Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 201
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 1 230
  • Бургас
  • Мнения: 436
Значи хем за необразовани, хем и съфинансиране.
Не очаквам голям интерес.

Особено тези,които се записват просто така.И като чуят и че трябва да си доплащат Grinning

# 1 231
  • Мнения: 54 406
Ами да.
Един курс за език беше 700 лв., 15% са 105 лв.
За професия бяха по-скъпи.

# 1 232
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Значи хем за необразовани, хем и съфинансиране.
Не очаквам голям интерес.

Особено тези,които се записват просто така.И като чуят и че трябва да си доплащат Grinning
И аз така предполагам. Peace При предишните курсове имаше хора, които не посещаваха редовно занятията. Мисля, че такива лица, сега не биха кандидатствали /независимо с какво образование са/.

# 1 233
  • Мнения: 2 600
Mи ей ме на, аз съм готова да платя частта от сумата, ама имам висше образование ... Crazy

# 1 234
  • Мнения: 54 406
Аз казвам, че на тези със средно и основно няма да им се плаща, нали  за висшисти няма да може.

# 1 235
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Доколкото разбрах, ако останат свободни ваучери, ще дават и на висшисти. Това го чух от репортаж по телевизията, не претендирам, че е 100 % вярно.  Thinking

# 1 236
  • Мнения: 7 987
Аз точно така разбирам нещата.

# 1 237
  • Мнения: 2 600
Аз пък разбрах, че е политически некоректно да кажат "за висшисти йок", затова казват завоалирано, че програмата е "насочена към"....  Laughing 

# 1 238
  • Мнения: 7 987
Само че, аз досега това, което чувах, е че е "насочена предимно към" и ако е само "насочена към", значи ти си права.

# 1 239
  • Мнения: 2 600
Само че, аз досега това, което чувах, е че е "насочена предимно към" и ако е само "насочена към", значи ти си права.
Въобще не споря, дали в оригиналното изказване я има думата "предимно", възможно е да сте прави и да отпуснат на някого "за цвят".  Аз вече  не се надявам  Cry  . Бях записана в края на програмата (2012 г.), когато нямаше никакви ограничения и не ми дойде редът.

# 1 240
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Само че, аз досега това, което чувах, е че е "насочена предимно към" и ако е само "насочена към", значи ти си права.
Въобще не споря, дали в оригиналното изказване я има думата "предимно", възможно е да сте прави и да отпуснат на някого "за цвят".  Аз вече  не се надявам  Cry  . Бях записана в края на програмата (2012 г.), когато нямаше никакви ограничения и не ми дойде редът.
То не пречи да кандидатстваш и сега, нищо не губиш  Peace

# 1 241
  • Мнения: 7 987
Аз също не вярвам да се включа.... просто ми е интересно... за всеки случай....
Безработна, с висше... и не вярвам да могат да ми предложат подходящо обучение... английски С1 или компютърни компетенции са професионалисти..... особено пък тук, в дълбоката провинция.

# 1 242
  • Мнения: 9 868

не разбрахте ли, че няма да учим? На никой не му трябва учен народ. Трябва му прост народ, че да е по-лесен за управление. Искат всички ни да направят шивачки, гладачки, озеленителки и фрезистки - за да ни закопаят съвсем.

Няма да има онлайн курсове, няма да има за висшисти, а за хората със средно или по-ниско образование, ги карат да си плащат курса в размер на половин до една заплата.

И, съгласно коментар на представителка на Министерството, или на Агенцията по труда - не знам въпросната интелектуалка от коя от двете институции е била, но е изказала мнение, че "който няма пари, няма да учи, и толкова".

малко ми напомня на "като няма хляб да ядат пасти".

# 1 243
  • Мнения: 4 936
Е то, ако е така, с доплащане няма да има кой знае какъв интерес

# 1 244
  • Мнения: 2 600


Няма да има онлайн курсове, няма да има за висшисти, а за хората със средно или по-ниско образование, ги карат да си плащат курса в размер на половин до една заплата.

 

Много са скъпи курсовете - в група за език са грубо усреднено в най-забутаните школи 100 лв за 30 часа,т.е. ако решиш и намериш такава група на свободния пазар, трябва да извадиш от джоба си минимум 1000 лв за 300 часа. Но за високи нива, дори на английски, групи няма и щеш, не щеш, трябва да платиш доста над 1000 лв. А 15% от 700 лв. е 105 лв за 5-6 месечен курс, без да плащаш учебник. Почти без пари е, да - пари са 100 лв, но възможността е невероятна. А има месеци напред да се опита човек да спести сумата.
Иначе изказването на въпросната госпожа е обидно. (но е истина за жалост)

Общи условия

Активация на акаунт