Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 189
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 9 866
защото допускаш, че ще попаднеш в ситуация със събрана група напреднали, по английски/немски/китайски
в моя град 101% вярвам, че това няма да се случи.
ако имах опцията да уча онлайн, можеше да се случи.

а, и, аз не искам да уча английски, мислех си за китайски  Peace
което пък звучи като фентъзи -- в моя град  Joy

# 1 246
  • Мнения: 2 600
защото допускаш, че ще попаднеш в ситуация със събрана група напреднали, по английски/немски/китайски
в моя град 101% вярвам, че това няма да се случи.
ако имах опцията да уча онлайн, можеше да се случи.

а, и, аз не искам да уча английски, мислех си за китайски  Peace
което пък звучи като фентъзи -- в моя град  Joy


Нищо не разбрах от поста ти.
Езиковите курсове бяха на групи, не мисля, че някъде е имало индивидуално езиково обучение с ваучери. Затова взех цени за група. А напреднало ниво - защото за 300 часа да стоиш на А1 или А2 е безсмислено. Почваха от А1 и стигаха до В1.
Индивидуално - защото да намериш група с високо ниво е мисия невъзможна - с или без ваучери.  Peace

Последна редакция: ср, 17 авг 2016, 21:10 от sinergon2

# 1 247
  • Мнения: 9 866
здравей, може аз да не съм дочела предния ти пост.

300 часа са за 3 нива.а1,а2 и б1 примерно такава комбинация.
вметнах, че освен доплащането, което за мен е лоша идея. другото, което е лошо, е че няма да има онлайн курсове.
така - и с доплащане, и без доплащане, за мен няма шанс. защото в моя град нито ще има група за напреднали по език. нито ще има група, различна от английски.
с други думи - освен английски за начинаещи, при нас друго няма да има. както и в останалите по-малки градове, смятам.
което би се предотвратила с онлайн курс.
пък и с 3 деца у нас, и да имаше такава група, аз едва ли щях да мога да я посещавам.


# 1 248
  • Мнения: 2 600
 
вметнах, че освен доплащането, което за мен е лоша идея. другото, което е лошо, е че няма да има онлайн курсове.
...
пък и с 3 деца у нас, и да имаше такава група, аз едва ли щях да мога да я посещавам.


Да, това с онлайн обучението е също неприятно. Как има в университетите задочно и дистанционно обучение, а в една проста школа без претенции да няма, не знам.
Обаче не е ново. Мисля, че я премахнаха още по времето на втората програма.

# 1 249
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Най-много злоупотреби станаха с дистанционните обучения. Всеки един доставчик лесно може да управлява профилите на фиктивни обучаеми. Толкова!
А моето скромно мнение е, че езици за първите нива е неудачен избор. Език в начално ниво не се учи по интернет. За високите нива - ок, имаш добра база и надграждаш знания.

# 1 250
  • Мнения: 9 866
не, досега не беше спряно дистанционното, сега го спряха, за да задържат изкуствено развитието на хората. Сещам се и за други други съображения.
аз изкарах първия си курс присъствено - аз си знам колко съм присъствала, и колко съм се подписвала без да присъствам.
вторият ми курс беше онлайн - всяка седмица ми звъняха да влизам да чета и да гледам уроци, и проекти правихме. всичко беше много стриктно. и в резултат на стриктния контрол, от втория курс съм по-доволна.
няма как да излъжеш при дистанционните - там всичко се  документира в дигитален формат и няма как да се промени. Дори и на тестовете не можеш много да преписваш - трябва да си знаеш в общи линии.
а при присъствените, където всичко е на хартия - са възможни всякакви машинации - които смятам, че са и правени, и ще се правят. Да не говорим как се преписва по тестовете ...

само си помисли - възможно ли е в група от 10-15 човека - на всички да им е изгодно да посещават курс от 5 до 9 всеки вторник и четвъртък? И то без да съберат отсъствията, които се допускаха?

ми невъзможно е! всеки е с различно работно време и смени, кой с деца, кой с друго. Много ясно, че ще се подписват без да ходят.
до този извод стигна и синът ми - който сега е за 4-ти клас.

 Rolling Eyes

# 1 251
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Румка, явно е, че не знаеш как се случват нещата от кухнята. Така разсъжданаш ти като обучаема, позволи ми да имам професионален поглед над нещата и да знам за злоупотребите на доставчиците  Wink
Още с последния кръг от катдидатстването, значителна част от курсовете за професионална квалификация бяха прекратени в дистанционна форма.
Колкото до работещи в присъствена форма - по инструкции на АЗ, се провеждаха от 17:30 с максимум 4 учебни часа през делнични дни и максимум 8 учебни часа от сутринта в събота и неделя. Все пак кандидатстването бе доброволно и всеки си преценява за себе си дали му е удобен формата и ангажимента.

