Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 15

  • 142 192
  • 1 451
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 7 987
Отговаряш, освен ако няма условие, което казва, че като си редовен студент, също не може да кандисатваш. Просто прочети.

# 1 276
  • Мнения: 9 866
Здравей,
тези разходи, за които споменаваш, ги имат не само 50-годишните студенти, но и всички останали.

Инак, не може да се сравняват таксите, нито може да се сравнява услугата и достигнатият краен резултат.
Целта на ВУЗ е да имаш диплома. Целта на курсовете е да се научиш. Мое мнение поне  Peace
И това, че осакатиха програмата, за да окрадат парите, само означава, че не искат да се научим.  Peace

# 1 277
  • Асеновград
  • Мнения: 3 057
Здравей,
тези разходи, за които споменаваш, ги имат не само 50-годишните студенти, но и всички останали.

Инак, не може да се сравняват таксите, нито може да се сравнява услугата и достигнатият краен резултат.
Целта на ВУЗ е да имаш диплома. Целта на курсовете е да се научиш. Мое мнение поне  Peace
И това, че осакатиха програмата, за да окрадат парите, само означава, че не искат да се научим.  Peace
Подкрепям, сравнявайки предметите във ВУЗ и това което се минава в курс за идентична специалност, във курса можеш да научиш повече.Жалко за програмата възползвала съм се и от двата модула и съм много доволна. Няма смисъл човек да се включва в нея ако не иска да прояви усилие  отделяйки време за посещение на часовете и усвояване на материала .Няма как да мине и без разходи в повечето случаи за транспорт / при мен се получи така  че почти година ежедневно пътувах до близък град за да посещавам курса/ но вложеното време и средства си струват определено.
Семестриалните такси за студенти също не са чак толкова непосилни зависи от ВУЗа и специалността , стига човека да е наясно с дългосрочния ангажимент който поема.При ВУЗ достигането до диплома не става в рамките на година.
В момента карам ВУЗ със същата специалност като професионалния курс по Аз мога повече.Ваучера ми беше 1380 лв. за четирите години във ВУЗа ще платя 4х410лв.  годишна такса. Общо 1640 лв. разликата не чак толкова голяма  но времето което съм вложила в едното и което ще ми отнеме другото е различно. Съответно и дипломата не е съотносима .Така че всеки преценя кое е за него.

# 1 278
  • София
  • Мнения: 42
Защо изобщо сравнявате курсовете за професионална квалификация с обучение в ВУЗ.
Става въпрос за съвсем различна степен на образование.
Преминавайки тези обучение получавате Свидетелство като от професионалните училища, професионалните гимназии- и се равнява на степента им, така де средно образование.
Смешки от предходния период:
-на хора с висше икономическо се дават ваучери да се обучават за оперативни счетоводители-такива излизат от икономическите техникуми.
-като видят че нивото на обучение е според план определен от ДОИ, а именно за хора с основно образование и се питат какво правят в този курс
- девойката взела ваучера мислейки че тези курсове са за висшисти и ще се обучава за одитор -що писма изписа до АЗ и НАППО- след направени проверки  и от двете я питаха какъв е проблема и като чуха за претенциите й за одитор се смяха с глас.
Така че преди да кандидатствате мислете. Може би за това въвеждат само участието с пари и ограничения за степен на образование.

# 1 279
  • Мнения: 9 866
Защото номерата на специалностите май се различават. За висшето и средното.  И са гледали, дават ваучер където няма съвпадение. Може затова да се е получило това със счетоводителите.

# 1 280
  • Мнения: 1 401
Сравнението с висше образование стана, след като Celika написа, че на който му се учи, щял да запише висше  Peace
Затова се включих и дадох пример, че може и да ти се учи висше, но като ти е скъпо, далече, отнема години и т.н., то тогава курсовете са добра алтернатива.

Аз изкарах курс по Теория на автомобила (с бонус шофьорска книжка) и курс по английски език. И на двата се присъстваше (да, дори на Теория на автомобила идваше един инженер от ДАП-а и ни четеше лекции), правеха се проверки, не забелязах да претупват и дори съм много доволна. Направо пак ми се иска да посещавам курс, признавам си, та дори и с доплащане.

Споделете какво най-много ви се иска да запишете като следващ курс, ако изобщо имаме такава възможност - на мен ми се ще сладкарство...  Simple Smile

# 1 281
  • Мнения: 9 866
китайски, но онлайн. съвременен, не традиционен

# 1 282
  • София
  • Мнения: 9 919
Ще я отварят ли скоро - дочух в службата, че ще могат и висшисти да я ползват?!

# 1 283
  • София
  • Мнения: 5 605
Няма да е за вишисти и ще е само присъствено.

# 1 284
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Аз като кандидатствах предния път казаха, че един човек има право на една ключова компетентност (език или компютърна грамотност) и една професионална квалификация като работещ и като безработен, т.е. общо 4 курса по тази програма

# 1 285
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Това важеше за предния програмен период. Не би трябвало да обръщат внимание какво сте изкарали 2007-2013, най-мн при кандидатствяне да ви искат копия на сертификати, удостоверения и свидетелства.
Аз съм любопитна за какво му беше на управляващия орган да се инвестира в единна платформа за дистанционните обучения, като фунционира твърде кратко  Crazy

# 1 286
  • София
  • Мнения: 9 919
Няма да е за вишисти и ще е само присъствено.

Това е дискриминация! #Cussing out
Имал съм 100тина часа по английски език... сега мога да искам да запиша руски...  #2gunfire + това в средното също се изучават и то не е един език... каква е мотивацията им?

# 1 287
  • София
  • Мнения: 5 605
Няма да е за вишисти и ще е само присъствено.

Това е дискриминация! #Cussing out
Имал съм 100тина часа по английски език... сега мога да искам да запиша руски...  #2gunfire + това в средното също се изучават и то не е един език... каква е мотивацията им?
Абсолютно съм съгласна, че е дискриминация!!!
Обосновката е, че трябва да се повишава квалификацията на необразовани и нискоквалифицирани  ooooh! , за да си намерят работа. Ще каже човек, че точно тази "група" са се затичали да си търсят въобще!

# 1 288
  • Мнения: 9 866
Това важеше за предния програмен период. Не би трябвало да обръщат внимание какво сте изкарали 2007-2013, най-мн при кандидатствяне да ви искат копия на сертификати, удостоверения и свидетелства.
Аз съм любопитна за какво му беше на управляващия орган да се инвестира в единна платформа за дистанционните обучения, като фунционира твърде кратко  Crazy

аз мисля, че се досещаш. Всички се досещаме. Нарича се отбиване на номер, измиване на ръцете, харчене неконтролируемо на нашите пари, прибиране на пари по някакви проекти. И още има, но смисълът се схваща.

# 1 289
  • Мнения: 10 598
Я? За каква платформа говорите - стана ми интересно. Какво представлява въпросната?

Общи условия

Активация на акаунт