Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 029
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 1 215
  • Мнения: 133
Здравейте, бихте ли ми казали името на тази програма. В сайта на "Човешки ресурси" www.esf.bg не намерих публикация на документ отнасяш се за операция "ВАУЧЕРИ ЗА ЗАЕТИ ЛИЦА", нито за програма "Аз мога повече".

# 1 216
  • Мнения: 54 048
Програмата не е активна и няма как да я намерите.
Тя приключи.
Дали ще има нов вариант, не се знае.

# 1 217
  • Мнения: 133
Благодаря Ви за отговора.
Във фейсбук страницата на Кабината се обсъжда скорошна публикация от 15.07.2016: https://www.facebook.com/AzMogaPoveche/?notif_t=page_user_activi … =1465709364386799 Не намерих обаче въпросната публикация...
Приятен ден на всички!

# 1 218
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Приемете, че новият програмен период вероятно е насочен към друга група приоритетни бенефициенти. Реакцията на Кабинага е смешна. За 2016 категорично няма заложена подобна форма на ваучерно обучение. Какво ще се реши за 2017 е твърде рано.

# 1 219
  • Мнения: 7 987
Е как.. от септрмври ще проемат документи... имаше такива репортажи някакви.

# 1 220
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Едната процедура е ОГРАМОТЯВАНЕ И ОБУЧЕНИЕ НА ВЪЗРАСТНИ. Насочена е към безработни и ще се издават ваучери. Шмаше сходни схеми в началото на предния програмен период. Другата схема е СПЕЦИФИЧНИ ОБУЧЕНИЯ ЗА ЗАЕТИ ЛИЦА, но ще кандидатстват работодатели за допълнителна квалификация на персонала си. Процедури, насочени към работещи лица, които да кандидатстват сами НЯМА в индинкативната програма за 2016. Това е заложено, това ще се прави. Нито е дискриминативно, нито нередно, както се опитват да разбунват духовете тия от Кабината. Все едно не знаят какво е приоритетна ос, конкретен бенефициент и индикативна годишна програма  Whistling

# 1 221
  • Мнения: 9 825
аз само тук намирам нкаква подобна информация - ама не виждам дата за въпросните ваучери.
http://nmd.bg/zasedanie-na-komiteta-za-nablyudenie-na-op-vrazvit … eshkite-resursiv/
сигурно това са имали предвид от Кабината. ? Обаче не намирам по-детайлно нищо.

# 1 222
  • Мнения: 2 600
Eй туй нещо четенето с разбиране е страшна работа. Всеки първи пост от не знам си колко страници гласи "програмата е прекратена /  няма я ... " и т.н., а всеки втори пост гласи: "не намирам / що няма повече информация за програмата?"     Mr. Green

# 1 223
  • Мнения: 133
Това се получава, заради противоречивата информация- периодично по телевизията съобщават за предстоящ старт на програмата. Последният път по новините даже коментираха конкретни детайли относно доплащане и т.н. Имаше интервюта със служители от различни предприятия, които коментираха... 

# 1 224
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ами спрете да четете медиите. Отваряте сайта на есф, вадите си таблицата и гледате. Никак сложно не е. От няколко страници едно и също обяснявам, чак стана досадно  Mr. Green

# 1 225
  • Мнения: 9 825
Ами спрете да четете медиите. Отваряте сайта на есф, вадите си таблицата и гледате. Никак сложно не е. От няколко страници едно и също обяснявам, чак стана досадно  Mr. Green
Здравей  Hug,

аз мисля, че твоето пояснение - което цитирам тук, може и да е правилно, обаче не отговаря на въпроса, който вълнува мен лично.
твоят коментар:
Процедури, насочени към работещи лица, които да кандидатстват сами НЯМА в индинкативната програма за 2016.  Whistling

Доклада им от миналия месец:

1. Обучение на възрастни, преминали курсове за ограмотяване с допустим кандидат Агенция по заетостта на стойност 10 милиона лева насочена към интеграция на лица в трудоспособна възраст с основно и по-ниско образование;
2. Специфични обучения за заети лица с обш размер 10 милиона лева. Операцията е насочена към работодатели и цели повишаване адаптивността на наетия персонал и създаване на условия за устойчива заетост
...
3. Ваучери за заети лица на стойност 50 милиона лева с допустим кандидат Агенция по заетостта.

аз имах предвид точка 3.
А ти сигурно имаш предвод точки 1 и 2

Аз обаче не зная как се казва, или ще се казва, тази програма/мярка/ос/каквото й е името, по точка 3. Не знам и кога ще почва.
По ТВ действително имаше репортажи, освен ако не е било прах в очите на хората ...

Дай линк към тази таблица, която имаше напредвид  Hug Hug Hug Hug

# 1 226
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Заповядай Simple Smile

# 1 227
  • Мнения: 9 825
Благодаря ти. Действително не е посочено нищо, освен в дъното на файла, в забележките: където:

През 2016 година отворени за кандидатстване чрез процедура за подбор на проекти ще бъдат следните операции, които са включени в Индикативната годишна работна програма за 2015 г.:

...
2. „Обучения за заети лица”


Това с подбора на проектите: би могло да означава, че агенцията по заетостта също би имала право да подава проекти. А ми се струва, че ваучерите бяха по такъв проект, на Агенцията по Заетостта. А от друга трана тези репортажи с г-жата от АЗ - за какво ги дават тези интервюта, че и дата казват - през септември т.г? Мне, не знам просто  newsm78 newsm78 newsm78

# 1 228
  • София
  • Мнения: 404
Ето какво отговориха на моето запитване дали висшистите няма да могат да кандидатстват по "Аз мога повече 2016":

" Благодарим Ви за проявения интерес към Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси” 2014-2020 г. (ОП РЧР). 

          В отговор на Вашето запитване, бихме желали да Ви информираме, че по ОП РЧР 2014-2014 се предвижда стартирането на операция „Ваучери за заети лица“, която ще се реализира с цел надграждане на личната квалификация и компетентности. По-специфично в тази операция е, че тя  е насочена към подкрепа за заети лица със средно или по-ниско образование, които са най-уязвими от загуба на работното място и срещат големи трудности при прехода към нова работа.

Операцията ще се осъществява от Агенция по заетостта, която чрез своите структури „Бюро по труда“ ще осъществяват целия процес по подбор на обучителните организации и на лицата, които да получат ваучерите. Ще бъдат набирани заявления от работещи по трудово правоотношение. Ваучерите ще дават възможност за включване в обучения за придобиване или повишаване на професионалната квалификация и/или за придобиване на ключова компетентност „Общуване на чужди езици“ или „Дигитална компетентност“. Предвижда се 15 % съ-финансиране на обученията от страна на лицата, получатели на ваучерите.

Към момента операцията още не е стартирала. Одобрена е от Комитета за наблюдение на програмата, като предстои разработването на необходимите образци и документи за кандидатстване. Актуална информация относно стартиралите схеми, приема на заявки и условията за включване в мерките ще може да получите на интернет страницата на Агенция по заетостта на https://www.az.government.bg/, Оперативната програма - www.esf.bg, както и в бюрата по труда.



Поздрави,

Екипът на УО на ОП РЧР 2014-2020 г."

# 1 229
  • Мнения: 54 048
Значи хем за необразовани, хем и съфинансиране.
Не очаквам голям интерес.

Общи условия

Активация на акаунт