# 1 252
  • Мнения: 7 987
Който иска да се учи, все ще намери начин.

# 1 253
  • Мнения: 54 401
Възможно е, rumka833.
Стига да имаш желание, ще намериш начин.
Аз имах само 3 отсъствия за 300 часа курс.

# 1 254
  • Мнения: 9 866
браво на теб  Hug
и в моята група имаше една такава девойка.

# 1 255
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
не, досега не беше спряно дистанционното, сега го спряха, за да задържат изкуствено развитието на хората. Сещам се и за други други съображения.
аз изкарах първия си курс присъствено - аз си знам колко съм присъствала, и колко съм се подписвала без да присъствам.
вторият ми курс беше онлайн - всяка седмица ми звъняха да влизам да чета и да гледам уроци, и проекти правихме. всичко беше много стриктно. и в резултат на стриктния контрол, от втория курс съм по-доволна.
няма как да излъжеш при дистанционните - там всичко се  документира в дигитален формат и няма как да се промени. Дори и на тестовете не можеш много да преписваш - трябва да си знаеш в общи линии.
а при присъствените, където всичко е на хартия - са възможни всякакви машинации - които смятам, че са и правени, и ще се правят. Да не говорим как се преписва по тестовете ...

само си помисли - възможно ли е в група от 10-15 човека - на всички да им е изгодно да посещават курс от 5 до 9 всеки вторник и четвъртък? И то без да съберат отсъствията, които се допускаха?

ми невъзможно е! всеки е с различно работно време и смени, кой с деца, кой с друго. Много ясно, че ще се подписват без да ходят.
до този извод стигна и синът ми - който сега е за 4-ти клас.

 Rolling Eyes
Не разбрах за какво се бориш - да можеш да се подписваш, без да си се обучавала, или да вземеш тапия, без да си учила newsm78
Аз лично, преди да се запиша за присъствена форма на обучение, съм си направила точна сметка, относно присъствения график, местоположението на курсовете и работното си време и съм посещавала редовно часовете. При такова обучение, шансовете да придобиеш знания са реални.
За дистанционната форма на обучение - възможни са многобройни варианти на злоупотреби, не само с фалшиви акаунти /както споменаха назад в темата/, но и с решаване на тестовете от близки, владеещи добре материята. Това не е измислен пример, а споделено от познати, които са взели сертификат по език, без да имат необходимите знания и без да могат да произнесат правилно елементарни думи от речника. Crossing Arms В този ред на мисли, не се учудвам от спирането на дистанционното обучение.

Последна редакция: чт, 18 авг 2016, 20:19 от Скубиду

# 1 256
  • Мнения: 9 866
 bouquet   Peace
Здравей, за нищо не се боря, защото сама с този проблем не мога да се преборя.
Смятам, че нормалното е да има дистанционно обучение - като опция за работещите и тези с доста ангажименти. Само посочих, че за мен присъствен курс е невъзможен от няколко гледни точки:
- в моя малък град няма да има група съобразно моите интереси
а ако и дистанционно няма, няма да ме огрее хич.
- и да се събере група, аз надали ще мога да я посещавам редовно.

А иначе - злоупотреби и с дистанционни, и с присъствени колкото щеш. Понеже моят опит показва, че при присъствените е мнооого по-лесно да се злоупотреби, аз пък се чудя защо не спрат тях. Хахаха - май  отговорът се съдържа във въпроса.

# 1 257
  • Мнения: 7 987
- възможни са многобройни варианти на злоупотреби, не само с фалшиви акаунти /както споменаха назад в темата/, но и с решаване на тестовете от близки, владеещи добре материята. Това не е измислен пример, а споделено от познати, които са взели сертификат по език, без да имат необходимите знания и без да могат да произнесат правилно елементарни думи от речника. Crossing Arms В този ред на мисли, не се учудвам от спирането на дистанционното обучение.

Фалшивите акаунти могат да се предотвратят. Въпроса на изискване и желание е. Друг е въпроса колко от фирмите ще вложат средства за това. А ако някой близък ти реши теста, ти какво печелиш? Ще имаш сертификат и като отидеш на работа, примерно, няма да можеш да вържеш две думи и ще те изгонят.

# 1 258
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Аз карах курс дистанционно, но изпита беше присъствен, за което се наложи да пътувам. Смятам, че това е добра форма  Peace

# 1 259
  • Мнения: 9 866
Да, и аз бях така. И още нещо - казахте за фалшиви акаунти, обаче - при нас не се преписваше. Вардеха ни и.  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт