Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 125
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 9 853
  Dari Panayotu -къде прочете тази информция? нещо не ми се струва логично - значи ако си бил ощетен първият път че не си си получил уведомление за два курса, сега и вторият път ще си ощетен -като няма да можеш да подаваш за два курса?
нищо лично към теб ,само си мисля на глас   bouquet напиши къде прочете за това

# 1 036
  • Мнения: 54 337
Мисля, че ако си завършил обучение по тази програма, без значение от коя година, не може да кандидатстваш отново.

# 1 037
  • Мнения: 128
  Dari Panayotu -къде прочете тази информция? нещо не ми се струва логично - значи ако си бил ощетен първият път че не си си получил уведомление за два курса, сега и вторият път ще си ощетен -като няма да можеш да подаваш за два курса?
нищо лично към теб ,само си мисля на глас   bouquet напиши къде прочете за това
Получаването на уведомление няма нищо общо с успешното завършване на курса. Ако си одобрен имаш право да си получиш Ваучера, като първоначално беше:В рамките на месеца си длъжен да си намериш доставчик на услуга който е в одобрения списък и да се включиш в обучение.По късно дадоха възможност срока да се удължава, ако не си открил доставчик за започване на курс.Като задължаваха в края на месеца да се минава през Бюрото по труда за да се удължава срока.В момента не си спомням до кога можеше да се удължава по този начин, но мисля,че пак имаше някакъв срок.
Не разбирам какво имаш на предвид под "Ощетен"?От моя опит с програмата знам следното: Първия път когато подадох никой не си направи труда да ми обясни,че има два сегмента и,че имам право на по една избрана специалност във всеки от тях, затова пуснах молба за езиков курс.Докато течаха разглежданията на документи , ме съкратиха и всъщност в деня в който се регистрирах в Бюрото като безработна ми звъннаха да ми кажат,че съм одобрена.Само че,в този случай човек губи правото, ако си взел Ваучера и е подаден към доставчика, дори курса да не е започнал и останеш без работа си запазваш правото на обучение, но не и ако все още не е издаден.
После подавах наново при следващия старт но вече бях проучила доста неща, пуснах за двата сегмента, след сериозен спор със служителката приемаща документи.Като видя,че няма как да ме откаже да пусна за два курса взе документите с думите: Щом толкова настоявате кандидатствайте!
 Получих одобрение и Ваучер за единия-езиков курс.Когато се поинтересувах какво става с втория ми отговориха,че нямам право на него докато не завърша първия и то успешно. После пък нямаше средства за ресора и така одобрението дойде чак след почти 2 г. И се започна с документи отново като най напред ми поискаха сертификата за езиковия курс, което много ме учуди защото според мен щом веднъж съм в системата им те сами трябва да могат да проверят,че всичко при първия курс е било наред. Вече при втория път беше влязло в сила ,да може да се удължава срока на Ваучера, ако не се намери доставчик в срок на месец. Което се оказа всъщност голям проблем за Пловдив само една от одобрените фирми всъщност работеше по програмата останалите от списъка изобщо се бяха отказали. Но пък за сметка на това ни смесиха две близки специалности в един курс ,доста по натоварен поради това, но пък взехме две дипломи наведнъж. Което показва,че има всякакви вратички в програмата стига да има кой да ти каже .
Другия факт който знам е,че мой приятел записан за немски о одобрен,след като не можаха да сформират курс за този език,за да не изгуби ваучера от Бюрото му дали съвета да се запише за английски който завърши.Това показва,че и такива замени са възможни стига да има кой да ти каже.
А що се отнася до информацията, за кандидатстване отново по новата програма, това го спомена една от наблюдаващите служителки , които минават на проверки за присъствие.Затова и следя интересно ми е да разбера дали наистина ще е така.

# 1 038
  • Мнения: 9 853
имах предвид същото, което споменаваш и ти -
от съобщението ти не разбрах съвсем ясно:

Имаше информация,че в новата програма ще може да се кандидатства отново и за двата курса ако първия път са завършени успешно.

значи се сещам за 2 възможни случая при този вариант: newsm78

1. получил си 2 уведомления и си завършил успешно двата курса, значи можеш да подаваш отново.

(защото има вариант да си получил 2 уведомления обаче да не си завършил единият курс, защото си се отказал например) - тогава следва, че не можеш да подадеш отново.

2. да си подал за двата курса - както ти и както аз сега съм подала, обаче за моят вторият курс още си чакам обаждането. И тогава от  съобщението излиза, че в моят случай ще бъда ощетена - няма да мога да подавам отново (за 2 курса) тъй като не съм ги завършила двата курса - завършила съм само единия.

това ми беше мисълта.

благодаря ти че писа с информация, напоследък е малко ограничена и затова следя с интерес темата.

# 1 039
  • Мнения: 128
Знам само,че да си завършил успешно започнат курс беше задължително. Тогава твърдяха,че ако си се отказал от започнат или не си си взел успешно изпитите, нямаш право за другия по втория сегмент. Сега се сещам и още нещо , когато започвах професионалния бяхме само 5 човека 2 моята специалност и 3 близка, събраха ни защото нямало достатъчно за два курса.И докато завършим за 9 месеца групата нарасна 4 пъти, в различен етап се включваха още хора по програмата като даже имаше още 2 специалности.Всеки включил се в по късен етап получаваше собствен график като следваше общия,а това което бе изпуснал като предмети му бе включено в индивидуални занимания и се явяваха самостоятелно на изпитните тестове.Което показва,че явно и тази възможност е на лице. Всичко зависи от наблюдаващия държавен служител и центъра за обучение и явно от уговорките между тях.
Аз се чудех за следното: Според правилата на програмата имаш право само на два курса. След изтичането и ,и ако пак стартира ,тя не би ли била отново същата програма със същите правила?Тогава по каква логика някой завършил два курса по предната и нямащ право на трети в рамките и, ще има право още веднъж на два нови.Това не можах да си обясня. Затова и с интерес очаквам да видя като стартира следващата какви ще са правилата в нея. Когато попитах, жената която го твърдеше ми отговори ,че било защото е нова програма.Но пък ако е нова, тогава по каква логика ще е обвързана със старата , та да търсят успешно завършване на курсове по нея.

# 1 040
  • София
  • Мнения: 42
ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 251 ОТ 21 ОКТОМВРИ 2009 г. за определяне на условията и
реда за предоставяне на ваучери за обучение на безработни и заети лица по
Приоритетни оси 1 и 2 по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси 2007 –
2013“

Чл. 3. (5) Едно лице има право за периода на изпълнение на Оперативна програма
„Развитие на човешките ресурси“
да получи само един ваучер за обучение по
професионална квалификация и само един ваучер за обучение по ключови
компетентности...

# 1 041
  • Варна
  • Мнения: 94
Здравейте,
четох някъде че програма аз мога повече е удължена до август 2015 г.
В тази програма влиза ли Шофьорски курс кат.В ? Видях че има за кат.С.

# 1 042
  • sf
  • Мнения: 10 126
Програмата е удължена, но не се приемат нови документи, а важи за вече подалите.

# 1 043
  • София
  • Мнения: 3 451
вчера си удължих уведомлението за последен път.Трябва да реша дали да стартирам обучението  по Бизнес администрация.Търся доставчих- дистанционно обучение и мнение за самият курс и начина на провеждането му.Огромните ми притеснения са  че материята ми е тотално непозната и далечна, а времето ми се струва ужасно малко.Все пак това са 960 часа Shocked , които  не виждам как могат да се минат реално за  около 6 месеца.Моля ви- помогнете ми  със съвети Praynig

# 1 044
  • София
  • Мнения: 115
В началото на октомври, след много чудене, аз стартирах своето обучение по икономика и мениджмънт - дистанционно. Избрах да е в центъра за професионално обучение към Изоблок. Впечатленията ми досега са добри. В началото се притеснявах ще се справям ли физически, предвид, че съм студентка, работя и имам дете, но засега нещата вървят добре. Платформата им е лесна и удобна. Има таймер, който отчита времето, в което трябва да си прочетеш уроците и да се отчете присъствие. След всяка тема има тест, а вече и разни курсови проекти и презентации, които се правят, за да видиш усвоил ли си материала. Служителите са изключително любезни и винаги са проявявали търпение и разбиране.
Доволна съм от избора си, надявам се и занапред да се справям.
Дано съм ви полезна с инфото!   Peace

# 1 045
  • София
  • Мнения: 3 451
А как са разпределени темите и количеството часове?Аз карах към изоблок език и 300 часа са  едно, а 960- съвсем друго.За проекти и други разработки- да не говорим.... Crazy По колко теми дневно  има да се минат?За колко време е планиран да приключи твоят курс?

# 1 046
  • София
  • Мнения: 5 605
Офффф, айде и тук стана рекламен сайт. Стига толкова, де! Аз пък имам много недоволни познати от Изоблок.

# 1 047
  • София
  • Мнения: 115
А как са разпределени темите и количеството часове?Аз карах към изоблок език и 300 часа са  едно, а 960- съвсем друго.За проекти и други разработки- да не говорим.... Crazy По колко теми дневно  има да се минат?За колко време е планиран да приключи твоят курс?
Моят курс е 960 часа. Разпределението не е дневно. Според зависи колко урока са и колко материал има за четене. Досега са били по 3-5-9 дни, което на мен ми е било напълно достатъчно.  Подчертавам, обаче, не за да ги науча перфектно, а за да ги прочета няколко пъти. Решила съм непосредствено преди държавния изпит да ги чета отново. Сега за първата курсова разработка имам повече от 15 дни да я направя, което за мен е ок. Разбира се, всеки сам си преценява възможностите. 

# 1 048
  • София
  • Мнения: 115
Офффф, айде и тук стана рекламен сайт. Стига толкова, де! Аз пък имам много недоволни познати от Изоблок.
Ако не греша това е форум, в който всеки може да споделя мнения и съвети! Това е моето! Нормално е да има доволни и недоволни, така че твоите познати са добре дошли да споделят разочарованието си.  Peace

# 1 049
  • Мнения: 237
Поздрави от приключил обучение- С1 в "Европа". Всъщност вчера изготвиха серти-тата, изпита/тесове съм минала преди 3 месеца.  Laughing  Stop

Общи условия

Активация на акаунт