/ все нещо ще научи. Въпросът е, че материалът е много и се преподава интензивно. Ще се се повторя - не искам да те обезкуражавам, само съветвам да се избират по-дълги курсове и по възможност с присъствена форма  Peace

Това имах предвид и аз. Peace

# 692
  • Мнения: 7 733
 
За какво точно са му на графичния дизайнер: "основи на информатиката", да не говорим за електротехника. А какво означава:  структурно програмиране и  обектно – ориентирано програмиране - на мен ми звучи като нещо за програмисти, а не за дизайнери или просто като сложно звучащи думички. Кому е нужно да се губят и без това малкото часове с услуги в интернет, компютърни мрежи, периферни устройства? ....
Нещо да се споменава за цвят, композиция, перспектива, типография? А за полиграфия? Аз поне си мисля, че това са основните неща за графичния дизайн, а не електротехника или програмиране.

ами всъщност графичния дизайнер превръща цветовете, шрифтовете и графиките в цифри
и как очакваш например да правиш сайтове без да знаеш какво е обектно-ориентирано програмиране
или пък да обработваш растери, или да подготвяш предпечат, без да умееш да си служиш с периферните устройства?
не мисля, че целта точно на този курс е да те научи да рисуваш  Peace

# 693
  • Мнения: 158
Благодаря за разяснението, но графичният дизайнер не прави сайтове, а дизайн за печатни издания. Сайтовете се правят от програмисти или уеб дизайнери  Wink Жалко е, че много хора записват да учат специалност, която дори не знаят какво означава.

# 694
  • Мнения: 2 731
Здравейте Simple Smile Има ли отделна тема за доставчиците в Пловдив?

Няма.
Какво те интересува?

Интересуваше ме информация относно доставчиците - къде е по-добре да се кара курс за хотелиер. И под "по-добре" имам предвид наистина сериозно отношение, компетентни преподаватели и добра база  Peace

Аз  ще търся доставчик за кулинарна специалност, препоръчаха ми Синергон като разполагащи с добра база от фирмите предлагащи хотелиерство и ресторантьорство, сега ще ги търся да ги разпитам подробно.

# 695
  • Мнения: 7 733
Благодаря за разяснението, но графичният дизайнер не прави сайтове, а дизайн за печатни издания. Сайтовете се правят от програмисти или уеб дизайнери  Wink Жалко е, че много хора записват да учат специалност, която дори не знаят какво означава.

споко дишай, друго съм записала  bowuu

Цитат
Продуктите на графичният дизайн са в много форми, най-разпространените са:
- Печатен дизайн и оформление - книги, периодични издания, плакати
- Уебдизайн и потребителски интерфейси
- Филми, CD, DVD - дизайн на встъпителните елементи, анимация, рекламни материали
- Графична идентичност, графичен дизайн на фирмени знаци, фирмени рекламни материали, указателни табели и други
- Продуктов дизайн, опаковки,

Цитат
Приемният изпит на кандидатите за дневна форма на обучение за специалност “Графичен дизайн”, професия „Графичен дизайнер” се състои в рисуване на група обемни тела по натура.

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D0%B0%D1%84%D0%B8%D1%8 … D0%B0%D0%B9%D0%BD

# 696
  • Мнения: 158
успокоих се! особенно като разбрах, че знаете значението на думата интерфейс  

# 697
  • Мнения: 1 262
Не се косете. Сестра ми сама научи вкъщи графичен дизайн по изброените програми, гледайки обяснителни видеота в youtube и обяснения из нета. Сега се занимава професионално с тези неща и е на добро ниво. Но на нея й трябваха години, за да се усъвършенства. Целта на тези курсове е да се даде основа. Останалото човек трябва сам да си заработи, но трябва и доста свободно време, за съжаление.  Tired

 На мен лично тези Информа  не ми допаднаха - много дървен сайт имат и тъй като аз искам да уча уеб програмиране, се замислих, че те един сайт не могат да направят като хората, така че се отказах да ме учат. Плюс това програмата трябва да се тегли (*pdf формат) - това също не ми хареса. В крайна сметка това ме отказа да кандидатствам при тях. На някои други доставчици не харесах програмата. И аз ще се обучавам дистанционно, но възнамерявам да питам за всичко, което не разбирам, ако ще да изглеждам като последна глупачка. Като цяло не виждам голяма разлика между дистанционно обучение и присъствено. И в присъственото има хора, които присъстват само тялом, а духом и умствено са нейде другаде. Все пак имаш контакт в реално време с преподаватели и други учащи се, можеш да питаш и т.н. Единствено спестяваш от големите разходки. Но ще видим как ще ми се стори де, до сега не съм се обучавала по тази система, но според мен може да бъде достатъчно ефективна, ако човек присъства с ума си на всички занятия.

# 698
  • Мнения: 1 262
Падаща звезда,
 Какви въпроси обсъдихте - само условията или и конкретната програма?
 Питала ли ги нещо от това, което аз питах по-горе?
Като чета какво е написано в сайта им за тази специалност - нищо не мога да разбера. 
За какво точно са му на графичния дизайнер: "основи на информатиката", да не говорим за електротехника. А какво означава:  структурно програмиране и  обектно – ориентирано програмиране - на мен ми звучи като нещо за програмисти, а не за дизайнери или просто като сложно звучащи думички. Кому е нужно да се губят и без това малкото часове с услуги в интернет, компютърни мрежи, периферни устройства? ....
Нещо да се споменава за цвят, композиция, перспектива, типография? А за полиграфия? Аз поне си мисля, че това са основните неща за графичния дизайн, а не електротехника или програмиране.
От тия програми бегайте далеч! Това са неща, които никога няма да ви влязат в употреба. На времето съм ги учила и само съм си загубила времето.  Tired Гледайте нещо конкретно по някоя програма да се учи, т.е., самата програма или език, не такива общи приказки - това е програма за висшите училища, учи се няколко години и не става за нищо - собствен опит!  Tired

# 699
  • Мнения: 158
Това са неща, които никога няма да ви влязат в употреба.
Така е!

това е програма за висшите училища, учи се няколко години и не става за нищо - собствен опит!  Tired
Програмата във висшите училища ми е много добре позната и подобен идиотски пълнеж там няма, (освен в колежите, но те са друга тема)! Информация по теми, пряко свързани със специалността и много практически задачи - само така става!

# 700
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета и момчета
извинявам се, че се намесвам в спора, но искам само да поясня нещо - Доставчиците на обучение са Учебни центрове сключили споразумение с Агенция по заетостта да работят по схема "АЗ МОГА ПОВЕЧЕ".
Но за да си Учебен център или както е точното наименование ЦПО /Център за професионално обучение/ плащаш не малка сума като такса за лицензиране, подготвяш куп бумаги, хартии, програми, според изисквания отпреди 100 г. и се подчиняваш на правилата на НАПОО /Националната агенция за професионално образование и обучение/, която те лицензира и всяка година се отчиташ спазваш ли програмите си, които макар и остарели са лицензирани и това е.
ЦПО - тата са длъжни да спазват програмите, защото свидетелствата които издават се сканират и изпращат в НАПОО и предметите и хорариума следва да съответства с програмата която е подадена в НАПОО.
Така че този пълнеж от предмети, не може да се заобиколи от ЦПО - то по тяхна воля.
Друг е въпроса напрактика всеки център как практикува - и дано повечето са по-смели и с риск да им отнемат лиценза от НАПОО, да наблягат на практиката и новостите, особено в динамичните IT професии.

Не че защитавам ЦПО- тата, но имах опит с едно такова и затова съм наясно.

УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!

# 701
  • Мнения: 1 262
Програмата във висшите училища ми е много добре позната и подобен идиотски пълнеж там няма, (освен в колежите, но те са друга тема)! Информация по теми, пряко свързани със специалността и много практически задачи - само така става!
Колежите също са висши училища.  hahaha
 

# 702
  • Мнения: 158

Колежите също са висши училища.  hahaha
 
малко неадекватна реакция  Thinking

"Колежът е училище в системата на висшето или професионалното образование.

Като висше училище колежът провежда 3-годишно обучение
В професионалните колежи ... провеждат обучение със срок до 2 години и дават четвърта степен на професионална квалификация.
От гледна точка на нормативната уредба колежите от първия вид работят по Закона за висшето образование, а професионалните колежи - по Закона за народната просвета и Закона за професионално образование и обучение."

Тази специалност се изучава в професионалните колежи, а там имат същите задължителни странни и безсмислени предмети, както в обсъжданата в темата програма.

Последна редакция: пт, 30 май 2014, 17:46 от By The Way

# 703
  • Мнения: 158
lotus2010, спор няма. Темата беше съвсем друга. Има задължителни предмети, които се спускат, но това са английски, компютърни системи и т.н. За електротехниката не ми се вярва да е задължителна, но както и да е... Мисълта ми беше, че изглежда странно (и поражда съмнения в компетентността на съставилите описанието на програмата)  да се отделя повече внимание на "пълнежа", а съществената част да е само маркирана. Това, че някои се е държал любезно по телефона не означава че е компетентен. Но няма и как да бъде. Човека на телеона е от администрацията.
Момичета не си правете изводи за качеството на обучението по едим мил телефонен разговор с човек, който само събира документите.

# 704
  • Мнения: 1 262

Колежите също са висши училища.  hahaha
 
малко неадекватна реакция  Thinking

"Колежът е училище в системата на висшето или професионалното образование.

Като висше училище колежът провежда 3-годишно обучение

E?! Не знам да е ставало дума за друг вид колеж, освен за
Цитат
висше училище
.

Общи условия

Активация на акаунт